RCD Espanyol – FC Barcelona 0:1 (koniec) | Celta Vigo – Sevilla 1:0 (koniec) | Bilbao – Atletico 1:2 (koniec)
Real Madryt – Rayo Vallecano 5:0 (koniec)
Real Madryt
5:0 (1:0)
Rayo Vallecano
Sobota 29.03.2014, 22:00 • Santiago Bernabéu, Madryt • Hiszpańska LaLiga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 22:00.

Dziś na Santiago Bernabeu derby Madrytu! DO rywalizacji staną Real Madryt oraz Rayo Vallecano. Będzie to mecz 31. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Gospodarze tego starcia z dorobkiem 70 punktów zajmują obecnie trzecią lokatę w tabeli. Drużyna Realu w ostatnich meczach jednak zawodzi. O ile porażkę z Barceloną można jeszcze usprawiedliwić, o tyle przegrany mecz z Sevillą był już niespodzianką.

Goście mają na swoim koncie 33 punkty co daje im dwunastą lokatę w lidze. Piłkarze Vallecano mają wyśmienitą serię, w ostatnich pięciu meczach zdobyli aż trzynaście punktów! W ostatniej kolejce drużyna Rayo zwyciężyła na własnym stadionie z Osasuną 1:0.

Ostatni mecz pomiędzy tymi zespołami miał miejsce 2 listopada ubiegłego roku. Królewscy wygrali wtedy na wyjeździe 3:2.

Derby zawsze rządzą się swoimi prawami, a Real przegrał w dwóch ostatnich spotkaniach. Czy rozpędzone Rayo Vallecano stać na sprawienie niespodzianki? Bądźcie z nami już w sobotni wieczór o 22:00, zapowiada się bardzo ciekawy mecz!

Witam Państwa serdecznie! Już za kilka minut rozpocznie się mecz na Santiago Bernabeu, a my za chwilę poznamy podstawowe jedenastki obu zespołów!

Real Madryt: Diego Lopez – Carvajal, Pepe, Ramos, Coentrao – Illarramendi, Alonso, Di Maria – Bale, Benzema, Ronaldo

Rezerwowi: Casemiro, Casillas, Isco, Marcelo, Morata, Fernandez Nacho, Varane

Rayo Vallecano de Madrid: Ruben – Arbilla, Borja Lopez, Ze Castro, Rat – Rochina, Trashorras, Bueno, Niguez, Falque – Larrivey

Rezerwowi: Baena, Bangoura, Carlos, Cobeno, Longo, Martinez Nacho, Viera

Sędziowie: Ferreiro – Pérez, Cermeño.

Piłkarze obu drużyn pojawiają się już na murawie!

1

1
    Od środka zaczęli goście.

2
    Dośrodkowanie w pole karne gości z lewej flanki, ale defensorzy Rayo pewnie wybijają piłkę.

3
    Benzema oddaje bardzo mocny strzał z pola karnego rywali, ale dobrą interwencją popisał się Ruben.

4
    Zawodnicy gości rozgrywali piłkę na połowie Realu, ale skończyło się to jej szybką utratą. Od bramki zaczną Królewscy.

5
    Arbillo bardzo dobrze blokuje dośrodkowanie w pole karne z prawego skrzydła i piłkarze z Madrytu mają okazję do dośrodkowania z rzutu rożnego.

6
    Carvajal decyduje się na uderzenie zza pola karnego, ale piłka trafia w plecy jednego z obrońców Vallecano.

7
    Goście rozpoczną od rzutu wolnego w środkowej strefie boiska.

8
    Ładna akcja Rayo prawym skrzydłem i goście wywalczyli rzut rożny.

9
    Diego Lopez pewnie wyłapuje piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska.

9
    Niguez zdecydował się na uderzenie zza pola karnego Realu, ale piłka lecąca tuż nad ziemią ląduje w objęciach golkipera gospodarzy.

10
    Piłkarze gości wymieniają się podania w środku pola i powoli budują swoją kolejną akcje.

11
    Piłkarze Realu Madryt nie mają pomysłu na przedostatnie się pod bramkę rywali. Póki co, to goście prezentują się lepiej.

