Chelsea – Everton 2:1 (koniec) | Liverpool – Queens Park 1:0 (koniec) | Man City – Norwich 2:3 (koniec)
Newcastle – Arsenal 0:1 (koniec) | Southampton – Stoke 1:1 (koniec) | Swansea – Fulham 0:3 (koniec)
Tottenham – Sunderland 1:0 (koniec) | West Bromwich – Man Utd 5:5 (koniec) | West Ham – Reading 4:2 (koniec)
Wigan – Aston Villa 2:2 (koniec)
Tottenham Hotspur
1:0 (0:0)
Sunderland A.F.C.
Niedziela 19.05.2013, 17:00 • White Hart Lane (London) • Angielska Premier League

Tottenham Hotspur po bramce Garetha Bale'a w 90. minucie spotkania pokonał 1:0 Sunderland A.F.C. Dziękuję za uwagę. (18:53:19)

90+3
    Rzut rożny dla Tottenhamu.

90+1
    Prowadzący te zawody A. Marriner dolicza.... 4 minuty do regulaminowego czasu gry drugiej części meczu!

90
    Gol dla Tottenhamu!
    Bramkę zdobył BALE, który fantastycznym strzałem z dystansu pokonał bezradnego Mignoleta! Piękna bramka piłkarza Tottenhamu!

90
    Zmiana w drużynie Sunderland A.F.C: z boiska schodzi Wickham, na boisko wchodzi Mitchell.

89
    Adebayor uderza... nie ma gola.

88
    Huddlestone uderza, ale O'Shea blokuje uderzenie, rzut rożny!

87
    Adebayor na spalonym.

86
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur: z boiska schodzi Assou-Ekotto, na boisko wchodzi Sigurdsson.

85
    Zmiana w drużynie Sunderland A.F.C: z boiska schodzi McClean, na boisko wchodzi Knott.

83
    Bale strzela, znów górą Mignolet!

82
    Mandron ukarany żółtą kartką.

82
    Rzut wolny dla gospodarzy tuż przy polu karnym Sunderlandu.

81
    Kolejny strzał Garetha Bale'a tym razem broni Mignolet!

80
    Kolejny strzał Bale'a i kolejne pudło! Strasznie nieskuteczni są dzisiaj piłkarze André Villas-Boasa!

77
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Vaughan!

76
    Zmiana w drużynie Sunderland A.F.C: z boiska schodzi Graham, na boisko wchodzi Mandron.

75
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur: z boiska schodzi Dempsey, na boisko wchodzi Defoe.

74
    Bale prawa noga, przełożył na lewą, strzela... broni Mignolet!

73
    Płaskie dośrodkowanie w pole karne Lennona, futbolówkę łapie Mignolet.

72
    Strzały celne: 8-3

71
    Rzut rożny dla gospodarzy.

70
    Dembele uderza, jego strzał zablokowany!

69
    Graham na pozycji spalonej.

68
    Dobra interwencja Llorisa, który wślizgiem wybił piłkę spod nóg Wickhama.

67
    Uderzenie Lennona w słupek!

66
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur: z boiska schodzi Parker, na boisko wchodzi Dembele.

65
    Kolejna stuprocentowa sytuacja dla Tottenhamu uderza Bale, piłka przechodzi Mignoleta, ale z linii bramkowej wybija ją jeden z obrońców!

63
    Johnson strzela, ale obok bramki.

61

60
    Tottenham znów przed szansą, ale ponownie Adebayor nie trafia.

58
    Ależ zamieszanie w polu karnym Sunderlandu. Dośrodkowanie z lewej strony boiska, do futbolówki wychodzi Mignolet, wybiją ją, ale zbyt krótko, dobija Adebayor, ale blokują obrońcy. Kolejna dobitka i znowu strzał zablokowany przez defensywę Sunderlandu. Rzut rożny dla Tottenhamu! Wyraźna przewaga gospodarzy w tym spotkaniu.

56
    Mignolet po raz kolejny broni strzał Bale'a!

56
    Rzut wolny dla gospodarzy z 40 metrów od bramki Mignoleta.

55
    Żółtą kartką ukarany został Vaughan.

54
    Adebayor mocno uderza, ale jego strzał blokuje obrońca.

53
    Strzał Grahama broni Lloris! Rzut rożny dla Sunderlandu.

51
    Miękka wrzutka Lennona, ale futbolówka minęła i obrońców Sunderlandu i napastników Tottenhamu.

49
    Uderza Gareth Bale, ale jego strzał został zablokowany.

48
    Lennon strzela minimalnie obok bramki!

47
    Obraz gry w drugiej części meczu nie uległ zmianie, cały czas drużyną przeważającą jest Tottenham.

46
    Drugą część spotkania rozpoczęli zawodnicy Sunderlandu.

46

Po pierwszych 45 minutach Tottenham bezbramkowo remisuje z Sunderlandem. Druga połowa rozpocznie się za 15 minut.

