Schalke 04 – Paderborn 1:0 (koniec) | Bayer – Hoffenheim 2:0 (koniec) | Wolfsburg – Borussia D. 2:1 (koniec)
Mainz – FC Koln 2:0 (koniec) | Augsburg – Hannover 1:2 (koniec) | Hertha – Eintracht 0:0 (koniec)
Werder – Borussia M. 0:2 (koniec) | Freiburg – Bayern 2:1 (koniec) | Stuttgart – Hamburg 2:1 (koniec)
VfB Stuttgart
2:1 (2:1)
Hamburger SV
Sobota 16.05.2015, 15:30 • Mercedes-Benz Arena, Stuttgart • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Do niezwykle interesującego pojedynku dojdzie w najbliższą sobotę w ramach niemieckiej Bundesligi. Zmierzą się dwa teamy, które do samego końca bić się będą o ligowy byt. Zdecydowanie bliżej tego są zawodnicy HSV, którzy są obecnie na czternastym miejscu w lidze. Ich rywale z kolei plasują się dopiero na ostatniej pozycji, ale tracą tylko dwa oczka do swoich przeciwników.

VFB Stuttgart nie może obecnego sezonu zaliczyć do udanych. Mimo naprawdę zawodników wysokiej i uznanej klasy, nadal nie potrafią znaleźć odpowiedniej formy. Po 32. rozegranych spotkaniach mają na koncie trzydzieści oczek i zajmują ostatnie miejsce w Bundeslidze. Mają bardzo niekorzystny bilans bramkowy (38-58). Najskuteczniejszym zawodnikiem teamu jest Martin Harnik, który ma w swoim dorobku osiem trafień. W ostatniej kolejce wygrali 2:0 z Mainz.
    HSV będzie walczyć o pełną pulę:

Kolejna kampania nie będzie uznana za pozytywną w wykonaniu HSV. Przed sezonem było sporo wzmocnień oraz zapowiedzi o wysokich aspiracjach. Wszystko jednak szybko się zweryfikowało i pozostała jedynie walka o utrzymanie. Na chwilę obecną zespół ten ma dwa oczka przewagi nad ostatnim Stuttgartem, ale plasuje się na czternastej pozycji. W lidze udało im się zdobyć jedynie 22. gole, co jest najgorszym wynikiem w całych rozgrywkach. Najskuteczniejszymi piłkarzami są Lassoga oraz Rafael van der Vaart, którzy mają po cztery trafienia na koncie. w Ostatniej kolejce zremisowali z Freiburgiem 1:1.
    Zapowiada się znakomity pojedynek:

Na to spotkanie zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już w najbliższą sobotę o godzinie 15:30 do relacji Lajfy.com!

1

1

VfB Stuttgart: Ulreich – Schwaab, Baumgartl, Rüdiger, Klein – Die, Gentner (C) – Harnik, Didavi, Kostić – Ginczek.
    Rezerwowi: Kirschbaum – Niedermeier, G. Sakai, Maxim, Romeu, Abdellaoue, Werner.

Hamburger SV: Adler – Westermann, Djourou, Rajković, Ostrzolek – van der Vaart (C), Kačar – Iličevič, Jansen – Lasogga, Olić.
    Rezerwowi: Drobný – Diekmeier, Diaz Rojas, Holtby, Jiráček, Stieber, Rudņevs.

Sędziowie: M. Gräfe – G. Kleve, J. Seidel..

1
    Gospodarze rozpoczynają akcję ze środkowej części boiska. Spokojnie rozgrywają piłkę na swojej połowie.

2
    wspaniała obrona w wykonaniu zawodników z drużyny gości. VfB Stuttgart mocno atakował na bramkę rywali. Ginczek próbował oddać strzał. Piłka poleciała jednak stanowczo za daleko od pola bramki.

3
    Kolejny raz miejscowa drużyna ma okazję na zdobycie gola. Rozpoczynają z za linii autu. Podczas próby przejścia na połowę rywali, gracz z Hamburger SV przejmuje piłkę.

4
    Zawodnicy Stuttgatu spokojnie wymieniają się podaniami na swojej połowie. Po chwili decydują się na atak. Za mocno jednak wykonuje podanie jeden z graczy, z lewego skkrzydła. Piłka trafia prosto do rąk bramkarza drużyny przeciwnej.

5
    Rzut wolny, na połowie rywali dla gości. P. Lasogga został ostro faulowany przez rywala.

7
    Gospodarze cały czas są w posiadaniu piłki. Próbują przejść do ataku. Zatrzymują akcję jak na razie w centralnej strefie boiska.