12
    Carvajal dośrodkowuje piłkę w pole karne z prawego skrzydła, ale defensorzy gości bez problemów wybijają ja na aut.

13
    Nie sposób nie zauważyć, że na Santiago Bernabeu jest bardzo dużo wolnych miejsc. Ostatnie wyniki Realu z pewnością nie zachęciły kibiców do przyjścia na mecz.

14
    Świetna centra Bale'a z lewej flanki w szesnastkę gości! Jeden z obrońców Rayo w ostatniej chwili wyprzedził Ronaldo i wybił piłkę na rzut rożny.

15
    Gol dla Realu!
    Bale wystawił piłkę na siedemnasty metr do CRISTIANO RONALDO, który z ogromną prędkością wbiegł w pole karne rywala, minął trzech obrońców i strzałem na dłuższy słupek nie dał szans na interwencję bramkarzowi! 1:0 dla Realu Madryt!

16
    Dobre uderzenie Garetha Bale'a z dystansu, ale piłka o dobry metr minęła słupek bramki strzeżonej przez Rubena.

17
    Goście utrzymują się przy piłce na własnej połowie.

18
    Bardzo wysoko ustawieni są piłkarze Vallecano, w tym momencie na połowie Realu znajduje się pięciu piłkarzy gości walczących o odzyskanie futbolówki.

19
    Di Maria dośrodkowuje w pole karne Rayo, Ronaldo nie zdołał sięgnąć piłki i ta opuszcza szesnastkę, Przy linii autowej dopadł do niej jeszcze Bale i goście wciąż muszą się bronić.

21
    Mocne prostopadłe podanie Di Marii do Cristiano Ronaldo, ale sędzia przerywa akcję. Liniowy dopatrzył się pozycji spalonej reprezentanta Portugalii.

22
    Illarramendi przytrzymywany przez rywala na połowie Rayo i gospodarze zaczną od rzutu wolnego.

24
    Niguez podcinką próbował pokonać Diego Lopeza, ale jego strzał zablokowany przez jednego z obrońców.

25
    Wymuszona zmiana w zespole gości. Z boiska musi zejść Rochina, a w jego miejsce wchodzi Carlos.

26
    Carlos popisał się efektownym przyjęciem piłki na połowie rywala, ale chwilę później został powstrzymany przez Coentrao.

27
    Świetna centra w pole karne Rayo, ale Benzema źle przyjął piłkę i zmarnował okazję do podwyższenia wyniku.

28
    Ruben świetnie ubiegł rozpędzonego Ronaldo.

29
    Centra Angela Di Marii z końcowej linii boiska zablokowana przez defensorów gości i mamy rzut rożny dla Królewskich.

30
    Zbyt głębokie dośrodkowanie Di Marii w pole karne z rzutu rożnego i niebezpieczeństwo pod bramką Rayo zażegnane,

30
    Ze Castro fauluje Benzemę tuż przed polem karnym swojej drużyny i Real ma rzut wolny z niewielkiej odległości od bramki rywala.

31
    Na bezpośredni strzał na bramkę decyduje się Sergio Ramos, ale piłka po jego uderzeniu szybuje ponad poprzeczką rywali.

32
    Ramos wybija głową piłkę na rzut rożny po szybkiej akcji Rayo lewym skrzydłem.

33
    Cristiano Ronaldo ucierpiał w starciu z rywalem i mamy krótką przerwę w grze.

34
    Rat głową zagrywa piłkę w pole karne Realu, ale nie było tam żadnego z jego kolegów z drużyny i od bramki grę wznowi Diego Lopez.

36
    Benzema zdecydowanie za mocno dogrywał piłkę do Cristiano Ronaldo i piłka wychodzi poza linię końcową.

37
    Ależ zmarnowana okazja gospodarzy! Gareth Bale wystartował jeszcze z własnej połowy, minął próbujących go dogonić obrońców, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem Rayo kopnął w ziemię, a nie w piłkę!

