Aberdeen – Celtic 1:2 (koniec)
Aberdeen F.C.
1:2 (1:1)
Celtic F.C.
Niedziela 09.11.2014, 13:30 • Pittodrie Stadium, Aberdeen • Szkocka Premier League

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:30.

Przed nami emocje związane ze Scottish Premier League. W ramach 13. serii spotkań zmierzą się ze sobą Aberdeen oraz Celtic Glasgow.

Gospodarze radzą sobie póki co bardzo przyzwoicie. Z dorobkiem 22 punktów zajmują pięte miejsce w zestawieniu. Zespół ten wygrał trzy ostatnie spotkania (w tym jedno w Pucharze Ligi) w takim samym stosunku bramkowym – 1:0. Ostatnia porażka miała miejsce ponad trzy tyogdnie temu, kiedy to Aberdeen uległo na wyjeździe Hamilton Academicals 0:3.

Goście w chwili obecnej plasują się pozycję wyżej. Zawdzięczają to uzbieraniu 23 punktów. Ostatnią porażkę Celtic poniósł ponad miesiąc temu, również w spotkaniu przeciwko Hamilton Academicals (0:1). Oprócz tego drużyna ze stolicy Szkocji rywalizuje w Lidze Europy, gdze ma duże szanse na wyjście z grupy, oraz dobrze radzi sobie w Pucharze Ligi (6:0 z Partick Thistle w ćwierćfinale).

W pojedynku tym mimo wszystko faworytem będzie Celtic Glasgow. Ekipa ta gra ostatnio bardzo regularnie i rzadko traci punkty. Z pewnością jednak gospodarze nie są skazani na porażkę, warto przypomnieć, że ostatni mecz pomiędzy tymi zespołami rozgrywany na stadionie w Aberdeen zakończył się zwycięstwem miejscowych 2:1.

Mecz będzie miał miejsce na Pittodrie Stadium w Aberdeen. Obiekt ten może pomieścić ponad 22 tysiące fanów futbolu. Znamy również obsadę sędziowską. Głównym będzie A. Muir, z kolei na liniach pomogą mu D. McGeachie i M. Banks.

Źródło: myfootballtravels.com

Na relację minuta po minucie z tego wydarzenia zapraszamy w najbliższą niedzielę, około godziny 13:30, tylko na lajfy.com!

Aberdeen F.C.: Brown – Logan, Taylor, Reynolds, Considine – Flood, Jack – Hayes, Pawlett, McGinn – Rooney.

Rezerwowi: Langfield, Monakana, Smith, Robson, Goodwillie, Shankland, McKenna.

Celtic F.C.: Załuska – Matthews, Denayer, Van Dijk, Izaguirre – Brown, Johansen, Mulgrew – Forrest, Guidetti, Stokes.

Rezerwowi: Šćepović, Lustig, Griffiths, Mubarak, Kayal, Fasan, McGregor.

Sędziowie: A. Muir – D. McGeachie, M. Banks..
    Rozgrzewka Celtów.

Guidetti wraca dzisiaj do pierwszego składu.

1

2
    Bardzo długa piłka na pokazującego się Rooneya. Ten jednak przegrywa walkę o nią z dwoma stoperami Celticu.

3
    Podobna akcja jak sprzed minuty, tym razem Pawlett znalazł się wysunięty na lewej stronie. Zawodnik wbiegał w pole karne i nagle przewrócił się przy kontakcie z obrońcą. Mimo protestów sędzia jedenastki nie pokazuje.

4
    Pierwsze minuty pełne są niedokładności, zwłaszcza w drużynie gości. Daje to szanse do kontrataków Aberdeen.

5
    Mulgrew dalekim zagraniem starał się obsłużyć Guidettiego. Przeczytał to dobrze Brown i skutecznie interweniował we własnej szesnastce.

6
    Rzut wolny mniej więcej na 32. metrze dla przyjezdnych. Johansen dwukrotnie próbuje dośrodkowywać, ale są to zagrania bardzo nieprecyzyjne.

8
    Hayes w indywidualnej akcji na lewej stronie. Udało mu się wywalczyć rzut rożny dla swojej drużyny.

9
    Trudno powiedzieć czy było to zamierzone, ale Hayes wznawiając grę z narożnika boiska posłał futbolówkę 30 metrów od bramki rywali.

