1:2 (1:0)
Raków Częstochowa
Niedziela 09.11.2014, 13:00 • Stadion im. Józefa Waliczka - Góra • 2. Liga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

W 16. serii spotkań 2. Ligi spotkają się ekipy Nadwiślana z Góry oraz Rakowa z Częstochowy! Mecz zapowiada się niezwykle wyrównanie, o czym za moment!

Obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli (10. miejsce Rakowa oraz 11. Nadwiślana). Co więcej, mają tyle samo punktów, czyli 21. Co jeszcze ciekawsze, obie ekipy mają taką samą liczbę meczów wygranych, remisów i przegranych (6,3,6).

Beniaminek II ligi zwyciężył w poprzednim, wyjazdowym spotkaniu z Limanovią Limanowa 2:1. Raków Częstochowa przegrał przed własną publicznością 1:2 z Rozwojem Katowice.

Jak będzie tym razem? Ten mecz to bezpośrednia walka o miejsce w tabeli. A może drużyny podzielą się punktami i wciąż będą sąsiadami? Zapraszamy na relację na żywo na portalu lajfy.com!

Nadwiślan Góra: Florek, Jurek, Kaszok, Balul, Małkowski, Łączek, Ogrocki, Furczyk, Matysek, Setla, Setlak

Raków Częstochowa: Wróbel, Pluta, Góra, Reiman, Stefanowicz, Pląskowski, Kmieć, Pawlusiński, Brzęczek, Holik, Marchewka.

Zawodnicy zakończyli już rozgrzewkę! Za kilka minut obie jedenastki pojawią się na murawie!

Brawa nagradzają obie drużyny. Przywitanie obu zespołów oraz losowanie stron!

Spora ekipa z Częstochowy, która zagrzewa swoją ekipę pojawiła się na trybunach. Za moment zaczynamy!

1

1
    Dzisiejszy mecz rozpoczynają goście, którzy grają w czerwonych koszulkach! Nadwiślan na biało.

1
    Dopiero pół minuty gry za nami, a Raków już wywalczył rzut rożny. Dobre dośrodkowanie na bliższy słupek, ale główka nie trafia w światło bramki. Wciąż w posiadaniu goście.

3
    Brzydki faul zawodnika Nadwiślana i już mamy pierwszą żółtą kartkę! Adam Setla w zasadzie w pierwszej akcji już wpisuje się do notesu sędziego.

4
    Po chwilowej pomocy lekarskiej dla Holika wracamy do gry. Raków wznawia atakiem pozycyjnym ze strefy defensywy.

5
    Sporo walki w środku pola, ale strzałów nie widzimy zbyt wiele. Częściej to Raków Częstochowa zabiera się z ofensywą pod bramkę Florka.

6
    Kmieć postanowił uderzyć z dystansu, ale lekki strzał na niskiej wysokości spada obok bramki.

7
    Nadwiślan stara się przejąć inicjatywę i wyprowadzić pierwszy groźniejszy atak. Na razie Raków wszystko "czyści".

9
    Miejscowi wymieniają podania na własnej połowie. Próba dalszego rozegrania z pominięciem drugiej linii kończy się w rękach Wróbla.

10
    Po raz kolejny gospodarze faulują blisko pola karnego Rakowa psując tym samym swoją akcję.

12
    Nie wygląda na to, żeby wynik miał się niebawem zmienić. Brakuje akcji podbramkowych, a golkiperzy w zasadzie jeszcze nie mieli okazji do wykazania się.

13
    Najlepsza okazja dla ekipy z Góry! Do linii końcowej popędził jeden z pomocników i zagrał futbolówkę wzdłuż pola bramkowego! Zabrakło tam jednego z partnerów, który powalczyłby z obrońcą!

14
    Raków znów próbuje uderzeń z dystansu. Szkoda tylko, że Kmieć czyni to niedokładnie i futbolówka spada za bramkę.

16
    Wracamy do punktu wyjścia, czyli wymiany podań przez gospodarzy. Miejscowi nie potrafią jednak przedrzeć się przez ofensywę rywali i szukają faulu.