8
    Adler wykonuje mocne podanie do gracza, będącego w centralnej strefie boika. Drużyna przyjeznda ma szansę na przejście do ataku.

10
    Didavi wznawia akcję z rzutu wolnego, lewego skrzydła. Akcja toczy się na połowie rywali.

11
    Sznsa dla zawodników z Hamburger! Tracą oni jednak piłkę podczas podania. Trafia ona za linię autu.

12
    Gol dla Hamburga!
    Goście rozpoczynają z rzutu wolnego na połowie przeciwników. Zawodnik celował znajdując się na prawym skrzydle. Kačar przyjmuje podanie i pięknie celuje do bramki rywali.
    Gojko KAČAR - 0:1

14
    Gospodarze próbują się odegrać. Starają się przejść do ataku. Manewr ten kończy się jednak odbraniem piłki przez drużyne przeciwną.

15
    Kolejna szansa dla VfB Stuttgart. Zawodnicy rzpoczęli z rzutu wolnego. Jeden z graczy próbował wycelować do bramki. Pilka poleciała jednak za bardzo w prawo.

16
    Goście są kolejny raz w posiadaniu piłki. Zbliżają się do pola karnego lewym skrzydłem.

18
    Trwa zacięta walka między graczami obu drużyn o posiadanie piłki. Jak na razie footbolówka jest przy drużynie gospodarzy.

19
    Zawodnik z drużyny przyjezdnej próbował podać do swojego gracza. Piłka poleciała jednak za mocno i trafiła prosto pod nogi rywala.

20
    Piłkarze z Hamburger SV rozpoczynają akcję z wyrzutu z za linii autu. Próbują przedostać się na połowę rywali. Tam jednak przeciwnicy przejmują piłkę.

21
    Gospodarze próbują przejść do ataku. Celują z lewego skrzydła. Bardzo ładnie sytucajcję obronili jednak rywale.

22
    Goście kolejny raz są w posiadaniu piłki. Starają się przejść do ataku.

23
    Miejscowa drużyna próbuje przejąć piłkę. Jak na razie rywale nie zamierzają do tego dopuścić. Wymieniająsię podaniami na swojej połowie.

24
    Golkiper Stuttgartu wznawia akcję podając do swojego zawodnika. Szansa dla gospodarzy na zremisowanie wyniku.

25
    Gospodarze cału czas są przy piłce. Wymieniają się podaniami na połowie rywali.

27
    Gol dla Stuttgartu!
    Przepiękny strzał w wykonaniu Gentnera!! Zawodnik przyjął podanie z prawego skrzydła od zawodnika z teamu. Będąc zaraz na pograniczu pola bramki z polem karnym wykonał strzał do bramki.Adler nie był w stanie tego przyjąć.
    Christian GENTNER - 1:1

29
    Gospodarze kolejny raz próbują atakować. Tym razem jednak Adler fenomenalnie przyjął piłkę.

30
    Po zremisowaniu wyniku przez gospodarzy. Drużyna przyjezdna próbuje wyjść z atakiem. Nie udaje im się jednak długo utrzymać piłki przy sobie.

31
    Gospodarze kolejny raz próbują atakować i wyjść na prowadzenie. Podanie z lewego skrzydła przyjmuje jednak, zaraz pod bramką, jeden z rywali.

33
    Ginczek sam atakował na bramkę rywali. Do samego pola bramki dwóch przeciwników próbowało mu odebrać piłkę. Gracz ten nie miał do kogo podać i stracił footbolówkę.

34
    Z rzutu rożnego na połowie rywali rozpoczynają gospodarze. Piłkarz podaje do zawodnika znajdującego się najdalej od pola bramki.

35
    Kostić wykonuje strzał z lewego skrzdła. Na drodze staje mu jednak jeden z rawali, który wybija piłkę na aut.

35
    Strzelcem bramki MARTIN HARNIK. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gracz ten był najlepiej ustawiony w szesnastce rywali i trafił do siatki!!!
    Martin HARNIK - 2:1

37
    Gospodarze cały czas są w posiadaniu piłki. Po chwili jednak tracą ją na rzecz rywali, w centralnej strefie boiska.

38
    Goście próbują przejść do ataku. Faulują oni jednak jednego z rywali.

39
    Zawodnik z Hamburger SV próbował wykonać strzał z dystansu. Bardzo ładnie przyjął go jednak Ulreich.

40
    Gospodarze próbują atakować. W polu karnym tracą jednak footbolówkę. Szansa na wyjście, na prowadzenie dla rywali.

