Tottenham – Newcastle 2:1 (koniec) | Chelsea – Wigan 4:1 (koniec) | Norwich – Fulham 0:0 (koniec)
Stoke – Reading 2:1 (koniec) | Sunderland – Arsenal 0:1 (koniec) | Swansea – Queens Park 4:1 (koniec)
Southampton – Man City 3:1 (koniec)
Stoke City F.C.
2:1 (0:0)
Reading F.C.
Sobota 09.02.2013, 16:00 • Britannia Stadium • Angielska Premier League

Druga połowa zdecydowanie ciekawsza, w niej bowiem padły wszystkie trzy gole. Reading zostało zupełnie zdominowane przez gospodarzy i zasłużenie przegrywają dzisiejsze spotkanie. (17:55:56)

Pan Oliver zagwizdał po raz ostatni i mecz kończy się cennym zwycięstwem Stoke, które chyba kończy złą passę podopiecznych Tonego Pulisa!

90+4
    Le Fondre przewraca się w polu karnym! Sędzia nie reaguje!

90+3
    Ładny kontratak konstruowali piłkarze Reading. Cała akcja jednak przerwana przez obrońców Stoke.

90+2
    Bardzo nieudane dośrodkowanie Harte. Piłka ląduje poza placem gry. Od bramki Begović.

90+2
    Cameron za to przewinienie ukarany indywidualnie.

90+1
    Rzut wolny dla gości bardzo blisko pola karnego!

Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

89
    Reading w kolejnym ataku. Dośrodkowanie z lewej strony na głowę napastnika, który kieruje piłkę obok bramki.

Świetna końcówka spotkania. Po nudnej większości meczu, teraz zawodnicy obu drużyn wyraźnie wzięli się za zdobywanie bramek.

86
    Z rzutu wolnego goście. Niepewne zagranie w defensywie Jones'a i piłka ląduje na rzucie rożnym.

85
    Szansa przed Stoke! Jednak w polu karnym przewraca się napastnik i nici z akcji.

84
    Zmiana w drużynie Stoke City: z boiska schodzi Wilkinson, na boisko wchodzi Cameron.

83
    Gol dla Reading!

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego MARIAPPA urywa się obrońcom i doskonałym strzałem pokonuje on Begovicia!

82
    Rzut rożny dla Reading. Dobra okazja na zmniejszenie strat.

81
    Gol dla Stoke!

Świetne zachowanie się rezerwowego Stoke! Ładne przyjęcie piłki i oddanie kapitalnego strzału przez JEROME, który podwyższa rezultat na 2:0.

80
    Zmiana w drużynie Reading F.C.: z boiska schodzi Pogrebnyak, na boisko wchodzi Hunt.

80
    Piłkarze gości w świetnym kontrataku 3 na 2! Jednak piłka podana do Pogrebnyak'a, który traci ją w starciu z obrońcą. Kompletnie zaprzepaszczona szansa Reading.

78
    Rzut rożny dla Stoke po akcji Jones'a.

78
    Pogrebnyak niezadowolony z decyzji sędziego, który nie podyktował na nim przewinienia. Jednak napastnik Reading wyraźnie symulował.

77
    Nzonzi główkuje z dużej odległości. Piłka w rękach Federici'ego.

76
    Piłka ląduje w światce Stoke! Pogrebnyak jednak wcześniej faolował w polu karnym, co zauważył Pan Oliver kończąc akcję Reading.

74
    Zmiana w Reading. McCleary zmienia McAnuff'a.

73
    Whelan za to ostre zagranie ukarany pierwszą żółtą kartką w meczu.

73
    Bardzo niebezpieczne zderzenie wślizgiem dwóch piłkarzy.

70
    Jerome dośrodkowuje do Etherington'a, który oddaje strzał wysoko ponad bramką!

69
    Rzut wolny przed polem karnym dla Reading. Piłka uderzona mocno, jednak zostaje ona zatrzymana przez mur. Nieudane rozegranie stałego fragmentu gry.

67

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskakuje HUTH, który ładnym strzałem głową zdobywa pierwszą bramkę w meczu!

66
    Walters przejmuje piłkę w polu karnym! Mimo asysty dwóch piłkarzy oddaje strzał, jednak niecelnie!

66
    Jones zmienia Crouch'a.

65
    Zmiana w Stoke. Kightly zmieniony przez Jerome.

65
    Piłka spada na głowy piłkarzy, następnie ląduje poza polem karnym, gdzie znalazł się jeden z zawodników Reading. Piłka po uderzeniu wpada prosto w ręce bramkarza.