45
    Sędzia Marringer dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry pierwszej części meczu.

44
    Dempsey strzela, ale futbolówkę pewnie łapie Mignolet.

43
    W natarciu gospodarze, ale wślizg Huddlestone odgwizdany jako faul. Rzut wolny dla Sunderlandu.

41
    Znowu świetną okazję miał Bale, ale kolejna fantastyczna interwencja bramkarza Sunderlandu!

39
    Bale bardzo mocno uderza z rzutu wolnego, ale świetna interwencja Mignoleta ratuje Sunderland przed stratą bramki.

38
    Żółtą kartką ukarany został McClean.

36
    Strzał Wickhama zablokowany przez obrońcę Tottenhamu.

35
    Bale zablokowany przez jednego z obrońców.

34
    Ładny przerzut Huddlestona do Walkera, który podaje do Adebayora, ten uderza prosto w bramkarza.

32
    Huddlestone szybko traci piłkę i fauluje Johnsona.

31
    Rzut rożny dla Sunderlandu.

30
    Pierwsza groźna akcja Sunderlandu, uderzenie Wickhama z pięciu metrów świetnie broni Lloris!

29

28

27
    Przy piłce cały czas zawodnicy Tottenhamu, Sunderland nastawił się tylko na obronę.

25
    Huddlestone mocno uderza, ale Mignolet pewnie chwyta piłkę.

24
    Ofensywna akcja Lennona, ale przy linii traci piłkę.

23
    Faulowany Walker, rzut wolny dla Tottenhamu z własnej połowy boiska.

22
    Bale ewidentnie faulowany w polu karnym, sędzia jednak uznaje, że piłkarz Tottenhamu chciał wymusić "11"!

20
    Pierwsza akcja Sunderlandu, ale piłkarze drużyny gości nie zdołali dojść z piłką do pola karnego Tottenhamu.

19
    Niedokładnie Assou-Ekotto i od autu Larsson.

16
    Pomysł dobry, ale gorsze wykonanie. Adebayor próbował ładnie zagrać do Bale'a ale ten nie zdążył dojść do piłki.

15
    Pierwszy kontakt z piłką w tym spotkaniu zanotował Lloris, który przejął futbolówkę po niedokładnym podaniu do Wickhama.

14
    Sunderland we własnym polu karnym zaparkował tzw. "autobus". Goście przyjechali do Londynu tylko po to, aby się bronić... tak to na razie wygląda.

12
    Niedokładne podanie Huddlestone, od autu grę wznowią piłkarze Sunderlandu.

10
    Miażdżąca przewaga Tottenhamu w pierwszych minutach tego spotkania!

9
    Lennon zablokowany, rzut rożny.

8
    Walker dryblował przy linii bocznej, ale Larsson wybił mu futbolówkę.

7
    Dośrodkowanie w pole karne, ale obrońcy wyjaśniają sytuację.

6
    Adebayor uderza z ostrego kąta ale broni Mignolet. Rzut rożny dla gospodarzy.

4
    Wysoki pressing Tottenhamu, ale spokojnie z opresji wychodzą zawodnicy Sunderlandu.

3
    Z autu Assou-Ekotto, piąstkuje Mignolet.

1

Tottenham Hotspur: Lloris – Vertonghen, Dawson, Walker, Assou-Ekotto, Lennon, Dempsey, Parker, Huddlestone, Bale, Adebayor.

Sunderland A.F.C: Mignolet – O'Shea, Carlos Cuéllar, Johnson, Larsson, N'Diaye, Colback, Vaughan, McClean, Graham, Wickham.

Sędziowie: A. Marriner.

Spotkanie poprowadzi 42-letni arbiter Andre Marriner.

Do gry w tym spotkaniu nie będą zdolni Rose, Gallas, Sandro, Kaboul (Tottenham) oraz Bramble, Fletcher, Cattermole, Brown i Sessègnon (Sunderland).

W poprzedniej kolejce Sunderland zremisował 1:1 z Southampton FC.

W ostatnim spotkaniu ligowym Tottenham wygrał ze Stoke City 2:1.

W meczu 38. kolejki Premiership zajmujący 5. miejsce w tabeli ligowej Tottenham Hotspur na własnym stadionie zmierzy się z siedemnastym Sunderlandem A.F.C.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.