10
    Zmiana w drużynie Aberdeen F.C.: z boiska schodzi Flood, na boisku pojawia się Robson.

11
    Pierwsza zmiana w tym spotkaniu wymuszona. Flood kulejąc zszedł z boiska i już na nie nie powrócił.

12
    Robson fauluje Browna w niebezpiecznej odległości od własnej bramki. Okazja dla gości z rzutu wolnego.

13
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego pewnie czyszczą obrońcy Abredeen, piłka trafia jeszcze przed pole karne do nabiegającego Browna, ten jednak posyła ją daleko w trybuny.

15
    Kwadrans gry za nami. Przy piłce dłużej utrzymuje się Celtic, ale nijak przekłada się to na sytuacje podbramkowe.

17
    Johansen świetnie znalazł na prawej stronie Forresta, ten zbiegł w kierunku pola karnego, ale odegranie do kolegi już mu nie wyszło.

18
    Po kontrataku Abredeen ma rzut z autu na wysokości pola karnego rywali. Długie zagranie spada na głowę Rooneya, lecz napastnik w trudnej sytuacji nie potrafi skierować piłki w kierunku bramki.

20
    Pierwsza groźna akcja gości! Guidetti dograł na 18. metr do Johansena, ten znalazł na wolnym polu Stokesa, który technicznym strzałem na długi słupek myli się dosłownie o centymetry!

21
    Rzut wolny w środku pola dla Celtów. Grę wznowi kapitan tej drużyny, Scott Brown.

23
    Teraz to miejscowi mają rzut wolny. Piłka ustawiona jest w okolicy linii środkowej, ale i tak Robson decyduje się na długie dośrodkowanie. Radzą sobie z nim obrońcy Celticu.

24
    Robson chciał uderzeniem z dystansu zaskoczyć Załuskę. W bramkę jednak nie trafił, a bezrobotny jak do tej pory polski golkiper będzie wznawiał grę.

26
    Fatalna strata na połowie rywala Mulgrewa, futbolówkę przejął McGinn i odważnie ruszył z kontratakiem. Wszystko kończy się 40 metrów od bramki gości.

27
    Gol dla Aberdeen!
    Długi wyrzut z autu gospodarzy, Załuska dwukrotnie odbija próby zawodników Aberdeen przed siebie, za drugim razem do piłki dobiega ADAM ROONEY i strzałem tuż przy słupku wbija ją do bramki! Nie popisał się polski bramkarz w tej sytuacji!

29
    Miejscowi starają się iść za ciosem i podchodzą wysokim pressingiem na połowę rywala. Piłkarze Celticu momentami grają dzisiaj bardzo nerwowo.

30
    1/3 meczu za nami. Jak odpowiedzą goście, czy zdołają wyrównać jeszcze przed przerwą? A może Aberdeen wykorzysta niepewną grę w defensywie Celtów po raz drugi?

32
    Dośrodkowanie z lewego skrzydła w pole karne Izaguirre. Szkoda tylko, że nie było tam żadnego z jego kolegów.

33
    Rzut rożny dla Celtów po akcji prawą flanką. Wrzutka z narożnika boiska dochodzi do Van Dijka, lecz strzał defensora znakomicie broni Brown!

34
    Jack przejął futbolówkę w środku pola, przebiegł kilkanaście metrów i uderzył z większej odległości. Zabrakło bardzo niewiele, aby Załuska po raz drugi wyjmował piłkę z siatki!

36
    Kolejny rzut rożny dla gospodarzy. Krótkie rozegranie, po chwili na lewej stronie sprzed linii końcowej płaskie podanie posyła Pawlett, ale nie dociera ono do żadnego z jego kolegów.

37
    W natarciu wciąż gospodarze. Od momentu zdobycia pierwszej bramki teraz to oni dyktują warunki gry.

38
    Gol dla Celticu!
    Szybki kontratak przyjezdnych, świetne prostopadłe podanie Stokesa do STEFANA JOHANSENA, który mimo asysty obrońcy, z bardzo ostrego kąta, miękkim podbiciem pokonuje Browna!

39
    Rzut rożny na 36. metrze dla Aberdeen. Płaskie podanie po linii do McGinna, ten decyduje się na potężną bombę, ale przenosi futbolówkę wyraźnie ponad poprzeczką.

