Almeria – Bilbao 0:1 (koniec) | Real Madryt – FC Barcelona 3:1 (koniec) | Valencia – Elche 3:1 (koniec)
Córdoba – Sociedad 1:1 (koniec) | Eibar – Granada 1:1 (koniec)
UD Almeria
0:1 (0:0)
Athletic Bilbao
Sobota 25.10.2014, 16:00 • Estadio de los Juegos Mediterráneos, Almería • Hiszpańska LaLiga

Dziękuję, że byliście z nami. Na inne relacje zapraszamy na lajfy.com! (18:54:05)

Koniec spotkania! Po słabej pierwszej połowie i o wiele ciekawszej drugiej, UD Almeria przegrywa u siebie 0:1 z Athletic Bilbao. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył Etxeita.

90+4

90+3
    Grają na czas goście, to już jest koniec!

90+2
    Po dośrodkowaniu Corony defensywa Bilbao przejmuje piłkę i nie pozwala, by Iraizoz został dzisiaj pokonany.

90+1
    To spotkanie potrwa 3 minuty dłużej. Czy Almeria przegra u siebie mecz?

90
    Ostatnia zmiana w tym meczu. Muniain został zastąpiony przez San Jose.

89
    Na spalonym złapany został Hemed. Tracą czas gospodarze.

88
    Wydaje się, że nieprzepisowo przewracany był Soriano w polu karnym Bilbao, ale sędzia nie decyduje się odgwizdać karnego!

87
    Znów bohaterem groźnej akcji gospodarzy był Thievy Bifouma! Dostaje podanie w pole karne, lecz jego uderzenie przelatuje tuż obok lewego słupka!

86
    Rzut wolny przy bocznej linii boiska dla gospodarzy po faulu Etxeity.

85
    Ruben dobrze wychodzi z bramki i przechwytuje dośrodkowanie Aduriza.

82
    Zmiana w zespole Athleticu Bilbao. Zmęczony Susaeta zostaje zmieniony przez Bustinzę.

81
    Na spalonym złapany został Soriano.

80
    Ależ okazja dla Almerii! Zasygnalizował swoim kolegom, że chce dostać piłkę. Z krawędzi pola karnego oddaje strzał, lecz ten zatrzymuje się na poprzeczce bramki Iraizoza. Ależ pech!

79
    Ach, gdyby lepiej to rozegrał Wellington Silva! Niedokładne podanie w pole karne zepsuło dobrze zapowiadającą się akcję.

77
    Do piłki w narożniku boiska podszedł Corona. Zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne. Była to jednak za mocna próba, bowiem żaden z jego kolegów nie mógł doskoczyć do futbolówki.

76
    Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Zmęczonego Verzę zastępuje Corona.

73
    Przytomne wyjście z bramki Rubena, który przechwytuje dośrodkowanie De Marcosa.

72
    Verza ukarany przez arbitra za faul na Rico.

69
    Nie wychodzą dzisiaj te dośrodkowania Verze. Znów na posterunku była defensywa Bilbao.

68
    Druga zmiana w ekipie gospodarzy. Schodzi z boiska niewidoczny dzisiaj Edgar. Na placu gry pojawia się Soriano.

66
    Mamy przewinienie gracza Almerii. Arbiter dobrze wychwytuje faul Dubarbiera.

65
    Znów na spalonym zawodnik gości, tym razem był to Aduriz.

64
    Na spalonym złapany został De Marcos.

63
    Bardzo proste straty Edgara i gospodarze szybko tracą szansę na wyprowadzenie dobrej akcji.

60
    No i mamy zmianę w ekipie gospodarzy. Schodzi z boiska Azeez, a w jego miejsce pojawia się Thievy Bifouma.

59
    Muszą wziąć się za odrobienie strat gospodarze. Chyba najwyższy czas na przeprowadzenie zmiany.
    ETXEITA - 0:1

57
    Gol dla Athletic!
    Bramkę zdobywa XABIER ETXEITA!
    Mamy w końcu bramkę w tym spotkaniu! Wygrał małą przepychankę w polu karnym Etxeita, który niegroźnym, ale celnym strzałem pokonuje Rubena!

54
    Bardzo szybko pokazał się w tym spotkaniu Iraola, który natychmiast otrzymuje żółty kartonik po nieprzepisowym przewinieniu.

