Granada – Córdoba 2:0 (koniec) | FC Barcelona – Sociedad 2:0 (koniec) | Real Madryt – Valencia 2:2 (koniec)
Bilbao – Deportivo 1:1 (koniec)
Athletic Bilbao
1:1 (1:0)
Deportivo La Coruña
Sobota 09.05.2015, 22:00 • San Mamés, Bilbao • Hiszpańska LaLiga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 22:00.

Mecz stoi pod znakiem zapytania bo liga zawiesza swoje mecze. Jak nie wiadomo o co chodzi to na pewno chodzi o kasę i tak też jest tym razem.My mimo wszystko zajmijmy się przybliżeniem sylwetek zespołów i historii meczy pomiędzy nimi.

Gospodarze tego spotkania są wyżej w tabeli i w przeciwieństwie do swoich rywali nie muszą się martwić o grę w przyszłym sezonie w Primera Divisione. Na obecną chwilę z dorobkiem 48 oczek są na miejscu siódmym i teoretycznie mają jeszcze szansę na zakwalifikowanie się do europejskich pucharów. Ale nie mogą więcej tracić punktów. Deportivo z kolei potrzebuje zwycięstwa jak wody na pustyni. Ich sytuacja nie wygląda najciekawiej są pod kreską ale Eibar który jest nad nimi tylko punktem wyprzedza zespół z La Coruni.
    Na tym stadionie zmierzą się zespoły Athleticu i Deportivo.

Bardzo cenny punkt wywieżli z Madrytu zawodnicy z Bilbao. Po 90 minutach nikomu nie udało się umieścić futbolówki w siatce i spotkanie z Atletico Madryt zakończyło się bezbramkowym remisem co bardziej cieszyło przyjezdnych.

W trzech ostatnich meczach wyjazdowych zespół Deportivo nie potrafił wygrać ale również nie przegrywał. Czy passa remisów na boiskach rywali będzie trwała. Przed tygodniem po zaciętej walce na własnym boisku podzieliło się punktami z Villarrealem. Najwyższa pora więc zacząć kompletować punkty żeby nie okazało się na koniec sezonu że nadal zajmują miejsce spadkowe.

Z niecierpliwością czekamy na pierwszy gwizdek w tym meczu. Początek spotkania w sobotę o 22:) Serdecznie zapraszam

Athletic Bilbao: Herrerín – Balenziaga, Laporte, Etxeita, de Marcos – Rico, San José – Williams, Etxebarria, Viguera – Aduriz (C).
    Rezerwowi: Iraizoz – Aurtenetxe, Gurpegi, Susaeta, Iturraspe, Toquero, Sola.

Deportivo La Coruña: Fabri – Laure, Lopo, Sidnei, Pablo (C) – Bergantiños, Borges – Moreno Juanfran, Lucas, Luisinho – Riera.
    Rezerwowi: Lux – Insua, Medunjanin, Postiga, Cavaleiro, Toché, Salomão.

Sędziowie: Jesus Gil Manzano.

1

1
    To goście rozpoczną ten mecz. Czy będzie to dla ich dobry zwiastun? Przekonamy się po zakończeniu tego spotkania.

2
    Obie drużyny dość nerwowo zaczęły obie ekipy mają już po jednej stracie na swoim koncie.

3
    Strata Aduriza, nie potrafił on opanować piłki a po zawodniku takim jak on trrzeba tego wymagać.

4
    To powinna być bramka. Po strzale Williamsa kapitalną paradą popisał się Fabri i tylko dzięki niemu Deportivo jeszcze nie przegrywa w tym spotkaniu.

6
    Kolejny strzał na bramkę gości, tym razem Rico obok słupka.

7
    Przerwana gra po faulu Luisinho. Szybkie tempo tego spotkania od samego początku.

9
    Po raz kolejny w głównej roli wystąpił Rico, ale tak jak przed kilkoma minutami Fabri nie dał się zaskoczyć.

10
    Po dziesięciu minutach w Bilbao jest ciekawie ale jak do tej pory bez bramek. Po obiecującym początku czekamy na więcej.