41
    Jeszcze jedna dynamiczna akcja Celticu! Van Dijk zagrał w pole karne do Guidettiego, ten trochę się pogubił, lecz zdołał jeszcze odegrać do Johansena. Strzelec pierwszej bramki uderzył bardzo mocno i sprawił ogrom problemów Brownowi!

42
    W odpowiedzi na 17. metrze na połowie rywali znalazł się Jack i technicznym uderzeniem na długi słupek próbował zaskoczyć Załuskę. Blokują to obrońcy Celticu.

43
    Wysokie zagranie na wolne pole do Rooneya. Tego uprzedza Załuska, ale i tak napastnik Aberdeen był na pozycji spalonej.

44
    Johansen dograł na prawe skrzydło do Forresta, zawodnik Celticu zbiegł w kierunku pola karnego i z 22 metrów uderzył. Futbolówka wyraźnie mija okienko bramki gospodarzy.

45
    Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa decyzją szkockiego arbitra.

45+1

Po pierwszych 45 minutach w Aberdeen mamy remis 1:1. Gospodarze objęli prowadzenie w 27. minucie po błędzie defensywy Celticu i Łukasza Załuski i golu Rooneya. Celtowie zdołali odpowiedzieć dziesięć minut później ładną bramką Johansena. Mecz może się podobać, oglądamy groźne akcje to z jednej to z drugiej strony, a jego wynik wciąż jest jeszcze sprawą otwartą.

Zapraszam po przerwie.
    Pierwsza połowa mogła się podobać!

46

47
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na zmiany w przerwie. Warto przypomnieć, że już w 10. minucie z powodu urazu Flooda zastąpił Robson w drużynie gospodarzy.

48
    Bardzo spokojne pierwsze minuty drugiej odsłony. Przy piłce utrzymują się goście, ale krąży ona głównie między obrońcami tej drużyny.

49
    Stokes znalazł dokładnym podaniem na 20. metrze Browna. Ten bardzo mocno uderzył prawą nogą i golkiper miejscowych odbił piłkę przed siebie. Na jego szczęście koledzy z formacji defensywnej byli na posterunku.

51
    Rzut rożny dla Celticu. Dośrodkowanie Johensena minimalnie zbyt mocne, o futbolówkę zaledwie otarł się Stokes.

52
    Przewinienie na połowie rywali Browna. Kapitan goście nie może zgodzić się z decyzją sędziego i ucina sobie z nim krótką pogawędkę.

53
    Brzydki fragment meczu. Ogrom niedokładności i kilka przewinień. Nie układa się póki co po przerwie gra Abredeen.

54
    Guidetti wywalczył rzut wolny dla swojej drużyny na 28. metrze. Tym który przewinił był Robson.

55
    Dobre dośrodkowanie z tego stałego fragmentu gry Stokesa. Na długim słupku bliski dojścia do piłki był Guidetti. Napastnik domagał się jeszcze rzutu rożnego, lecz sędzia nie przyznał mu racji.

57
    Kolejne przewinienie Browna. Denerwują się gospodarze i wyskakują z pretensjami do arbitra, który wciąż nie pokazał żółtej kartki w tym meczu.

58
    Nieudany stały fragment gry Abredeen. Grę od własnej bramki wznawia Załuska, ale Polak posyła piłkę bezpośrednio w aut...

59
    A jednak sędzia nie zapomniał zabrać kartek z szatni. Pierwszym odnotowanym jest Stokes.

60
    Rzut rożny i okazja na zagrożenie bramce gości dla Aberdeen. Dośrodkowanie pewnie wybija sprzed własnej bramki Van Dijk. Po chwili zza pola karnego potężnie uderzał McGinn, ale pomylił się o centymetry!

61
    Zmiana w drużynie Celtic F.C.: z boiska schodzi Forrest, na boisku pojawia się McGregor.

62
    Pierwsza akcja McGregora i dośrodkowane z prawej strony. Piłką w polu karnym wybija Logan.

63
    Szybki kontratak Aberdeen, McGinn zbiegał z lewego skrzydła w pole karne i uderzył z 14 metrów, a piłka zatrzymuje się na słupku!

64
    Robson przewraca Johansena we własnej strefie obronnej. Zawodnik Calticu kilka sekund później całkowicie psuje dośrodkowanie.