53
    Pierwsza zmiana w tym meczu. Z boiska schodzi Beñat, a w jego miejsce pojawia się Iraola.

52
    Na strzał z dystansu zdecydował się teraz Hemed. Nie miał problemów z tym uderzeniem Iraizoz.

51
    Wywalczył dla swojego zespołu rzut rożny Wellington Silva. Do piłki podszedł Verza i dośrodkował w pole karne rywali, ale defensywa Bilbao szybko poradziła sobie z atakami Almerii.

50
    Dostaliśmy informację, że dzisiejsze spotkanie na Estadio de los Juegos Mediterráneos w Almerii ogląda 9736 osób!

49
    Niedokładne podanie i tracą piłkę goście. Z bocznej linii boiska rozpoczną gospodarze.

48
    Przerwana akcja gości, Laporte faulował jednego z rywali. Dobrze wychwycił to sędzia główny.

46
    Przejął piłkę przed polem karnym Aduriz i zdecydował się na uderzenie. Futbolówka poleciała wysoko nad bramką Rubena.

46

Koniec pierwszej połowy! Po 45. minutach UD Almeria remisuje bezbramkowo z Atleticiem Bilbao. Zapraszamy za ok. 15 minut na drugą część!

45+2

45+1
    Ładną akcją na lewej stronie popisuje się teraz De Marcos. Jego dośrodkowanie zostaje jednak przejęte przez defensywę Almerii.

45
    Wszyscy zgromadzeni na Estadio de los Juegos Mediterráneos widzieli teraz zagranie piłki ręką w wykonaniu Mikela Balenziagi. Sędzia Martinez dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

44
    Podcięty został teraz Edgar przez Iturraspe na połowie gospodarzy.

43
    Może kontynuować grę bramkarz Athleticu Bilbao.

42
    Leży teraz na murawie Iraizoz, który potrzebuje pomocy medycznej. Gra zostaje na chwile przerwana.

41
    Dośrodkowanie, a raczej strzał Benata było bardzo niecelne i od bramki wznowi grę Ruben.

40
    Agresywne wejście Verzy w nogi rywala. Sędzia Martinez nie pokazuje żółtej kartki, co bardzo mnie zaskakuje.

37
    Za bardzo pomagał sobie rękoma w walce o górną piłkę Muniain. Sędzia nie decyduje się pokazać mu żółtej kartki, pozostaje jedynie słowna reprymenda.

36
    Do piłki ustawionej przed polem karnym podchodzi Verza. Decyduje się na dośrodkowanie piłki, lecz jeden z gości był przygotowany i wybił piłkę.

34
    Szukali teraz w polu karnym Aduriza goście, ale dobrym wyjściem z bramki popisuje się Ruben i przytomnie łapie piłkę.

32
    Wrzutka Muniaina z lewej strony boiska zostaje szybko przechwycona przez defensywę drużyny z Estadio de los Juegos Mediterráneos.

31
    Protestują zawodnicy Athleticu Bilbao, którzy sygnalizują zagranie piłki ręką przez Dos Santosa. Sędzia nie reaguje.

30
    Teraz Benat szukał swoim podaniem Aduriza w polu karnym gospodarzy, lecz jego podanie zostało przecięte.

28
    Dużo nieporadności i problemów wkrada się w akcje obu drużyn.
    Nieodgwizdany faul na Silvie.

27
    Nieudana akcja Wellingtona Silvy, który dość łatwo traci futbolówkę. W kolejnej akcji zostaje powalony przed polem karnym, ale sędzia nie odgwizduje przewinienia.

26
    Obrona gospodarzy jest czujna i wybija piłkę na rzut rożny. Podchodzi do niej Etxeita.

24
    Na spalonym złapany został Aduriz.

23
    Wellington Silva ładnie przeszedł dwóch zawodników Atletico, lecz został powalony na ziemię przez Benata. Nie ma kartki.

22
    Jedno niedokładne podanie i akcja gospodarzy szybko się zakończyła. Z bocznej linii boiska zacznie gre Trujillo.

21
    Laporte fauluje Edgara tuż przy narożniku boiska i mamy rzut wolny dla gospodarzy.

20
    Widywaliśmy lepsze dośrodkowanie z rzutu rożnego niż ta próba Susaety. W międzyczasie na boisko powrócił lekko utykający Dos Santos.

