Lyon – Nice 1:2 (koniec) | Bastia – Guingamp 0:0 (koniec) | Caen – Metz 0:0 (koniec)
Évian TG – Montpellier 1:0 (koniec) | Rennes – Nantes 0:0 (koniec) | Toulouse – Bordeaux 2:1 (koniec)
Olympique Lyon
1:2 (0:1)
OGC Nice
Sobota 21.03.2015, 16:00 • Stade Gerland, Lyon • Francuska Ligue 1 Uber Eats

90+1
    Arbiter Annonier dolicza do końca drugiej połowy aż 6 minut! Kibice gospodarzy przyjęli to z aplauzem, czego nie można powiedzieć o sztabie szkoleniowym Nicei. Niedowierzanie wśród gości.

87
    Ostatnia zmiana w zespole Claude Puela. Rafetraniaina za Carlosa Eduardo.
    EYSSERIC - 1:2

86
    Gol dla Nice!
    W samej końcówce goście wychodzą na prowadzenie. VALENTIN EYSSERIC zamienia jedenastkę na gola! Pewne wykonanie rzutu karnego.

85
    Ależ mamy zwrot akcji w tym spotkaniu! Koné fauluje rywala we własnym polu karnym. Zanim sędzia zdążył odgwizdać przewinienie piłka uderza w poprzeczkę. Obrońca Olympique zawisł na ramieniu przeciwnika, przez co sędzia potraktował to jako faul.

84
    Która to już kartka w tym meczu? Koziello atakuje rywala od tyłu i błyskawicznie zostaje za to ukarany.

80
    Bauthéac opuszcza murawę w towarzystwie sporej porcji gwizdów. Na boisku melduje się Koziello.

79
    Pléa naraził się swoim przewinieniem sędziemu. Arbiter pokazuje kolejny już w tym spotkaniu żółty kartonik.

73
    Na niecałe 20 minut przed końcem mamy kolejną zmianę. Gospodarze posyłają do boju Malbranque, który zastąpi Dabo.

64
    W drużynie prowadzonej przez Huberta Fourniera również czeka nas zmiana. Z boiska schodzi ukarany przed momentem N'Jie. Na placu gry witamy Cornet'a.

63
    Mamy zmianę w ekipie OGC Nice. Boisko powoli opuszcza Digard. Za niego ujrzymy Gomisa.

62
    Arbiter zaczyna co raz częściej sięgać do swojej kieszeni. Bauthéac powstrzymany przez N'Jie.

58
    Chwilę po zdobyciu gola z rzutu karnego, Gonalons otrzymuje żółty kartonik. Zbyt odważny odbiór piłki na własnej połowie. Carlos Eduardo wyraźnie poszkodowany w tym starciu. Potrzebna będzie zmiana.
    GONALONS - 1:1

56
    Gol dla Olympique!
    Pewnie wykonuje rzut karny pomocnik Lyonu. MAXIME GONALONS posyła piłkę w lewy róg bramki. Intencję egzekutora wyczuł Pouplin. Skuteczniejszy był podopieczny trenera Fourniera, a dzięki temu mamy w spotkaniu remis.

54
    Mamy rzut karny dla Olympique Lyon'u! W polu karnym bardzo niedojrzale zachowuje się Palun. Zawodnik zapomniał chyba, że ma na koncie już żółtą kartkę. Fekir leży na boisku. Potrzebna jest pomoc medyków.

53
    Koné popełnia przewinienie na połowie rywala. Sędzia nie ma wątpliwości i pokazuje zawodnikowi Wybrzeża żółtą kartkę.

50
    Zaraz po oddaniu uderzenia na bramkę boisko opuścił Gourcuff. Trzeba mieć na uwadze, że piłkarz ten wrócił do gry zaraz po kontuzji. W 50 minucie na placu gry pojawia się Yattara.

30
    Fekir popełnia przewinienie w ataku. W dodatku, napastnik Lyon'u kłóci się z arbitrem o słuszność tej decyzji. Skutkuje to żółtym kartonikiem.

27
    Niezwykle ciekawa sytuacja na stadionie Olympique. Amavi wypchnięty przy linii bocznej przez zawodnika gospodarzy trafia na trybuny! Obrońca przyjezdnych nie potrafił zatrzymać się przed bandami reklamowymi i wskoczył na pierwszy rząd trybun. Jeszcze ciekawszy okazał się jego powrót, bowiem Francuz nie potrafił znaleźć drogi powrotnej. Niecodzienna sytuacja...
    Carlos EDUARDO - 0:1

23
    Co za niespodzianka! Eysseric dośrodkowuje. Piłka odbita przez obrońcę trafia do CARLOSA EDUARDO, który popisuje się rewelacyjnym uderzeniem z przewrotki! Przepiękną akcją popisał się Brazylijczyk!

20
    Kapitalny strzał N'Jie z lewego skrzydła. Nie gorzej spisuje się Pouplin, który fenomenalnie interweniuje i przenosi piłkę tuż nad poprzeczką. To uderzenie z pewnością mogło zaskoczyć! Nie lada kunsztem technicznym popisał się zawodnik Olympique Lyon'u.

13
    Niebezpiecznie w polu karnym Pouplina. Do podania na dobieg nie zdążył Gonalons. W powietrzu wisiała bramka!

5
    Dobre wykonanie stałego fragmentu gry. Futbolówka odbija się od murawy tuż przed bramkarzem. Mogło to nieco zmylić Pouplina.

5
    Pierwsza kartka w tym meczu. Żółtym kartonikiem ukarany Palun, który podciął powracającego po kontuzji Gourcuffa. W momencie przewinienia Olympique przeprowadzał kontratak. Decyzja w pełni słuszna.