Chievo – Sassuolo 0:0 (koniec) | Sampdoria – Fiorentina 3:1 (koniec) | Torino – Atalanta 0:0 (koniec)
Udinese – Genoa 2:4 (koniec) | AC Milan – US Palermo 0:2 (koniec)
UC Sampdoria
3:1 (2:1)
ACF Fiorentina
Niedziela 02.11.2014, 15:00 • Luigi Ferraris, Genoa • Włoska Serie A

Trochę zawiodła nas druga połowa. Sampdoria nie pozwoliła już sobie wydrzeć zwycięstwa, a w końcówce nawet dobiła rywali kolejną, świetną bramką Edera.
    Wiele więcej działo się w pierwszej odsłonie, kiedy to goście zmarnowali rzut karny na wagę wyrównania stanu meczu. To mógł być decydujący moment tego spotkania – zamiast 1:1 niedługo było 2:0!

Fiorentina nie wywozi z Genui ani jednego punktu, ale nie spada ona w dół tabeli. Doria natomiast dopisuje sobie 3 punkty i wyprzedza 3. Napoli! (16:58:00)

90+3

90+3
    Ostatnie sekundy, stara się jeszcze Viola, ale nic nie mogą zdziałać w ataku! W końcu gwiżdże po raz ostatni sędzia tego spotkania!

90+2
    Brzydko wygląda końcówka. Sporo przewinień i kłótni z arbitrem.

90+1
    Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Soriano, na boisku pojawia się Duncan.

90+1
    Arbiter dolicza 3 minuty do dzisiejszego meczu!

90
    Miejscowi grają odpowiedzialnie. Wyprowadzają atak z przodu, a potem utrzymują się przy piłce. Jak trzeba, to także technicznie sfaulują.

89
    Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry! Sampdorii nie może stać się już nic złego, ponieważ ataki Fiorentiny nawet nie powodują potu na twarzy Romero!

87
    Niski strzał obok muru, ale także obok bramki Neto, który szybko rozpoczyna podaniem do swojego obrońcy. Znów jesteśmy na połowie Sampdorii.

86
    To się opłaca, ponieważ jeszcze w końcówce zyskują rzut wolny, który może podwyższyć ten dobry wynik!

85
    W ogóle nie spieszą się już gospodarze. Gdzie tylko się da próbują zwalniać akcję. Jak trzeba, to potrafią jednak przyspieszyć!

84
    Okaka nie może uwierzyć sędziemu, że nie był on faulowany. Goście ponownie wychodzą z atakiem pozycyjnym na połowę rywali.

83
    Świętują na trybunach kibice miejscowych. Tylko katastrofa mogłaby pozbawić Dorii trzech punktów!

82
    Jeszcze będzie próbowała Fiorentina z rzutu wolnego. Próba to ostateczne słowo, ponieważ nic z tego stałego fragmentu gry nie wynikło!

80
    To chyba koniec marzeń Fiorentiny o wywiezieniu z Genui chociażby punktu! Sampdoria nastawiła się na kontrę od kilkunastu minut i to się sprawdziło w 100%!
    EDER - 3:1

78
    Gol dla Sampdorii!

Niesamowity rajd EDERA! Wypuścił się on na pojedynek z trzema (!) obrońcami i wszystkich wyprzedził! Resztkami sił zdołał jeszcze oddać strzał, który pokonał Neto! 3:1 dla Sampdorii!

77
    Kolejny korner dla Violi! Valero dośrodkowywał, ale znów zrobił to niedokładnie. Zwiększa się napór gości.