Southampton – Aston Villa 6:1 (koniec) | Burnley – Stoke 0:0 (koniec) | Queens Park – Newcastle 2:1 (koniec)
Sunderland – Leicester 0:0 (koniec) | Tottenham – Hull 2:0 (koniec) | West Ham – Everton 1:2 (koniec)
Liverpool – Crystal Palace 1:3 (koniec)
West Ham United
1:2 (0:0)
Everton F.C.
Sobota 16.05.2015, 16:00 • Upton Park, Londyn • Angielska Premier League

Dziękuję Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (17:58:13)

Bardzo przeciętna pierwsza połowa była wyłącznie przedsmakiem emocji w końcówce. West Ham United wyszedł na prowadzenie po płaskim uderzeniu Downinga. Golem tylko podrażnił Everton. Przyjezdni odrobili stratę z nawiązką, a bohaterem w doliczonym czasie został ten, który konsekwentnie polował na gola od początku meczu – Romelu Lukaku.
    Everton triumfuje.

90+4
    Romelu LUKAKU - 1:2

90+3
    Gol dla Evertonu!
    Strzelcem bramki ROMELU LUKAKU. Co za historia. Tyle prób i dopiero w ostatniej doliczonej minucie Belg trafił do siatki! Po dośrodkowaniu McGeady'ego przepchnął defensora i z bliska główkował do siatki!

90+1
    Galloway skasował kontratak WHU ostrym faulem. Żółta kartka.

90
    Doliczone 3 minuty.

90
    Everton miał po interwencji Adriana rzut rożny. Po dośrodkowaniu gospodarze nieskutecznie wybijali piłkę i Lukaku znów miał szansę na gola.

89
    Poprawka Lukaku i uderzenie w kierunku krótkiego narożnika musiał sparował Adrian.

87
    Poluje na swojego gola Lukaku! Na razie Belg musi zadowolić się niedawną asystą. Napastnik Evertonu wyskoczył do centry z lewej flanki i nieznacznie chybił uderzeniem głową!

86
    Pięć minut plus to co doliczy arbiter do końca. Wciąż remis na Upton Park i nie jest to wynik, który mocno satysfakcjonuje którąś ze stron.

84
    Młoty biły rzut wolny z ponad 30 metrów od bramki Howarda. Bomba zmiennika – Nene poleciała na wiwat za bramkę Evertonu.

83
    Była chwila przerwy spowodowana urazem. Sędzia doliczy ten czas po upłynięciu regulaminowych 90 minut.

81
    Song oderwał się od defensora i upolował dośrodkowanie z prawego skrzydła. Pozycja do strzału głową nie była zbyt dobra i futbolówka wylądowała na górnej siatce bramki Evertonu!

79
    Mirallas zakończył bardzo złym zagraniem krótką akcję indywidualną. Po wspomnianym niewypale grę wznowił bramkarz West Hamu United.

78
    McGeady na ostatnie kilkanaście minut u gości. Doświadczony skrzydłowy to czwarty dziś zmiennik. Trenerom pozostała możliwość dokonania jeszcze jednej roszady.

77
    Jenkinson przeniósł grę na przeciwną stronę boiska. Lekko przyblokowane dośrodkowanie straciło na sile i zakończyło lot w koszyczku Howarda.

75
    Dośrodkowanie McCarthy'ego z głębi pola z trudem wybite przez obrońców West Hamu United. Szukają decydującego gola piłkarze obu ekip i tego nie można im odmówić.

Gole: 62. Downing – 68. Osman, 90+3. Lukaku

Kartki:   26. Reid (WHU) – 33. Coleman (EVE), 45. Barry (EVE), 74. McCarthy (EVE), 90+1. Galloway (EVE)

West Ham United: Adrián – Jenkinson, Reid, Collins (14. Burke), Cresswell – Kouyaté – Song, Downing, Noble (C) – E. Valencia, Cole (70. Nenê).
    Zmiany: Jääskeläinen – O´Brien, Burke, Amalfitano, Jarvis, Nenê, Lee.

Everton F.C.: Howard – Coleman, Stones, Jagielka (C), Galloway – Barry, McCarthy – Lennon (78. McGeady), Barkley (70. Mirallas), Osman – Lukaku.
    Zmiany: Robles – Garbutt, Bešić, Naismith, McGeady, Koné, Mirallas.

Sędziowie: Kevin Friend