Wolfsburg – Hamburg 2:0 (koniec) | Borussia D. – Borussia M. 1:0 (koniec)
Borussia Dortmund
1:0 (0:0)
Borussia Monchengladbach
Niedziela 09.11.2014, 17:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Niemiecka Bundesliga

Gospodarze zdecydowanie mogą odetchnąć! Wszystko za sprawą Kramera, który zdobył dla nich niesamowitą bramkę samobójczą, którą znajdziecie w naszej relacji!

Borussia Dortmund potrzebowała ligowego zwycięstwa, jak wody! 5 ostatnich spotkań zakończyło się bez zdobyczy punktowych, co dla wice-mistrza Niemiec jest istną katastrofą! Z takim właśnie zamiarem już od pierwszego gwizdka wyszli żółto-czarni, którzy właściwie nie opuszczali połowy przeciwników. Nieustające ataki nie przynosiły skutku, a okazji do zdobycia bramki było co nie miara! (19:35:10)

90+4

90+4
    Ostatnia akcja Gladbach, dośrodkowanie w pole karne z prawej flanki, ale obrońcy zgarniają wrzutkę! Ostatni gwizdek sędziego!

90+3
    Teraz to Aubameyang nie kończy akcji w bramce! Brakuje zdecydowania w ostatnich akcjach gospodarzom! A to może się jeszcze zemścić! Klopp mało nie wybuchnie przy linii bocznej!
    Großkreutz nie trafia na 2:0!

90+2
    Großkreutz staje przed szansą na wyjaśnienie sprawy w dzisiejszych derbach! Niemiec świetnie podłączył się do akcji na prawej stronie pola karnego gości, ale strzałem z pierwszej piłki nie trafia w światło bramki!

90+1
    Arbiter doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry!

90
    Kolejna żółta kartka w dzisiejszym meczu. Ukarany właśnie Włoch, który zaatakował Sommera!

88
    Marco Reus żegnany brawami, które zdecydowanie mu się należą po tym meczu! W jego miejsce wbiega Immobile!

88
    Dortmundczycy cofnęli się na własną połowę. Tylko Aubameyang został w okolicy linii środkowej boiska. Czy coś jeszcze się tu wydarzy? Wejdzie Immobile!

87
    Subotić zaczął bawić się z piłką przed własnym polem karnym i mało co, a by ją stracił! To goście w końcu ruszą na bramkę Weidenfellera!

86
    Zostały już tylko minuty w tym świetnym meczu! Od jakiegoś czasu pogorszyła się gra obu drużyn, ale wciąż mamy nadzieje na emocje w tejże końcówce!

84
    Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Papastathopoulos, na boisku pojawia się Ginter.

84
    Sokratis wciąż nie opuścił murawy, ponieważ mocno kulejąc idzie tempem żółwia. W końcu wracamy do gry!

83
    Tak jest, Sokratis Papastathopoulos bardzo brzydko zaatakował nogi rywala i słusznie otrzymuje żółtą kartkę. W dodatku chyba będzie potrzebna zmiana za Greka.

81
    Niebezpieczne zderzenie dwóch piłkarzy na środku boiska! Sokratis zwija się z bólu na murawie, ale chyba dostanie jeszcze żółtą kartkę.

80
    Traoré przytrzymywany za koszulkę przez Durma, który wpisuje się do notesu sędziego. To pierwsza kartka dla gracza z Drotmundu.

79
    Marco Reus w walce 1 na 1 w polu karnym gości, ale to obrońca jest górą! Gladbach wychodzi z kontrą na połowę rywali i tam następuje zwolnienie.

78
    Ostatnie minuty nie przypominają większości tego meczu, ale przecież ileż można atakować! Dajmy trochę odpocząć piłkarzom i nastawmy się na spore emocje w końcówce tego meczu!

76
    Limit zmian w Gladbach już wykorzystany! Czy zmiennicy wprowadzą trochę świeżej krwi na boisko i odmienią losy meczu? Przy piłce wciąż Dortmund.

75
    Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi Herrmann, na boisku pojawia się Traoré.

74
    Coraz ciężej gra się obu ekipom, które są coraz bardziej zmęczone. Czy Borussia Dortmund wytrzyma do końca z takim tempem?

73
    Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Kagawa, na boisku pojawia się Großkreutz.

71
    Reus wścieka się na sędziego, który przyznał wrzut z autu jego rywalom. Szykuje się również pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy. Zostało już tylko 20 minut gry w dzisiejszych derbach!

69
    Trochę odpuszczają już miejscowi. Minuty upływają, a Gladbach nie poprawia swojej gry. Czy coś może zagrozić tutaj żółto-czarnym?

