Man City – Chelsea 2:0 (koniec) | Newcastle – Southampton 4:2 (koniec)
Newcastle United
4:2 (2:1)
Southampton F.C.
Niedziela 24.02.2013, 14:30 • St. James' Park • Angielska Premier League

Na St. James' Park Newcastle po bardzo dobrym meczu pokonuje Southampton 4:2. Sroki są wyraźnie w formie co potwierdzają 4 zwycięstwem na 6 ostatnich rozegranych meczy. Artur Boruc nie ma powodów do radości, ponieważ aż czterokrotnie musiał wyjmować dzisiaj piłkę z własnej siatki. Święci utrzymywali równą walkę do początku drugiej połowy spotkania. Dzięki temu zwycięstwu Newcastle wyprzedziło w tabeli oprócz dzisiejszego rywala także Sunderland i są obecnie na 14 miejscu w tabeli angielskiej ekstraklasy. Dziękujemy za wspólne śledzenie relacji i zapraszamy na kolejne w serwisie lajfy.com (16:31:24)

90+3
    Kolejny niecelny strzał, tym razem pecha ma Rickie Lambert.

90
    4 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90
    Sissoko fauluje Lamberta na wysokości pola karnego Elliota i Southampton przed doskonałą okazją do zmiany wyniku.

87
    Ostatnia zmiana w zespole Newcastle za Gouffran na boisko wbiega Anita.

87
    Ramirez ogląda żółty kartonik za to nieczyste zagranie.

87
    Spokojnie piłkę w ręce łapie Elliot po tym dośrodkowaniu i rozpoczyna wybiciem kontratak swojego zespołu.

86
    Po stałym fragmencie gry dla Southampton piłkę głową na rzut rożny wybija obrońca Srok.

81
    Rodriguez opuszcza boiska i zastępuje go Puncheon. Ostatnia zmiana dla drużyny Mauricio Pochettino.

79
    Goooool dla Newcastle!
    Po dośrodkowaniu z lewej strony piłkę do własne siatki pakuje HOOIVELD. Dramat tego zawodnika, chciał wybić piłkę, ale niefortunne wpadła do bramki Boruca. 4:2 dla Newcastle.

78
    Ale było gorąco pod bramką Boruca. Strzał Gouffrana zablokowany przez obrońcę Świętych!

77
    Plac gry opuszcza oklaskiwany Cabaye, a zastępuje go James Perch.

74
    Maya Yoshida za to przewinienie wpisany został do notesu sędziego.

73
    Ramirez uderzył na bramkę Elliota, a bramkarz Srok popisał się niesamowitą interwencją, ale po tym rozległ się gwizdek sędziego który wskazał że wcześniej doszło do faulu na zawodniku gospodarzy.

70
    Clyne w czystej interwencji wybija daleko piłkę za linię autową zatrzymując akcję Newcastle.

68
    Aland Pardew może być teraz spokojniejszy po jego drużyna prowadzi i kontroluje grę na boisku.

67
    Gooooool dla Newcastle!
    Strzałem w lewy róg bramki CABAYE pokonuje Boruca i mamy 3:2!

66
    Zagranie ręką w polu karnym Southampton Foxa i sędzia Foy nie ma wątpliwości dyktuje jedenastkę dla Srok!

65
    Ramirez zastępuje schodzącego z boiska Davisa.

64
    Santon traci piłkę na rzecz Rodrigueza. I po dośrodkowaniu Foxa spokojnie futbolówkę łapie Elliot.

63
    Fox oddalił zagrożenie od własnej bramki i wybił piłki na rzut rożny.

Śledź stronę www.lajfy.com, gdzie możesz sprawdzić przebieg najważniejszych spotkań w ligach europejskich, a także z innych sportów, w relacji "minuta po minucie".