17
    Mało dzieje się od kilku minut. Ataki Rakowa były znacznie groźniejsze, ale częstochowianie jakby zaprzestali tych prób.

18
    Kolejne przewinienie i kolejne zwolnienie gry. Nadwiślan przy piłce.

19
    Przejęcie piłki przez gości w środku pola i to mogła być dobra akcja kontrująca! Kmieć jednak próbuje rozegrać piłkę na skrzydło, gdzie nie było zupełnie nikogo!

20
    Brzydki faul zawodnika gości i sędzia postanawia go jeszcze oszczędzić! Będzie natomiast stały fragment gry w dobrej odległości od bramki Wróbla!

21
    Zakotłowało się w szesnastce ekipy z Częstochowy! Ostatecznie Holik blokuje strzał Setlaka z kilku metrów! Tylko korner dla gospodarzy!

22
    Teraz to Raków ma rzut wolny metr przed polem karnym Nadwiślana! Czy będzie to najgroźniejsza akcja w dzisiejszym meczu? Czekamy!

23
    Mocny strzał po ziemi w wykonaniu Pawlusińskiego, ale Florek był na posterunku i sparował futbolówkę na bok!

25
    Rozkręca nam się to spotkanie! Coraz więcej stałych fragmentów gry oraz akcji podbramkowych! Czy zobaczymy w końcu bramkę otwierającą wynik?

26
    Nadwiślan dąży do zdobycia gola, ale wciąż brakuje tego ostatecznego podania w stronę bramki.

27
    Tymczasem to Raków wyprowadził atak pozycyjny, który wpadł w ręce Florka.

29
    Dziwna decyzja sędziego, który postanowił przerwać grę. Ręką zagrywał piłkarz Nadwiślana.

30
    Pół godziny gry, a na tablicy wyników wciąż bezbramkowy remis! Czy któraś z drużyn zdoła wyprowadzić ten jedyny, skuteczny atak?

31
    Furczyk bardzo dobrze znalazł się z piłką w polu karnym! Minął jednego rywala, a następnie postanowił uderzyć! Zablokowany w ofiarny sposób przez Holika – świetna interwencja!

32
    Kolejny korner dla Nadwiślana. Może teraz?

33
    Zderzenie dwóch zawodników w polu karnym Rakowa. Przerwa w meczu, lekarze potrzebni są na boisku.

34
    Rzut sędziowski i wracamy do gry. Raków oddaje piłkę Nadwiślanowi, który wcześniej wybił ją poza plac gry.

36
    Coraz więcej przewinień w dzisiejszym meczu. Są to lekkie faule, ale jednak wybijają one z rytmu. Dośrodkowanie z wolnego wpada w ręce Wróbla!

37
    Dobra interwencja obrońców po akcji Pawlusińskiego. Raków nie kwapi się do rozegrania stałego fragmentu gry.

38
    Piłka spada przed szesnastkę Nadwiślana i do uderzenia złożył się piłkarz Rakowa, który sporo chybił!

38
    Gol dla Nadwiślana!

Kapitalny kontratak gospodarzy i mamy pierwszą bramkę! ADAM SETLA popędził z futbolówką i mimo asysty dwóch obrońców daje radę zbiec na bok pola karnego i z ostrego kąta pokonać Wróbla! Bardzo ładna bramka Setli!

40
    Kapitan Rakowa – Wojciech Reiman po raz ostatni upominany przez arbitra. Kolejny faul to z pewnością będzie kartka!

42
    Wchodzimy w decydujące momenty pierwszej połowy! Czy coś wydarzy się jeszcze przed zejściem do szatni?

44
    Stefanowicz skutecznie wybija piłkę na aut po atakach ze strony miejscowej ekipy.

45
    Nadwiślan będzie miał jeszcze jeden rzut rożny w tej odsłonie! Brzęczek całkiem dobrze wrzuca piłkę w szesnastkę, ale żaden z piłkarzy nie zdołał trącić futbolówki!

45+1
    Na tablicy sędziego technicznego wyświetla się 1 minuta! Tyle dłużej potrwa ta połowa.