19
    Opuścił na chwilę plac gry zawodnik Almerii. Czy będzie potrzebna zmiana? Za chwilę się dowiemy.

18
    Goście przerywają swoją akcję, zwija się z bólu Dos Santos, który potrzebuje pomocy medycznej.
    Widok ze stadionu

17
    Niedokładne zagrania raz z jednej raz z drugiej strony.

15
    Pośpieszyli się gospodarze z tym wybiciem piłki z autu i niedokładnym zagraniem popisuje się teraz Ximo Navarro.

14
    Skiksował jeden z gości i "za darmo" otrzymują piłkę zawodnicy Almerii.

13
    A za to wejście zawodnik Almerii otrzymuje żółty kartonik.

13
    Zderzenie w powietrzu Thomasa z Iturraspe. Obaj na chwile zejdą z boiska.

12
    Za mocne zgranie Azeeza na prawą stronę boiska, teraz piłkę posiadać będą goście.

10
    Na dość niespodziewany strzał zdecydował się Hemed. Piłka minęła jednak słupek bramki Iraizoza.

9
    Faul Aduriza w ataku. Na swojej połowie rozpoczną grę gospodarze.

8
    Groźnie pod bramką Rubena! Najpierw zablokowany został strzał Exteity, a chwilę później tuż obok słupka posyła piłkę Aduriz!

7
    Dlaczego Susaeta nie zdecydował się na strzał?! Miał tyle miejsce i dobrą okazję na przetestowanie Rubena, ale wybrał zły wariant w postaci rozciągnięcia akcji. Chwilę później dośrodkowanie Iturraspe zostaje wybite przez Dos Santosa.

6
    Wymienili wiele podań na środku boiska zawodnicy Atleticu Bilbao. Wysokim pressingiem odpowiadają gospodarze.

5
    Spokojnie rozgrywają piłkę na swojej połowie gospodarze.

4
    Powalczył przy końcowej linii boiska z obrońcą Edgar, ale zdaniem sędziego piłka opuściła już plac gry.

3
    Za wysokie podanie na lewą stronę boiska do Iturraspe, który nie miał szans doskoczyć do tej piłki.

2
    Lekkie nieporozumienie Silvy i Edgara. Od bramki rozpocznie Iraizoz.

1
    Pierwszym poszkodowanym w tym meczu zostaje Wellington Silva, który został nieprzepisowo zatrzymany tuż przy bocznej linii boiska.

1

Początek spotkania już za niecałe 15 minut, a my poznaliśmy już składy obu drużyn!

UD Almería: Rubén – Ximo Navarro, Trujillo, Mauro Dos Santos, Dubarbier – Verza, Azeez, Thomas, Wellington Silva – Edgar, Hemed
    Rezerwowi: Julian, Michel Macedo, Fran Vélez, Thievy, Corona, Jonathan Zongo, Soriano

Athletic Bilbao: Iraizoz – De Marcos, Balenziaga, Etxeita, Laporte – Iturraspe, Rico, Beñat, Susaeta – Aduriz, Muniain
    Rezerwowi: Iago Herrerín, San José, Ibai, Bustinza, Iraola, Viguera, Guillermo

Sędziowie: Martínez – Munuera, Juan.

Na spotkanie zapraszamy na godzinę 16 na lajfy.com!

Przed dzisiejszym spotkaniem UD Almeria zajmuje 13. pozycję w tabeli z 9 punktami na swoim koncie. Athletic Bilbao jest dopiero 17. W 8 meczach zdobyli tylko 5 punktów.

Na San Mames Barria Athletic Bilbao zremisowało 1:1 z Celtą Vigo. Bramkę dla gospodarzy zdobył Aduriz Aritz. Dla Celty gola strzelił Nolito i obie drużyny musiały podzielić się punktami.

Nie udała się ostatnia wycieczka na El Madrigal w Villareal drużynie Almerii. Podopieczni Francisco Vilcheza przegrali 0:2. Katem przyjezdnych został Uche Ikechukwu, którego bramki zapewniły Villarealowi 3 punkty.

Mecz 9. kolejki hiszpańskiej Primera Division. Spotkanie pomiędzy UD Almeria, a Athletic Bilbao.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.