FC Barcelona – Real Betis 6:2 (koniec) | Granada – Villarreal 1:1 (koniec) | Sevilla – RCD Espanyol 6:4 (koniec)
Sevilla FC
6:4 (3:3)
RCD Espanyol Barcelona
Sobota 20.08.2016, 22:15 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Sewilla • Hiszpańska LaLiga • Runda 1

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 22:15.

Przed nami 1. kolejka hiszpańskiej LaLiga. Na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán Sevilla FC podejmować będzie ekipę RCD Espanyol Barcelona. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 22:15. Zapraszam na śledzenie relacji.
    Tak okazale prezentuje się stadion Sewilli

Sevilla FC:

Poprzedni sezon Sevilla zakończyła rozgrywki na 7. miejscu w ligowej tabeli. Można byłoby stwierdzić, że to dość przeciętny wynik który uzyskali. Nic bardziej mylnego. Gospodarze sobotniego starcia zwyciężyli w rozgrywkach Ligi Europy i to po raz drugi z rzędu. Dzięki temu triumfowi zapewnili sobie miejsce w fazie grupowej LM w sezonie 2016/2017. Dodatkowo Sevilla grała w finale Pucharu Hiszpanii, ale tam musiała uznać wyższość Barcelony przegrywając po dogrywce 0:2. W ostatnim czasie Sevilli nie wiedzie się już tak dobrze. Najpierw przegrali mecz o Superpuchar UEFA z Realem Madryt, a potem ponieśli klęskę z Barceloną w obu spotkaniach o Superpuchar Hiszpanii.
    Paulo Ganso to jeden z nowych nabytków, który ma stanowić o sile Sevilli w nadchodzących rozgrywkach

RCD Espanyol Barcelona:

Drużyna ze stolicy Katalonii uplasowała się 13. pozycji na koniec sezonu 2015/2016, mając na koncie tylko 5 "oczek" więcej niż 18. Rayo Vallecano, które opuściło najwyższą klasę rozgrywkową. W 5-ciu ostatnich przedsezonowych sparingach Espanyol nie przegrał żadnego z meczów m.in. remisując z Juventusem. Warto jednak zwrócić uwagę, że w minionych rozgrywkach Espanyol na wyjazdach spisywał się fatalnie i będąc jedną z najgorszych drużyn zdobył tylko 11 punktów na stadionach rywali. Najdroższymi transferami Katalończyków byli: Leo Baptistao (3,5 mln euro) oraz bramkarz Roberto (3 mln).

Podczas pierwszej kolejki na pewno nie zagra kilku zawodników Sevilli. Za czerwoną kartkę pauzować będzie Timothée Kolodziejczak mający polskie korzenie. Za nadmiar żółtych kartek nie wystąpi Sebastián Cristóforo. Kontuzjowani są natomaist: Adil Rami, Michael Krohn-Dehli, Sergio Escudero praz Benoît Trémoulinas. Lista nieobecnych wśród gospodarzy jest długa.

W ubiegłorocznych rozgrywkach w bezpośrednich starciach między tymi zespołami wygrywała zarówno Sevilla, a także Espanyol. Obie ekipy zwyciężały na własnych boiskach. Sevilla 2:0, a Espanyol skromniej, bo 1:0. A jak będzie w sobotni wieczór? Tego dowiecie się Państwo śledząc relację na portalu lajfy.com. Zapraszam, początek meczu o 22:15.

Sevilla FC: S. Rico – Mariano, Mercado, Pareja (C), Vitolo – F. Vázquez, N'Zonzi, Sarabia, Kiyotake – Vietto, Ben Yedder.
    Rezerwowi: Churripi – Correa, González, Ganso, Iborra, Konopljanka, Kranevitter.

RCD Espanyol Barcelona: Roberto – Javi López (C), Álvaro González, Ó. Duarte, R. Duarte – Peréz, V. Sánchez, Diop, Piatti – G. Moreno, Léo Baptistão.
    Rezerwowi: Pau López – F. Caicedo, Ciani, Fuego, J. A. Reyes, Roca, Sevilla.

Techniczny: Fernando Román Román.
    Rozgrzewka przed meczem

Przed meczem minuta ciszy dla dwóch zmarłych pracowników Sevilli.

