Stal S. W. – Puszcza 1:0 (koniec) | Rozwój – Radomiak 1:1 (koniec) | Błękitni – Siarka T. 3:1 (koniec)
Raków – Gryf 4:1 (koniec) | Odra O. – Warta 4:1 (koniec) | Kotwica – Legionovia 2:0 (koniec)
Odra Opole
4:1 (3:0)
Warta Poznań
Sobota 20.08.2016, 17:00 • Stadion Miejski, Opole • 2. Liga • 4. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

To będzie pojedynek dwóch drugoligowych beniaminków – zwycięzca grupy opolsko-śląskiej z poprzedniego sezonu powalczy na własnym terenie o ligowe punkty z tryumfatorem III-ligowej grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Poznańskiej drużynie do ostatecznego tryumfu w ubiegłorocznych rozgrywkach wystarczyło 18 zwycięstw i 8 remisów. Zawodnicy Odry 19 razy odprawili rywala z kwitkiem, a ponadto 9 spotkań zakończyli podziałem punktów. Dzięki udanym meczom barażowym obie ekipy możemy obserwować w tym sezonie na zapleczu I ligi.

Legendarny poznański klub jak na razie nie radzi sobie na drugoligowych boiskach. Do tej pory zawodnicy Warty zgromadzili na swoim koncie zaledwie jedno "oczko". Remis na inaugurację z Kotwicą Kołobrzeg nie był złym rezultatem, lecz kolejne mecze z Rakowem Częstochowa i Polonią Bytom sprowadziły Wartę na ziemię ze sporym hukiem. Dwukrotny mistrz Polski głośno myśli o sprowadzeniu Tomasz Laskowskiego, który miałby stanąć między słupkami dzisiejszych gości i wspomóc ich w walce o ligowy byt. Przed poznaniakami ciężki bój o punkty w Opolu. Nadeszła chwila, aby odwiedzić lidera na ich terenie.

Odra Opole

Opolanie bez większych problemów rozprawili się ze Stalą Stalowa Wola oraz Olimpią Elbląg. Do dorobku Odry trzeba dopisać remis po zaciętym boju z Polonią Warszawa. Siedem punktów, pozycja lidera i depczący po piętach Raków Częstochowa wraz z Puszczą Niepołomice. Sezon dopiero się rozkręca, lecz już teraz można śmiało stwierdzić, że Odra jest w przysłowiowym gazie. Gospodarze przystąpią do meczu z Wartą osłabieni, bowiem od kilku miesięcy kontuzjowany jest Janusz Gancarczyk, a Damian Ałdasia nabawił się kontuzji stawu skokowego w poprzednim ligowym spotkaniu. Opolanie mają ogromną chrapkę na komplet punktów i wiele wskazuje na to, że go zdobędą.

Pojedynki beniaminków zawsze przysparzają wiele emocji. Gospodarze będą chcieli utrzymać fotel lidera, z kolei piłkarze Warty muszą czym prędzej gromadzić punkty do ligowego dorobku, jeśli chcą myśleć o utrzymaniu.
    Zaczynamy punktualnie o 17:00. Gorąco zapraszamy do śledzenia naszej relacji, gdyż będzie to mecz dwóch niezwykle zdeterminowanych drużyn.

Zakończyła się rozgrzewka obu ekip. Ostatnie minuty koncentracji w szatni i za kilka chwil zaczniemy spotkanie beniaminków.

1

2
    Gol dla Odry!
    Cóż za otwarcie spotkania! MAREK GANCARCZYK w 61 sekundzie meczu otwiera wynik! Niesamowite rozpoczęcie gospodarzy, tego chyba nikt się nie spodziewał. Czy opolanie utrzymają tak fantastyczne tempo?

8
    MATEUSZ PEROŃSKI podwyższa wynik jeszcze przed upływem 10 minut! Odra gra dzisiaj jak z nut. Doskonałe dośrodkowanie zostało należycie wykorzystane, gospodarze zaczynają z wysokiego C.

10
    Do ataku ruszają piłkarze Warty. Na całe szczęście dla miejscowych Aleksander Kowalski w porę zainterweniował i zdołał powstrzymać przyjezdnych.

18
    Peroński wygrywa pojedynek główkowy na własnej połowie i opolanie przejmują piłkę. Waldemar Gancarczyk rusza z kolejną akcją.

19
    Piłkarze Warty zepchnięci pod własne pole karne. Pewnie atakują zawodnicy Odry. Peroński, Waldemar Gancarczyk i Kowalski – to właśnie te trio mocno naciska na gości z Poznania.

22
    Postraszył przyjezdnych Brusiło. Gospodarze tylko na moment pozwolili graczom w zielono-białych strojach nacieszyć się futbolówką. Wszystko wraca "do normy" i to opolanie po raz kolejny wywierają presję na poznańskiej ekipie.

29
    Pierwsza żółta kartka staje się faktem. Michał Cywiński fauluje rywala i błyskawicznie ponosi konsekwencje swojego czynu.

36
    Szkoleniowiec Warty Poznań zdecydował się na pierwszą zmianę. Cywińskiego zastąpi Ciarkowski.

38
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego znakomicie wykorzystał MATEUSZ BODZIOCH. Piłka zamiast trafić w ręce Filipkowiaka wpadła pod nogi opolanina. Fatalnie spisuje się dzisiaj bramkarz Warty Poznań. Wydaje się, że wszystko będzie już jasne po pierwszej połowie.

