Schalke 04 – Paderborn 1:0 (koniec) | Bayer – Hoffenheim 2:0 (koniec) | Wolfsburg – Borussia D. 2:1 (koniec)
Mainz – FC Koln 2:0 (koniec) | Augsburg – Hannover 1:2 (koniec) | Hertha – Eintracht 0:0 (koniec)
Werder – Borussia M. 0:2 (koniec) | Freiburg – Bayern 2:1 (koniec) | Stuttgart – Hamburg 2:1 (koniec)
Bayer Leverkusen
2:0 (1:0)
TSG 1899 Hoffenheim
Sobota 16.05.2015, 15:30 • BayArena, Leverkusen • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Bundesliga wchodzi w decydującą fazę! Ostatnie kolejki rozgrywane o tej samej godzinie. Bayer Leverkusen o punkty na BayArena będzie walczyć z Hoffenheim.

Gospodarze są pewni gry w eliminacjach Ligi Mistrzów z kolei przyjezdni przy dobrym układzie gier są w stanie wskoczyć na miejsce premiowane grą w Lidze Europy. Popularne "Wieśniaki" tracą cztery oczka do szóstego w tabeli Schalke. Bardziej zdeterminowani w walce do zwycięstwa w dzisiejszym pojedynku powinna być ekipa Eugena Polańskiego.

Bayer Leverkusen w tabeli zajmuję czwartą pozycję z 58. punktami na koncie. Na ten dorobek złożyło się szesnaście zwycięstw, dziesięć remisów i sześć porażek. Aptekarze w poprzedniej kolejce przegrali z Monchengladbach 3:0 i tym samym przegrali walkę o trzecią pozycję na koniec sezonu. Do rywala z ubiegłej kolejki tracą pięć punktów.

Goście z Hoffenheim w tabeli są na dziewiątej lokacie z dorobkiem 41. punktów. W dotychczas rozegranych 32. kolejkach jedenastokrotnie sięgali po komplet punktów, osiem razy remisowali i trzynaście razy uznawali wyższość rywala. Poprzednia kolejka to również porażka, ulegli Eintrachtowi Frankfurt 3:1.

Mecz zapowiada się dość ciekawie! Relacja na żywo z tego spotkania na Lajfy.com!
    Zawodnicy zameldowali się na stadionie i sprawdzili stan murawy. Za kilka minut wychodzą na rozgrzewkę.

Bayer 04 Leverkusen: Leno – Hilbert, Jedvaj, Toprak, Wendell – Reinartz, Rolfes – Bellarabi, Çalhanoğlu, S. Heung-Min – Kießling.

Rezerwowi: Krešić – Drmić, Boenisch, Brandt, Donati, Castro, Jurczenko.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Beck, Abraham, Strobl, Jin-su – Schwegler, Rudy, Polanski – Volland, Modeste, Elyounoussi.

Rezerwowi: Grahl – Bičakčić, Toljan, Salihović, Szalai, Amiri, Herdling..

Obie drużyny już w tunelu, za kilka chwil usłyszymy pierwszy gwizdek sędziego!

1

2
    Ostre wejście w środkowej części boiska. Arbiter główny gwiżdże faul dla Hoffenheim.

3
    Znakomita okazja dla przyjezdnych! Piłka zbyt krótko wybita przez defensorów na przed pole, tam do futbolówki dopada Elyounoussi. Zawodnik gości uderza wprost w Leno!

5
    Modeste złapany na pozycji spalonej, sędzia przerywa grę. Leverkusen rozpoczyna grę krótkim podaniem.

6
    Gra szybko przeniosła się na połowę gości, jednak Wendell nie zdołał dojść do podania i piłka ląduje za linią końcową boiska.

8
    Polański odebrał futbolówkę w środku pola, po czym rywal dotknął piłkę ręką. Sędzia przerwał grę, mamy rzut wolny.

9
    Szarpane akcje z obu stron, żadna z drużyn nie jest w stanie dłużej utrzymać się w posiadaniu futbolówki.

10
    Calhanoglu ostro potraktował Polańskiego na własnej połowie, sędzia bez wahania przerywa grę! Będziemy mieli rzut wolny.