1

1
    Sevilla na biało, natomiast Espanyol w czarnych strojach.

1
    Dość chaotyczny początek, przez dłuższą chwilę goście utrzymują się na połowie rywala.

2
    Pierwsze wejście w pole karne graczy Sevilli. Vitollo przewrócił się w polu karnym, ale czyste wejście obrońców.

3
    Gracze Espanyolu mieli rzut wolny na połowie Sevilli, ale dośrodkowanie przeszło boisko i bramkarz Rico rozpoczął od bramki.

5
    Lewą stroną próbował przedzierać się Vitolo, ale zawodnicy miejscowi rozgrywali piłkę przez całe boisko. Pablo Sarabia znalazł się w polu karnym i oddał strzał wprost w ręce Roberto.

6
    Akcja Sevilli prawą stroną. Najpierw Mariano, potem Kiyotake, a strzelał Vieto. Nogami tę sytuację wybronił Roberto.

8
    Gol dla Espanyolu!
    Piłkę przejął Espanyol na własnej połowie, następnie goście przeszli do szybkiej kontry. Lewą stroną Baptista zagrywał do PABLO PIATTIEGO, a ten nożycami strzelił bramkę.
    8. Pablo Piatti (ESB) - 0:1

10
    Bramka podrażniła dominujących do momentu straty gola graczy Sevilli. Sarabia dośrodkowywał do Mariano, a jego strzał zablokowany.

11
    Chwilę później piękny strzał przewrotką oddawał Luciano Vietto, ale równie świetną interwencją popisał się Roberto Jimenez.

13
    Akcja Sevilli prawą stroną. Mariano z Kiyotake wymieniali podania, a następnie piękny strzał z 11 m oddał Vietoto. Kolejny raz bardzo dobrze zachował się bramkarz gości.

15
    Gol dla Sevilli!
    PABLO SARABIA daje Sevilli wyrównanie. Dośrodkowanie Mariano z prawej strony i piękna bramka głową Sarabiego.
    15. Pablo Sarabia (SEV) - 1:1

16
    Trwa szturm Sevilli. Rzut wolny dla Sevilli wykonywał Sarabia. Niecelny strzał ponad bramką oddał Wissam Ben Yedder.

18
    Kolejna atak Sevilli, tym razem lewą stroną, ale gracze Espanyolu szybko przerwali ofensywę gospodarzy.

19
    Rzut wolny dla Katalończyków w okolicach linii środkowej boiska. Sevilla szybko przejęła piłkę.

21
    N'Zonzi stracił piłkę na własnej połowie, ale piłkarz Sevilli był nieprzepisowym wejściem odebrał mu piłkę zawodnik gości.

22
    Ależ intensywny mecz. Rzut rożny dla Sevilli. Najwyżej wyskoczył w polu karnym LUCIANO VIETTO i przy swojej trzeciej próbie strzelił bramkę głową. Bramkarz miał piłkę na rękach, ale strzał był na tyle silny, że nie dał rady utrzymać jej i wpadła do siatki.
    22. Luciano Vietto (SEV) - 2:1

25
    Rzut rożny dla Espanyolu.

26
    Lewą stroną ruszyli gracze Espanyolu i dośrodkowanie Pablo Piattiego wykorzystał odważnym wejściem w pole karne HERNAN PEREZ, obrońcy Sevilli nie upilnowali gracza gości.
    26. Hernán Peréz (ESB) - 2:2

27
    Vazguez zagrywał do Vitolo, lecz jego strzał został zablokowany i piłka wyszła na rzut rożny.

28
    Niedokładne dośrodkowanie Kiyotake i gracze Espanyolu wybili piłkę daleko do przodu.

30
    Dobra akcja Vitolo, który zagrywał w pole karne do Kiyotake, ale ten nie utrzymał piłki i obrońcy łatwo odebrali futbolówkę Japończykowi.

31
    Długo na połowie rywala utrzymują się piłkarze Sevilli. Wrzutka w pole karne Espanyolu zakończyła się zderzeniem bramkarza gości z obrońcą Oscarem Duartem. Z pełnym impetem wpadł Roberto w swojego obrońcę.

32
    Przerwa w grze. Pomoc medyczna udzielana Kostarykańczykowi. Rozgrzewa się już Ciani.

33
    Duarte ma problem z żebrami, ale być może powróci na boisko.

35
    Hernan Perez ucierpiał w starciu z obrońcą Sevilli. Sędzia uznał, że nic nie było.

36
    Oscar Duarte powrócił w prawdzie na boisko, ale po kilki chwilach padł jak kłoda i zostaje znoszony na noszach.

37
    Pierwsza wymuszona zmiana w drużynie gości. Francuz Ciani zastąpił Duarte.

38
    Faulowany Serabia przez Pereza. Ostre wejście gracza z Katalonii.

39
    Na strzał z dystansu zdecydował się Sarabia, ale Roberto Jimenez na dwa razy wyłapał tę piłkę.

40
    Argentyńczyk Mercado próbował złapać w pół Leo Baptistao i sędzia przerwał grę kilka metrów przed polem karnym gospodarzy.

