Ruch – Karvina 3:1 (koniec) | Jagiellonia – Wigry 0:1 (koniec)
Ruch Chorzów
3:1 (2:1)
MFK Karvina
Sobota 10.01.2015, 11:00 • Stadion Lompy, Chorzów • Spotkania towarzyskie

W pierwszym zimowym sparingu Ruch Chorzów pokonuje czeskie MFK Karvina 3:1! Bramki dla "Niebieskich zdobywali Eduards Visnakovs, Mateusz Kwiatkowski i Michał Efir! (12:45:14)

63
    Na boisku pojawiają się Konrad Mularczyk, Maciej Urbańczyk i Kamil Włodyka, którzy zastępują Babiarza, Kwiatkowskiego i Efira.

53
    Gol dla Ruchu!
    Kuświk zagrywa piłkę do MICHAŁA EFIRA, który lobem pokonuje bramkarza! Po drodze piłka odbiła się jeszcze od nóg obrońcy Karviny i wpadła do bramki!

47
    Skład Ruchu na drugą połowę: Putnocky – Kuś, Szyndrowski, Stawarzyk, Gigołajew – Kowalski, Rzuchowski, Babiarz, Efir, Kwiatkowski – Kuświk.

Do przerwy Ruch Chorzów prowadzi z MFK Karvina w stosunku 2:1. Bramki dla "Niebieskich" zdobywali Visnakovs i Kwiatkowski a gol kontaktowy dla przyjezdnych padł w samej końcówce pierwszej połowy.

45
    Gol dla MFK Karviná!
    Rzut rożny dla gości, w zamieszaniu w polu karnym piłka wpada do bramki Ruchu! Bramka kontaktowa TOMASA KOMENDY na koniec pierwszej połowy!

44
    Groźnie pod bramką Skaby, po uderzeniu jednego z zawodników Karviny piłka odbija się jednak najpierw od słupka a potem od poprzeczki!

43
    Sytuacji sam na sam z bramkarzem przyjezdnych nie wykorzystuje Michał Efir!

35
    Szybka akcja Ruchu, Visnakovs wykłada piłkę MATEUSZOWI KWIATKOWSKIEMU, który kieruje ją obok bramkarza gości!

29
    Na boisku pojawiają się Michał Efir, Mateusz Kwiatkowski oraz Bartłomiej Babiarz. Plac gry opuścili z kolei Szewczyk, Starzyński i Surma.

22
    Rzut rożny dla Ruchu, w polu karnym do piłki najwyżej wyskakuje EDUARDS VISNAKOVS, który uderzeniem głową kieruje piłkę do bramki!

17
    Znów groźnie pod bramką Karviny, tym razem jednak Visnakovs z pięciu metrów nie był w stanie posłać piłki w kierunku bramki!

14
    Rzut wolny z około 18 metrów dla Ruchu, do piłki podchodzi Starzyński, ale z jego uderzeniem radzi sobie bramkarz Karviny! Po chwili dobijał Szewczyk, ale nie trafił w światło bramki.

Jacek Rebensztok

Gole: 22. Visnakovs, 35. Kwiatkowski, 53. Efir – 45. Komenda

Ruch Chorzów: 1. połowa: Skaba – Helik, Malinowski, Konczkowski, Dziwnel – Surma (29. Efir), Szewczyk (29. Kwiatkowski), Zieńczuk, Trojak, Starzyński (29. Babiarz) – Visniakovs.

2. połowa: Putnocky – Kuś, Szyndrowski, Stawarczyk, Gigołajew – Kowalski, Rzuchowski, Babiarz (63. Mularczyk), Efir (63. Włodyka), Kwiatkowski (63. Urbańczyk) – Kuświk.

Zmiany: Putnocky, Kuś, Kwiatkowski, Gigołajew, Babiarz, Urbańczyk, Włodyka, Kowalski, Kuświk, Stawarczyk, Efir, Rzuchowski, Mularczyk.

MFK Karvina: 1. połowa: Pindroch – Fiala, Trousil, Jovanović, Ruzicka – Limanovsky, Duda, zawodnik testowany, Puchel – Budinsky, Komenda.

2.połowa: Pastornicky – Hatok, Leibl, Cverna, Eismann – Vanek, Danicek, zawodnik testowany, Novotny – Kurusta, Kamencik.

Sędziowie: Sebastian Jarzębak (Bytom)