11
    Zagranie Etxebarria jest minimalnie niecelne, ale nadal w ataku gospodarze.

14
    Gol dla Athletic!
    ARITZ ADURIZ otwiera nam wynik tego spotkania!! Nie minął nawet kwadrans a gospodarze już prowadzą. Z bliskiej odległości nie dał on szans Fabriemu.
    Aritz ADURIZ - 1:0

16
    Szybko chcieli odpowiedzieć goście tego meczu ale na spalonym złapany Perez.

18
    Trzeba by daleko spojrzeć w przeszłość kiedy ostatni raz piłkarze Athletic wygrali z Deportivo. W jesiennym meczu górą byli piłkarze z La Coruni wygrywając 1-0.

20
    Dośrodkowanie Williamsa wybijają daleko od własnej bramki obrońcy.

21
    Kolejny atak gospodarzy w dniu dzisiejszym są oni jak na razie lepszym zespołem i prowadzą zasłużenie.
    Po 23 minutach prowadzą gospodarze tego meczu.

24
    Szanują piłkę piłkarze Athletic starają się wciągnąć rywali na własną połowę by potem szybkim atakiem zadać im kolejny cios.

25
    Na spalonym niezwykle aktywny w meczu Williams.

27
    Mimo tego że gospodarze prowadzą nie rezygnują z kolejnych ataków. Przed chwilą podanie Etxebarria przejmują obrońcy.

29
    Tym razem na pułapce ofsajdowej złapany strzelec bramki Aduriz.

30
    Pół godziny tego meczu za nami po grze gości trudno mieć nadzieje że wywiozą oni stad choćby jeden punkt.

31
    Lusinho myli się minimalnie, jego strzał przelatuję obok słupka!! W końcu coś ruszyło się w grze gości.

33
    Po strzale Balenziaga będzie rzut rożny dla gospodarzy. Czy uda im się podwyższyć wynik tego meczu.

34
    Nic z tego rożnego nie wyszło, wynik pozostaję bez zmian.

36
    Radzą sobie obrońcy Deportivo z dośrodkowaniami w ich pole karne. Ale muszą oni być nieustannie skoncentrowani.

38
    Faulował teraz rywala Balenziaga będzie rzut wolny.

40
    Żółtą kartkę otrzymuje Aritz Aduriz (Athletic Bilbao). Ostro potraktował on swojego rywala.

41
    Pierwsza część meczu zbliż się do końca, czy goście zdołają wyrównać przed przerwą. Patrząc na ich grę, śmiem wątpić.

42
    Nie ma bramki dla Deportivo choć piłka jest w siatce. Wcześniej jednak faulował Bergantinos!!

43
    Ta akcja przed momentem była najlepsza w tym spotkaniu dla przyjezdnych.

44
    Leży na boisku jeden z piłkarzy Bilbao. Od wolnego grę wznawiać będzie chyba Williams.

45

Koniec pierwszej połowy gospodarze prowadzą i kontrolują to się dzieje na boisku. Jeśli po przerwie goście nie zaatakują bardziej odważnie przegrają to spotkanie. Mają 15 minut przerwy na analizę tego co wydarzyło się w pierwszych 45 minutach. Po przerwie wracamy do Bilbao, proszę pozosta. z nami.

46

46
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Borja Viguera, na boisku pojawia się Markel Susaeta.

47
    Jedna zmiana w zespole gospodarzy goście przystąpią do drugiej odsłony w takim samym zestawieniu.

48
    Żółtą kartkę otrzymuje Aymeric Laporte (Athletic Bilbao).

49
    Trwa walka w środku pola, po przerwie jakby goście trochę odważniej grają. Wysoki pressing już na połowie Bilbao.

51
    Długo rozglądał się Williams zanim zagrał do któregoś z kolegów, podanie jest jednak niecelne.

53
    Z prawej strony boiska wrzutka Etxebarria, piłka nabrała trochę rotacji ale i tak nikt nie potrafił oddać strzału.

54
    To już chyba czwarta próba zdobycia bramki przez Rico, tym razem jego strzał minął bramkę Fabri. Może następna próba będzie już bardziej celna.

55
    Ta druga połowa jest już bardziej wyrównana niż pierwsza.Co z tego jednak skoro goście nadal przegrywają.

57
    Napastnik gości został złapany na spalonym. Dobrze ustawiona była defensywa gospodarzy.

59
    Niemal kwadrans drugiej połowy za nami a gospodarze po bramce Aduriza nadal prowadzą.

60
    Wprowadzony po przerwie Susaeta huknął jak z armaty ale minimalnie niecelnie!! Było blisko zdobycia drugiego gola dla miejscowych.