41
    Do zakończenia pierwszej części gry zostały około 4 minuty. Poznańska drużyna w rozbiciu, chyba mało kto wątpi, że Odra utrzyma fotel lidera po 4. kolejce.

45
    Mocno o piłkę walczy Marek Gancarczyk, który rozgrywa dzisiaj kapitalne spotkanie. Sędzia postanowił przedłużyć pierwszą część gry o minutę.

45+1
    Szansa dla najstarszego poznańskiego klubu. Piłka po uderzeniu z rzutu wolnego trafia w mur, po czym spokojnie ląduje w rękach Weinzettela.

45+1

Odra Opole pewnie prowadzi na własnym obiekcie z Wartą Poznań 3:0. Najwięcej zastrzeżeń można mieć do goalkeepera z wielkopolskiego klubu, który popełnia dzisiaj szkolne błędy. Tylko kataklizm mógłby odebrać gospodarzom trzy punkty w dzisiejszym spotkaniu. Czekamy na rozpoczęcie drugiej połowy. Odra Opole "pobawi" się z rywalem czy może będzie kontynuować festiwal strzelecki?

46

46
    Trener Jan Furlepa decyduje się wprowadzić dwóch nowych zawodników do gry. Brusiło zakończył udział w tym spotkaniu – zastąpi go Mateusz Gancarczyk, a z kolei Waldemara Gancarczyka zmieni Adrian Krysian. Można by zażartować, że ilość Gancarczyków na boisku musi się zgadzać...

46
    Identyczny pomysł zrodził się w głowie sztabu szkoleniowego Warty. Kieliba i Biegański nie pojawia się w drugiej połowie na boisku, zastąpią ich odpowiednio Siwek i Fiedosiewicz

51
    Druga żółta kartka dla ekipy Warty Poznań. Tym razem zbyt ostrym wejściem popisał się Artur Marciniak.

55
    Opolanie desygnują do boju kolejnego zawodnika. Brychlik zastąpi na boisku Dawida Wolnego.

55
    Opolanie po 10 minutach gry w drugiej połowie utrzymują wysokie prowadzenie. Ciężko liczyć na wielkie emocje, bowiem Warta zapewne czuje się zdeklasowana po tak udanych 45 minutach gry Odry.

62
    Żółtym kartonikiem upomniany został Marek Gancarczyk. Jest to pierwsza żółta kartka dla zespołu Odry Opole.

64
    Roszada w zespole trenera Furlepy. Za Marka Gancarczyka na placu gry ujrzymy Sypka.

65
    Warta Poznań kilkukrotnie gościła na połowie Odry, lecz nie zdołała w żaden sposób zagrozić gospodarzom. Do końca spotkania pozostało nieco ponad 25 minut.

67
    Nieudany strzał przyjezdnych. Weinzettel nie spieszy się ze wznowieniem gry i spokojnie ustawia futbolówkę.

69
    Siwek ostro atakuje rywala i zapisuje na swoim koncie żółty kartonik. Będzie stały fragment gry dla gospodarzy.

70
    Mamy podwyższenie wyniku! Pogrom w Opolu. MATEUSZ GANCARCZYK wpisuje się na listę strzelców i wbija gwóźdź do trumny Warty Poznań. Czy goście będą mieli siłę chociaż na honorowe trafienie?

75
    Szkoleniowiec Warty pokusił się o zmianę w końcówce spotkania. Białożyt opuszcza plac gry, w jego miejsce Szynka.

90
    Gol dla Warty!
    FILIP BRZOSTOWSKI trafia na otarcie łez dla poznańskiej drużyny. Goście wyjadą z Opola na tarczy, lecz strzał w 90. minucie delikatnie osłodzi gorycz porażki.

90

Odra Opole bez problemu rozprawia się z rywalem i inkasuje pełną pulę punktów w dzisiejszym spotkaniu. Warta Poznań ma nad czym myśleć przed kolejnymi meczami. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na pozostałe! (19:08:59)

Bartosz Bednarek

Gole: 2. Gancarczyk, 8. Peroński, 38. Bodzioch, 70. Gancarczyk – 90. Brzostowski

Kartki:   62. Gancarczyk (ODO) – 29. Cywiński (WAR), 51. Marciniak (WAR), 69. Siwek (WAR)

Odra Opole: Weinzettel – Trznadel, Kowalski, Bodzioch, Winiarczyk – Wepa (C), Peroński, Mar. Gancarczyk (64. Sypek), Brusiło (46. Mat. Gancarczyk), W. Gancarczyk (46. Krysian) – Wolny (55. Brychlik)
    Zmiany: Ziarko – Przystalski, Krysian, Sypek, Mat. Gancarczyk, Brychlik, Niemczyk

Warta Poznań: Filipkowiak – Kieł, Kieliba (46. Siwek), Dejewski, Marciniak – Ngamayama (C), Białożyt (75. Szynka) – Cywiński (36. Ciarkowski), Brzostowski, Biegański (46. Fiedosiewicz) – Paczyński.
    Zmiany: Dojcz – Fiedosewicz, Ciarkowski, Siwek, Szynka, Goździk, Brylewski

Sędziowie: Dawid Bukowczan (Żywiec) – Szczurek, Heller