Lyon – Nice 1:2 (koniec) | Bastia – Guingamp 0:0 (koniec) | Caen – Metz 0:0 (koniec)
Évian TG – Montpellier 1:0 (koniec) | Rennes – Nantes 0:0 (koniec) | Toulouse – Bordeaux 2:1 (koniec)
Olympique Lyon
1:2 (0:1)
OGC Nice
Sobota 21.03.2015, 16:00 • Stade Gerland, Lyon • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Dziękujemy, że byliście państwo z nami podczas tego pojedynku. Zapraszamy na pozostałe relacje na lajfy.com! (18:01:20)
    Po trwającym prawie 98 minut meczu, OGC Nice staje się sprawcą sporej sensacji! Kto by się tego spodziewał?

Zwycięstwo OGC Nice staje się faktem! Coś niesamowitego. Zespół v-ce lidera zostaje ograny na własnym terenie przez drużynę z dołu tabeli. Nie można było odnieść wrażenia, że przedłużenie meczu o 6 minut i dodatkowe sekundy po końcu doliczonego czasu były sporą szansą dla Olympique. Gospodarze nie wykorzystali tego prezentu i tracą cenne punkty na własnym stadionie.

90+6

90+5
    Spalony! To już chyba koniec nadziei gospodarzy. Czyżby 3 punkty pojechały do Nicei?

90+5
    Olympique Lyon cały czas nęka zespół gości. Kibice wspierają z całych sił gospodarzy. Możemy być za kilka chwil świadkami sporej sensacji, bowiem obrońcy OGC są dobrze ustawieni w obronie.

90+3
    Przyjezdni robią wszystko co w ich mocy, aby zmarnować jak najwięcej czasu. Pouplin nie spieszy się ze wznowieniem gry.

90+1
    Arbiter Annonier dolicza do końca drugiej połowy aż 6 minut! Kibice gospodarzy przyjęli to z aplauzem, czego nie można powiedzieć o sztabie szkoleniowym Nicei. Niedowierzanie wśród gości.

90
    Jesteśmy świadkami niezwykle ciekawego meczu na Stade Gerland. Rzut karny był zbawieniem dla OGC Nicea. Nikt chyba się nie spodziewał, że to spotkanie przybierze takiego obrotu. Czas działa na niekorzyść gospodarzy.

87
    Ostatnia zmiana w zespole Claude Puela. Rafetraniaina za Carlosa Eduardo.
    EYSSERIC - 1:2

86
    Gol dla Nice!
    W samej końcówce goście wychodzą na prowadzenie. VALENTIN EYSSERIC zamienia jedenastkę na gola! Pewne wykonanie rzutu karnego.

85
    Ależ mamy zwrot akcji w tym spotkaniu! Koné fauluje rywala we własnym polu karnym. Zanim sędzia zdążył odgwizdać przewinienie piłka uderza w poprzeczkę. Obrońca Olympique zawisł na ramieniu przeciwnika, przez co sędzia potraktował to jako faul.

84
    Która to już kartka w tym meczu? Koziello atakuje rywala od tyłu i błyskawicznie zostaje za to ukarany.

82
    Kopia sytuacji sprzed paru minut. Pléa na lewym skrzydle ucieka obrońcom. Brak kolegów z drużyny powoduje, że Francuz musi wycofać futbolówkę do tyłu.

80
    Bauthéac opuszcza murawę w towarzystwie sporej porcji gwizdów. Na boisku melduje się Koziello.

79
    Pléa naraził się swoim przewinieniem sędziemu. Arbiter pokazuje kolejny już w tym spotkaniu żółty kartonik.

77
    Od paru minut oglądamy dominację Lyon'u. Piłkarze w białych kompletach mają ostatnie 13 minut na wykorzystanie tego, że przyjezdni grają w osłabieniu. Podział punktów jest korzystny dla OGC Nicea, z kolei Olympique z pewnością liczy na pełną pulę w tym spotkaniu.

75
    Najaktywniejszy wśród gości jest zdecydowanie Pléa. Wysiłki te zostają zmarnowane przez kolegów z drużyny. Gospodarze wykorzystują każdy błąd Nicei.

