Cracovia – Pogoń 0:1 (koniec) | Ruch – Wisła K. 1:1 (koniec) | Legia – Śląsk 2:1 (koniec)
Cracovia
0:1 (0:1)
Pogoń Szczecin
Sobota 28.09.2013, 15:30 • Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Kraków • PKO Ekstraklasa

Cracovia przegrywa na własnym terenie z Pogonią Szczecin 0:1. W pierwszej połowie przeważali gospodarze, jednak to przyjezdni schodzili do szatni z korzystnym rezultatem po bramce Marcina Robaka. W drugiej połowie działo się już mniej i ostatecznie trzy punkty jadą do Szczecina. Najlepszym zawodnikiem meczu wybieram Radosława Janukiewicza, który w ogromnym stopniu przyczynił się do zdobycia przez Pogoń kompletu punktów!

90
    Żółty kartonik pokazany Akahoshiemu.

86
    Budziński ma dziś ciąg na bramkę, znów uderzył sprzed pola karnego, jednak kolejny raz górą Janukiewicz!

82
    Przemysław Pietruszka zmienia Lewandowskiego.

80
    Znakomita kontra gości, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Robak, ale uderzył wprost w Pilarza!

79
    Podwójna zmiana, w Pogoni Donald Djousse zastępuje na placu gry Ławę, zaś w szeregach gospodarzy Vladimir Boljević zmienia Dąbrowskiego.

73
    Mustapha Ouedraogo zastępuje Rogalskiego.

69
    Za faul na Rogalskim żółtą kartką ukarany Budziński.

57
    Taktyczny faul Frączczaka na Ntibazonkizie, żółta kartka dla obrońcy Pogoni.

55
    Rok Straus zastępuje na placu gry Danielewicza.

46
    Od razu groźny atak piłkarzy Pogoni! Lewandowski z lewego skrzydła podawał do Murayamy, ten zagrał do Frączczaka, który z kolei uderzył tuż obok bramki!

46
    W przerwie Bartłomiej Dudzic zastępuje Stebleckiego.

Na stadionie przy Kałuży do przerwy Pogoń prowadzi z gospodarzami 1:0 po rzucie karnym pewnie wykonanym przez Marcina Robaka. Brak kibiców na trybunach na pewno nie dodaje temu widowisku wartości, jednak na placu gry nie brakuje dogodnych sytuacji, zwłaszcza pod bramką Janukiewicza!

42
    Znów na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Budziński, tym razem sprawił tym Janukiewiczowi sporo problemów!

35
    Żółtą kartką ukarany Maciej Dąbrowski.

33
    Ponownie w znakomitej sytuacji znalazł się Ntibazonkiza, ale znów refleksem wykazał się Janukiewicz!

28
    Znakomite podanie Budzińskiego do Nowaka, ten w polu karnym zdecydował się na mocne uderzenie, ale trafił prosto w Janukiewicza!

21
    Gol dla Pogoni!
    Rzut karny perfekcyjnie wykonany przez MARCINA ROBAKA, 1:0 dla Pogoni!

20
    Rzut karny dla Pogoni! Kosanović faulował w polu karnym Robaka, a sędzia Paweł Pskit wskazał na 11. metr!

17
    Żółtą kartką ukarany Krzysztof Danielewicz.

10
    Znakomite dośrodkowanie Frączczaka z prawej strony, w polu karnym na piłkę czekał już Robak, który jednak uderzył ponad bramką!