60
    Newcastle z szansą na zmianę rezultatu ze stałego fragmentu gry.

58
    Nie wiem jak to zrobił Elliot, ale rzutem piłki ręką podał przez pół boiska do dobrze ustawionego Sissoko.

57
    Zmiana w drużynie Southampton F.C.: z boiska schodzi Shaw, na boisko wchodzi Fox .

56
    Yoan Gouffran nie zgadza się z decyzją sędziego Foya, który odgwizdał spalonego.

55
    Piękne rozegranie piłki z Rodriguezem Lallany i ten drugi po podaniu uderzał na bramki, ale zabrakło pół metra.

52
    Kolejny raz bliski bliski pokonania bramkarza Newcastle Lambert! Po dośrodkowaniu Lallany, główka chciał skierować piłkę do siatki, ale minimalnie chybił.

50
    Goooooool dla Southampton!
    Błyskawiczna odpowiedz po przerwie Świętych. Lallana pobiegł sprintem z piłką pod pole karne gospodarzy doskonale wypatrzył LAMBERTA, a napastnik precyzyjnym strzałem pokonał Elliota. Mamy remis 2:2!

48
    Niestety Cheik Tiote traci szansę na zmianę rezultatu. Piłka w rękach Boruca.

47
    Cudowna interwencja bramkarza Srok po uderzeniu samego poszkodowanego! Nie ma bramki wyrównującej.

46
    Rzut wolny dla Southampton blisko pola karnego Elliota po faulu na Lambercie

46

Naprawdę świetnie widowisko zafundowali nam w pierwszej połowie drużyny Srok i Świętych. Wynik do przerwy 2:1 po bramkach Schneiderlin, Sissoko i uderzenia które jest ozdobą meczu Cisse. Posiadanie piłki Newcastle - 59% , Southampton - 41%. Gospodarze zdecydowanie więcej atakują i stwarzają sobie groźniejsze okazje do zdobycia gola. Teraz krótka przerwa wracamy za chwilę, zostańcie z nami!

45+3
    Strzał Adam Lallana zablokowany przez obrońcę Newcastle.

45+2
    Coloccini musiał odnieść jakąś kontuzję przy wcześniejszej interwencji i musi zejść, a zastąpi go Yanga-Mbiwa.

45
    Pan sędzia Foy dolicza 3 minuty do pierwszej połowy.

45
    Adam Lallana na spalonym zdaniem sędziego bocznego.

42
    Goooooool dla Newcastle!
    Niesamowita bramka CISSE, przepiękne uderzenie z 25 metrów !! Po wznowieniu z rzutu wolnego Elliota w pierwszym kontakcie zawodnik Newcastle puknął jak z armaty i Boruc bez szans! Mamy 2:1 na St. James' Park.

41
    Kolejna żółta kartkę ląduje tym razem na konto Shawa po ostrym na faulu na Gutierrezie.

39
    Rickie Lambert na pozycji spalonej.

38
    Sissoko dobrze chciał to zrobić miał tylko przed sobą Clyne, który dobrze go pilnował, ale strzał już pozostawia wiele do życzenia 2 metry nad bramką.

36
    Pan Foy nakazał grać dalej i Cheik Tiote może kontynuować grę.

34
    Cheik Tiote jest prawdopodobnie kontuzjowany i będzie potrzebna pomoc medyczna. Mamy chwilową przerwę w grze.

33
    Cudowna akcja Srok i mamy 1:1. Gouffran zainicjował ten atak ściągnął na siebie całą obronę Southampton uderzył na bramkę po kilku ładnych zwodach piłka odbija się pod nogami Boruca i całość wykończył SISSOKO pakując piłkę do pustej bramki!

31
    Drużyna Świętych postanowiła zamurować się na swojej połowie całym zespołem i Newcastle musi się sporo natrudzić żeby tworzyć akcję która pozwoli zbliżyć się blisko bramki Artura Boruca.

28
    Strzał Debuchy w woleja dobry technicznie, ale mało celny żeby zaskoczyć Boruca.

25
    Shaw faulował i od rzutu wolnego z ok 30 metrów zacznie zespół Newcastle.

25
    Pierwszy gracz Świętych ukarany żółtą kartą. Rodriguez musi teraz uważać żeby nie osłabić drużyny.

23
    Chris Foy odgwizduje spalonego, na którym znalazł się Adam Lallana.

21
    Kolejny rzut rożny po wybiciu Yoshidy.

20
    Wywalczony rzut rożny dla Srok z lewej strony boiska.

18
    Zmarnowana okazja na zmianę wyniku ! Sissoko cudownie wypatrzył wbiegającego Debuchy ten odegrał na pole karne gości, ale Cisse źle obrócił się z piłką nie oddając nawet czystego strzału na bramkę Boruca.

