Sandecja – Wigry 2:0 (koniec) | Chrobry – Stomil 0:3 (koniec) | Olimpia G. – Zagłębie L. 2:2 (koniec)
Chrobry Głogów
0:3 (0:0)
Stomil Olsztyn
Niedziela 21.09.2014, 12:30 • Stadion Chrobry, Głogów • Fortuna 1 Liga

Niestety kolejny raz futbol udowadnia, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Choć Stomil "dojechał" dopiero na drugą połowę, to jednak wystarczyło na odniesienie zwycięstwa.

Stomil dał się wyhasać Chrobremu w pierwszej połowie, by po zmianie stron inteligentnie wypunktować beniaminka.

90+2

90
    Doliczony czas gry.

90
    Japończyk za Ukraińca. Zmiana bardziej na zyskanie czasu.

90
    Uderzenie Piotrowskiego z wolnego wysoko ponad poprzeczką braki Skiby.

90
    No to Stomil w dalszym ciągu niepokonany na wyjeździe.

89
    Gol dla Stomilu!
    Kolejną bramkę po kontrze gości dołożył KOVAL. któremu pozostało tylko przyłożyć nogę do podania kolegi.

83
    Za chwilę po rzucie rożnym zawodnik gości uderza wysoko ponad poprzeczką bramki gospodarzy.

82
    Strzał Mroczkowskiego Janicki przenosi nad poprzeczką!

81
    Trzeciakiewicz za Łukasika.

80
    Piotrowski żólta kartka.

78
    Ilków-Gołąb upomniany żółty kartonikiem za faul w okolicy własnego pola karnego.

77
    Przez ostatnie minuty walka toczy się głównie w środku boiska.

71
    Figiel zastępuje Danielaka, który zostawił dziś sporo zdrowia na boisku.

70
    Sporo zamieszania w polu karnym gości, jednak żaden z atakujących piłkarzy Chrobrego nie potrafił wbić piłki do braki Skiby.

67
    Strzał po ziemi z 10. metra Danielaka obroniony przytomnie przez Skibę. Chrobremu ciągle brakuje szczęścia.

65
    W pierwszej połowie w ciągu dwóch pierwszych kwadransów olsztynianie dwukrotnie pojawili się w polu karnym Chrobrego. W drugiej połowie jeden kwadrans dał im dwa gole. Trener Jabłoński dał im pewnie w szatni do wiwatu!

65
    Wolny ląduje na graczach ustawionych w murze.

61
    Bramkę zdobył DARMOCHWAŁ. Stomil ruszył z kontrą i strzelec pierwszej bramki strzałem w krótki róg przy nodze bramkarza podwyższył wynik meczu!

60
    Czarnecki jak Riddick Bowie zwijając się z bólu położył się na murawie. Boli go tam, gdzie przeciwnika Gołoty boleć nie powinno. Pani Czarnecka nie będzie zadowolona.

58
    Pojęcie "nakładki" zostało mocno rozszerzone po ostrym wejściu Mroczkowskiego, na które sędzia główny nie zareagował podyktowaniem rzutu wolnego dla gospodarzy.

57
    Dryblujący po lewej stronie Danielak stracił zbyt dużo sił walcząc z obrońcą i jego wrzutka ląduje za linią końcową.

57
    Groźny strzał Darmochwała nieznacznie mija bramkę gości!

55
    Powracający po kontuzji Piotrowski zastępuje Damiana Ałdasia.

53
    Bramkę zdobył DARMOCHWAŁ myląc przy rzucie karnym Janickiego. Zero zagrożenia w pierwszej połowie i nagle bach! Gol dla gości!

52
    Rzut karny dla gości! Obrońca Chrobrego przydepnął zawodnika gości, ten się położył i karny gotowy!

51
    Rzut rożny dla gości. Janicki z trudem piąstkuje piłkę! Aut dla gości!

50
    Danielak minął obrońców gości, ale jego strzał po ziemi o dobre dwa metry mija lewy słupek bramki gości.

48
    Niedokładne dośrodkowanie Ilkowa-Gołąba i nici z dobrze zapowiadającej się akcji gospodarzy.

47
    Zablokowany strzał Sędziaka. Świetny mecz pomocnika Chrobrego.

46
    I jedziemy!

46

Na boisku zameldowali się już gracze Chrobrego, po kilku minutach na murawie widzimy też drużynę gości.