64
    Rzut rożny dla Reading. Może tak zdołają zagrozić bramce Begovica?

63
    Dośrodkowanie Etheringtona w stronę czekającego na piłkę Walters'a. Federici przecina dośrodkowanie i wyłapuje piłkę.

61
    Kightly w sprinterskim pojedynku z obrońcą gości. Futbolówka wybita na aut.

Reading kompletnie nie istnieje w dzisiejszym meczu. Ale czy Stoke zdoła wykorzystać szansę i strzelić gola?

59
    Po dośrodkowaniu Etheringtona Walters szczupakiem! Rzut rożny dla Stoke.

57
    Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu. Blackmana zmienia Le Fondre.

55
    Piłka przeniosła się teraz na połowę Stoke, gdzie prawą stroną próbuje przedrzeć się Kelly.

54
    Szansa przed Stoke! W defensywnie niepewnie Mariappa, co mogło się skończyć bramką dla gospodarzy.

54
    Zamieszanie w polu karnym przyjezdnych. Pierwsze piłki nie mógł opanować Crouch, potem Kightly. Ostatecznie ląduje ona na aucie.

53
    Gracz Reading przy piłce. Wystarczył mały nacisk obrońcy Stoke i piłkę odrazu traci Leigertwood.

52
    Kolejna nieskuteczna próba ataku gości. Tym razem Pogrebnyak wypuszcza piłkę i bez problemów Begovic.

50
    Reading rozpoczyna grę od serii rzutów z autu.

49
    Federici mocno piąstkuje piłkę na aut po dośrodkowaniu w pole karne.

48
    Wrzutka Wilkinson'a na głowę Croucha. Zbyt słaby strzał, by mógł zagrozić bramce Reading. Piłka w rękach bramkarza.

47
    Ponownie wysoko rozpoczynają gracze Stoke.

46
    Huth powala na murawę Blackman'a. Jednak sędzia nie reaguje i od bramki rozpocznie Federici.

46

Zawodnicy obu ekip na boisku. Zaraz rozpoczną drugą połowę.

Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy rezultat. Goście nie oddali ani jednego strzału w światło bramki, co świadczy o ich niemocy w dzisiejszym spotkaniu. Zapraszamy na drugą połowę.

45+1
    Pan Oliver gwiżdże po raz ostatni w pierwszej połowie.

45+1
    Szansa dla Stoke. Dobra okazja do dalekiego wrzucenia piłki w pole karne z autu.

Sędzia doliczył 1 minutę do pierwszej połowy.

43
    Piłkarze Stoke mają słabą skuteczność i to pewnie dlatego od tylu spotkań są w dołku. Dziś po raz kolejny nie wykorzystują nadarzających się okazji.

41
    Huth oddaje strzał w światło bramki z pola karnego! Jednak piłka przed linią bramkową wpada na obrońcę.

41
    Piłkarze Stoke w ciągłym natarciu. Trzeci rzut rożny z rzędu.

40
    Efektowne minięcie Kightley'a jednego z obrońców. Dośrodkowanie do Crouch'a, który przyjmuje piłkę na klatkę i oddaje ładny strzał. Świetna interwencja bramkarza.

39
    Przewinienie Pogrebnyak'a w ofensywie. Rzut wolny dla Stoke na ich własnej połowie.

38
    Crouch uderza z powietrza. Nieudany wolej napastnika.

37
    Peter Crouch upomina się o odgwizdanie rzutu wolnego przed polem karnym, gdzie był jego zdaniem nieprzepisowo zatrzymywany. Nic z tego.

36
    Podopieczni Tonego Pulisa zdecydowanie prowadzą grę i dominują w pierwszej połowie. Brakuje im tylko przypieczętowania przewagi golem.

34
    Dobre uderzenie w polu karnym Shawcross'a! Piłkę w ostatnim momencie ratuje Federici i piąstkuje ją na kolejny rzut rożny.

33
    Kolejna akcja prawą stroną Kightliego, który dośrodkowuje. Piłka zostaje zablokowana i wylatuje na rzut rożny.

32
    Zawodnicy Reading głęboko w defensywie.

31
    Dośrodkowanie Shawcross'a w pole karne na głowy swoich kolegów. Żaden jednak nie był w stanie oddać dobrego strzału w stronę bramki.

30
    Ale to piłkarze gospodarzy prezentują się znacznie lepiej. Drużyna Briana McDermotta jakby wyszukiwała okazji w kontrataku.

28
    Brzydszy moment gry przez zawodników obu zespołów. Spora ilość przewinień i strat piłki.

27
    Świetna okazja przed Stoke! Kightly ładnie wszedł w pole karne i oddał strzał. Szkoda, że prosto w obrońcę.