15
    Płaskie i mocne uderzenie po ziemi Sissoko, Boruc miał problemy z obroną, ale po jego interwencji piłka wyszła za róg. Szansa dla Newcastle.

13
    Cisse domagał się jedenastki po zagraniu piłki ręką w polu karnym jednego z obrońców gości, ale to było przypadkowe odbicie i sędzia nakazał grać dalej.

11
    Lallana przewracany przed polem karnym gospodarzy, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

8
    Tym razem Jack Cork został zablokowany przy tym uderzeniu przez jednego z obrońców Newcastle.

7
    Fabricio Coloccini uderzał na bramkę Boruca, ale niestety dla jego drużyny strzał był niecelny.

6
    Newcastle przed szansą z prawego rogu boiska.

5
    Sędzia boczny podnosi chorągiewkę bo na spalonym był Papiss Demba Cisse.

3
    Gooooool dla Southampton!
    Dośrodkowani z prawej strony Corka na głowę Lamberta, który idealnie odgrywa do SCHNEIDERLINA a ten z bliskiej odległości pokonuje Elliota! 0:1 na St. James' Park prowadzi Southampton, piękna akcja gości! I kibicie Srok zaskoczeni.

1
    Pierwszy rzut wolny odgwizdany przez pana sędziego Foya dla Southampton.

1

Znamy już oficjalne składy startowe drużyn:

Newcastle United: Elliot - Debuchy, Taylor, Coloccini, Santon, Cabaye, Tiote, Sissoko, Gutierrez, Gouffran, Cisse.

Southampton F.C.: Boruc, Clyne, Yoshida, Hooiveld, Shaw, Schneiderlin, Cork, S. Davis, Rodriguez, Lallana, Lambert.

Sędziowie: C. Foy, S. Beck, H. Lennard.

Newcastle zdobyło przynajmniej jedną bramkę w 11 z 12 meczy rozgrywanych u siebie Premier League przeciwko Southampton.

W swoim ostatnim meczu podopieczni Alana Pardewa wygrali na wyjeździe w Lidze Europejskiej z Metalist Kharkiv 0:1 i awansowali do 1/8 finału tych rozgrywek. Zespół pod wodzą Mauricio Pochettino pokonał sensacyjnie Manchester City 3:1!

Najlepszy strzelec Newcastle Cisse jeśli zdobędzie bramkę przeciwko Southampton będzie miał 6 goli na koncie, a Lambert dla swojej drużyny zdobył już 10 bramek w tym sezonie.

Sroki mając w dorobku 27 punktów zajmują 16 pozycję w tabeli angielskiej ekstraklasy, natomiast gości są miejsce wyżej posiadając tyle samo punktów.

24 lutego na Sports Direct Arena w ramach 27 kolejki Premier League drużyna Newcastle United podejmować będzie Southampton F.C.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:30.

Łukasz Kowalczyk

Gole: 33. Sissoko, 42. Cisse , 67. Cabaye (kar.), 79. Hooiveld (wł.) - 3. Schneiderlin, 50. Lambert

Kartki:   25. Rodriguez (SOU), 41. Shaw (SOU), 74. Yoshida (SOU), 87. Ramirez (SOU)

Newcastle United: Elliot - Debuchy, Taylor, Coloccini (45+2' Yanga-Mbiwa), Santon, Cabaye (77' Perch), Tiote, Sissoko, Gutierrez, Gouffran (87' Anita), Cisse.
    Southampton F.C.: Boruc, Clyne, Yoshida, Hooiveld, Shaw (57' Fox), Schneiderlin, Cork, S. Davis (65' Ramirez), Rodriguez (81' Puncheon), Lallana, Lambert.

Sędziowie: C. Foy, S. Beck, H. Lennard

Widownia: 52259