11
    Fatalnie rozegrany rzut wolny, piłkę przejmują miejscowi. Leno wybija piłkę w kierunku napastników.

13
    Son zatrzymuje z lewej strony rywala. Hoffenheim będzie miało stały fragment gry w postaci rzutu rożnego.

14
    Korner kompletnie nieudany. Rudy zagrywa piłkę na 16. metr, co prawda goście nadal w posiadaniu futbolówki jednak w środkowej części boiska.

15
    Wendell faulem zatrzymuje akcję rywali, dośrodkowanie na długi słupek zamyka Volland. Piłkę w ostatniej chwili głową za boisko wybija jeden z defensorów Aptekarzy.

17
    Son popełnia przewinienie w ofensywie, akcja gospodarzy przerwana przez arbitra głównego. Hoffenheim ma rzut wolny na własnej połowie.

18
    Jedvaj z łatwością minięty przez Modeste. Napastnik gości oddaje mocny strzał, piłkę z trudem paruje Leno. Korner dla gości!

19
    Kolejna próba Modeste! Napastnik gości podjął próbę uderzenia z dystansu, piłka po jego strzale przelatuje obok bramki.

21
    Polański fauluje Kieslinga na 25. metrze boiska, gospodarze będą mieli okazję z rzutu wolnego.

23
    Baumann w kapitalny sposób przenosi piłkę nad poprzeczką po strzale z rzutu wolnego Calhanoglu! Ależ to było uderzenie!
    Hakan Çalhanoğlu groźnie uderza z rzutu wolnego.

24
    Korner bity przez Calhanoglu zagrany niedokładnie. Piłka po kolejnej próbie ląduje za linią końcową boiska, grę z piątego metra rozpocznie golkiper gości.

24
    Wendell znakomicie podłączył się w akcję ofensywną swojego zespołu, otrzymał piłkę do lewej strony i z 20. metra oddał strzał. Piłka przeleciała tuż obok prawego słupka rywali.

25
    Trochę przypadku było w akcji gości, jednak uderzenie głową Vollanda po zagraniu Kima nie było zbyt mocne. Leno z łatwością łapie piłkę.

26
    Bellarabi z prawej strony z łatwością zatrzymany przez rywala, piłka zostaje wybita z dala od pola karnego gości.

28
    Chorągiewka sędziego liniowego w górze! Kiesling złapany na pozycji spalonej! Słuszna decyzja, niemiecki napastnik był o dobre pół metra przed obrońcami gości.

29
    Znakomita akcja gospodarzy! Piłka wędrowała jak po sznurku, strzał Sona z 20. metra z trudem na rzut rożny paruje Baumann.
    Son zatrzymany przez Baumanna.

30
    Bellarabi ostro potraktowany przez Kima z lewej strony boiska. Sędzia słusznie cofa faul.

31
    Zagranie Calhanoglu z rzutu wolnego kompletnie nieudane. Piłka przelatuje całe pole karne i ląduje za linią końcową boiska.

33
    Zaostrzyła nam się gra na BayArenie. Sędzia będzie musiał temperować zapędy zawodników obu drużyn kartkami. Leverkusen wznawia grę krótkim podaniem z rzutu wolnego.

34
    Baumann niepewnie interweniuje i piąstkuje futbolówkę na 10. metr od własnej bramki. Bayer rozgrywa akcję na połowie rywali.

35
    Gra przerwana, Rolfes po stracie fauluje rywala. Rzut wolny dla gości na własnej połowie.

36
    Kim fatalnie wznowił grę wyrzutem z autu na połowie rywali, piłka szybko przejęta przez gospodarzy i gra przenosi się w środkową część boiska.

37
    Rudy ostro faulowany z prawej strony boiska przez rywala, sędzia zatrzymuje grę. Będziemy mieli rzut wolny dla gości. Rolfes może się cieszyć, że nie został ukarany kartonikiem.

38
    Kiesling głową wybija futbolówkę na rzut rożny, z kolei korner zakończony strzałem głową przez Vollanda ląduje wprost w rękach Leno.