68
    To była jedna z groźniejszych akcji gości, chociaż nawet nie doszło do strzału! Z zamieszania w polu karnym zwycięsko wyszli obrońcy z Dortmundu!

66
    Kramek zdobył samobója, a teraz otrzymuje kartkę w meczu! Nie będzie on wspominał tego meczu zbyt miło!

65
    Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi Raffael, na boisku pojawia się Hazard.

64
    Wciąż groźni są miejscowi. Raz za razem idą strzały w stronę bramki Sommera. Jak na razie bez rezultatu!

62
    Dortmund ma upragnione prowadzenie, ale nie chcą na tym poprzestawać! Natomiast do roboty muszą się zabrać w końcu przyjezdni, którzy dzisiaj nie istnieją!

60
    Wciąż naciskają dortmundczycy! Marco Reus przejmuje piłkę przed polem karnym i oddaje bardzo mocny strzał! Piłka zatrzymuje się praktycznie na spojeniu słupka z poprzeczką!
    KRAMER - 1:0

58
    Gol dla Borussii!

Czegoś takiego nie spotyka się codziennie! CHRISTOPH KRAMER zdobywa przepiękną bramkę, ale to jest gol samobójczy! Trafienie prawie z połowy boiska, które lobuje Sommera! Niebywałe!

58
    Mkhitaryan wypuszcza dobre, prostopadłe podanie do nabiegającego Reusa, ale było to zbyt mocne zagranie do Niemca! Sommer jeszcze asekurował piłkę, ale ostatecznie ją przepuścił poza plac gry.

56
    Spadło trochę tempo tych derbów. Dortmundczycy wymieniają więcej podań na swojej części boiska.

55
    Kruse zbyt szybko wybiegł za linię defensywy BVB i asystent sędziego wskazał pozycję spaloną!

54
    Kagawa chciał zaskoczyć dwóch obrońców i świetnie przyjął sobie futbolówkę. Szkoda tylko, że zabrakło już pola do gry, ponieważ piłka opuściła boisko! Golkiper gości wznowi od bramki.

52
    Mkhitaryan – Aubameyang! Dwójkowa akcja tych graczy, ale ostatecznie Ormianin źle przyjmuje futbolówkę i po kiksie bez problemu wyłapuje ją Sommer!

51
    Wzmaga się doping na Signal Iduna Park! Borussia trochę przystopowała ten morderczy napór. Może to taka taktyka, by uśpić chwilowo przeciwnika, by zadać ten jedyny cios.

50
    Mönchengladbach nie zmienia swojego stylu gry! Goście w zasadzie nawet nie dotykają piłki, nie wspominając o stwarzaniu sobie okazji do strzelenia gola.

48
    Jeszcze jeden korner dla dortmundczyków. Reus dośrodkowuje z narożnika boiska, ale obrońcy po raz kolejny oddalają grę od własnej bramki.

48
    Reus w polu karnym do Kagawy, a ten z bardzo ostrego kąta chciał zaskoczyć Sommera. Będzie tylko rzut rożny po rykoszecie!

47
    Wracamy do gry! Czy coś zmieni się w drugiej odsłonie? Z pewnością ataki żółto-czarnych nie zatrzymają się!

46
    Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi Nordtveit, na boisku pojawia się Wendt.

46

Wracamy na Signal Iduna Park! Niedługo rozpocznie się druga połowa!

Świetna pierwsza połowa już za nami, ale.. nie padły żadne bramki! Gospodarze naciskają na przeciwnika i mieli okazję do strzelenia przynajmniej dwóch bramek! Cały czas coś uniemożliwiało wpakowania futbolówki do siatki. Wielkie brawa należą się również Sommerowi, który uratował kilka razy skórę kolegom.

45+2
    Strzał Aubameyanga i interwencja Sommera na koniec pierwszej połowy!

45+1
    Wow! Partnerzy Sommera mogą mu dzisiaj wiele zawdzięczać! Aubameyang wykonuje rzut wolny – bardzo trudny strzał pod poprzeczkę, ale sięga to golkiper gości! Tylko korner dla żółto-czarnych!

45
    Będzie jeszcze jeden rzut wolny dla Dortmundu! Nordtveit w dalszym ciągu fauluje, a na swoim koncie ma już "żółtko"! Czyżby to była ostatnia okazja w tej połowie?

44
    Sędzia po raz kolejny musi przerwać grę w tym meczu. Chyba nic się już nie wydarzy w tej odsłonie!

43
    Sokratis faulowany przez dwóch piłkarzy! Unikają oni kartki, ale Borussia będzie miała rzut wolny i szansę na dośrodkowanie. Do bramki jednak bardzo daleko.

