Bologna – Atalanta 0:2 (koniec) | AC Milan – Chievo 3:0 (koniec)
Bologna FC 1909
0:2 (0:2)
Atalanta BC
Sobota 29.03.2014, 18:00 • Renato Dall'Ara, Bologna • Włoska Serie A

Zapraszam na spotkanie 31. kolejki Serie A, w której swoje siły zmierzy Bologna FC z Atalantą. Początek relacji z tego wydarzenia już od godziny 17:45.

Bologna bardzo słabo radzi sobie w obecnych rozgrywkach włoskiej ekstraklasy. Po trzydziestu spotkaniach zajmują oni odległą siedemnastą pozycję.

Bolo
    Bologna cały czas walczy o utrzymanie. Po trzydziestu spotkaniach mają oni tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

W trochę innej sytuacji jest Atalanta. Po 30. kolejkach zajmują oni dobrą, siódmą pozycję we włoskiej ekstraklasie.

Piłkarze gości mogą wciąż myśleć o grze w Lidze Europy. Do piątego Interu Mediolan tracą pięć oczek.

Bologna: Curci – Garics, Antonsson, Natali, Cherubin – Crespo, Pérez, Krhin, Christodoulopoulos – Moscardelli, Acquafresca.

Atalanta: Consigli – Nica, Stendardo, Lucchini, Del Grosso – Estigarribia, Baselli, Carmona, Bonaventura – De Luca, Denis.

Obie jedenastki pojawiają się już na murawie.

1

1
    Pierwszą połowę rozpoczęli zawodnicy gości. Piłka najpierw powędrowała do szeregów obronnych, gdzie spokojnie piłkę rozgrywają Nica i Del Grosso.

3
    Żółtą kartką upomniany został zawodnik Atalanty, Stendardo.

4
    Rzut wolny dla Bologni na wysokości dwudziestego metra.

8
    Moscardel faulował na połowie rywala Del Grosso i od rzutu wolnego rozpoczną goście.

11
    Dośrodkowanie w pole karne Atalanty. Acquanfresca był blisko dojścia do strzału, ale skutecznie uniemożliwił mu to Nica.

13
    Rzut z autu dla Atalanty na wysokości pola karnego gospodarzy.

16
    Bonaventura za ostro zaatakował golkipera Bologni. Rzut wolny dla gospodarzy.

19
    Żółtą kartką został upomniany zawodnik Bologny, Acquafresca.

21
    Dośrodkowanie Crespo wprost w rękawice Consigli.

22
    Gol dla Atalanty!

GIUSEPPE DE LUCA!!

Fantastyczny odbiór futbolówki napastnika Atalanty na wysokości trzydziestego metra. Następnie GIUSEPPE DE LUCA obrócił się z futbolówką, podszedł na dwudziesty metr i technicznym strzałem umieścił futbolówkę w siatce!

26

MARCELO ESTIGARRIBIA!!

Fenomenalna bramki MARCELO ESTIGARRIBI!! Pomocnik Atalanty zabrał się z futbolówka na trzydziestym metrze i zdecydował się na uderzenie. Curci nie miał żadnych szans na obronienie tego uderzenia, a piłka wpadła w samo okienko bramki!

31
    Gra toczy się w środkowej strefie boiska.

37
    Dośrodkowanie w pole karne gości. Tam spod opieki obrońców uwolnił się Crespo, który uderzył głową na bramkę Consigli, ale ten popisał się fenomenalną interwencją.

37
    Kolejna dośrodkowanie, ale tym razem Consiglia zdołał złapać futbolówkę.

38
    W ataku gospodarze, którzy nie schodzą z połowy rywala.

42
    Bologna nie może teraz przebić się przez defensywę rywala.

43
    Teraz Crespo próbował szarżować prawą stroną, ale szybko powstrzymał go Del Grosso.

45+1
    Minuta została doliczone do pierwszej połowy.

45+1

Koniec pierwszej odsłony spotkania. Po czterdziestu pięciu minutach Bologna przegrywa z Atalantą 0:2. Bramki dla gości strzelali De Luca i Estigarribia.

46

46
    Podwójna zmiana w drużynie Bologni. Za Péreza na murawie melduje się Ibson, a w miejsce Crespo pojawia się Cristaldo.

49
    Atalanta od trzech minut przesiaduje na połowie rywala, ale na razie nic z tego nie wynika.

50
    Teraz z kontrą wyszła drużyna Bologni. Cristaldo zagrał do środka, gdzie osamotniony był Christodoulopoulos, który od razu zdecydował się na strzał, jednak futbolówka minęła bramkę Consigli.

53
    Za mocne dośrodkowanie w wykonaniu Del Grosso, który podłączył się pod akcję ofensywą swojego zespołu i od bramki rozpocznie Curci.

55
    Teraz Moscardelli faulował Nica, z którym walczył o piłkę w polu karnym Atalanty.

56
    Korner dla gospodarzy.

58
    Dośrodkowanie w pole karne Mascardelliniego, ale tam świetnie zachował się Lucchini, który oddalił zagrożenie od swojej bramki.

61

63
    Uderzenie z okolicy dwudziestego piątego metra w wykonaniu Ibsona, ale futbolówka zamiast w światło bramki, to poleciała w trybuny.

65
    Zmiana w drużynie gospodarzy. Za Acquafresca'e na murawie melduje się Bianchi.

67
    Zmiana w drużynie Atalanty. Za Denisa na murawie melduje się Livaja.

70
    Ostra walka na boisku. Sędzia jak na razie pozwala na taka grę, ale zaraz mogą posypać się żółte kartki.

71
    Livaja niedawno pojawił się na murawie, a już został ukarany żółtą kartka.

73
    Zmiana w drużynie Atalanty. Za Baselli'ego na murawie melduje się Cigarini.

75
    Uderzenie na bramkę Consigliego, ten wypuścił futbolówkę przed siebie, ale na szczęście asekurował go jeden z obrońców.

78
    Bologna w ataku, ale na razie zawodnicy gospodarzy wywalczyli sobie tylko rzut rożny.

81
    Na pozycji spalonej złapany został zawodnik Bologni.

82
    Zmiana w drużynie gości. Za Bonaventure na murawie melduje się Raimondi.

85
    Atalanta może powoli być pewna zwycięstwa w tym meczu, chociaż w piłce wszystko jest możliwe.

90
    Żółtą kartką upomniany został zawodnik Bologni, Moscardelli.

90+1
    Trzy minuty zostały doliczone do regulaminowego czasu gry.

Koniec spotkania! Po dziewięćdziesięciu minutach Bologna przegrała z Atalantą 0:2. Bramki dla gości strzelali De Luca i Estigarribia. (19:52:32)