Schalke 04 – Werder 1:1 (koniec) | Mainz – Eintracht 3:1 (koniec) | Augsburg – Bayer 2:2 (koniec)
Freiburg – Hoffenheim 1:1 (koniec) | Paderborn – Bayern 0:6 (koniec) | FC Koln – Hannover 1:1 (koniec)
1. FC Koln
1:1 (1:1)
Hannover 96
Sobota 21.02.2015, 18:30 • RheinEnergieStadion, Kolonia • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

22. kolejka niemieckiej Bundesligi, spotkanie pomiędzy 1. FC Koln i Hannover 96.

Sobotnie zmagania w ramach 22. kolejki niemieckiej Bundesligi zakończy spotkanie Koloni z Hannoverem na RheinEnergieStadion.

1. FC Koln aktualnie w ligowej tabeli zajmuje dosyć odległą jedenastą lokatę. Zawodnicy z Kolonii po 21. rozegranych spotkaniach mają na swoim koncie 24 punkty.

Hannover 96 zaś znajduje się na miejscu o jedną lokatę wyższą niż Kolonia. Die Roten po 21. spotkaniach mają o jeden punkt więcej niż gospodarze dzisiejszego spotkania.

Obie drużyny ostatnio nie radzą sobie w lidze zbyt dobrze. Kolonia w ostatniej kolejce przegrała z Moenchengladbach 0:1, a wcześniej po niezbyt ciekawych spotkaniach remisowała bezbramkowo z Paderborn i Stuttgartem.

Hannover zaś ostatnie dwa spotkania przegrał. Tydzień temu Die Roten ulegli na własnej murawie Paderborn 1:2, a dwa tygodnie temu przegrali na wyjeździe z Hamburger SV również 1:2.

Dzisiejsze starcie odbędzie się na mogącym pomieścić niemal 51 tysięcy widzów RheinEnergieStadion w Kolonii.
    Dzisiejszy mecz będzie bojem o 10-lokatę w niemieckiej Bundeslidze

Na relację z tego meczu zapraszamy na lajfy.com!

1. FC Köln: Horn – Hector, Wimmer, Maroh, Olkowski – Peszko, Lehmann (C), Vogt, Risse – Osako, Ujah

Rezerwowi: Kessler – Brečko, Mavraj, Švento, Deyverson, Halfar, Finne.

Hannover 96: Zieler – João Pereira, Marcelo, Sané, Albornoz – Hirsch, Gülselam – Briand, Stindl (C), Bittencourt – Joselu

Rezerwowi: Königsmann – Andreasen, Stankevičius, Pander, Prib, Kijotake, Sobiech

1
    Spotkanie rozpoczęte ze środka przez zawodników z Hannoveru!

1
    Pierwsza akcja gospodarzy i od razu jeden z zawodników Kolonii znalazł się na pozycji spalonej.

2
    Goście wprowadzają piłkę w okolic pola karnego bramki Horna.

3
    Będziemy mieli pierwszy w dzisiejszym spotkaniu rzut rożny dla przyjezdnych.

3
    Pierwsza świetna interwencja Horna po groźnym strzale Joselu z główki!
    Dobra okazja Joselu!

5
    Piłkarze Hannoveru ciągle w ofensywie. Dobre pierwsze minuty w wykonaniu gości.

5
    Gol dla Hannoveru!
    Bramkę zdobył JOSELU.

GOOOL! To się nazywa udane rozpoczęcie spotkania! JOSELU pokonuje golkipera gospodarzy strzałem z główki po kapitalnym dośrodkowaniu Albornoza. 1:0 dla Hannover 96!
    JOSELU - 0:1

7
    Sędzia po raz pierwszy w dzisiejszym spotkaniu przerwał grę ze względu na faul... Polaka. Peszko z nieprzepisowym wejściem.

8
    Przewinienie Bittencourta w ofensywie. Sędzia dyktuje piłkę dla gospodarzy.

10
    W dzisiejszym spotkaniu w wyjściowym składzie Kolonii mamy dwóch Polaków – Sławomira Peszko oraz Pawła Olkowskiego. Ten drugi przed chwilą popełnił wykroczenie.

11
    Joselu znalazł się na pozycji spalonej. Akcja Hannoveru przerwana.

12
    Pierwsza próba strzału ze strony gospodarzy. Lehmann mocno uderzał sprzed pola karnego, dosyć wyraźnie minął się jednak z celem.

