Borussia D. – Hamburg 1:4 (koniec) | Borussia M. – Bayer 3:3 (koniec) | Stuttgart – Werder 1:4 (koniec)
Hannover – Hoffenheim 1:0 (koniec) | Fürth – Wolfsburg 0:1 (koniec) | Eintracht – 1. FC Nurnberg 0:0 (koniec)
Bayern – Schalke 04 4:0 (koniec)
Borussia Monchengladbach
3:3 (1:0)
Bayer Leverkusen
Sobota 09.02.2013, 15:30 • Borussia Park • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Zapraszamy na spotkanie Bundesligi w ramach 21 kolejki pomiędzy Borussią Mönchengladbach a Bayere 04 Leverkusen.

Drużyna Mönchengladbach zajmuje obecnie w tabeli 7 miejsce z 29 punktami w dorobku i w tym sezonie liczy się w walce o europejskie puchary. W zeszłym tygodniu Borussia przegrała swoje spotkanie z FC Nurymberg 2:1. Dlatego z pewnością będzie chciała odzyskać zaufanie swoich kibiców.

Aptekarze lokują się na wysokiej 3 pozycji z 37 punktami w tabeli. W ostatniej kolejce Bayer przegrał arcyważne spotkanie o 2 miejsce z Borussią 3:2, jednak nie zmienia to faktu, że obie ekipy toczą walkę już raczej o wicemistrzostwo, gdyż starta do liderującego Bayernu jest zbyt wielka.

Bayer do Gladbach uda się bez zawieszonego za kartki Ömera Topraka i bez kontuzjowanego Karima Bellarabiego. Niepewny jest za to występ narzekających na infekcję Stefana Reinartza i Simona Rolfesa.

Szkoleniowiec Borussi nie może narzekać na sytuację kadrową w swoim zespole – jedynym nieobecnym w najbliższym meczu będzie zawieszony za kartki Tony Jantschke. W obronie powinien go zastąpić powracający do pełni sił Martin Stranzl.

Warto dodać, że pierwsze spotkanie tych ekip w rundzie jesiennej zakończyło się remisem 1:1. Spotkanie rewanżowe zapowiada się niezwykle ekscytująco, ponieważ zarówno jedni jak i drudzy potrzebują punktów.

Skład startowy:

Borussia Mönchengladbach: ter Stegen - Stranzl, Brouwers,Dominguez, Wendt, Ring, Nordtveit, Cigerci, Arango, - Herrmann, L. de Jong

Bayer 04 Leverkusen: Leno - Carvajal, Wollscheid, Schwaab, Boenisch, Bender, Rolfes, Castro, Sam, Kießling, Schürrle

Sędziowie: Knut Kircher.

Piłkarze są już w tunelu prowadzącym na murawę.

1

1
    Już w pierwszych sekundach spotkania. Rzut wolny dla gości z bardzo niebezpiecznej pozycji. Co z tego wyniknie?

2
    Castro strzela nad murem, jednak piłka mija lewy słupek bramki ter Stegena.

4
    Wyborna okazja Schürrle!!! Niestety ten posyła piłkę nad bramką. Bardzo ładna akcja Bayeru zakończona strzałem z woleja z pierwszej piłki.

5
    Obrońca Borussi ucierpiał w przerwaniu akcji wślizgiem przy strzale Sama.

7
    de Jong na spalonym.

8
    Schürrle po raz kolejny faulowany. Nie radzą sobie z Niemcem obrońcy.

9
    Świetny powrót Arrango i zatrzymany groźny kontratak gości.

9
    Akacja sam na sam Bendera z ter Stegenem!!! Bramkarz Borussi broni nogami i pokazuje dlaczego Barcelona jest zainteresowana jego transferem.

12
    W tych pierwszych minutach spotkania Aptekarze wyraźnie kontrolują przebieg spotkania.

13
    Kolejny spalony drużyny Mönchengladbach.

16
    Kießling pada w polu karnym! Sędzia , jednak nakazuje grać dalej. No i mamy pierwszą kontrowersję, gdyż obrońca nie trafił w piłkę a ewidentnie spowodował upadek napastnika.

18
    Leverkusen w natarciu, Borussia głęboko wycofana i wyczekuje na jakiś błąd przyjezdnych i możliwość wyprowadzenia kontrataku.

19
    Schürrle oddaje techniczny strzał po ziemi przy prawym słupku, ale wybornie bramkarz gospodarzy. Schürrle stwarza dziś wiele problemów defensorom Borussi.

22
    Pierwszy korner w meczu dla Bayeru.

23
    I znowu było bardzo groźnie w polu karnym Borussi, ale obrońca w ostatniej chwili wybija piłkę na rożny.

26
    Po 25 minutach meczu Borussi nie oddała nawet jednego strzału na bramkę Leno. Niemoc gospodarzy trwa.

27
    Zablokowany strzał z obrębu pola karnego Sama.

28
    Boenisch potrzebuje pomocy medycznej po zderzeniu z defensorem gospodarzy.

30
    Wrzutka w pole karne Borussi z prawego skrzydła i obrona ekspediuje piłkę daleko od bramki

31
    Po dwóch kwadransach gry posiadanie piłki kształtuje się następująco: Borussia 52% do 48% Bayeru.

33
    Korner dla Aptekarzy.

34
    Dobry strzał głową z trudnej pozycji Wollscheida i z trudem bramkarz gospodarzy.

35
    Schürrle zdobywa gola lekką podcina nad bramkarzem, ale sędzia boczny pokazuje bezpodstawnie pozycję spaloną. Piłkarze Leverkusen mogą czuć się pokrzywdzeni.