39
    Falque zbyt lekko dośrodkował w pole karne Królewskich i gospodarze wyruszają z kontratakiem.

40
    W Madrycie panuje ogromna ulewa, która również miała wyraźny wpływ na frekwencję kibiców w tym spotkaniu.

41
    Sergio Ramos przewraca na własnej połowie Carlosa i goście zaczną od rzutu wolnego.

42
    Sam poszkodowany zdecydował się na bezpośrednie uderzenie na bramkę Realu, ale piłka po jego mocnym strzale minęła bramkę strzeżoną przez Diego Lopeza.

44
    Centra Bale'a w pole karne Rayo bez problemów zablokowana przez defensywę gości.

45
    Carlos faulowany przez Coentrao na prawym skrzydle i goście będą mieli okazję do dośrodkowania w pole karne z rzutu wolnego.

45
    Jedną minutę dłużej potrwa pierwsza połowa tego spotkania.

45+1

Przerwa! Real przeważa w tym meczu, ale Rayo również potrafi stworzyć sobie groźne okazje. Jednobramkowe prowadzenie nie jest bezpieczne, a więc w drugiej połowie czekają nas ogromne emocje! Zostańcie z nami, wracamy za piętnaście minut!

46

46
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie przerwy.

47
    Zbyt wysoko uniesiona noga Sergio Ramosa i goście mają rzut wolny na własnej połowie.

48
    Carlos zamęczył dryblingami na prawym skrzydle Coentrao, ale ostatecznie obrońca Realu wybił piłkę na rzut rożny.

49
    Do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Larrivey, ale jego uderzenie bardzo niecelne.

50
    Ronaldo znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, ale liniowy sygnalizuje pozycję spaloną Portugalczyka i główny arbiter przyznaje przyjezdnym rzut wolny.

51
    Ruben pewnie wyłapuje piłkę po dośrodkowaniu Garetha Bale'a.

52
    Di Maria wrzuca piłkę w pole karne Rayo, ale obrońcy wybijają ją na aut.

53
    Teraz zbyt mocno w pole karne Realu dośrodkował Carlos i od bramki zaczną Królewscy.

54
    Bale zbyt mocno dogrywał do Ronaldo i piłka opuściła boisko.

55
    Bale po raz kolejny dośrodkował w szesnastkę gości, tam Ronaldo świetnie odegrał piłkę do niepilnowanego DANIELA CARVAJALA, który bez problemu umieścił piłkę w siatce!

57
    Ależ odpowiedź gości! Po rzucie rożnym do piłki doskoczył Niguez, ale piłka po jego strzale głową odbija się od słupka i opuszcza boisko!

58
    Teraz Niguez zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale jego strzał był zbyt słaby, aby mógł sprawić jakiekolwiek kłopoty Diego Lopezowi.

59
    Druga zmiana w drużynie gości. Za Bueno wchodzi Viera.

61
    Ładna akcja gości, a Viera przegrywa pojedynek siłowy z Carvajalem i tarci piłkę.

62
    Pierwszą zmianę przeprowadza Carlo Ancelotii. Isco wchodzi za Illarramendiego.

63
    Viera faulowany tuż przed polem karnym Realu przez Carvajala, który dodatkowo zostaje ukarany żółtą kartką.

65
    Bardzo dobry bezpośredni strzał z rzutu wolnego Viery! Piłka minimalnie minęła prawy słupek bramki Realu Madryt!

66
    Bale przegrywa pojedynek główkowy z Ratem w środkowej strefie boiska i goście utrzymują się przy piłce.

67
    Królewscy wyruszyli z szybkim kontratakiem, ale niedokładnym zagraniem "popisał" się Benzema i gospodarze tracą piłkę.

68
    Kolejna zabójcza kontra Realu Madryt! Ronaldo wyrzucił na skrzydło Di Marię, ten wbiegł w pole karne i zagrał piłkę na piąty metr do GARETHA BALE'A, który ze stoickim spokojem pakuje piłkę do pustej bramki!

69
    Piłkarze Rayo będą mieli okazję do dośrodkowania z rzutu rożnego.

70
    Ostatnia zmiana w zespole gości, za Larriveya wchodzi Longo.

70
    Zmiana w Realu, za Di Marię wchodzi Casemiro.

71
    Niesamowity kontratak wyprowadzony przez GARETHA BALE'A! Walijczyk przebiegł z piłką dystans od własnej połowy, aż pod bramkę rywala, gdzie zmylił Rubena i wpisał się dziś po raz drugi na listę strzelców!

