PSG – Toulouse 3:1 (koniec) | Bastia – Lille 2:1 (koniec) | Caen – Lens 4:1 (koniec)
Rennes – Bordeaux 1:1 (koniec)
Stade Rennes
1:1 (1:0)
Girondins Bordeaux
Sobota 21.02.2015, 20:00 • Route de Lorient, Rennes • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Dziękuję Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne piłkarskie emocje z lajfy.com! (21:58:45)
    Sytuacja, po której sędzia wskazał na 11. metr.

Remis w Rennes! To najważniejsza informacja po niezłym starciu, w którym fragmenty bezbarwne przeplatały się z ekscytującymi. Podział punktów to generalnie sprawiedliwe rozstrzygniecie, choć można mieć pewien niesmak po okolicznościach, w jakich Bordeaux doprowadziło do remisu. Mikael Lesage dopatrzył się miękkiego faulu Fernandesa na Rolanie, a rzut karny na gola zamienił Khazri. W pierwszej połowie więcej z gry mieli goście, po przerwie Rennes opanowało sytuację na boisku i niewiele wskazywało, ze wypuści z rąk przełomowe zwycięstwo. Tak się jednak stało i drużyna Kamila Grosickiego opuściła boisko ze zwieszonymi głowami. Sędziowie zostali natomiast pożegnani gwizdami z trybun!

90+3

90+1
    Interesująca końcówka. Tak samo jak w pierwszej połowie dzieje się pod obiema bramkami!

90+1
    Piłka w siatce Bordeaux, ale nie ma mowy o golu. Znacznie wcześniej sędzia użył gwizdka, by zatrzymać grę po faulu.

90
    Doliczone 3 minuty.

90
    W odpowiedzi Sertic próbował zaskoczyć Costila z rzutu wolnego. Futbolówka poszybowała nieopodal spojenia słupka z poprzeczką!

88
    I mieli swoją szansę gospodarze! Nieskuteczny dziś Toivonen strzelił z fałsza z linii pola karnego wprost w dobrze ustawionego Carrasso. Bramkarz Bordeaux nie dał się zaskoczyć i piąstkował.

87
    Zwycięskiego gola szukają aktywniej piłkarze Rennes. To oni częściej przenoszą piłkę na połowę przeciwnika.

85
    Dalekie wybicia piłki w wykonaniu zawodników Bordeaux. Od momentu wyrównania patronem rywalizacji jest Piotr Świerczewski. Gra "na chaos".

84
    Moreira zameldował się na boisku. Przypomnijmy, musi uważać, bo zdążył już zobaczyć żółtą kartkę.

83
    Sertic zastąpił zdobywcę gola na 1:1 – Khazriego.

81
    Piłka wróciła na połowę Rennes po małej drace dużych chłopców. Zobaczymy, która drużyna będzie bardziej zdeterminowana w poszukiwaniach zwycięskiego gola.

79
    Jeszcze kartka dla Moreiry. Tak, to nie pomyłka – arbitrowi nie spodobało się zachowanie rezerwowego.

78
    Ntep upomniany żółtą kartką za dyskusję po podyktowaniu jedenastki dla Bordeaux.

78
    Jeden z komentatorów uznał rzut karny za "ekstremalnie miękki". Nie da się ukryć, że decyzja arbitra budzi kontrowersje.
    Wahbi KHAZRI - 1:1

77
    Gol dla Bordeaux!
    WAHBI KHAZRI zmylił bramkarza i strzelił z rzutu karnego płasko w prawy narożnik bramki Costila. Remis w Rennes!

Gole: 11. Ntep – 77. Khazri (kar.)

Kartki:   42. Doucoure (REN), 78. Ntep (REN), 79. Moreira (REN) – 31. Saivet (BOR), 48. Chantome (BOR), 49. Carrasso (BOR)

Stade Rennes: Costil – Danze, Diagne, Armand, Mbengue – Fernandes, Pajot (46' Konradsen) – Henrique (84' Moreira), Doucoure, Ntep – Toivonen.

Zmiany: Sorin – Moreira, Lenjani, Konradsen, Prcić, Grosicki, Habibou.

Girondins Bordeaux: Carrasso – Mariano, Sane, Pallois, Pounje – Chantome, Biyogo Poko, Plasil (72' Maurice-Belay) – Khazri (83' Sertic), Saivet (46' Rolan), Thelin.

Zmiany: Prior – Traore, Sertic, Rolan, Toure, Maurice-Belay, Yambere.

Sędziowie: Mikael Lesage