36
    Strzał Boenischa z 16 metra i dobrze ustawiony w bramce ter Stegen.

39
    Kießling wpada w pole karne i obrońca wślizgiem ekspediuje piłkę na rzut rożny.

40
    Sidney Sam ukarany kartką za pociąganie przeciwnika za koszulkę.

41
    Błąd w rozegraniu piłki przez gospodarzy i zaczynać będą piłkarze Leverkusen.

43
    Kolejny korner dla gości.

44
    Pierwszy korner dla Borussi po nieporozumieniu wśród defensywy Bayeru.

45
    GOOOOLL STRANTZ!!!!!!!!! Bardzo ładne uderzenie głową po dośrodkwaniu z rzutu rożnego i bramkarz totalnie bezradny.

Co można powiedzieć po pierwszej połowie? Po raz kolejny potwierdziła się maksyma: nie ma sprawiedliwości w piłce nożnej. Drużyna Borussi zdobyła gola po rzucie rożnym, który zdobyła przypadkowo. Gospodarze przez całą połowę oddali tylko jeden strzał, za to zabójczo skuteczny. Nie zmienia to jednak obrazu, który pokazuje, że wszystkie atuty w ręku mają Aptekarze i tylko przez błąd sędziego nie prowadzą. Zapraszamy na ciekawie zapowiadającą się drugą połowę.

46

46
    Bez zmian na początku 2 połowy.

48
    Bayer w natarciu, zamknął Borussie na sowiej połowie jednak na razie nie potrafi przebić się przez defensywę.

50
    Rzut wolny dla Bayeru po faulu Ringa.

53
    GOOOOLLL SAM!!!! Cudowne techniczne uderzenie z 18 metrów. Bramkarz de Stegen zupełnie bez szans. Bardzo ładna kombinacyjna akcja Aptekarzy zakończona pięknym strzałem.

54
    2 uderzenie Borussi w tym meczu, które mogło zakończyć się również golem. Przytomnie jednak w bramce Leno.

55
    Korner dla gospodarzy.

59
    GOOLLLL DE JONG !!!!!!!! Wspaniałe dośrodkowanie Arango wprost na nabiegającego de Jonaga, a ten uderzeniem głową pokonuje Leno.

60
    GOOOLLL KIESSLING !!!!!! Wspaniała akcja całego zespołu i dobre podanie Boenischa do Kiesslinga a ten umieszcza piłkę do w pustej bramki.

61
    Ależ zrobił nam się mecz w drugiej połowie.

61
    Xhaka zmienia Ringa. To pierwsza zmiana w meczu.

63
    Teraz Arango był bliski zdobycia bramki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Niestety niecelnie piłkarz Borussi.

64
    GOOOLLLL SCHURRLE !!!! Wspaniałe prostopadłe podanie od Castro i Schurrle dokonuje już tylko formalności. Cóż za mecz !!

69
    Zdobywca pierwszego gola dla Bayeru schodzi a w jego miejsce Hegeler.

72
    Obie drużyny jakby złapały lekką zadyszkę, gdyż nie mogą od paru minut skonstruować żadnej groźnej akcji.

74
    Groźnie zapowiadająca się akcja Borussi, ale zawodnicy pogubili się w rozegraniu przed samym polem karnym.

75

78
    Nordtveit schodzi a w jego miejsce Hrgota.

78
    Rzut wolny ze skraju pola parnego dla Aptekarzy.

79
    Nieszablonowe rozegranie rzutu wolnego i potężne uderzenie z ok 25 metra Rolfesa, ale znowu wybornie de Stegen.

80
    Castro siada na ławce a w jego miejsce Hosogai.

82
    Teraz rzut wolny dla Borussi.

84
    To ostatnia zmiana w Borussi. Cigerci schodzi a zastępuje go Hanke.

85
    Jeszcze 5 minut do końca regulaminowego czasu gry.

86
    Korner dla gości.

86
    Kießling strzela głową,ale piłką mija prawy słupek bramki Borussi.

87
    GOOOOLLL HERRMANN!!!! Świetne dośrodkowanie Arrango z rzutu wolnego, piłka jeszce głową przedłużona do Herrmanna, a ten z najbliższej odległości pakuje footbolówkę głową do siatki.

89
    Rolfes strzela z woleja zza szesnastki, jednak ten strzał nie mógł zaskoczyć bramkarza Borussi.

90
    Kissling sam na sam po minięciu obrońcy !!!!!!! Po raz kolejny wybornie broni de Stegen.

90+1
    3 minuty doliczone do spotkania.

90+3
    Strzał ze znacznej odległości Arrango.

Wspaniałe widowisko przy Borussia Park! Z wyniku na pewno zadowoleni są bardziej piłkarze gospodarzy, ponieważ to Bayer w przekroju całego meczu był ekipą wyraźnie lepszą. Druga połowa to był spektakl w wykonaniu jednych jak i drugich, grad bramek, doskonałych okazji i strzałów no i ten wspaniały de Stegen, który z pewnością walnie przyczynił się do tego jednego punktu dla swojej drużyny. Dziękujemy za uwagę. (17:25:35)

Kamil Zarzycki

Gole: 45. Stranzt, 59. Jong, 87. Herrmann - 53. Sam, 60. Kiessling, 64. Schurrle

Kartki:   40. Sam (BLV)

Borussia Monchengladbach: ter Stegen - Stranzl, Brouwers,Dominguez, Wendt, Ring( 61' Xhaka ), Nordtveit( 78' Hrgota), Cigerci( 84' Hanke ), Arango, - Herrmann, L. de Jong
    Bayer Leverkusen: Leno - Carvajal, Wollscheid, Schwaab, Boenisch, Bender, Rolfes, Castro( 80' Hosogai ), Sam( 69'Hegeler) , Kießling, Schürrle

Sędziowie: Knut Kircher