Chelsea – Everton 2:1 (koniec) | Liverpool – Queens Park 1:0 (koniec) | Man City – Norwich 2:3 (koniec)
Newcastle – Arsenal 0:1 (koniec) | Southampton – Stoke 1:1 (koniec) | Swansea – Fulham 0:3 (koniec)
Tottenham – Sunderland 1:0 (koniec) | West Bromwich – Man Utd 5:5 (koniec) | West Ham – Reading 4:2 (koniec)
Wigan – Aston Villa 2:2 (koniec)
Tottenham Hotspur
1:0 (0:0)
Sunderland A.F.C.
Niedziela 19.05.2013, 17:00 • White Hart Lane (London) • Angielska Premier League

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

W meczu 38. kolejki Premiership zajmujący 5. miejsce w tabeli ligowej Tottenham Hotspur na własnym stadionie zmierzy się z siedemnastym Sunderlandem A.F.C.

W ostatnim spotkaniu ligowym Tottenham wygrał ze Stoke City 2:1.

W poprzedniej kolejce Sunderland zremisował 1:1 z Southampton FC.

Do gry w tym spotkaniu nie będą zdolni Rose, Gallas, Sandro, Kaboul (Tottenham) oraz Bramble, Fletcher, Cattermole, Brown i Sessègnon (Sunderland).

Spotkanie poprowadzi 42-letni arbiter Andre Marriner.

Tottenham Hotspur: Lloris – Vertonghen, Dawson, Walker, Assou-Ekotto, Lennon, Dempsey, Parker, Huddlestone, Bale, Adebayor.

Sunderland A.F.C: Mignolet – O'Shea, Carlos Cuéllar, Johnson, Larsson, N'Diaye, Colback, Vaughan, McClean, Graham, Wickham.

Sędziowie: A. Marriner.

1

3
    Z autu Assou-Ekotto, piąstkuje Mignolet.

4
    Wysoki pressing Tottenhamu, ale spokojnie z opresji wychodzą zawodnicy Sunderlandu.

6
    Adebayor uderza z ostrego kąta ale broni Mignolet. Rzut rożny dla gospodarzy.

7
    Dośrodkowanie w pole karne, ale obrońcy wyjaśniają sytuację.

8
    Walker dryblował przy linii bocznej, ale Larsson wybił mu futbolówkę.

9
    Lennon zablokowany, rzut rożny.

10
    Miażdżąca przewaga Tottenhamu w pierwszych minutach tego spotkania!

12
    Niedokładne podanie Huddlestone, od autu grę wznowią piłkarze Sunderlandu.

14
    Sunderland we własnym polu karnym zaparkował tzw. "autobus". Goście przyjechali do Londynu tylko po to, aby się bronić... tak to na razie wygląda.

15
    Pierwszy kontakt z piłką w tym spotkaniu zanotował Lloris, który przejął futbolówkę po niedokładnym podaniu do Wickhama.

16
    Pomysł dobry, ale gorsze wykonanie. Adebayor próbował ładnie zagrać do Bale'a ale ten nie zdążył dojść do piłki.

19
    Niedokładnie Assou-Ekotto i od autu Larsson.

20
    Pierwsza akcja Sunderlandu, ale piłkarze drużyny gości nie zdołali dojść z piłką do pola karnego Tottenhamu.

22
    Bale ewidentnie faulowany w polu karnym, sędzia jednak uznaje, że piłkarz Tottenhamu chciał wymusić "11"!

23
    Faulowany Walker, rzut wolny dla Tottenhamu z własnej połowy boiska.

24
    Ofensywna akcja Lennona, ale przy linii traci piłkę.

25
    Huddlestone mocno uderza, ale Mignolet pewnie chwyta piłkę.

27
    Przy piłce cały czas zawodnicy Tottenhamu, Sunderland nastawił się tylko na obronę.

28
    Rzut rożny dla gospodarzy.

29
    Adebayor na spalonym.

30
    Pierwsza groźna akcja Sunderlandu, uderzenie Wickhama z pięciu metrów świetnie broni Lloris!

31
    Rzut rożny dla Sunderlandu.

32
    Huddlestone szybko traci piłkę i fauluje Johnsona.

34
    Ładny przerzut Huddlestona do Walkera, który podaje do Adebayora, ten uderza prosto w bramkarza.

35
    Bale zablokowany przez jednego z obrońców.

36
    Strzał Wickhama zablokowany przez obrońcę Tottenhamu.

38
    Żółtą kartką ukarany został McClean.

39
    Bale bardzo mocno uderza z rzutu wolnego, ale świetna interwencja Mignoleta ratuje Sunderland przed stratą bramki.

