Bytovia – Dolcan 3:2 (koniec) | Wisła Pł. – GKS T. 1:0 (koniec) | Flota – Widzew 2:0 (koniec)
Zagłębie L. – Olimpia G. 1:0 (koniec) | Wigry – Sandecja 2:1 (koniec)
MKS Bytovia Bytów
3:2 (1:1)
Dolcan Ząbki
Sobota 18.04.2015, 14:00 • Stadion MOSiR, Bytów • Fortuna 1 Liga

Trzy punkty zostają w Bytowie! Bytovia dopisuje sobie komplet oczek i odskakuje od strefy spadkowej na pięć punktów! Czy to aby nie był najważniejszy mecz podopiecznych Tomasza Kafarskiego w tym sezonie? Dziękuje za śledzenie relacji i zapraszamy na pozostałe pierwszoligowe emocje w Lajfy.com! (15:55:06)

90+3

90+3
    Faulowany Formela, miejscowi będą długo wznawiać ten stały fragment gry!

90+2
    Świetna interwencja Laskowskiego, po chwili piłka wybita z linii bramkowej! Ależ sytuacja! Ależ emocje! Z kontrą ruszali gospodarze, ale Socha zaprzepaścił ją.

90+1
    Błąd Sochy, rzut rożny dla Dolcanu w końcowych minutach spotkania.

90
    Sędzia postanowił doliczyć dodatkowe trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

89
    Laskowski zaczyna grać na czas. Bramkarz Bytovii musi uważać, by nie zarobić żółtej kartki.

88
    Ostatnie dwie minuty regulaminowego czasu gry, przed chwilą Surdykowski nie opanował piłki przed linią boczną boiska.

87
    Bartlewski w miejsce Bajdura na ostatnie minuty meczu.

87
    Ponownie rezerwowi pokazuję wolę ambicji. Kryszak wywalczył rzut karny, a Formela zdobył bramkę!

86
    Tarnowski za Świerblewskiego w zespole Dolcanu!

85
    Bytovia wcześniej nie potrafiła strzelić bramki przez 600 minut, tak w tym meczu już trzy razy pokonywała Leszczyńskiego!

84
    Gol dla Bytovii!
    JANUSZ SURDYKOWSKI pokonuje Leszczyńskiego z jedenastu metrów! Bytovia w trzy minuty wychodzi na prowadzenie! Cóż za emocje! Kibice domagają się kolejnego gola!

82
    Leszczyński ogląda kartkę za sprokurowanie jedenastki!!

82
    Rzut karny dla Bytovii! Ależ zwrot akcji! Kryszak faulowany przez bramkarza Dolcanu!

81
    Remis w Bytowie! Fantastyczne uderzenie ARTURA FORMELI, który przelobował Leszczyńskiego! Bytovia wraca do gry o trzy punkty.

80
    Osoliński zmienia Grzegorza Piesio, który grał tak, by obejrzeć drugą kartkę. Słabe spotkanie w wykonaniu przyszłego zawodnika GKS-u Bełchatów.

79
    Maciej Szewczyk również skończy spotkanie z żółtą kartką.

79
    Kibice z Bytowa irytują się za każdym razem, gdy Daniel Mąka jest łapany na spalonym.

78
    Buzała zamiast strzelać, to niepotrzebnie podawał do gorzej ustawionego kolegi. Zmarnowana sytuacja przez napastnika gospodarzy.

77
    Piesio fauluje rywala, zawrzało blisko linii bocznej boiska. Zawodnicy gospodarzy domagali się pokazanie drugiej żółtej kartki graczowi Dolcanu!

76
    Mariusz Kryszak miał świetną sytuację, składał się do strzału, ale nie trafił w futbolówkę.

75
    Mariusz Kryszak na ostatnia piętnaście minut w miejsce Piątka.

74
    Dośrodkowanie Mąki, w polu karnym obecny był Bąk, ale uderzył obok bramki!

73
    Grzegorz Piesio fauluje Szewczyka, ten nie chce oddać piłki i za dyskusje z sędzią ogląda żółty kartonik.

71
    Klepczarek faulował Mandrysza, szansa dla Daniela Mąki z rzutu wolnego.

70
    Gołębiewski pomagał sobie ręką przy przyjęciu piłki, sędzia to zauważył i przerwał grę.

69
    Czas płynie dosyć szybko, a w zespole Bytovii, poza zdobytą bramką nie widać żadnych, pozytywnych aspektów.

67
    Formela w miejsce Bajicia oraz Buzała zmienia Jasińskiego.

66
    Jakóbowski zbyt długo zwlekał ze strzałem, próbował ustawić sobie piłkę na lepszą nogę, jednak w efekcie stracił futbolówkę.

64
    Za chwilę na murawie pojawią się Formela i Buzała. Za chwilę dowiemy się, kogo zmienią.

63
    Szansa na podwyższenie prowadzenia przez zespół z Ząbek z rzutu rożnego.

61
    Słabo gra Mąka w dzisiejszym meczu, sporo prostych strat i dodatkowo często łapany na spalonych.

59
    Bytovia w trudnej sytuacji, Dolcan grał o wiele lepiej w drugiej połowie, czym udokumentował bramką.

58
    Mandrysz z żółtą kartką.

57
    Gol dla Dolcanu!
    Dośrodkowanie Łuszkiewicza, a sytuację na bramkę zamienia SZYMON MATUSZEK! Dolcan wychodzi na prowadzenie.