41
    Aubameyang przekłada sobie piłkę na drugą nogę i oddaje mocny strzał! Jeden z obrońców stał na linii uderzenia i zablokował to głową! Kolejny korner dla BVB!

40
    Niedługo będziemy wchodzić w decydujące minuty pierwszej odsłony. Czy któraś z drużyn zdoła zmienić stan meczu przed zejściem do szatni?

38
    Niebywałe, jak to gospodarze nie zdobyli jeszcze bramki! W Lidze Mistrzów są bardzo skuteczni, a bundesligowa gra jakby ich blokowała!
    Zmarnowana sytuacja Mkhitaryana!

37
    Mkhitaryan marnuje piłkarską "setkę"! Kapitalne podanie do Ormianina, a ten w strzale z pierwszej posyła futbolówkę nad poprzeczkę bramki Sommera!

36
    Jantschke popisuje się świetną interwencją po podaniu ze skrzydła wzdłuż pola karnego! Będzie korner dla BVB!

35
    Sokratis faulowany przez rywala i mamy chwilę przerwy w meczu. Sędzia sprawdza, czy z Grekiem wszystko w porządku i wracamy do gry!

34
    Reus wykonuje techniczny strzał, który zostaje zablokowany! Pytanie tylko, czy nie powinno być rzutu karnego, ponieważ obrońca Gladbach zablokował piłkę ręką!!!

33
    Aubameyang spalił kolejną akcję w dzisiejszym meczu. Napastnik Borussii Dortmund musi skupić więcej uwagi na obrońcach!

32
    Rzut rożny wywalczyli miejscowi, którzy atakują, ale nie mogą znaleźć recepty na pokonanie Sommera! A może to Mönchengladbach wyprowadzi w końcu kluczową kontrę?

29
    W zasadzie nie ustają ataki Dortmundu! Tym razem to Piszczek podłączył się do akcji ofensywnej, ale mocno chybił po świetnym podaniu Mkhitaryana! Polak powinien przyjąć piłkę i skierować ją do bramki!

27
    Jeszcze zwiększają tempo gospodarze! Mkhitaryan znalazł sobie trochę miejsca i odpalił strzał w kierunku bramki Sommera, który świetnie interweniuje!

26
    Ależ to byłaby akcja Dortmundu! Reus po raz kolejny podaje w stronę wybiegającego Aubameyanga, ale obrońca przeciął to podanie i oddalił zagrożenie!

24
    Piłkarze Gladbach mają spory problem z opuszczeniem swojej połowy. Nawet jeśli się to zdarzy, to nie doprowadzają oni do interwencji Weidenfellera.

23
    Trochę niedokładności wkrada się w poczynania jednych i drugich. Bardzo dużo piłek zmierza dzisiaj do Gabończyka, który czyha na błąd obrońców w polu karnym!

22
    Gladbach przesunęła się do przodu. Bardzo ładnie zapowiadało się tych kilka podań z klepki, ale BVB wszystko eliminuje i wyprowadza kontratak! Reus niesamowicie wypatrzył Aubameyanga, ale ten traci futbolówkę i nie wbiega nawet w pole karne!

20
    Takie mecze można oglądać bez końca! W końcu nastąpiła próba ataku gości, ale Kruse wykonał bardzo niedokładne dośrodkowanie. Weidenfeller wznowi grę od własnej bramki.

19
    Piłka po raz pierwszy wpada dzisiaj do bramki Sommera! Aubameyang w ekwilibrystyczny sposób kieruje futbolówkę do siatki, ale wcześniej był spalony! Ależ byłby gol!

18
    Zabrakło teraz porozumienia w szykach gospodarzy. Mkhitaryan nie mógł celnie dograć do Aubameyanga.

17
    Bardzo brzydki faul na Mkhitaryanie. Sędzia przerywa grę, ale tutaj kartki nie będzie. Wciąż to miejscowi utrzymują się na połowie przeciwnika!

16
    Marco Reus decyduje się na uderzenie bezpośrednio ze stałego fragmentu gry, ale Sommer była na posterunku!

15
    Mamy pierwszą żółtą kartkę! Gladbach zaczyna mieć problemy z zatrzymaniem gospodarzy i Nordtveit fauluje Reusa niedaleko swojego pola karnego! Słuszna żółta kartka!