40
    Leno znakomitą interwencją zażegnał niebezpieczeństwo we własnym polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sebastiana Rudego.

41
    Goście w ataku! Volland ofiarnie zatrzymany przez dwójkę środkowych obrońców. Bayer wyprowadza kontrę!

42
    Piłka wpada do bramki! Po precyzyjnym strzale po długim rogu Calhanoglu! Sędzia liniowy jednak chwile wcześniej uniósł chorągiewkę w górę i zdaję się, że podjął słuszną decyzję.

43
    Goście od dłuższego czasu rozgrywają futbolówkę na połowie rywali, Leverkusen zepchnięte do defensywy.

44
    Bellarabi zdecydował się na indywidualną akcję, jednak jego strzał zza pola karnego okazał się niecelny. Piłka ląduje o kilka metrów obok bramki rywali.

45
    Wendell zatrzymany faulem przez Vollanda. Sędzia przerywa grę! Słuszna decyzja arbitra.

45+1
    Gol dla Bayeru!
    HAKAN ÇALHANOĞLU po raz kolejny potwierdził, że jego mocną stroną są rzuty wolne! Posłał "bombę" z ponad 30. metrów, Baumann był bez szans. Piłka przy słupku wpada do bramki!
    Hakan ÇALHANOĞLU - 1:0

45+1

Oglądamy dziś bardzo wyrównane zawody, obie drużyny grają dość ostry futbol. Żadna z drużyn nie chce odpuścić i sięgnąć dziś po trzy punkty, druga odsłona zapowiada nam się o wiele ciekawiej niż pierwsze 45. minut, po których pozostaje pewien niedosyt.

Obie jedenastki wracają na murawę, za kilka chwil rozpocznie się druga część tego spotkania.

46

47
    Abraham w porę interweniuję i wybija piłkę zagraną wzdłuż bramki przez Sona. Dobra interwencja defensora przyjezdnych.

48
    Kolejna akcja przeprowadzona prawą stroną, tym razem urywał się Kiesling. Niemiec z łatwością został zatrzymany przez Kima.

50
    Gra toczy się głównie w środkowej części boiska, jedni i drudzy nie są w stanie dłużej utrzymać się w posiadaniu futbolówki.

52
    Modeste oddał strzał z dystansu, jednak próba jego była zbyt lekka by zaskoczyć golkipera rywali. Bayer Leverkusen z powrotem w posiadaniu futbolówki.

53
    Modeste złapany na pozycji spalonej przez arbitra liniowego. Leno wznawia grę dalekim wybiciem futbolówki w stronę napastników.

54
    Notujemy wiele strat z jednej jak i z drugiej strony. Gra nie wygląda zbyt dobrze.

55
    Jedvaj ostro potraktowany przez Polańskiego. Sędzia uspokaja grę i zaprasza na rozmowę obu zawodników.

55
    Żółtą kartkę otrzymuje Ömer Toprak (Bayer 04 Leverkusen). Arbiter główny w końcu nie wytrzymał! Obrońca gości ostra zaatakował rywala w środkowej części boiska, a było to jego drugie przewinienie w przeciągu kilku minut.

57
    Rolfes faulowany przez Elyounoussiego. Gra przerwana, Leno ustawia futbolówkę.

58
    Calhanoglu posłał tak futbolówkę z narożnika boiska, że minęła linię końcową boiska. Gra zostanie wznowiona przez Baumanna z piątego metra.

60
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Son Heung-Min, na boisku pojawia się Julian Brandt.