73
    Na niecałe 20 minut przed końcem mamy kolejną zmianę. Gospodarze posyłają do boju Malbranque, który zastąpi Dabo.

72
    Yattara faulowany na prawym skrzydle, tuż pod polem karnym zawodników z Nicei. Gospodarze nie mają najmniejszego zamiaru opuszczać połowy przeciwnika i naciskają dalej.

71
    Do piłki zmierzał Fekir. Pouplin popisuje się dobrym wyczuciem tempa, wychodzi z bramki i łapie piłkę. Co raz groźniejszy w swoich poczynaniach jest Olympique Lyonnais.

69
    Wyraźnie ożywił się Lyon. Bramka wyrównująca dała motywację do kolejnych ataków. Gracze z Nicei starają się wyprowadzać kontrataki.

68
    Pléa uderza głową. Francuz nie miał zbyt dużo czasu na przemyślenie tego uderzenia, stąd też piłka nie trafia w światło bramki.

66
    Cornet, który zastąpił przed momentem N'Jie namieszał trochę w polu karnym OGC. Szkoda niedokładności, bowiem zapowiadało się na groźny strzał.

64
    W drużynie prowadzonej przez Huberta Fourniera również czeka nas zmiana. Z boiska schodzi ukarany przed momentem N'Jie. Na placu gry witamy Cornet'a.

63
    Mamy zmianę w ekipie OGC Nice. Boisko powoli opuszcza Digard. Za niego ujrzymy Gomisa.

62
    Arbiter zaczyna co raz częściej sięgać do swojej kieszeni. Bauthéac powstrzymany przez N'Jie.

60
    Szybko przeprowadzają akcję gospodarze. Czyste przejęcie i z kontratakiem rusza Pléa, który również zostaje powstrzymany. Cóż za tempo!

58
    Chwilę po zdobyciu gola z rzutu karnego, Gonalons otrzymuje żółty kartonik. Zbyt odważny odbiór piłki na własnej połowie. Carlos Eduardo wyraźnie poszkodowany w tym starciu. Potrzebna będzie zmiana.
    GONALONS - 1:1

56
    Gol dla Olympique!
    Pewnie wykonuje rzut karny pomocnik Lyonu. MAXIME GONALONS posyła piłkę w lewy róg bramki. Intencję egzekutora wyczuł Pouplin. Skuteczniejszy był podopieczny trenera Fourniera, a dzięki temu mamy w spotkaniu remis.

54
    Mamy rzut karny dla Olympique Lyon'u! W polu karnym bardzo niedojrzale zachowuje się Palun. Zawodnik zapomniał chyba, że ma na koncie już żółtą kartkę. Fekir leży na boisku. Potrzebna jest pomoc medyków.

53
    Koné popełnia przewinienie na połowie rywala. Sędzia nie ma wątpliwości i pokazuje zawodnikowi Wybrzeża żółtą kartkę.

52
    Pierwsza akcja gości w drugiej części gry. W bardzo dogodnej pozycji znajdował się Eysseric. Gracz Nicei fatalnie ułożył stopę do tego strzału, przez co piłka wędruje w kompletnie inne miejsce, niż wymarzył to sobie zawodnik gości.

50
    Zaraz po oddaniu uderzenia na bramkę boisko opuścił Gourcuff. Trzeba mieć na uwadze, że piłkarz ten wrócił do gry zaraz po kontuzji. W 50 minucie na placu gry pojawia się Yattara.

49
    Palun starał się zwieść obrońców gospodarzy. Samemu nie był w stanie sprostać temu zadaniu. Piłkę do gry wprowadzi Lopes.

47
    Olympique Lyon rozpoczyna z wysokiego C! Gourcuff posyła petardę w stronę bramki Pouplina. Futbolówka wędruje nad poprzeczką.

46

Po przerwie powrócimy na Stade Gerland. Zostańcie państwo z nami!
    Goście, jeśli chcą sprawić niemałą niespodziankę muszą blokować dostępu do swojej bramki przez kolejne 45 minut. Czy to się uda?

Po pierwszych 45 minutach OGC Nice prowadzi jedną bramką. Takiego rezultatu chyba nikt się nie spodziewał. Pomimo wyniku na korzyść gości, to piłkarze z Lyonu dominują i częściej znajdują się przy piłce.