14
    Sommer popełnia błąd indywidualny i wykopuje piłkę bezpośrednio poza linię boczną. Piszczek wrzuca do Aubameyanga, a ten rozpędza się pod linię końcową! Zagranie do środka pola i znów niewiele brakowało!

13
    Dortmundczycy wycofują piłkę do Weidenfellera. W końcu następuje dłuższe zagranie do przodu i piłkarz BVB "pali" akcję.

12
    Znów goście próbują wybić rywali z rytmu i zwalniają grę. Borussia zbytnio się tym nie przejmuje i gdy tylko ma piłkę, to stara się atakować!

11
    Ten mecz na pewno nie zakończy się brakiem bramek! Tu musi coś "wpaść" i czuję, że nastąpi to w przeciągu kilku minut!

9
    Mkhitaryan wychodzi do przodu i przejmuje futbolówkę! Podaje do Marco Reusa, który odpala piękny strzał przy asyście dwóch obrońców, następnie Sommer dotyka piłki, która zatrzymuje się na słupku!

8
    Przyjezdni uspokajają wydarzenia z boiska. Postanawiają wymienić parę podań na własnej połowie, ale Dortmund rusza pressingiem!

7
    Piszczek postanawia długim zagraniem "uruchomić" Aubameyanga na szpicy, ale Gabończyk był na pozycji spalonej! Chorągiewka asystenta sędziego w powietrzu!

6
    Niestety dla BVB dośrodkowanie na bliższy słupek wybili obrońcy. Jeszcze próbował Reus, ale jego akcja została powstrzymana. Gladbach wybiega z kontrą!

5
    Miejscowi przyspieszyli i wywalczyli pierwszy rzut rożny w dzisiejszym meczu! Subotić i Piszczek już w polu karnym gości!

4
    Goście częściej utrzymują się przy piłce, ale nie potrafią zbliżyć się do szesnastki Weidenfellera.

3
    Gladbach próbuje odpowiedzieć i konstruuje atak pozycyjny na połowie BVB. Ostrożnie grają obie ekipy w pierwszych minutach, ale nie brakuje ataków!

2
    Kapitalny rajd z futbolówką Marco Reusa! Niemiec dostał podanie przed szesnastką, minął obrońcę i z ostrego kąta prawie wpakował piłkę na dalszy słupek – zabrakło centymetrów!

1
    Rozpoczynają piłkarze Borussii Dortmund, którzy grają na żółto-czarno, a Gladbach na biało! Derby czas zacząć!

1

Kapitalna atmosfera na Signal Iduna Park! Zawodnicy wychodzą na murawę!

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Papastathopoulos, Subotić, Durm – Kehl, Bender – Marco Reus, Kagawa, Mkhitaryan – Aubameyang

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Korb, Stranzl, Jantschke, Dominguez – Kramer, Nordtveit – Herrmann, Hahn – Kruse, Raffael.

Z poprzedniego meczu tych drużyn zwycięsko wyszli gracze z Gladbach. Jak będzie teraz? Obie ekipy dzieli w tabeli ogromna przepaść, ale Dortmund musi zacząć punktować, ponieważ kolejną serię meczów może rozpocząć jako ostatnia drużyna ligi! Całe spotkanie oczywiście na lajfy.com!

Obie ekipy grają jeszcze na froncie europejskim i to z wielkim powodzeniem. Gladbach nie przegrała meczu zarówno w Bundeslidze, jak i Lidze Europy, a Borussia Dortmund jako pierwsza zapewniła sobie wyjście z grupy Ligi Mistrzów już po 4 meczach w wielkim stylu i zaledwie jedną straconą bramką.

Zeszły weekend był znacznie weselszy dla Borussii Mönchengladbach, która wygrała 3:1 z TSG Hoffenheim.
    Na Allianz Arenie niemiecki klasyk, czyli Bayern Monachium – Borussia Dortmund! To "żółto-czarni" lepiej rozpoczęli tą rywalizację, ale bramki Roberta Lewandowskiego i Arjena Robbena dały 3 punkty gospodarzom.

Mönchengladbach radzi sobie znacznie lepiej, bowiem okupuje ostatnie miejsce podium! Tyle samo punktów (20) ma drugi VfL Wolfsburg, a prowadzący Bayern Monachium ma ich 27 oraz jeden mecz więcej. Dortmundczycy mają straszną niemoc w rodzimej lidze, bowiem 5 ostatnich meczów to porażki!

Czy ktoś mógłby przewidzieć taki bieg zdarzeń na zakończenie 11. kolejki Bundesligi? Ostatnia w tabeli Borussia Dortmund podejmuje na własnym stadionie drugą Borussię, tą z Mönchengladbach!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.