45+1
    Spokojna końcówka, miejscowi nie dają sobie odebrać piłki. Ostatni gwizdek sędziego w tej odsłonie!

45+1

Niezbyt ciekawa pierwsza połowa kończy się prowadzeniem Nadwiślana Góra 1:0! Raków próbował swoich sił głównie w strzałach z dystansu, ale żaden z nich nie potrafił znaleźć drogi do bramki Florka. Czy w drugich 45 minutach coś się zmieni? Zostańcie z nami!

Wracamy do Góry! Za moment rozpocznie się druga odsłona.

46

46
    Wznawiają grę gospodarze! Bez roszad kadrowych po wyjściu z szatni w obu ekipach.

46
    Małkowski niedokładnie przyjmuje sobie futbolówkę na granicy pola karnego Rakowa i potem już nie potrafił naprawić swojego błędu! Wróbel wychodzi z bramki i zgarnia piłkę!

47
    Mamy kolejną żółtą kartkę! Artur Pląskowski wbiegł w interweniującego Florka i brzydko go sfaulował!

49
    Sporo niedokładności po obu stronach. To uniemożliwia wyprowadzenie skutecznego ataku!

51
    Kolejny faul ze strony piłkarza Rakowa. Nadwiślan spokojnie rozgrywa rzut wolny, ale na tyle spokojnie, że Wróbel zgarnia dośrodkowanie.

52
    Bardzo odważne i trochę głupie zagrania obrońcy z bramkarzem Rakowa! Nabiegający Setlak był bliski zablokowania wybicia piłki przez Wróbla!

53
    Bardzo dobre wyjście z bramki Wróbla, który przerywa akcję Nadwiślana w stylu Neuera!

54
    Bardzo dobry wślizg lewego obrońcy gospodarzy, który wybija piłkę na aut po rajdzie Stefanowicza.

55
    Piłka wpada do bramki Florka! Kmieć popisał się fantastyczną główką w okolice okienka bramki gospodarzy, ale arbiter nie uznał tego gola! Jego zdaniem Kmieć wcześniej faulował!

56
    Raków zabiera się do odrabiania straty! Czy częstochowianie w końcu przebiją się przez obronę Nadwiślana? To stwarza również okazję do kontry miejscowym.

57
    Rzut karny dla Rakowa Częstochowa!!!

57
    W dodatku żółtą kartką zostaje ukarany Florek!

58
    Gol dla Rakowa!

DARIUSZ PAWLUSIŃSKI bardzo pewnie wykorzystuje strzał z 11. metra i mamy wyrównanie wyniku w Górze! Raków atakował i w końcu zdobył upragnioną bramkę!

60
    Po strzeleniu bramki to Raków zdecydowanie lepiej się spisuje. Nadwiślan nieco cofnięty, jakby wyczekiwał okazji do kontry. Mija godzina gry w Górze!

61
    To była wyśmienita okazja do zdobycia bramki przez miejscowych! Szczupakiem próbował strzelić w polu karnym jeden z zawodników Nadwiślana, ale przy okazji faulował on Wróbla!

62
    Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu. Mońka zmienia niewidocznego dzisiaj Marchewkę!

64
    Coraz więcej niepotrzebnych fauli i mamy kolejną kartkę. Tym razem to Robert Brzęczek brzydko wszedł w nogi przeciwnika na połowie gospodarzy.

64
    Łukasz Kmieć idzie w ślady swojego kolegi i również zostaje wpisany do notesu sędziego. Bezmyślne zachowanie piłkarzy Rakowa, którzy przecież w ostatnich minutach grają lepiej.

66
    Zwiększają się emocje również na trybunach, gdzie kibice mają sporo powodów do narzekania. Nadwiślan od straty bramki gra dużo słabiej.

68
    Zmiana w drużynie Nadwiślan Góra: z boiska schodzi Ogrocki, na boisku pojawia się Skrobol.

69
    Raków napędza kolejną akcję ofensywną. Gdy traci piłkę od razu ucieka się do faulu. Mońka ma szczęście, że nie zakończyło się to kartką.