45+1

45+1
    Sędzia decyduje się na doliczenie jednej minuty do końca pierwszej połowy. Przy piłce non-stop zawodnicy Huberta Fourniera.

44
    Gospodarze szanują piłkę. Mają zamiar powoli zbliżać się pod bramkę Nicei. Jallet leży leży na murawie. Wejście Pléa nie było aż tak agresywne, jak sugeruje zachowanie gracza Lyon'u. Arbiter, pomimo gry aktorskiej Francuza, odgwizduje faul.

42
    Gra się nieco uspokoiła. Wciąż wyraźną przewagę mają gospodarze, chociaż nie jesteśmy świadkami brawurowych akcji. Czy przed przerwą coś się jeszcze wydarzy?

40
    Próbował Gourcuff, jednak jego uderzenie nie było w stanie zagrozić bramce gości. Znów oglądamy dominację Olympique Lyon. Ponownie Gourcuff. Tym razem celnie, lecz cały czas nieskutecznie.

38
    Gracze Huberta Fourniera robią co mogą, aby odrobić stratę przed przerwą. Groźnie w polu karnym Pouplina. Futbolówka wybita mocnym uderzeniem z dala od siatki francuskiego bramkarza.

36
    Kibicie Nicei przez chwilę oszaleli ze szczęścia. Piłka trafia do siatki Lyon'u, jednak sędzia liniowy sygnalizuje pozycję spaloną. Co raz odważniej grają przyjezdni.

34
    Znów groźnie pod bramką gospodarzy. Wyraźnie rozochoceni są gracze w czerwono-czarnych strojach. Rzut rożny dla gości.

30
    Fekir popełnia przewinienie w ataku. W dodatku, napastnik Lyon'u kłóci się z arbitrem o słuszność tej decyzji. Skutkuje to żółtym kartonikiem.

29
    Mendy zagrywa w pole karne gospodarzy. Lopes jest czujny i łapie futbolówkę. Kontratak starają wyprowadzić się piłkarze w białych strojach.

27
    Niezwykle ciekawa sytuacja na stadionie Olympique. Amavi wypchnięty przy linii bocznej przez zawodnika gospodarzy trafia na trybuny! Obrońca przyjezdnych nie potrafił zatrzymać się przed bandami reklamowymi i wskoczył na pierwszy rząd trybun. Jeszcze ciekawszy okazał się jego powrót, bowiem Francuz nie potrafił znaleźć drogi powrotnej. Niecodzienna sytuacja...

25
    Tego chyba nikt się nie spodziewał! OGC Nice, która od początku spotkania spychana była pod własne pole karne zdobywa bramkę. Rewelacyjnie przeprowadzona akcja przyniosła efekt w postaci upragnionego gola.
    Carlos EDUARDO - 0:1

23
    Co za niespodzianka! Eysseric dośrodkowuje. Piłka odbita przez obrońcę trafia do CARLOSA EDUARDO, który popisuje się rewelacyjnym uderzeniem z przewrotki! Przepiękną akcją popisał się Brazylijczyk!

22
    Corner dla gości. Sędzia upomina piłkarzy za zachowanie w polu karnym. Eysseric za moment wyśle futbolówkę w pole karne.

20
    Kapitalny strzał N'Jie z lewego skrzydła. Nie gorzej spisuje się Pouplin, który fenomenalnie interweniuje i przenosi piłkę tuż nad poprzeczką. To uderzenie z pewnością mogło zaskoczyć! Nie lada kunsztem technicznym popisał się zawodnik Olympique Lyon'u.

18
    Przyjezdni starają się jak najmocniej przeszkadzać gospodarzom. Podopieczni Claue Puel'a robią to na tyle skutecznie, że udaje im się wywalczyć rzut rożny.

16
    N'Jie złapany na pozycji spalonej. Kameruńczyk popisał się genialnym uderzeniem z okolic 10-tego metra. Wcześniej, sędzia liniowy podniósł chorągiewkę.

14
    Tym razem atakuje OGC Nice. Arbiter pokazuje przywilej korzyści, dzięki czemu Carlos Eduardo stoi przed dogodną szansą. Strzał z prawego skrzydła boiska broni Anthony Lopes, lecz nie było to delikatne uderzenie.