73
    Ostatnia zmiana również w drużynie z Madrytu. Karima Benzemę zastępuje Morata,

74
    Kapitalne prostopadłe podanie z głębi pola do wybiegającego Moraty, ale Ruben wykazał się niebywałym refleksem i wślizgiem wybił piłkę spod nóg piłkarza Realu!

75
    Bardzo ładna akcja Realu, ale piłka po strzale Ronaldo z ostrego kąta przelatuje ponad poprzeczką bramki Rayo Vallecano.

76
    To powinien być gol! Zbyt egoistyczne zachowanie Ronaldo, który zamiast zagrywać do Moraty, sam chciał minął bramkarza gości, ale Ruben rzucił się pod nogi i wybił piłkę!

77
    Morata pogubił się w polu karnym gości i tylko aut dla Realu.

78
    ALVARO MORATA posłał potężną bombę z narożnika pola karnego gości i piłka wpada w samo okienko bramki strzeżonej przez Rubena!

79
    Carlos sprytnie dał się sfaulować przed polem karnym Realu i Rayo będzie miało rzut wolny.

80
    Piłka odbija się od muru po bezpośrednim uderzeniu ze stałego fragmentu gry.

81
    Centra Trashorrasa w pole karne Królewskich zablokowana przez defensywę gospodarzy.

82
    Rayo kończy mecz w dziesiątkę! Szkoleniowiec gości wykorzystał już wszystkie zmiany, a musiał opuścić boisko ze względu na uraz.

83
    Ofiarna interwencja Borji Lopeza uniemożliwia oddanie strzału Cristiano Ronaldo.

84
    Ogromne zamieszanie w polu karnym gości! Akcję strzałem kończy Pepe, ale piłka zmierzająca do siatki odbija się od Borji Lopeza!

85
    Isco faulowany przez Nigueza po rajdzie na lewym skrzydle, rzut wolny dla Realu.

86
    Isco dośrodkował w pole karne, tam na strzał głową pokusił się Cristiano Ronaldo, ale piłka minęła słupek o dobre kilka metrów.

87
    Pomyłka sędziego, który niesłusznie odgwizdał pozycję spalona wychodzącego sam na sam z bramkarzem gości Fabio Coentrao.

89
    Goście próbują jeszcze jakkolwiek zagrozić bramce rywali, ale trudno jest im utrzymać się przy piłce grając bez jednego zawodnika.

90
    Goście bardzo długo utrzymują się teraz na połowie Realu, ale nie potrafią zbliżyć się do bramki Madrytczyków.

90
    Dwie minuty dłużej potrwa to spotkanie.

90+1
    Ogromny błąd Pepe, któy zagrał piłkę wprost do Viery, ale zawodnik gości strzelił kilka metrów obok bramki.

90+2

Derby na Santiago Bernabeu dobiegły końca!Mimo porażki 0:5, piłkarze Rayo pokazali się z dobrej strony, ale kontrataki Realu okazały się być zabójcze. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejny tylko na Lajfy.com! (23:51:23)

Gole: 15. Ronaldo, 55. Carvajal, 68. Bale, 71. Bale, 78. Morata

Kartki:   63. Carvajal (REA)

Real Madryt: Diego Lopez – Carvajal, Pepe, Ramos, Coentrao – Illarramendi (62. Isco), Alonso, Di Maria (70. Casemiro) – Bale, Benzema (73. Morata), Ronaldo
    Zmiany: Casemiro, Casillas, Isco, Marcelo, Morata, Fernandez Nacho, Varane

Rayo Vallecano: Ruben – Arbilla, Borja Lopez, Ze Castro, Rat – Rochina (25. Carlos), Trashorras, Bueno (59. Viera), Niguez, Falque – Larrivey (70. Longo)
    Zmiany: Baena, Bangoura, Carlos, Cobeno, Longo, Martinez Nacho, Viera

Sędziowie: Ferreiro – Pérez, Cermeño