41
    Wspaniała obrona w wykonaniu gracza z miejscowej drużyny. Gdyby nie jego interwencja w polu bramki, ze strzałem rywala musiałby się zmierzyć golkiper Stuttgartu.

42
    Zawodnicy z drużyny przyjezdnej cały czas próbują atakować. Starają się zbliżyć do bramki prawym skrzydłem.

43
    Gracz z durżyny gości wykonuje strzał, z rzutu rożnego. Piłkę przyjmuje jednak rywal i przechodzi do ataku.

44
    Gospodarze szybko zmierzają do pola karnego rywali. Po chwili jednak decydują się wycofać z atakiem przez mocną obronę w wykonaniu przeciwników.

45
    Sędzia decyduje się doliczyć jedną minute do meczu. Po ataku gości, piłkarz rywali wznawia grę.

45+1

Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem dla VfB Stuttgart. Jako pierwszy do bramki trafił Gojko Kačar z durżyny Hamburger SV. W kolejnej części pierwszej połowy wynik zremisował Christian Gentner, z teamu VfB Stuttgart.Do bramki trafił także Harnik M. z drużyny gospodarzy. Podczas minionej połowy żaden zawodnik nie dostał upomnienia w postaci żółtej kartki. Obie drużyny grają bardzo czysto. Już za chwilę rozpocznie się druga połowa tego spotkania.

46

47
    Goście próbują zremisować wynik. Szybko przechodzą do ataku.

48
    Drużyna przyjezdna rozgrywa akcję na połowie rywali. Rozpoczęli z wyrzytu piłki z za linii autu. Nie udało im się jednak dobrze wycelować.

49
    Gospodarze przjmują piłkię. Kostić oddaje strzał z lewej striny boiska. Piłka wylatuje jednak stanowczo za wysoko.

50
    Druzyna przyjezdna próbuje przejść do ataku. Zawodnicy zbliżają się do przekroczenia swojej połowy. Podczas tego manewru piłkę przejmują jednak rywale.

51
    Miejscowa drużyna próbuje przejść do kontry. Kačar fauluje jednak zawodnika.

52
    Zawodnicy z VfB Stuttgart rozpoczynają z rzutu wolnego na połowie przeciwników. Rywale wybijają piłkę na karny.

53
    Zawodnicy z teamu gospodarzy nie zamierzają się poddać. Cały czas próbują rozegrać akcję na połowie rywali.

54
    Goście wykorzystują kiepskie podanie w drużynie przeciwnej i odbierają im piłkę.

55
    Bardzo ładne przejęcie footbolówki przez zawodnika z teamu gospodarzy. Jeden z rywali sam próbował przedostać się pod bramkę.

56
    Goście wznawiają akcję od wyrzutu z za linii autu. Po chwili taką samą szansę dostają rywale.

57
    Fenomenalna interwenncja Adler. Bramkarz opuścił nawet pole karne aby wybić piłkę spod nóg rywala.

57
    Za nie sportowe zachowanie Adler zostaje upomniany żółtą kartką.
    Żółta kartka René Adler

58
    Sędzia decyduje się także ukaraż za przewinienie Olić!

59
    Pierwsza zmiana w drużynie gości. Za Lasogga na boisku pojawia się Rudnevs.

60
    Gospodarze próbują atakować na bramkę rywali. Przemieszczają się prawym skrzydłem.

61
    Mało brakowało aby gospodarze zdobyli kolejnego gola. Ginczek próbował podać do zawodnika znjdującego się po prawej stronie. Nie zdąrzył on jednak dobiec do piłki.

63
    Tym razem do atku przechodzą zawodnicy z Hamburger SV. Bardzo zwinnie wymieniają się podaniami na połowie rywali. Po chwili jednak seria ta kończy się. Jeden z przeciwników przejmuje piłkę.

64
    Fenomenalna obrona w wykonaniu Adler. Didavi próbował wycelować z prawego skrzydła. Bramkarz rywali wyszedł mu na przeciw.

65
    Kolejna zmiana w drużynie gości. Z boiska schodzi Jansen a na jego miejscu pojawia się Stieber.

66
    Goście są w posiadaniu piłki. Próbują przedostać się na połowę rywali. Jak na razie wychodzi im to bardzo skutecznie.

67
    Gospodarze fenomenalnie bronią swojego pola karnego. Po chwili piłka trafia na aut. Szansa na wyjście do ataku dla VfB Stuttgart.