13
    Stindl upomniany przez arbitra po dosyć brutalnym wejściu na jednego z zawodników Kolonii.

15
    Ujah próbował teraz ruszyć prawą stroną, ale został skutecznie zatrzymany przez Albornoza.

17
    Gol dla Köln!
    Bramkę zdobył ANTHONY UJAH.

GOOOL! Długo nie cieszyli się przyjezdni z prowadzenia! Vogt zagrał do pola karnego, gdzie małe zamieszanie wykorzystał ANTHONY UJAH i strzałem z główki wpakował piłkę do bramki Zielera! 1:1!
    UJAH - 1:1

19
    Hannover spokojnie rozgrywa piłkę na własnej części boiska.

20
    Dwadzieścia minut gry za nami. Statystyka posiadania piłki po tym okresie – Kolonia – 50%; Hannover – 50%.

22
    Przyjezdni cały czas próbują ruszyć na bramkę Horna, ale jak na razie bardzo dobrze spisuje się defensywa gospodarzy.

23
    Nieco chaotyczna gra obydwu drużyn w ostatnich minutach. Szczególnie w wykonaniu Hannoveru.

25
    Peszko faulowany w okolicach środkowej części boiska i Kolonia ma rzut wolny.

25
    Uderzenie Osako na bramkę przyjezdnych zablokowane przez Marcelo.

26
    Ładnie przymierzył teraz Ujah. Strzał minimalnie minął się jednak z bramką.

27
    Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym spotkaniu. Jej zdobywcą został Gülselam. Rzut wolny dla Kolonii tuż sprzed pola karnego Hannoveru.

28
    Dobra interwencja Zielera! Ponownie strzelał Ujah. Świetny jak na razie występ tego zawodnika.

30
    Mija właśnie pół godziny gry w dzisiejszym spotkaniu. Statystyka strzałów celnych – Kolonia – 4; Hannover – 2.

31
    Hannover ruszył z akcją na bramkę Horna, ale po raz kolejny świetnie zachowali się defensorzy Kolonii.

32
    Hannover ponownie w posiadaniu futbolówki. Goście wycofali grę daleko pod swoją bramkę.

34
    Teraz dobrą okazję z rzutu wolnego będą mieli zawodnicy z Hannoveru. Faulował Lehmann.

34
    Fatalnie rozegrany ten stały fragment gry przez gości. Piłka już w posiadaniu gospodarzy.

35
    Lehmann próbował uderzać sprzed pola karnego, ale trafił w nogi jednego z zawodników Hannoveru.
    Pierwsza bramka Ujaha w tym sezonie zdobyta w dzisiejszym spotkaniu

36
    Sporo mamy przewinień w ostatnich minutach tego spotkania. Teraz odgwizdany faul Maroha.

38
    Dalekie dośrodkowanie jednego z zawodników Hannoveru wylądowało wprost w rękach Horna.

40
    Dobrą interwencją popisał się teraz Horn, który pewnie obronił strzał Marcelo.

41
    Kolejna seria faulów zawodników obydwu zespołów. Hannover został teraz wygwizdany przez kibiców.

42
    Gra ponownie przeniosła się do środkowej części boiska.

43
    Niezbyt udana próba dośrodkowania piłki w wykonaniu Peszki.

45
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry pierwszej połowy spotkania.

45

Koniec pierwszej połowy spotkania! Równo po 45. minutach gry w Kolonii gospodarze remisują z Hannoverem 96 1:1. Wpierw wynik spotkania otworzył Joselu, a potem wyrównał Ujah.

Druga połowa rozpocznie się ok. 19:30.
    Ujah bohaterem gospodarzy w pierwszej połowie

46

46
    Kozły rozpoczęły drugą część spotkania!

47
    Hirsch już na początku drugiej połowy popisał się brzydkim faulem i otrzymał żółtą kartkę.

49
    Na początku drugiej połowy ponownie obserwujemy grę z dużą ilością fauli co znacznie utrudnia przeprowadzenie składnej akcji.

50
    Pierwsza akcja Hannoveru w tej części gry i mamy rzut rożny dla gości.

51
    Słabo rozegrany ten korner przez Die Roten. Grę od bramki za parę chwil wznowi Horn.

53
    Peszko ponownie próbował dośrodkować do pola karnego do jednego ze swoich partnerów, ale we wszystkim połapał się Zieler, który złapał futbolówkę do rąk.

54
    Olkowski został sfaulowany przez jednego z zawodników gości i z grymasem bólu po dłuższym czasie podniósł się z murawy. Mamy nadzieję, że wszystko dobrze z polskim zawodnikiem.

55
    Rzut wolny dla Kolonii sprzed pola karnego Hannoveru po faulu Albornoza.

55
    Niewiele zabrakło, a Kozły objęłyby prowadzenie! Maroh po dośrodkowaniu swojego partnera z rzutu wolnego posyła piłkę kilka centymetrów obok słupka bramki Zielera!