61
    Starł się Williams dośrodkować ale wszystkie górne piłki poza strzałem Aduriza padają łupem defensywy gości.

63
    Wydaję się że już najwyższa pora na jakieś zmiany w obozie Deportivo.

64
    Chyba usłyszał mnie szkoleniowiec gości zmiana jak na zawołanie.

65
    Deportivo mozolnie przesuwa się pod bramkę Herrerina . Nie mają specjalnie pomysłu na sforsowanie obrony Athletic w dniu dzisiejszym.

66
    Żółtą kartkę otrzymuje Óscar de Marcos (Athletic Bilbao).

67
    Miał swoją szansę doprowadzenia do wyrównania Lopo ale fatalnie przestrzelił . Piłka po jego strzale poszybował wysoko ponad poprzeczką.
    fantastyczna atmosfera na meczu

70
    Powinno być dwa do zera w tym meczu. Kapitalny strzał Aduriza fenomenlnie broni Fabri. Wielkie brawa dla golkipera gości.

71
    Zmiana w drużynie Deportivo La Coruña: z boiska schodzi Oriol Riera, na boisku pojawia się Hélder Postiga.

72
    Zmiana w drużynie Deportivo La Coruña: z boiska schodzi Juanfran, na boisku pojawia się Ivan Cavaleiro.

73
    Na dwie zmiany zdecydował się trener gości stawia wszystko na jedną kartę, albo wóz albo przewóz.

73
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Beñat Etxebarria, na boisku pojawia się Unai López.

74
    Prawie 40 tyś kibiców zjawiło się dziś na meczu.

76
    Dobrze broni Herrerin strzał z głowy Lopo. Gdyby nie to że uderzył w sam środek miałby większą szansę na zdobycie bramki.

78
    Żółtą kartkę otrzymuje Hélder Postiga (Deportivo La Coruña).

79
    Mecz wchodzi w kluczową fazę, to już ostatni gwizdek aby coś zmienić.

80
    Deportivo przy piłce, czas ucieka a wynik bez zmian.

81
    Rzut rożny dla gości, coraz więcej piłkarzy Deportivo w polu karnym gospodarzy.

82
    Atakowany nie przepisowo Herrerin leży na murawie i zwija się z bólu. Nie obejdzie się bez pomocy medycznej.

83
    Kolejny rożny dla przyjezdnych, trzeci w ciągu trzech minut.

84
    Bardzo dobre dośrodkowanie w pole karne Athletic ale nikt z drużyny gości nie oddaje strzału na bramkę Herreina. Ostatnie pięć minut tego meczu przed nami.

84
    Żółtą kartkę otrzymuje Lucas (Deportivo La Coruña).

85
    Żółtą kartkę otrzymuje Mikel San José (Athletic Bilbao).

87
    Stosunek strzałów w tym meczu 11-4 na korzyść gospodarzy.

88
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Mikel Rico, na boisku pojawia się Ander Iturraspe.

89
    Po trzy zmiany w obu zespołach, a przed nami już tylko kilka minut do ostatniego gwizdka pana Manzano.

90
    Wszystko wskazuję na to że gospodarze wygrają ten mecz, czekamy na decyzję o ile zostanie przedłużony ten mecz.

90
    Doliczone trzy minuty.

90+1
    Żółtą kartkę otrzymuje Celso Borges (Deportivo La Coruña).

90+2
    Jeszce walczą o wyrównanie piłkarze Deportivo ale czasu nie wiele, czy uda im się rzutem na taśmę doprowadzić do remisu.

90+2
    Na spalonym Aduriz, sędzia nie kończy jeszcze tego meczu.

90+4
    Gol dla Deportivo!
    ALBERTO LOPO doprowadza do wyrównania. to co wydawało się nie możliwe stało się faktem w doliczonym czasie gry goście strzelają bramkę!!!!!!!!!!!
    Alberto LOPO - 1:1

90+4
    Żółtą kartkę otrzymuje Alberto Lopo (Deportivo La Coruña).

90+4

Brawa dla gości za walkę do końca, gdy wydawało się że Athletic wygra ten mecz Lopo pokonuję Herrerina. Dzięki tej bramce wywożą oni jeden punkt z trudnego terenu i sprawa utrzymania się jest nadal aktualna. Wszystkim śledzącym dzisiejszą relację dziękuję i zapraszam na kolejne tylko na Lajfy.com (23:54:09)