68
    Bardzo ładne przejęcie piłki w wykonaniu graczy z drużyny przyjezdnej. Rywale zmieniali już połowę. Szybko zbliżali się do pola karnego.

69
    Na boisku sytuacja niezwykle się zaogniła. Didavi wdał się w sprzeczkę z Kačarem.

70
    Za niesportowe zachowanie Kačar również zostaje upomniany.
    Żółta kartka

71
    Goście przechodzą do ataku lewym skrzydłem. Olić bardzo ładnie wymija wszystkich rywali. Nie udaje mu się jednak dobrze zapanować nad piłką.

72
    Drużyna przyjezdna rozpoczyna z rzutu rożnego. Nie udało im się jednak wykorzystać tej szansy na zremisowanie wyniku.

73
    Didavi oddaje strzał. Dwóch rywali próbowało odebrać mu piłkę. Bardzo ładnie wypośrodkował on lot footbolówki. Jedynie Adler stanął mu na drodze do zdobycia celu.

74
    Gospodarze cały czas próbują atakować na bramkę. Kostić oddaje strzał z dystansu. Footbolówka poleciała nieco za wysoko.

75
    Drużyna Hamburger SV próbuje wyjść z kontrą. Starają się oni zdobyć gola, strzelając z lewego skrzydła. Bardzo ładnie poradził sobie z tą sytuacją Ulreich.

76
    Goście cały czas próbują rozegrać piłkę na połowie rywali. Podczas jednego z podań, gracz z drużyny przeciwnej wybija footbolówkę na środek boiska.

77
    Zmiana w drużynie VfB Stuttgart. Dziękujemy Didavi za dobrą grę a na jego miejscu witamy Maxima.

80
    Drużyna przyjezdna cały czas jest w posiadaniu piłki. Zawodnicy próbują przedostać się na połowę rywali.

81
    Gospodarze cały czas są zmuszeni bronić pola bramki. Po chwili jednak udaje im się przejąć footbolówkę.

82
    Gospodarze rozpoczynają z rzutu wolnego po prawej stronie boikska. Zawodnik podaje na lewe skrzydło. Nie udało się jednak dobrze wycelować do bramki zawodnikowi, który przyjął podanie.

83
    Wspaniała obrona w wykonaniu Adlera. Rywal szybko zbliżał się do jego bramki. Bramkarz bardzo ładnie zareagował i wybiegł z pola bramki.

85
    Bramkarz gospodarzy wznawia akcję. Zawodnicy próbują przejść do ataku. Nie obchodzi się jednak bez faulu z ich strony.

86
    Kolejna zmiana w drużynie gospodarzy. Na miejsce Harnika, na boisko wchodzi Werner.

87
    Goście próbują atakować. Nie udaje im się jednak dobrze wycelować do bramki. Piłka trafia stanowczo za wysoko.

88
    Drużyna przyjeznda próbuje atakować. Podczas zbliżenia się do pola karnego Werner przejmuje piłkę. Zawodnik szybko biegnie prawym skrzydłem. Bardzo ładnie obronił jednak bramkarz Hamburger SV.
    Timo Werner vs. René Adler

89
    Gospodarze rozpoczynają z rztu rożnego. Nie udaje im się jednak dobrze wycelować, tym razem.

90
    Kolejna zmiana w drużynie gospodarzy.

90+1
    Gospodarze szybko przechodzą do ataku. Nie udje im się jak na razie przebić przez obronę w wykonaniu rywali. Mają oni nie za dużo czasu.

90+2
    Za niesportowe zachowanie van der Vaart zostaje upomniany żółtą kartką.

90+4
    Kolejne upomnienie w drużynie Hamburger SV.

90+5

To był na prawdę emocjonujący mecz! VfB Stuttgart wygrał z Hamburger SV 2:1! Na początku meczu nie zapowaidało się na taki wynik, ponieważ pierwszego gola zdobył Kačar, z drużyny przegranej. Dopiero w kolejnej częśći pierwszej połowy gola strzelił Gentner oraz Harnik. Pomimo iż pierwsza połowa zakończyła się bez żadnego upomnienia to w dalszej części nie obeszło się bez interwencji sędziego. Żółta kartka trafiła do pięciu zawodników z Hamburger SV. Są nimi: Adler, Olić, Kačar, van der Vaart oraz Westermann. W drużynie gospodarzy upomnienie trafiło jedynie na konto Didaviego.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na kolejne relacje na żywo, na lajfy.com! (17:28:27)