57
    Świerblewski wywalczył korner dla Dolcanu. Dobry okres gry w wykonaniu ekipy z Ząbek.

56
    Uderzenie Surdykowskiego w sam środek bramki, idealnie w to miejsce, w którym stał Leszczyński.

55
    Długołęcki pewnie blisko własnej szesnastki, zatrzymał akcję Jakóbowskiego.

54
    Kontra miejscowych, sytuacja dwóch na dwóch, ale wszystko zniweczył Daniel Mąka.

53
    Niewiele dzieje się w okresie po wznowieniu spotkania. Pierwsze gwizdy niezadowolenia na stadionie w Bytowie.

51
    Jasiński ucierpiał w poprzednim starciu, zawodnik gospodarzy łapie się za rękę, nie wygląda to zbyt pozytywnie.

49
    Łuszkiewicz fauluje Bajicia, stały fragment gry dla Bytovii. Tomasz Kafarski głośno podpowiada swoim zawodnikom, jak ustawiać się na boisku.

48
    Pierwsza akcja gospodarzy po wznowieniu gry, ale Jasiński przesadził z siłą uderzenia.

46

Jako pierwsi do siatki rywala trafili zawodnicy Bytovii, a konkretniej Jakóbowski. Szybko odpowiedzieli goście, za sprawą trafienia Gołębiewskiego. Wracamy za kwadrans!

Niewiele działo się w doliczonym czasie gry. Sędzia Jarzębak zagwizdał po raz ostatni w pierwszej połowie.

45+1

45
    Sędzia dorzucił dodatkową minutę do regulaminowego czasu pierwszej części meczu.

44
    Przy piłce utrzymują się zawodnicy Bytovii. Po chwili na spalonym był Jakóbowski.

43
    Końcowe minuty pierwszej połowy, za chwilę powinniśmy wiedzieć, ile sędzia doliczy.

41
    Grzelak kolejny raz fauluje, to musiało się tak skończyć. Żółta kartka dla bocznego defensora Dolcanu.

40
    Uderzenie Bąka, broni Leszczyński. Miejscowi kibice nagrodzili brawami próbę Bąka.

39
    Bezpardonowy faul na Bąku, przewinił Grzelak. Mąka wznowi z rzutu wolnego.

38
    Faulowany we własnej szesnastce był Bąk, od rzutu wolnego wznowi bramkarz Bytovii, który kilka sekund wcześniej obronił groźny strzał głową.

36
    W ostatnich minutach zespołem nieco aktywniejszym jest drużyna z Ząbek.

34
    Rafał Grzelak zagrywa piłkę ręką, będzie stały fragment gry dla Bytovii.

33
    Co ciekawe – Daniel Gołębiewski do Dolcanu przyszedł właśnie z Bytovii.

32
    Rafał Grzelak uderza, piłka odbija się od słupka. Ogromne zamieszanie pod bramką Bytovii wykorzystał DANIEL GOŁĘBIEWSKI! Szybkie wyrównanie!

31
    Będzie szansa dla Dolcanu. Na skraju pola karnego faulowany Bajdur.

30
    A przed chwilą swojego szczęścia spróbował Szewczyk, strzał z dalszej odległości, piłka przelatuje nad bramką.

30
    Interwencja Cichockiego, Socha wznowi grę wyrzutem piłki z autu.

29
    Długołęcki fauluje Jakóbowskiego, kartka dla zawodnika Dolcanu.

29
    Sporo fauli widzimy w tym meczu, przed chwilą ucierpiał Szewczyk.

28
    Gra nieco się uspokoiła. Bytovia spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie.

26
    Kibice Bytovii dosyć długo czekali na to trafienie. Jakóbowski zatrzymał czarną passę bytowian.

25
    Łuszkiewicz ogląda żółty kartonik.

24
    Odgwizdany faul na Laskowskim. Od rzutu wolnego grę wznowi sam poszkodowany.

23
    Kibice w euforii! Pierw Matuszek wybił piłkę z linii bramkowej, a następnie MICHAŁ JAKÓBOWSKI otworzył wynik spotkania, uderzając z czternastu metrów!

22
    Dośrodkowanie Mąki, ale Leszczyński skutecznie piąstkuje futbolówkę. Po chwili zagranie piłki ręką i kolejna szansa dla podopiecznych Tomasza Kafarskiego z rzutu wolnego.

20
    Jakóbowski faulowany blisko pola karnego Dolcanu. Szansa dla Bytovii, a dokładniej dla Daniela Mąki na otwarcie wyniku.

18
    Mąka zaryzykował, lobując bramkarza, wcześniej jednak odgwizdana pozycja spalona. Kibice Bytovii nie zgodzili się z tą decyzją.

