Schalke 04 – Paderborn 1:0 (koniec) | Bayer – Hoffenheim 2:0 (koniec) | Wolfsburg – Borussia D. 2:1 (koniec)
Mainz – FC Koln 2:0 (koniec) | Augsburg – Hannover 1:2 (koniec) | Hertha – Eintracht 0:0 (koniec)
Werder – Borussia M. 0:2 (koniec) | Freiburg – Bayern 2:1 (koniec) | Stuttgart – Hamburg 2:1 (koniec)
Bayer Leverkusen
2:0 (1:0)
TSG 1899 Hoffenheim
Sobota 16.05.2015, 15:30 • BayArena, Leverkusen • Niemiecka Bundesliga

Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne sportowe emocję na Lajfy.com! (17:24:34)
    Sytuacja w tabeli po tej kolejce spotkań zbyt wiele nie zmieniła. Obie drużyny zachowały swoje pozycję.

Za nami bardzo wyrównane zawody z lekkim wskazaniem na drużynę Bayeru Leverkusen. Gospodarze grali bardziej poukładaną piłkę, co przełożyło się na końcowy wynik. Goście wyprowadzali szarpane ataki na bramkę rywali, które nie kończyły się niczym konkretnym.

90+3

90+1
    Leno popełnia błąd podczas dośrodkowania z rzutu wolnego. Strzał z linii bramkowej Strobla wybija w porę Boenisch. Polak uchronił swój zespół przed utratą bramki!

90
    Sędzia dolicza do regulaminowego czasu gry dodatkowe 3. minuty.

88
    Zakotłowało się na 16. metrze pod bramką gości. Piłkę w porę wybił Beck uprzedzając Brandta. Zawodnik gospodarzy chwile po tym dopuścił się faulu na rywalu, sędzia przerwał grę.

87
    Goście zaatakowali, jednak najpierw Szalai zagrał niecelnie w pole karne. Natomiast druga próba ataku została zakończona niecelnym strzałem Polańskiego.

86
    Dośrodkowanie pomocnika Bayeru zbyt krótkie, piłka bita na krótki słupek przecięta została przez defensorów gości.

85
    Z lewej strony odważnie w pole karne wbiegł Wendell i zdołał z pod samej linii obić rywala w nogi i wywalczyć rzut rożny dla swojego zespołu. Piłką w narożniku ustawia Calhanoglu.

84
    Polański zdecydował się na strzał z dystansu. Próba Polaka przeleciała obok bramki o dobre dwa metry. Leno wznowi grę z piątego metra.

83
    Calhanoglu popełnia faul w walce o futbolówkę na połowie rywala, agresywnie zaatakował rywala. Sędzia słusznie przerwał grę.

82
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Roberto Hilbert, na boisku pojawia się Sebastian Boenisch.

79
    Korner nie przyniósł zagrożenia pod bramką rywali. Schwegler zagrał niedokładnie do swoich partnerów w polu karnym.

79
    Gra szybko przeniosła się pod pole karne gospodarzy, zagranie Vollanda wybite za linię końcową boiska przez Topraka.

78
    Zagranie z lewej strony boiska Brandta wybite w porę przez obrońców. Na piłkę na długim słupku czekał Kiesling.

77
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Simon Rolfes, na boisku pojawia się Gonzalo Castro.

76
    Zmiana w drużynie TSG 1899 Hoffenheim: z boiska schodzi Kim Jin-su, na boisku pojawia się Ádám Szalai.

74
    Strata Reinartza w środkowej części boiska, piłka tylko na chwile była w posiadaniu gości.