61
    Strzelcem bramki STEFAN KIEßLING. Napastnik Bayeru otrzymał przytomne podanie od Calhanoglu i wyszedł w oko w oko z golkiperem rywali i nie dał mu szans! Strzałem między nogami podwyższa wynik spotkania!
    Stefan KIEßLING - 2:0

62
    Zmiana w drużynie TSG 1899 Hoffenheim: z boiska schodzi Tarik Elyounoussi, na boisku pojawia się Sejad Salihović.

62
    Zmiana w drużynie TSG 1899 Hoffenheim: z boiska schodzi Sebastian Rudy, na boisku pojawia się Nadiem Amiri.

63
    Toprak zagrał dobrą futbolówkę w pole karne, jednak Kiesling minimalnie się myli!

65
    Proszona jest pomoc medyczna na boisku. Podczas jednej z interwencji ucierpiał Jin-Su Kim.

66
    Kiesling złapany na pozycji spalonej! Niemiec minimalnie spalił, a mogła to być okazja do podwyższenia wyniku.

68
    Bayer Leverkusen przejął inicjatywę na boisku. Gra toczy się głównie na połowie przyjezdnych.

69
    Kiesling z łatwością zatrzymany z lewej strony boiska przez rywala. Często wypuszczany jest w pojedynki indywidualne napastnik Bayeru.

71
    Żółtą kartkę otrzymuje Simon Rolfes (Bayer 04 Leverkusen). Kapitan gospodarzy ostrym wślizgiem zatrzymał rozpędzającego się Polańskiego.

73
    Dwójkowa akcja Modeste z Amiri zakończona nieudanym dośrodkowaniem w pole karne tego drugiego, piłka po jego zagraniu przelatuje całe pole karne i ląduje za linią końcową boiska.

74
    Strata Reinartza w środkowej części boiska, piłka tylko na chwile była w posiadaniu gości.

76
    Zmiana w drużynie TSG 1899 Hoffenheim: z boiska schodzi Kim Jin-su, na boisku pojawia się Ádám Szalai.

77
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Simon Rolfes, na boisku pojawia się Gonzalo Castro.

78
    Zagranie z lewej strony boiska Brandta wybite w porę przez obrońców. Na piłkę na długim słupku czekał Kiesling.

79
    Gra szybko przeniosła się pod pole karne gospodarzy, zagranie Vollanda wybite za linię końcową boiska przez Topraka.

79
    Korner nie przyniósł zagrożenia pod bramką rywali. Schwegler zagrał niedokładnie do swoich partnerów w polu karnym.

82
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Roberto Hilbert, na boisku pojawia się Sebastian Boenisch.

83
    Calhanoglu popełnia faul w walce o futbolówkę na połowie rywala, agresywnie zaatakował rywala. Sędzia słusznie przerwał grę.

84
    Polański zdecydował się na strzał z dystansu. Próba Polaka przeleciała obok bramki o dobre dwa metry. Leno wznowi grę z piątego metra.

85
    Z lewej strony odważnie w pole karne wbiegł Wendell i zdołał z pod samej linii obić rywala w nogi i wywalczyć rzut rożny dla swojego zespołu. Piłką w narożniku ustawia Calhanoglu.

86
    Dośrodkowanie pomocnika Bayeru zbyt krótkie, piłka bita na krótki słupek przecięta została przez defensorów gości.

87
    Goście zaatakowali, jednak najpierw Szalai zagrał niecelnie w pole karne. Natomiast druga próba ataku została zakończona niecelnym strzałem Polańskiego.

88
    Zakotłowało się na 16. metrze pod bramką gości. Piłkę w porę wybił Beck uprzedzając Brandta. Zawodnik gospodarzy chwile po tym dopuścił się faulu na rywalu, sędzia przerwał grę.

90
    Sędzia dolicza do regulaminowego czasu gry dodatkowe 3. minuty.

90+1
    Leno popełnia błąd podczas dośrodkowania z rzutu wolnego. Strzał z linii bramkowej Strobla wybija w porę Boenisch. Polak uchronił swój zespół przed utratą bramki!

90+3

Za nami bardzo wyrównane zawody z lekkim wskazaniem na drużynę Bayeru Leverkusen. Gospodarze grali bardziej poukładaną piłkę, co przełożyło się na końcowy wynik. Goście wyprowadzali szarpane ataki na bramkę rywali, które nie kończyły się niczym konkretnym.
    Sytuacja w tabeli po tej kolejce spotkań zbyt wiele nie zmieniła. Obie drużyny zachowały swoje pozycję.

Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne sportowe emocję na Lajfy.com! (17:24:34)