65
    Mamy małe zamieszanie na boisku i chwilową przerwę w grze. Do gardeł skaczą sobie Hayes i Izaguirre.

66
    Hayes i Izaguirre dostają żółte kartki za niesportowe zachowanie.

67
    Zmiana w drużynie Aberdeen F.C.: z boiska schodzi Rooney, na boisku pojawia się Goodwillie.

68
    Kapitan Celticu bardzo długo i ciężko pracował na tę kartkę, ale wreszcie sędzia mu ją sprezentował.

70
    Jack chciał sprytnym uderzeniem zaskoczyć Załuskę. Tym razem się to nie udało.

71
    Jeszcze jeden kartonik. Za faul taktyczny obejrzał go Robson.

72
    Zmiana w drużynie Celtic F.C.: z boiska schodzi Stokes, na boisku pojawia się Griffiths.

74
    McGregor zagrał z prawego skrzydła na 17. metr do Browna. Ten niepotrzebnie wdał się w drybling i szybko stracił piłkę. Na jego szczeście fatalnie kontrę wyprowadzają gospodarze.

75
    Około kwadrans do końca tego pojedynku. Czy któraś z drużyna zada decydujący cios?

77
    Po raz kolejny marnują kontratak piłkarze Aberdeen. Jack ładnie znalazł Pawletta, lecz ten zagrał na wolne pole właściwie do nikogo.

78
    Szybka akcja prawą stroną gospodarzy, do dośrodkowania na długim słupku dochodzi Pawlett, jednak jego uderzenie dobrze broni Załuska!

78
    Zmiana w drużynie Celtic F.C.: z boiska schodzi Matthews, na boisku pojawia się Lustig.

79
    Dwa rzuty rożne pod rząd dla piłkarzy w czerwonych strojach. Żaden z nich nie stworzył zagrożenia pod bramką Załuski.

81
    Szybki kontratak gospodarzy, Jack dogrywa na lewe skrzydło do McGinna, który ogrywa Browna, a po chwili zostaje przez niego faulowany. Rzut wolny na 19. metrze.

82
    Brown dostaje żółtą kartkę za to przewinienie, a jako że miał już jedną na swoim koncie, zostaje odesłany do szatni.

83
    McGinn sam chciał rozstrzygnąć ten stały fragment gry. Piłkarz gospodarzy zdecydował się na uderzenie, ale posyła futbolówkę wyraźnie ponad poprzeczkę.

84
    Gra w przewadze sprawia, że bardzo szybko wysokim pressingiem zaczynają podchodzić miejscowi. Zobaczymy jak poradzą sobie z tym Celtowie.

85
    Zmiana w drużynie Aberdeen F.C.: z boiska schodzi Pawlett, na boisku pojawia się Monakana.

86
    Limit zmian wykorzystany przez obie ekipy. Przed nami ostatnie pięć minut meczu, plus to co doliczy sędzia.

87
    Duże zamieszanie w polu karnym Celticu i kilka uderzeń w kierunku bramki Załuski. Dobrze każdą próbę blokują defensorzy gości.

89
    Mulgrew bardzo sprytnie uderzył z okolicy połowy boiska. Piłka rykoszetuje i goście mają rzut rożny.

90
    Coś nieprawdopodobnego! Drugi rzut rożny z rzędu dla przyjezdnych, piłka po dośrodkowaniu z narożnika przez Johansena spada na 4. metr pod nogi VIRGILA VAN DIJKA, który z najbliższej odległości pakuje ją do siatki!

90+1
    Trzy minuty doliczone przez sędziego do regulaminowego czasu tego spotkania.

90+2
    Dogranie z lewego skrzydła na 17. metr do McGinna, ten uderza bardzo mocno bez przyjęcia, lecz świetnie wyłapuje tą próbę Załuska!

90+3
    Ostatnie sekundy meczu, bardzo mądrze grają Celtowie, uniemożliwiając gospodarzom wyprowadzenie akcji.

90+4

Po bardzo emocjonującym spotkaniu Celtic pokonuje na wyjeździe Aberdeen 2:1. Mecz był bardzo wyrównany, ale na przestrzeni pełnych 90 minut to goście grali lepiej. W dodatku, mimo gry w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Browna, zespół ten zdołał strzelić bramkę w ostatnich minutach. Łukasz Załuska rozpoczął ten pojedynek bardzo zdenerwowany, ale z każdą chwilą radził sobie coraz pewniej.

Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na lajfy.com! (15:25:54)