Mali – Ghana 3:1 (koniec)
Mali
3:1 (1:0)
Ghana
Sobota 09.02.2013, 19:00 • Nelson Mandela Bay Stadium (Port Elizabeth) • Puchar Narodów Afryki

Dziękujemy za śledzenie relacji z meczu. Zapraszamy na kolejne spotkania i jutrzejszy finał pomiędzy Burkina Faso i Nigerią.

Pozdrawia portal lajfy.com (21:00:56)

Mali wygrywa spotkanie i zajmuje trzecie miejsce w finale Pucharu Narodów Afryki.

90+4
    Gol dla Mali!
    Strzelcem bramki dla Mali Sigamary DIARRA! Napastnik Mali w polu karnym Ghany dopadł do piłki wstrzelonej ze środka boiska. Oddał strzał w długi róg bramki Daudy. Bramkarz Ghany nie miał szans na obronę tego strzału.

90+3
    Ghana w kolejnych akcjach pod bramką Diakite. Rzut rożny dla Ghany.

90
    Asante za próbę wymuszenia rzutu karnego otrzymuje żółty kartonik.

89
    Arbiter doliczył cztery minuty do drugiej połowy spotkania.

89
    Piłka wstrzelona w pole karne Mali została wybita przez obrońców tej drużyny.

88
    Rzut wolny dla Ghany na połowie Mali.

85
    Tamboura wrócił do gry. Mali stara się przedłużać grę, zawodnicy Ghany coraz bardziej nerwowo reagują.

84
    Tamboura faulowany. Zawodnik Mali przez długi czas leżał na murawie, a piłkarze Ghany nie przerwali zawodów. Ostatecznie sędzia zdecydował się intwerweniować.

82
    Gol dla Ghany!
    Strzelcem bramki Kwadwo ASAMOAH!
    Pomocnik Ghany na połowie Mali otrzymał podanie na trzydziestym piątym metrze boiska. Zdecydował się na strzał. Piłka długo leciała, a Diakite źle obliczył lot futbolówki, która wpadła do siatki.

80
    Pozostało dziesięć minut do końca spotkania. Czy Ghana jest w stanie wrócić do gry?

78
    Diarra zmienił Samassę.

76
    Trzecia zmiana w drużynie Ghany. Mali jeszcze nie przeprowadziło żadnej zmiany.

75
    Gyan zszedł z boiska w jego miejsce Clottey.

74
    Ghana próbuje każdego sposobu, aby strzelić kontaktową bramkę. Mali ustawiło linię defensywną na piętnastym metrze boiska.

72
    Keita strzelił drugą bramkę, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę. Sędzia główny nakazał Ghanie wznowienie gry.

70
    Atsu został zmieniony przez Adomaha.

67
    Keita przez długi czas nie pokazał się w żadnej akcji. Przed chwilą był bliski pokonania Daudy.

64
    Kolejny rzut wolny dla Ghany na połowie Mali. Piłka ustawiona przez Gyana na wprost bramki Diakite. Strzał obroniony przez Diakite, piłka została wypiąstkowana przez golkipera Mali.

62
    Rzut wolny dla Ghany z okolicach bocznej linii boiska na połowie Mali. Piłkę ustawił Wakaso. Futbolówka wstrzelona w pole karne, została przejęta przez Diakite.

60
    Mali uważnie w defensywie, Ghana ma problemy z wyprowadzeniem akcji ofensywnej z środkowej strefy boiska.

59
    Drużyna Ghany w bardzo trudnej sytuacji, po nieudanym strzale Wakaso z jedenastego metra.

58
    Wakaso strzelił z jedenastki, a piłka o metr minęła poiprzeczkę bramki Diakite.

57
    Zamieszanie w polu karnym Mali. Do piłki starał się dojść Wakaso, który przewrócił się. Sędzia podjął decyzję o rzucie karnym.

56
    Rzut karny dla Ghany.

53
    Ghana próbuje zakmnąć Mali na swojej połowie boiska.

51
    Atsu przed szansą na strzelenie bramki. Pomocnik Ghany na linii pola bramkowego Mali obrócił się z piłką i strzelił na bramkę Diakite. Fubolówka o metr minęła poprzeczkę.

