Borussia D. – Hamburg 1:4 (koniec) | Borussia M. – Bayer 3:3 (koniec) | Stuttgart – Werder 1:4 (koniec)
Hannover – Hoffenheim 1:0 (koniec) | Fürth – Wolfsburg 0:1 (koniec) | Eintracht – 1. FC Nurnberg 0:0 (koniec)
Bayern – Schalke 04 4:0 (koniec)
Borussia Monchengladbach
3:3 (1:0)
Bayer Leverkusen
Sobota 09.02.2013, 15:30 • Borussia Park • Niemiecka Bundesliga

Wspaniałe widowisko przy Borussia Park! Z wyniku na pewno zadowoleni są bardziej piłkarze gospodarzy, ponieważ to Bayer w przekroju całego meczu był ekipą wyraźnie lepszą. Druga połowa to był spektakl w wykonaniu jednych jak i drugich, grad bramek, doskonałych okazji i strzałów no i ten wspaniały de Stegen, który z pewnością walnie przyczynił się do tego jednego punktu dla swojej drużyny. Dziękujemy za uwagę. (17:25:35)

90+3
    Strzał ze znacznej odległości Arrango.

90+1
    3 minuty doliczone do spotkania.

90
    Kissling sam na sam po minięciu obrońcy !!!!!!! Po raz kolejny wybornie broni de Stegen.

89
    Rolfes strzela z woleja zza szesnastki, jednak ten strzał nie mógł zaskoczyć bramkarza Borussi.

87
    GOOOOLLL HERRMANN!!!! Świetne dośrodkowanie Arrango z rzutu wolnego, piłka jeszce głową przedłużona do Herrmanna, a ten z najbliższej odległości pakuje footbolówkę głową do siatki.

86
    Kießling strzela głową,ale piłką mija prawy słupek bramki Borussi.

86
    Korner dla gości.

85
    Jeszcze 5 minut do końca regulaminowego czasu gry.

84
    To ostatnia zmiana w Borussi. Cigerci schodzi a zastępuje go Hanke.

82
    Teraz rzut wolny dla Borussi.

80
    Castro siada na ławce a w jego miejsce Hosogai.

79
    Nieszablonowe rozegranie rzutu wolnego i potężne uderzenie z ok 25 metra Rolfesa, ale znowu wybornie de Stegen.

78
    Rzut wolny ze skraju pola parnego dla Aptekarzy.

78
    Nordtveit schodzi a w jego miejsce Hrgota.

75
    Korner dla gospodarzy.

74
    Groźnie zapowiadająca się akcja Borussi, ale zawodnicy pogubili się w rozegraniu przed samym polem karnym.

72
    Obie drużyny jakby złapały lekką zadyszkę, gdyż nie mogą od paru minut skonstruować żadnej groźnej akcji.

69
    Zdobywca pierwszego gola dla Bayeru schodzi a w jego miejsce Hegeler.

Kamil Zarzycki

Gole: 45. Stranzt, 59. Jong, 87. Herrmann - 53. Sam, 60. Kiessling, 64. Schurrle

Kartki:   40. Sam (BLV)

Borussia Monchengladbach: ter Stegen - Stranzl, Brouwers,Dominguez, Wendt, Ring( 61' Xhaka ), Nordtveit( 78' Hrgota), Cigerci( 84' Hanke ), Arango, - Herrmann, L. de Jong
    Bayer Leverkusen: Leno - Carvajal, Wollscheid, Schwaab, Boenisch, Bender, Rolfes, Castro( 80' Hosogai ), Sam( 69'Hegeler) , Kießling, Schürrle

Sędziowie: Knut Kircher