41
    Znowu świetną okazję miał Bale, ale kolejna fantastyczna interwencja bramkarza Sunderlandu!

43
    W natarciu gospodarze, ale wślizg Huddlestone odgwizdany jako faul. Rzut wolny dla Sunderlandu.

44
    Dempsey strzela, ale futbolówkę pewnie łapie Mignolet.

45
    Sędzia Marringer dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry pierwszej części meczu.

Po pierwszych 45 minutach Tottenham bezbramkowo remisuje z Sunderlandem. Druga połowa rozpocznie się za 15 minut.

46

46
    Drugą część spotkania rozpoczęli zawodnicy Sunderlandu.

47
    Obraz gry w drugiej części meczu nie uległ zmianie, cały czas drużyną przeważającą jest Tottenham.

48
    Lennon strzela minimalnie obok bramki!

49
    Uderza Gareth Bale, ale jego strzał został zablokowany.

51
    Miękka wrzutka Lennona, ale futbolówka minęła i obrońców Sunderlandu i napastników Tottenhamu.

53
    Strzał Grahama broni Lloris! Rzut rożny dla Sunderlandu.

54
    Adebayor mocno uderza, ale jego strzał blokuje obrońca.

55
    Żółtą kartką ukarany został Vaughan.

56
    Rzut wolny dla gospodarzy z 40 metrów od bramki Mignoleta.

56
    Mignolet po raz kolejny broni strzał Bale'a!

58
    Ależ zamieszanie w polu karnym Sunderlandu. Dośrodkowanie z lewej strony boiska, do futbolówki wychodzi Mignolet, wybiją ją, ale zbyt krótko, dobija Adebayor, ale blokują obrońcy. Kolejna dobitka i znowu strzał zablokowany przez defensywę Sunderlandu. Rzut rożny dla Tottenhamu! Wyraźna przewaga gospodarzy w tym spotkaniu.

60
    Tottenham znów przed szansą, ale ponownie Adebayor nie trafia.

61

63
    Johnson strzela, ale obok bramki.

65
    Kolejna stuprocentowa sytuacja dla Tottenhamu uderza Bale, piłka przechodzi Mignoleta, ale z linii bramkowej wybija ją jeden z obrońców!

66
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur: z boiska schodzi Parker, na boisko wchodzi Dembele.

67
    Uderzenie Lennona w słupek!

68
    Dobra interwencja Llorisa, który wślizgiem wybił piłkę spod nóg Wickhama.

69
    Graham na pozycji spalonej.

70
    Dembele uderza, jego strzał zablokowany!

71

72
    Strzały celne: 8-3

73
    Płaskie dośrodkowanie w pole karne Lennona, futbolówkę łapie Mignolet.

74
    Bale prawa noga, przełożył na lewą, strzela... broni Mignolet!

75
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur: z boiska schodzi Dempsey, na boisko wchodzi Defoe.

76
    Zmiana w drużynie Sunderland A.F.C: z boiska schodzi Graham, na boisko wchodzi Mandron.

77
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Vaughan!

80
    Kolejny strzał Bale'a i kolejne pudło! Strasznie nieskuteczni są dzisiaj piłkarze André Villas-Boasa!

81
    Kolejny strzał Garetha Bale'a tym razem broni Mignolet!

82
    Rzut wolny dla gospodarzy tuż przy polu karnym Sunderlandu.

82
    Mandron ukarany żółtą kartką.

83
    Bale strzela, znów górą Mignolet!

85
    Zmiana w drużynie Sunderland A.F.C: z boiska schodzi McClean, na boisko wchodzi Knott.

86
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur: z boiska schodzi Assou-Ekotto, na boisko wchodzi Sigurdsson.

87

88
    Huddlestone uderza, ale O'Shea blokuje uderzenie, rzut rożny!

89
    Adebayor uderza... nie ma gola.

90
    Zmiana w drużynie Sunderland A.F.C: z boiska schodzi Wickham, na boisko wchodzi Mitchell.

90
    Gol dla Tottenhamu!
    Bramkę zdobył BALE, który fantastycznym strzałem z dystansu pokonał bezradnego Mignoleta! Piękna bramka piłkarza Tottenhamu!

90+1
    Prowadzący te zawody A. Marriner dolicza.... 4 minuty do regulaminowego czasu gry drugiej części meczu!

90+3
    Rzut rożny dla Tottenhamu.

Tottenham Hotspur po bramce Garetha Bale'a w 90. minucie spotkania pokonał 1:0 Sunderland A.F.C. Dziękuję za uwagę. (18:53:19)