Przewaga Chrobrego w pierwszej odsłonie nie podlega dyskusji. Jednak umiejętnie ustawiona obrona gości i szczęście w kilku sytuacjach pozwoliło i zachować bezbramkowy remis.

45+1

45+1
    Uderzenie jednego Maczułenki gości sprawiło sporo trudności Janickiemu, który na raty broni strzał olsztynianina. Po tej akcji sędzia kończy 1. połowę.

45
    Sędzia techniczny spogląda na zegarek i po konsultacji z główny wskazuje, że pierwsza połowa potrwa o minutę dłużej.

44
    Do piłki podszedł Hałambiec z Ałdasiem, jednak strzał tego ostatniego i dobry metr minął poprzeczkę bramki Stomilu.

43
    Gdzie jest spray panie sędzio!

43
    Wolny dla Chrobrego na linii szesnastu metrów.

41
    Kolejna szansa głogowian. Kościelniak obsłużył idealny podaniem Szczepaniaka, a ten naciskany przez obrońcę strzelił wysoko nad bramką gości.

39
    Rzut wolny dla gości. Kolejny raz widać brak pomysłu na grę, piłka ląduje ponad bramką.

37
    Ukrainiec Koval próbował zwieść sędziego symulując faul, jednak arbiter prawidłowo oddaje piłkę Chrobremu.

35
    Rożny bity przez Danielaka ląduje w rękawicach Skiby. Śmiałe wyjście brakarza gości.

31
    Wybicie Janickiego i błyskawiczna kontra głogowian, Danielak pomknął na bramkę olsztynian, naciskany przez obrońców oddał groźny strzał po ziemi! Piłka zatańczyła na rękawicy Skiby... i bramkarz gości szczęśliwie po chwili ją łapie.

30
    Po kolejnym kwadransie Stomil poważniej zagraża bramce Janickiego. Strzał Kovala mija ją o dobre dwa metry.

28
    Chrobry ponownie w natarciu, najpierw Sędziak uderzał, jednak Wełna ofiarnie zablokował strzał, a po chwili dośrodkowanie z prawej strony nie znalazło adresata, a interwencja obrońcy omal nie zakończyła się golem samobójczym.

27
    Hałambiec zza pola karnego próbował zaskoczyć Skibę, jednak jego strzał był odrobinę niecelny.

26
    Olsztynianie od początku spotkania rażą brakiem zgrania. Niedokładne podanie rujnują niemal każdą ich akcję zaczepną.

23
    Kolejny groźny strzał głogowian.

22
    Kolejny raz Sędziak gubi obrońcę gości, podanie do Szczepaniaka, ten groźnie uderza, ale Skiba na posterunku.

19
    Rachityczny i niecelny strzał Kovala nie mógł zagrozić bramce gospodarzy.

18
    Odważny rajd Kościelniaka wzdłuż linii pola karnego gości! Dlaczego nie podaje? Naciskany przez obrońców oddaje piłkę do tyłu, a za chwilę pomocnicy oddają do obrońców. Bardzo dobry pressing Stomilu na własnej połowie.

17
    Po rzucie rożnym gracze Chrobrego popędzili w kontrataku na bramkę strzeżoną przez Skibę, jednak dobrze zapowiadająca się akcja została zniweczona przez niedokładne zagranie jednego z głogowian.

16
    Michalec w swoim polu karnym główkuje na rzut rożny. Stomilanie po kwadransie gry w końcu pokazali się w okolicach bramki gospodarzy.

14
    Samiec fantastycznie dorzuca piłkę do Sędziaka, ten z samego narożnika dorzucą ją do napastników! Mocno niedokładne podanie pada łupem obrońców.

12
    Niecelnie główkował bardzo dziś aktywny Sędziak

11
    Kościelniak próbował poczarować "ruletą", aut dla głogowian, którzy kolejny raz lewą stroną boiska suną na bramkę Stomilu.