41
    Victor Sanchez Mata zdecydował się na bezpośredni strzał z wolnego, ale piłka poszybowała nad poprzeczką Sergio Rico.

43
    Rzut rożny dla Sevilli.

44
    Strzelcem bramki VÍCTOR SÁNCHEZ. Strata Mercado na środku boiska, potem zamieszanie w polu karnym Rico i zza linii pola karnego SANCHEZ strzelił bramkę nie dając szans bramkarzowi gospodarzy.
    44. Víctor Sánchez (ESB) - 2:3

45
    2 minuty doliczył arbiter

45+1
    Rzut rożny dla Sevilli. Straszny tłok i zamieszanie w polu karnym Espanyolu. Wybijał piłkę głową Diop, ale LUCIANO VIETTO strzałem z 9 metrów pokonał Roberto Jimeneza.
    45+1. Luciano Vietto (SEV) - 3:3

45+2
    Gracz gości już po zakończeniu pierwszej połowy miał mocne pretensję do sędziego, że bramka Vietto nie powinna być uznana i sędzia ukarał zawodnika Katalończyków żółtym kartonikiem.

45+2

Niesamowite wydarzenia na boisku w Sewilli. Aż 6 bramek w jednej połowie nie zdarza się często. Spotkanie toczone pod dyktando szalonego tempa, a także dominacji gospodarzy, choć wynik kompletnie tego nie wskazuje. Więcej sytuacji bramkowych dla Sevilli, częstsze utrzymanie przy piłce nie przełożyło się na remis.
    Oto porównanie dwóch najlepszych graczy do przerwy

46

46
    Obie ekipy zaczęły drugą cześć gry bez zmian. Pierwsza próba ataku Sevilli, po dobrym dośrodkowaniu Mariano bramkarz Jimenez wyłapał piłkę.

47
    Przejęcie piłki w środku pola przez gospodarzy. Sarabia zagrywał do partnera w pole karne, ale obrońcy wybili piłkę n a rzut rożny.

48
    Dwukrotne strzały Sevilli zablokowane przez obrońców Espanyolu.

49
    Hernan Perez faulowany przez Mariano.

50
    Sarabia nieprzepisowo zatrzymywany przez Javiego Lopeza.

51
    Szansa kontrataku dla zawodników z Barcelony. Czwórką ruszyli goście, ale obrońcy Sevilli szybko powstrzymali tę kontrę.

52
    Już akcja prawym skrzydłem Mariano, próba wrzutki w pole karne zablokowana przez obrońcę Katalończyków.

54
    Akcja lewą flanką, dośrodkowanie Sarabii, przepuszczenie piłki przez Kiyotakei FRANCO VAZQUEZ pewnym strzałem pokonał Jimeneza. Sevilla na prowadzeniu!

56
    Kolejna dobra szansa Sevilli. Luciano Vietto strzałem z 20 metrów próbował pokonać bramkarza gości. Piłkę lecącą w okolicach poprzeczki sparował na rożnego Roberto.

57
    Po rzucie rożnym strzelał Vazquez, ale uderzenie było niecelne.

58
    Piatti faulowany przez Mariano

59
    Kiyotake zdecydował się na strzał, ale został przyblokowany przez obrońcę.

61
    Dużo walki w środku pola. Sevilla aktualnie 69% przy piłce, Espanyol 31% posiadania.

62
    Leo Baptistao mocno potraktował Kiyotake, dużo szybkich przewinień na boisku.

64
    Mocne wejście wślizgiem Vietto w nogi Piattiego. Został napomniany kartką przez arbitra.
    66. Wissam Ben Yedder (SEV) - 5:3

66
    Piłkarze Sevilli środkiem pola wyszli do kontrataku. Świetne zagranie klepką Sarabii do Vietto, a ten dokładnym podaniem obsłużył WISSAMA BEN YADDERA, który płaskim strzałem pokonał Jimeneza.