57
    Gra przenosi się nam teraz pod bramkę Horna. Goście w natarciu.

58
    Hannover nie może poradzić sobie z minięciem obrońców Kolonii. Goście wycofali grę do środkowej części boiska.

59
    Ujah na pozycji spalonej. Akcja gospodarzy przerwana.

60
    Godzina regulaminowego czasu gry na RheinEnergieStadion za nami. Statystyka posiadania piłki po tym okresie: Kolonia – 45%. Hannover – 55%.

61
    Pierwsza zmiana dzisiejszego wieczoru w zespole gospodarzy. Na boisku w miejsce Risse pojawia się Halfar.

63
    Gospodarze domagali się odgwizdania faulu na Osako w polu karnym gości, ale sędzia nieprzepisowego zagrania nie widział.

65
    Gra błyskawicznie przenosi się pod pole karne gospodarzy gdzie Hannover będzie miał doskonałą okazję z rzutu wolnego po faulu Maroha.

65
    Gülselam świetnie uderza z rzutu wolnego i... Horn popisuje się kapitalną interwencją!
    Uderzenie Gülselama z rzutu wolnego

66
    Kolejny strzał ze strony Gülselama. Tym razem jednak piłka przelatuje obok bramki.

67
    Peszko próbował strzelać na bramkę Zielera, ale trafił wprost w nogi Albornoza.

69
    Tym razem znacznie lepszy strzał Sławomira Peszki! Zieler jednak kapitalnie wyciągnął piłkę. Zamiast bramki jedynie rzut rożny dla Kolonii.
    Okazja Sławomira Peszki

70
    Bramka dla Kolonii wisi w powietrzu! Kolejna świetna akcja! Tym razem jednak Zieler wybronił uderzenie Osako z najbliższej odległości.

71
    Kolejna żółta kartka dla zawodnika drużyny przyjezdnej. Ukarany został teraz Pereira.

72
    Do zakończenia regulaminowego czasu gry niespełna dwadzieścia minut. Statystyka strzałów celnych: Kolonia – 8. Hannover – 5.

73
    Kolejny w dzisiejszym spotkaniu rzut rożny dla gospodarzy.

73
    Pierwsza zmiana w zespole gości. Na boisku pojawia się Prib, który zastępuje Bittencourta.

74
    Bardzo dobry strzał Ujaha sprzed pola karnego! Raz jeszcze świetnie interweniuje Zieler.

75
    Kolejna zmiana w zespole przyjezdnych. Albornoz kończy dzisiejszy występ. Jego miejsce zajmuje Pander.

75
    Ujah faulowany tuż przed polem karnym. Będzie groźno pod bramką Zielera.

76
    Sané zobaczył jeszcze żółtą kartkę za faul na Ujahu.

77
    Gospodarze marnują świetną okazję na zdobycie drugiej bramki. Zieler pewnie wyłapuje piłkę po strzale Lehmanna.

77
    Pierwsza kartka dla zawodnika Kolonii. Przez arbitra ukarany został Vogt.

78
    Gra przenosi się po raz pierwszy od dłuższego czasu pod bramkę gospodarzy. Rzut rożny dla Hannoveru.

79
    Gospodarze tracą nieco nerwy. Kartkę zobaczył teraz polski zawodnik w barwach Kolonii – Olkowski.

81
    W ostatnich minutach więcej mamy zamieszania na boisku spowodowanego faulami niż czystej gry.

83
    Za ofensywną grę wzięli się Die Roten. Kolejny rzut rożny dla Hannoveru.

84
    Niebezpieczeństwo oddalone od bramki Horna. Teraz do ataku rusza Kolonia.

85
    Zieler piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Hectora z rzutu rożnego.

86

87
    Drugiej zmiany dokonują gospodarze. Na boisku w miejsce Osako pojawia się Deyverson.

89
    Hannover cofnął się nieco do defensywy. Goście chcą chyba bronić remisu.

90
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry w dzisiejszym spotkaniu.

90+1
    Dwie dodatkowe minuty doliczone do dzisiejszego spotkania.

90+1
    Goście na końcową minutę meczu jeszcze się osłabiają. Druga żółta i w rezultacie czerwona kartka dla Pereiry.
    Faul na drugą żółtą kartkę Pereiry

90+2
    Ostatnia zmiana w zespole gości. Andreasen za Brianda.

90+3

Koniec spotkania! 1. FC Koln remisuje na własnym boisku z Hannoverem 96 1:1 po bramkach Ujaha (KLN) oraz Joselu (HAN). W spotkaniu z bardzo dobrej strony w barwach Kolonii pokazał się Sławomir Peszko, który stworzył kilka dobrych okazji.

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na lajfy.com! (20:21:38)