08
    Sedziak z lewej strony dorzucił piłkę Danielakowi, jednak ten atakowany przez obrońcę nie miał szans poważni zagrozić bramce gości.

06
    NA boisku głównie walka w środku pola, a na trybunach głośny doping na zagorzalszych fanów obu drużyn.

03
    Chrobry śmiało atakuje. Szczepański wybiegł sam na sam, jednak Skiba przytomnie wybiegł z bramki i nurkując pod nogi głogowiskiego napastnika zażegnał niebezpieczeństwo.

02
    Próba dośrodkowania z rożnego i odważne piąstkowanie Skiby!

01
    Pierwsza szarża głogowian, wrzutka z prawej strony boiska, nieporadna próba wybicia przez obrońców i mamy pierwszy rzut rożny!

Gospodarze w tradycyjnych strojach, pomarańczowe koszulki, spodenki czarne, Stomil na biało-błękitnie.

01
    Od środka rozpoczynają goście.

1

Zbieżność nazwisk trenera Stomilu, pana Mirosława Jabłońskiego i sędziego asystenta zapewne przypadkowa. ;)

Witam na relacji z dzisiejszego spotkania.

Znamy już wyjściowe jedenastki obu drużyn!

Chrobry Głogów: Janicki – Ilków-Gołąb, Michalec, Bogusławski, Samiec, Kościelniak, Hałambiec, Ałdaś D., Danielak, Sędziak, Szczepaniak

Rezerwowi: Skrzyniarz, Chrzanowski, Piotrowski, Figiel, Szałek Michał, Szałek Mateusz, Ziemniak

Stomil Olsztyn: Skiba – Mroczkowski, Czarnecki, Szymonowicz, Wełna – Maczułenko, Głowacki, Jegliński, Łukasik, Darmochwał – Kowal.

Zapraszam na relację z meczu krótko przed godziną 12:30.

W Chrobrym zabraknie Krzysztofa Ulatowskiego, który w spotkaniu z Zagłębiem ukarany został czwartą żółtą kartką w tym sezonie.

Olsztynianie do meczu z Chrobrym przystąpią osłabieni brakiem Witalija Berezowśkiego, który pauzuje za kartki. Janusz Bucholc i Piotr Głowacki w tygodniu odnieśli niegroźne urazy i ich udział w niedzielnym meczu stoi pod znakiem zapytania.

Chrobry u siebie jeszcze nie zremisował w tym sezonie. Dwa zwycięstwa i tyle samo porażek to ich jesienny dorobek. Natomiast Stilon jeszcze nie przegrał na wyjeździe! Dwa zwycięstwa i trzy remisy to bardzo dobry wynik.

W ostatniej kolejce głogowianie ulegli minimalnie w derbowym pojedynku z Zagłębiem Lubin 0-1. 25 km dalej, w Legnicy z miejscową Miedzią porażki 1-2 doznali olsztynianie.

Po sobotnich meczach Stomil z 13 punktami zajmuje 8. lokatą, Chrobry zgromadził 10 oczek i takie miejsce zajmuje.

W niedzielę w spotkaniu 1 Ligi na własnym stadionie Chrobry Głogów podejmie Stomil Olsztyn.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:30.

Carlo Paski

Gole: 53. Darmochwał, 61. Darmochwał, 89. Koval

Kartki:   78. Ilków-Gołąb (CHR), 80. Piotrowski (CHR)

Chrobry Głogów: Janicki – Ilków-Gołąb, Michalec, Bogusławski, Samiec, Kościelniak, Hałambiec, Ałdaś D. (55' Piotrowski), Danielak (71' Figiel), Sędziak, Szczepaniak

Zmiany: Skrzyniarz, Chrzanowski, Piotrowski, Figiel, Szałek Michał, Szałek Mateusz, Ziemniak

Stomil Olsztyn: Skiba – Mroczkowski, Czarnecki, Szymonowicz, Wełna – Maczułenko, Głowacki, Jegliński, Łukasik (81' Trzeciakiewicz), Darmochwał – Koval (91' Kato)

Sędziowie: Bednarski – Sadowski, Jabłoński