25
    Strata gości w środku pola, kontra Stoke, która kończy się wyłapaniem piłki przez Federici'ego.

25
    Teraz to piłkarze Reading próbują rozegrać jakiś atak konstruując go od defensywy.

24
    Przewinienie na Pogrebnyaku.

23
    Mariappa fauluje Crouch'a w powietrznym starciu w środkowej części boiska.

21
    Dobra próba wejścia w pole karne Blackman'a. Zostaje on powstrzymany a piłka sprzed pola karnego zostaje bardzo niecelnie uderzona przez Leigertwood'a.

20
    Etherington po raz kolejny! Tym razem niski strzał prosto w ręce Federici'ego.

19
    Po nieskutecznej akcji gości piłkę od swojej bramki rozgrywa Begovic.

18
    Etherington po raz kolejny wchodzi lewą stroną. Podanie po ziemi w stronę napastników przecięte przez obrońcę.

17
    Dobra próba szybkiego zagrania między Akpan'em i jego partnerem, jednak zawodnik Reading gubi się i traci piłkę.

16
    Blackman dośrodkowuje w pole karne Stoke. Piłkę daleko wybija jeden z obrońców.

15
    Zagranie w pole karne w kierunku Crouch'a! Po raz kolejny nic nie wyniknęło z ataku gospodarzy.

14
    Próba uruchomienia na lewej stronie McAnuff'a, jednak zagranie trochę za mocne i piłka ląduje na aucie.

13
    Dośrodkowanie w pole karne, piłkę wybija Huth. Goście wciąż przy piłce.

11
    W pozycyjnym ataku Reading. Nie mogą się oni przedrzeć przez szczelną obronę Stoke.

10
    Etherington próbował minąć Kelly'ego, który świetnie odebrał mu piłkę a następnie został brzydko sfaulowany przez gracza Stoke.

9
    Wszyscy piłkarze Reading cofnięci na swoją połowę. Dośrodkowanie Etheringtona na głowę Croucha. Ten niestety nie daje rady oddać celnego strzału.

7
    Dośrodkowanie jednego z graczy Reading. Piłkę pewnie łapie Begovic.

6
    Kightly w próbie minięcia przy końcowej linii boiska jednego z obrońców Reading. Pomocnik Stoke zatrzymany.

5
    Aut dla Stoke w środkowej części boiska. Piłka wyrzucona w stronę defensywy.

4
    Piłka po dośrodkowaniu niebezpiecznie przeleciała przez całe pole karne. Zagrożenie minęło.

4
    Obrońcy Reading nie ryzykują i wybijają piłkę na rzut rożny.

3
    Niedokładne zagranie na lewą stronę przez Leigertwood'a. Aut dla Stoke.

1
    Dobry rajd lewą stroną Etheringtona, który został powstrzymany wślizgiem przez obrońcę Reading. Piłka poza linią boczną boiska.

Stoke gra na biało-czerwono. Goście w niebiesko-białych strojach.

1

Zawodnicy są już na murawie. Za kilka minut arbiter Oliver rozpocznie spotkanie.

Skład startowy:

Stoke City:
    Begovic - Shotton, Shawcross, Huth, Wilkinson - Kightly, Nzonzi, Whelan, Etherington - Walters, Crouch
    Reading F.C.:
    Federici - Kelly, Pearce, Mariappa, Harte - Kebe, Akpan, Leigertwood, McAnuff - Blackman, Pogrebnyak
    Sędziowie: M. Oliver.

Stoke mimo, że jest znacznie wyżej w tabeli, to w ostatnich tygodniach nie spisuje się dobrze. Podopieczni Tonego Pulisa przegrali 4 z ostatnich pięciu spotkań.

Cichym faworytem tego spotkania są goście, którzy ze swoich ostatnich 4 spotkań wygrali 3 razy, raz zremisowali.

W ostatniej kolejce Reading zanotowało cenne zwycięstwo nad Sunderlandem 2:1. Stoke na wyjeździe przegrało z Arsenalem 1:0

Aktualnie gospodarze zajmują 10. pozycję z dorobkiem 30 punktów, natomiast goście plasują się na 17. miejscu mając 23 punkty.

Ostatnie spotkanie tych drużyn zakończyło się remisem 1:1. Gole w tym meczu strzelali: Adam Le Fondre dla Reading oraz Michael Kightly ze Stoke City.

Przed nami spotkanie 26. kolejki w Angielskiej Premier League, w którym Stoke City podejmie Reading F.C.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.