69
    Były gracz i ikona Sevilli, a obecnie zawonik Espanyolu Jose Antonio Reyes zmienił Pereza.

70
    Jeszcze jedna zmiana u gośći. Duarte schodzi, a w jego miejscu Fuego.

71
    Kiyotake faulował Victora Matę.

72
    Okazja dla Espanyolu na czwartą bramkę. Gracz gości był już w polu karnym Sevilli, ale zdążył wrócić Vitolo i wybił piłkę rywalowi.

74
    Vazquez przed polem karnym Espanyolu poczekał na napędzającego się HIROSHIEGO KIYOTAKE, a Japończyk wyprzedził obrońców i pokonał bramkarza Katalończyków.
    74. Hiroshi Kiyotake (SEV) - 6:3

75
    Pierwsza korekta w składzie Sevilli. Za Ben Yeddera wszedł Iborra.

77
    Dośrodkowanie Javiego Lopeza i Leo Baptistao stanął przed szansą pokonania Rico. Górą bramkarz gospodarzy.

79
    Wszystko zaczęło się od błędu Kiyotake, który przy linii środkowej boiska chciał wycofać piłkę do obrońców. Piłkę przejął GERARD MORENO, minął dwóch obrońców i strzałem w prawy dolny róg bramki pokonał Rico.
    79. Gerard Moreno (ESB) - 6:4

80
    Druga zmiana w Sevilli. Zszedł Vietto, za niego pojawił się Correa.

81
    Leo Baptistao faulował Nicolasa Pareję.

83
    Trzecia zmiana u gospodarzy. Pareja opuścił plac gry, za niego Gonzalez.

85
    Dwukrotnie faulował Reyes w odstępie krótkiej chwili.

87
    Po rzucie wolnym Sevilli piłka opuściła plac gry. Wznowienie od autu Espanyolu.

88
    Odważna szarża Correry , który przedarł się w pole karne Espanyolu. Udana interwencja obrońcy gości.

89
    Piękna sztuczka techniczna przy linii śordkowej w wykonaniu Franco Vazqueza, chwilę po tym Sevilla straciła piłę na połowie Espanyolu.

90
    Groźna sytuacja Espanyolu. Po strzale Baptistao bramkarz sparował piłkę na rzut rożny.

90+1
    Sergio Rico wychwycił dośrodkowanie Victora Sancheza Maty. Dwie minuty doliczył sędzia do drugiej połowy.

Faule: 5:5.

Aż 10 goli oglądali kibice w Sewilli! W drugiej części meczu gospodarze pokazali, że są drużyną lepszą i zwyciężyli w tym szalonym spotkaniu. Z pewnością nikt nie mógł się nudzić oglądać ten mecz. Piłkarze obu ekip dostarczyli nam wiele emocji tego dzisiejszego wieczoru.
    10 bramek - to z pewnością liczbą sobotniego wieczoru

Dziękuję za wspólnie spędzony wieczór z hiszpańską piłką. Życząc dobrej nocy zapraszam na kolejne sportowe emocje na portalu lajfy.com. (00:15:53)

Krystian Kocerba

Gole: 15. Sarabia, 22. Vietto, 45+1. Vietto, 54. F. Vázquez, 66. Ben Yedder, 74. Kiyotake – 8. Piatti, 26. Peréz, 44. V. Sánchez, 79. G. Moreno

Kartki:   40. Mercado (SEV), 64. Vietto (SEV) – 38. Peréz (ESB), 45+2. Álvaro González (ESB)

Strzały celne: 8:5. Strzały niecelne: 1:1. Rzuty rożne: 6:1. Spalone: 0:0. Foule: 5:5.
    Sevilla FC: S. Rico – Mariano, Mercado, Pareja (C) (83. González), Vitolo – F. Vázquez, N'Zonzi, Sarabia, Kiyotake – Vietto (80. Correa), Ben Yedder (75. Iborra).
    Zmiany: Churripi – Correa, González, Ganso, Iborra, Konopljanka, Kranevitter.

RCD Espanyol Barcelona: Jiménez – Javi López (C), Álvaro González, Ó. Duarte (37. Ciani), R. Duarte (70. Fuego) – Peréz (69. J. A. Reyes), V. Sánchez, Diop, Piatti – G. Moreno, Léo Baptistão.
    Zmiany: Pau López – F. Caicedo, Ciani, Fuego, J. A. Reyes, Roca, Sevilla.

Sędziowie: Główny: Jose Luis González González, Asystenci: Ignacio Rubio Palomino, Marcos Álvarez Moreno, Techniczny: Fernando Román Román