69
    Kolejna roszada w ekipie gości. Joshua Balogun zmienia Pląskowskiego!

71
    Adam Setla w okazji do minięcia obrońców, ale piłka po odbiciu się od murawy lobuje go i nie jest on w stanie przyjąć futbolówki! Wciąż atakuje Nadwiślan.

72
    Sędzia przerywa grę, ponieważ na murawie leży jeden z zawodników z Góry. To okazja do kolejnej zmiany.

73
    Zmiana w drużynie Nadwiślan Góra: z boiska schodzi Małkowski, na boisku pojawia się Svarups.

74
    Przerwany kontratak Nadwiślana przez Adriana Plutę! Zawodnik Rakowa musiał uciec do faulu, bo gospodarze wybiegliby prawdopodobnie z akcją sam na sam! Słuszna żółta kartka!

75
    Florek na raty wyłapuje dośrodkowanie z lewej strony boiska. Został tylko kwadrans meczu w Górze!

77
    Ustało nam trochę tempo gry w tym meczu. Dawno nie było akcji podbramkowej, miejmy nadzieję, że to się jeszcze zmieni.

78
    Raków próbował wywalczyć rzut rożny przy linii końcowej, ale obrońca Nadwiślana nie dał się obić piłką i od bramki wznowi grę Florek.

80
    Nie można odmówić piłkarzom zaangażowania, ponieważ nikt tutaj nie odstawia nogi! Sporo walki jest w środkowej strefie boiska, ale nie przekłada się to na akcje podbramkowe.

81
    To już musiała być bramka! Niesamowitym, jak na drugą ligę, podaniem popisał się pomocnik Nadwiślana, który prostopadle wyłożył piłkę Setli! Ten w akcji sam na sam strzela prosto we Wróbla! Kończył akcję Furczyk niecelnym uderzeniem!

82
    Wojciech Reiman jest kolejnym graczem Rakowa, który zgarnia żółtą kartkę!

83
    Świetne przyspieszenie z drugiej strony! Świeży Joshua Balogun popędził z piłką na prawej stronie, po czym postanowił zgrać do środka! Tam interwencja obrońcy przerwała napór gości!

84
    Piłka znów wpada do bramki Florka, ale gol po raz drugi nie zostaje uznany! Wszystko za sprawą jednego z graczy Rakowa, który będąc na spalonym trącił strzał Reimana!

85

Teraz już mamy bramkę dla częstochowian, którzy wychodzą na prowadzenie! Balogun dośrodkował na 5. metr, gdzie skiksował przy próbie wybicia piłki jeden z obrońców! PRZEMYSŁAW MOŃKA był czujny i pewnym strzałem pokonał Florka!

87
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Kmieć, na boisku pojawia się Kowalczyk.

87
    Zmiana w drużynie Nadwiślan Góra: z boiska schodzi Furczyk, na boisku pojawia się Legierski.

88
    Nadwiślan musi zaryzykować i zaatakować większą liczbą zawodników! Raków z pewnością nieco się cofnie, aby bronić wyniku.

89
    Wróbel długo zwleka z wybiciem piłki sprzed własnej bramki i "kradnie" tym samym kilka cennych sekund.

90
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Brzęczek, na boisku pojawia się Żurawski.

90+1
    4 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry! Będzie się działo!

90+2
    Jeszcze rzut wolny przyznany ekipie z Częstochowy. Raków umiejętnie utrzymuje się przy piłce.

90+3
    Nadwiślan atakuje prawym skrzydłem, ale Wojciech Jurek marnuje całą ofensywę katastrofalnym dośrodkowaniem! Spokojnie od bramki wznowi Wróbel.

90+4
    Chyba już nic nie wydarzy się na stadionie w Górze! Raków oddala grę na połowę Nadwiślana i upływają ostatnie sekundy!

90+5

Koniec! Nadwiślan po pierwszej połowie prowadził jedną bramką, ale pogoń Rakowa Częstochowa przez drugie 45 minut przyniosła skutek i ostatecznie to goście wygrali 2:1!

Przypomnijmy, że obie drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli! Tym samym Raków zgarnia 3 punkty i odskakuje od Nadwiślana! Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy do innych na naszym portalu! (14:58:07)