17
    Po chwili niewidoczny jak dotąd Daniel Gołębiewski oddał strzał z dwudziestu pięciu metrów, piłka przeleciała minimalnie nad bramką!

16
    Pierwszy kwadrans gry za nami. Bytovia w początkowych minutach ma optyczną przewagę, ale nie potrafiła jej udokumentować. Wciąż bez bramek na stadionie w Bytowie.

15
    Socha upomniany słowną reprymendą przez Sebastiana Jarzębaka za faul na Świerblewskim.

14
    Dobre podanie w obręb szesnastki, Leszczyński odczytuje intencje rywala i ubiega Daniela Mąkę.

14
    Mąka nieco teatralnie upadł na murawę po starciu z Grzegorzem Piesio.

13
    Dziwna decyzja sędziego, który uznał, że faulowany był Łuszkiewicz.

12
    Aktywny od samego początku jest Daniel Mąka. Zawodnik Bytovii wywalczył korner.

11
    Grzegorz Piesio uderzył nad bramką po tym, jak niepewną interwencją popisał się Laskowski.

10
    Podanie w kierunku Świerblewskiego, ale Tadeusz Socha dobrze wychodzi do tego zagrania i inkasuje piłkę.

9
    Składna akcja Dolcanu, sytuację pod własną bramką wyjaśnia Bąk.

8
    A teraz Bąk złapany na ofsajdzie. Zbyt szybko ruszył do prostopadłej piłki.

7
    Od samego początku aktywniejszym zespołem jest ekipa gospodarzy, nie mniej jednak we własnej szesnastce dobrze zachowuje się Leszczyński.

5
    Po chwili kolejna szansa dla ekipy z Bytowa, tym razem Jakóbowski trafił jedynie w boczną siatkę. Leszczyński wznowi grę z piątego metra.

3
    Pierwsza okazja dla Bytovii, uderzenie z rzutu wolnego, piłka odbija się od stojącego muru. Gospodarze mają jeszcze szansę z rzutu rożnego.

1
    25 osób z Ząbek przyjechało do Bytowa, by wspierać swoich ulubieńców.

1

Bytovia Bytów: Laskowski – Bąk, Piątek, Jasiński, Socha, Bajić, Jakóbowski, Mąka, Mandrysz, Szewczyk, Surdykowski.

Dolcan Ząbki: Leszczyński – Cichocki, Klepczarek, Grzelak, Długołęcki, Świerblewski, Matuszek, Łuszkiewicz, Bajdur, Piesio, Gołębiewski.

Sędziowie: Sebastian Jarzębak (Bytom).

Początek zmian stanu o godzinie czternastej. Składy podamy nieco wcześniej. Bądźcie z nami i przeżywajcie najważniejsze wydarzenia z tego spotkania!

Zawodnicy z Ząbek mogą spać spokojnie. Spadek im nie grozi. Nie mniej jednak o awans będzie równie trudno. Dolcan do Wisły traci czternaście punktów, a do zakończenia sezonu pozostało dziewięć kolejek.

Ekipa gospodarzy w tym meczu będzie musiała sobie poradzić bez Łukasza Wróbla, który w meczu z GKS-em Katowice obejrzał czerwony kartonik za odepchnięcie rywala. Warto zauważyć, że bytowianie zremisowali ten mecz bezbramkowo.

Bytovia walczy o ligowy byt w pierwszej lidze. Ekipa Tomasza Kafarskiego nad strefą spadkową ma dwa punkty przewagi, jednak aktualnie zajmuje miejsce barażowe, które wciąż nie daje utrzymania.

Przed nami inauguracyjny mecz 26. kolejki na zapleczu Ekstraklasy. Bytovia podejmować będzie Dolcan na stadionie w Bytowie.

Witamy. Mecz rozpocznie się o 14:00 i będziemy informować o zmianach stanu..

Tomek Kałka

Gole: 23. Jakóbowski, 81. Formela, 84. Surdykowski (kar.) – 32. Gołębiewski, 57. Matuszek

Kartki:   58. Mandrysz (BTW), 79. Szewczyk (BTW) – 25. Łuszkiewicz (DOL), 29. Długołęcki (DOL), 41. Grzelak (DOL), 73. Piesio (DOL), 82. Leszczyński (DOL)

MKS Bytovia Bytów: Laskowski – Bąk, Piątek (75. Kryszak), Jasiński (67. Buzała), Socha, Bajić (67. Formela), Jakóbowski, Mąka, Mandrysz, Szewczyk, Surdykowski.

Zmiany: Pawłowski, Buzała, Formela, Jastrzembski, Kryszak, Pietroń, Wilczyński.

Dolcan Ząbki: Leszczyński – Cichocki, Klepczarek, Grzelak, Długołęcki, Świerblewski (86. Tarnowski), Matuszek, Łuszkiewicz, Bajdur (87. Bartlewski), Piesio (80. Osoliński), Gołębiewski.

Zmiany: Kryczka, Jakubik, Osoliński, Kądzior, Bartlewski, Włodarczyk, Tarnowski.

Sędziowie: Sebastian Jarzębak (Bytom)