48
    Bramka dla Mali!
    Seidu KEITA strzela bramkę dla Mali. Drużyna Mali przeprowadziła po raz kolejny akcję prawym skrzydłem. Asystę zaliczył Coulibaly, który zagrał w pole karne z prawego skrzydła. Keita uderzył płasko po ziemi. Piłka wpadła obok słupka do bramki Daudy.

47
    Tamboura otrzymuje żółty kartonik.

46

45
    Boye schodzi w jego miejsce Mensah.

Pierwsza połowa dla Mali. Druga odsłona zapowiada jeszcze większe emocje. Zapraszamy za kilka minut.

45
    Sędzia doliczył minutę do pierwszej połowy.

44
    Keita w kolejnej sytuacji na podwyższenie wyniku. Pomocnik Mali otrzymał podanie od partnera i wbiegł w pole karne Ghany. Oddał strzał z woleja. Piłka minęła okienko bramki Daudy o kilka centymetrów.

42
    Samassa przed szansą na strzelnie drugiej bramki. Napastnik Mali będąc sam na sam w narożnika pola karnego z Daudą posłał piłkę nad bramkarzem Ghany. Piłka powoli toczyła się w stronę bramki. Ostatecznie futbolówka strafiła w słupek i wyszła poza linię końcową boiska.

41
    Drużyna Ghany nie potrafi znaleźć sposobu na rozegranie piłki pod bramką So Diakite. Mali zwalnia tempo gry.

38
    Korner dla Ghany. Wynik bez zmian.

36
    Samassa przy każdym kontakcie Keity z piłką stara się pokazać swojemu koledze. Były gracz Barcelony szuka prostopadłych podań do napastnika Mali. Ghana podwaja krycie Samassy.

34
    Mali długo rozgrywa piłkę na swojej połowie boiska. Ghana stosuje pressing. W środku pola Keita ostro walczy z Atsu i Affu.

33
    Pierwsze minuty meczu nie zapowiadały tylu emocji. Każda minuta przynosi coraz ciekawsze zagrania z jednej i drugiej strony.

32
    Diakite uchronił swoj zespół od utraty bramki. Wakaso próbował znaleźć drogę do bramki Mali, ale golkiper So Diakite wybił futbolówkę.

30
    Ghana wyraźnie rozdrażniona utratą bramki. Mali czeka na kontry.

28
    W Port Elizabeth się rozpadało.

25
    Raz jeszcze Asamoah starał się zaskoczyć Diakite. Piłka trafiła w boczną siatkę bramki Mali.

24
    Dwójkowa akcja Asamoah z Asante w okolicach pola karnego. Strzał tego ostatniego obok bramki.

23
    Kilkanaście sekund po utracie bramki Ghana miała okazję do strzelenia bramki, ale obrońcy Mali zatrzymali Ghanę.

20
    Strzelcem bramki napastnik Mali Mamadou SAMASSA. Akcja drużyny Mali przeprowadzona lewym skrzydłem. Tamboura wpadł w okolice narożnika pola karnego, dośrodkował w pole karne. Samassa uderzył lekko futbolówkę, która skozłowała i wpadła do siatki.

17
    Gra momentami jest senna. Żadna ze stron nie zdecydowała się do frontalnego ataku.

14
    Diakite popisał się świetną interwencją. Golkiper Mali zatrzymał Gyana.

13
    Stawka spotkania wyraźnie paraliżuje graczy obu ekip. Zawodnicy bardzo uważnie rozgywają piłkę.

10
    Ciekawa akcja Mali. Dauda zatrzymał Samassę. Mali coraz częściej ma przewagę.

6
    Ghana w ataku pozycyjnym który nie wnosi wiele do gry. Mali wyczekuje i przeprowadza błyskaiwczne kontry. Przed momentem strzału zza pola karnego próbował Traore.

4
    Mali oddało inicjatywę Ghanie, która stara się kombinacyjnymi zagraniami przedostać w pole karne.

3
    Ghana uważnie wyprowadza kontry. Zawodnicy Ghany prowadzą piłkę ze środka na skrzydła. Akcję mogą się odobać, ale kończą się w okolicach pola karnego Mali.