13
    Niebezpiecznie w polu karnym Pouplina. Do podania na dobieg nie zdążył Gonalons. W powietrzu wisiała bramka!

12
    Dabo ostro potraktowany przez Mendy'ego. Na całe szczęście dla gracza z Nicei obyło się bez kary. Cały czas w posiadaniu piłki są gospodarze.

10
    Bardzo blisko pola karnego gości byli zawodnicy z Lyonu. Gourcuff traci piłkę na linii szesnastego metra. Przyjezdni przejmują futbolówkę, jednak nie cieszą się jej posiadaniem zbyt długo.

8
    Piłkarze w białych kompletach szanują piłkę. Próba przeprowadzenia ataku pozycyjnego kończy się niepowodzeniem. OGC przejmuje piłkę, lecz Carlos Eduardo popełnia faul.

5
    Dobre wykonanie stałego fragmentu gry. Futbolówka odbija się od murawy tuż przed bramkarzem. Mogło to nieco zmylić Pouplina.

5
    Pierwsza kartka w tym meczu. Żółtym kartonikiem ukarany Palun, który podciął powracającego po kontuzji Gourcuffa. W momencie przewinienia Olympique przeprowadzał kontratak. Decyzja w pełni słuszna.

4
    Mendy interweniuje w obronie. Bardzo wysoko uniesiona noga zawodnika gospodarzy. Plea leży na boisku. Czeka nas rzut wolny.

2
    Claude Puel gestykuluje przy linii bocznej. Szkoleniowiec OGC Nicea daje ważne wskazówki swoim graczom. Olympique Lyon od pierwszych minut kontroluje grę, spokojnie rozgrywając piłkę.

1
    Rozpoczyna zespół z Nicei, przed którym piekielnie trudne zadania. Olympique Lyon bez wątpienia ma zamiar zdobyć komplet punktów w tym spotkaniu. Czy piłkarze OGC postawią mocny opór? Przekonamy się już niebawem.

1
    Na boisku pojawili się również i piłkarze, którzy mają już za sobą część oficjalną. Za moment początek spotkania.

Wyjściowe jedenastki:

Olympique Lyon:
    Anthony Lopes – Dabo, Rose, Koné, Jallet – Gonalons – Tolisso, Feri – Gourcuff – Fekir, N'Jie

Trener: Hubert Fournier

OGC Nice:
    Pouplin – Amavi, Bodmer, Genevois, Palun – Digard, Mendy – Eysseric, Carlos Eduardo, Bauthéac – Pléa

Trener: Claude Puel

Sędzia główny: Annonier
    Asystenci: Gautier, Jeanne
    Sędzia techniczny: Dzubanowski

Miejmy nadzieję, że pomimo dużych różnic dzielących obie ekipy, obejrzymy interesujące widowisko. Już teraz zapraszamy na godzinę 16:00, na lajfy.com!
    Do składu Olympique Lyon'u powraca Yoann Gourcuff. Francuz cierpiał z powodu ścięgna podkolanowego.

Fatalnie póki co radzi sobie zespół przyjezdnych. Nicea ostatnie spotkanie wygrała pod koniec stycznia, a poprzednie 5 meczów to seria porażek. Z tak wysoko sklasyfikowanym przeciwnikiem jakim są gospodarze, graczom z 15-tego miejsca w tabeli ciężko marzyć o jakichkolwiek punktach.

Dyspozycja podopiecznych Huberta Fourniera to istna sinusoida. Od zwycięstw, poprzez remisy, porażki i ponowne zwycięstwa. Ostatni mecz Lyon'u zakończył się bezbramkowym remisem z Olympique Marsylia, trzecią najlepszą drużyną Ligue 1 w tym sezonie.

Gospodarze są aktualnie v-ce liderem w klasyfikacji punktowej. Lyon walczy w tym sezonie o najwyższe cele, z kolei goście w postaci OGC Nice, walczą o zapewnienie bytu w najwyższej francuskiej klasie rozgrywkowej.

Przed nami kolejne starcie w ramach francuskiej Ligue 1. W sobotę Olympique Lyon zmierzy się z drużyną OGC Nice.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.