Bayern – Hoffenheim 3:3 (koniec) | Bayer – Braunschweig 1:1 (koniec) | Stuttgart – Borussia D. 2:3 (koniec)
Wolfsburg – Eintracht 2:1 (koniec) | Mainz – Augsburg 3:0 (koniec) | Freiburg – 1. FC Nurnberg 3:2 (koniec)
FSV Mainz 05
3:0 (2:0)
FC Augsburg
Sobota 29.03.2014, 15:30 • Coface Arena, Mainz • Niemiecka Bundesliga

Po ciekawym spotkaniu w pełni zasłużone zwycięstwo odniosła drużyna 1. FSV Mainz 05, która przed własną publicznością rozbiła FC Augsburg 3:0! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje live w portalu lajfy.com! (17:21:48)

90+2
    Zmiana w drużynie 1. FSV Mainz 05: z boiska schodzi Moritz, na boisku pojawia się Sato.

90
    Przyjezdni do samego końca walczą o trafienie honorowe. Bobadilla trzykrotnie centrował z narożnika boiska, ale bez rezultatu.

88
    Duża szansa dla Augsburga! W polu karnym Hahn zamiast strzelać zagrywa wzdłuż bramki, ale żaden z jego partnerów nie zdołał sięgnąć futbolówki.

86
    Zmiana w drużynie 1. FSV Mainz 05: z boiska schodzi Koo, na boisku pojawia się Zimling.

84
    Gol dla Mainz!
    JOHANNES GEIS zdobywa trzecią bramkę dla swojego zespołu w tym spotkaniu! Pomocnik FSV Mainz znakomicie uderzył z pierwszej piłki z około 25 metrów! Hitz nie zdołał sięgnąć futbolówki!

83
    Molders świetnie zamyka całą akcją, ale jego uderzenie było bardzo niecelne.. Karius wznowi grę od bramki!

80
    Choupo-Moting świetnie znalazł się w polu karnym, oddał strzał głową z około 10 metrów, ale piłka w przeleciała w dużej odległości od bramki.

78
    Zmiana w drużynie 1. FSV Mainz 05: z boiska schodzi N. Müller, na boisku pojawia się Y. Malli.

76
    N. Müller posyła ładną piłkę za linię obrony, ale to podanie zdołał jeszcze wybić na rzut rożny Hitz.

75
    Zmiana w drużynie FC Augsburg: z boiska schodzi Verhaegh, na boisku pojawia się Molders.

74
    Geis oddał bardzo mocny strzał z około 20 metrów, ale piłka zmierzała w środek bramki i pewnie broni Hitz!

72
    Okazaki zdecydował się na strzał z dystansu, ale fatalnie przestrzelił.

69
    Bobadilla centruje z narożnika boiska, ale piłkę pewnie wychwytuje Karius.

68
    Altintop przy końcowej linii boiska wywalczył kolejny stały fragment gry dla swojego zespołu.

66
    Bobadilla bardzo groźnie uderzył z rzutu wolnego w kierunku bramki, ale piłka nieznacznie minęła słupek bramki Mainz.

64
    Gra się zaostrza – Hahn również został ukarany żółtą kartką.

63
    Verhaegh bardzo mocno wstrzelił piłkę w pole karne, ale jego zagranie zostało zablokowane przez obrońców.

61
    Altintop został napomniany przez sędziego żółtym kartonikiem.

58
    Geis dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, ale piłka nie minęła nawet pierwszego obrońcy.

56
    Ależ okazja dla Augsburga! Goście krótko rozegrali rzut wolny, piłka trafiła na 16 metr do Bobadilli, ale ten uderza ponad bramką!

55
    Müller został ukarany żółtą kartką za faul w środku boiska.

52
    Koo znalazł się w sytuacji sam na sam z Hitzem, ale nie zdołał pokonać bramkarza Augsburga, który wyczuł jego intencje!

50
    Augsburg w drugiej części spotkanie jest zdecydowanie częściej w posiadaniu futbolówki.

48
    Bobadilla z narożnika boiska dośrodkował piłkę w pole karne, ale pewnie wybijają obrońcy.

47
    Obaj trenerzy nie zdecydowali się na dokonanie zmian w wyjściowych składach po przerwie.

46

Po pierwszej ciekawej części spotkania 1. FSV Mainz 05 w pełni zasłużenie prowadzi 2:0 z FC Augsburg! W drugiej części meczu być może na boisku zobaczymy Arkadiusza Milika! Wracamy za 15. minut!

45+2

45
    Moritz dośrodkował w pole karne, ale pewnie oddalają zagrożenie spod własnej bramki obrońcy gości.

43
    Gospodarze z minuty na minutę zdobywają coraz większą przewagę, gościom brakuje atutów w ofensywie.

40
    Ogromny pech Augsburga! MARWIN HITZ kieruje piłkę do własnej bramki!

39
    Tobias Werner musiał opuścić murawę z powodu kontuzji. Trener Augsburga dokonał już dwóch zmian w wyjściowym składzie już w pierwszej części meczu!

38
    Zmiana w drużynie FC Augsburg: z boiska schodzi Werner, na boisku pojawia się Esswein.

35
    Geis po raz kolejny dośrodkowuje w pole karne, ale nie było tam żadnego z jego partnerów.

33
    Werner przyjęciem piłki zwiódł obrońcę i uderzył na bramkę, ale nad poprzeczką!

32
    Mecz jest toczony w naprawdę dobrym tempie, sędzia ma niewiele pracy na boisku.

30
    Zmiana w drużynie FC Augsburg: z boiska schodzi Klavan, na boisku pojawia się D. Hong.

28
    Koo próbował dośrodkować w pole karne, ale jego zagranie zostało zablokowane przez jednego z obrońców.

26
    Gospodarze po wyjściu na prowadzenie cofnęli się na własną połowę boiska i czekają na możliwość do kontrataku.

24
    Geis dośrodkował w pole karne z narożnika boiska a tam w polu karnym najwyżej wyskoczył NIKO BUNGERT! Obrońca Mainz pewnym strzałem głową umieszcza piłkę w siatce!

22
    Müller bardzo ostro zaatakował rywala, ale nie został ukarany indywidualnie.

20
    Geis starał się zagrać długą piłkę do przodu, ale zrobił to bardzo niedokładnie i grę od wrzutu z autu wznowią goście.

17
    Minimalnie dłużej w posiadaniu piłki utrzymują się przyjezdni, ale niewiele z tego wynika.

15
    Okazaki przejął piłkę przed polem karnym rywali i zdecydował się na strzał z woleja, ale nie trafił w bramkę.

13
    Altintop doszedł do strzału głową w polu karnym, ale jego próba nie zmierzała w światło bramki.

11
    Okazaki znalazł się na pozycji spalonej, co bardzo dobrze wychwycił arbiter liniowy.

9
    Ostrzolek starał się zagrać górną piłkę za linię obrony, ale bardzo dobrze to zagranie przeczytali obrońcy Mainz.

7
    Werner oddał zaskakujący strzał z okolic pola karnego, ale jego próba okazała się niecelna.

6
    Choupo-Moting zdecydował się na akcję indywidualną, ale przegrał pojedynek sprinterski z obrońcą.

4
    Dłużej w posiadaniu piłki utrzymują się gospodarze, ale przyjezdni starają się wysokim pressingiem utrudniać im grę.

2
    Bardzo ciekawy początek spotkania, oba zespoły od pierwszych minutach starają się atakować.

1

1. FSV Mainz 05: Karius – Pospech, Bell, Noveski, Park – N. Müller, Geis, Koo, Moritz, Choupo-Moting – Okazaki.

Rezerwowi: Kresić – J. Díaz, Bungert, Zimling, Y. Malli, Soto, S. Parker.

FC Augsburg: Hitz – Verhaegh, Callsen-Bracker, Klavan, Ostrzolek – Hahn, Vogt, Altintop, Baier, Werner – Bobadilla.

Rezerwowi: Manninger – Philp, D. Hong, M. de Jong, Milik, Esswein, Molders.

Sędziowie: Marco Fritz (Korb).

Zapraszamy na relacje live z tego spotkania w portalu lajfy!

Obie drużyny niespodziewanie plasują się w górnej części tabeli i wciąż liczą się w walce o miejsce dające możliwość gry w Lidze Europy, co dla każdej z nich byłoby niewątpliwym sukcesem.

Dwa punkty mniej od sobotniego rywala ma Augsburg, który w poprzedniej kolejce również przegrał i to w identycznym stosunku, tylko na swoim obiekcie. Gracze Markusa Weinzierla zaskakująco ulegli będącym zupełnie bez formy Aptekarzom, którzy decydujące gole strzelili w 80. i 83. minucie. Była to trzecia tegoroczna porażka FCA i trzeci z rzędu mecz bez zwycięstwa.

Prezentujący się w tym sezonie bardzo dobrze gracze z Moguncji niespodziewanie przegrali we wtorek w Brunszwiku z miejscowym Eintrachtem 1:3. Z dorobkiem 41 punktów Die Nullfünfer zajmują siódme miejsce w tabeli z oczkiem straty do Borussii M’Gladbach.

W 28. kolejce niemieckiej Bundesligi 1. FSV Mainz 05 zmierzy się przed własną publicznością z zespołem FC Augsburg!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.
    Gole: 24. Bungert, 40. Hitz (wł.), 84. Geis

Kartki:   55. N. Müller (MAI) – 61. Altintop (AUG), 64. Hahn (AUG)

FSV Mainz 05: Karius – Pospech, Bell, Bungert, Park – N. Müller (78. Y. Malli), Geis, Koo (86. Zimling), Moritz (90+2. Sato), Choupo-Moting – Okazaki.
    Zmiany: Kresić – J. Díaz, Noveski, Zimling, Y. Malli, Soto, S. Parker.

FC Augsburg: Hitz – Verhaegh (75. Molders), Callsen-Bracker, Klavan (30. D. Hong), Ostrzolek – Hahn, Vogt, Altintop, Baier, Werner (38. Esswein) – Bobadilla.
    Zmiany: Manninger – Philp, D. Hong, M. de Jong, Milik, Esswein, Molders.

Sędziowie: Marco Fritz (Korb)