Borussia M. – Borussia D. 1:1 (koniec) | Fürth – Bayer 0:0 (koniec)
Niedziela 24.02.2013, 15:30 • Stadion im Borussia-Park • Niemiecka Bundesliga

Dziękuję serdecznie za uwagę i do przeczytania! (17:25:50)

Tak więc obie drużyny otrzymują po 1 punkcie.

Najlepsi na boisku chyba Piszczek i ter Stegen.

W odpowiedzi w ostatniej minucie fatalnie chybił Kehl i w ten sposób na Stadion im Borussia-Park mamy remis 1:1.

Niestety dla gospodarzy Mlapa fatalnie przestrzelił i zmarnował szansę na zwycięstwo.

Byliśmy świadkami ciekawego spotkania. Dortmund prowadziło 1:0 i było długimi fragmentami o wiele lepszą drużyną od Monchengladbach. Jednak gospodarze zdołali wyrównać, a w końcówce tworzyli sobie kolejne groźne akcje i mogli nawet wygrać ten mecz.

90+2
    Jeszcze zmiana taktyczna w Monchengladbach. Brouwers zmienia Ruppa.

90+2
    Niewiarygodne! Gotze wyłożył piłkę Kehlowi, a ten z 5 metrów nie trafia do pustej bramki! Coś niesłychanego!

90+1
    De Jong dośrodkowuje w pole karne, a tam Schmelzer spokojnie odgrywa piłkę klatką piersiową do Weidenfellera.

90+1
    ter Stegen wybija piłkę jak najdalej od pola karnego gospodarzy.

90
    Sędzie Perl dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry.

90
    Niesłychane! Mlapa wyszedł sam na sam z Weidenfellerem, minął go i nie trafił do pustej bramki! Wspaniała szansa dla Monchengladbach fatalnie zaprzepaszczona!

89
    Żółtą kartką ukarany również Santana.

88
    Jantschke brutalnie fauluje Reusa i sędzia Perl pokazuje mu żółtą kartkę.

88
    Kontratak Monchengladbach, jednak Wendt fatalnie podał do Daemsa. Stracona szansa.

87
    Santana wybija piłkę spod nóg De Jonga.

Tymczasem na stadionie zaczął sypać śnieg.

86
    I już wszystko w porządku, gra toczy się dalej!

86
    Nordtveit zagrywa w pole karne, a tam Weidenfeller piąstkuje przy okazji taranując Schmelzera i Jantschke. Chwila przerwy w grze.

85
    Ostatnie 5 minut meczu! Czy któraś drużyna zaryzykuje?

84
    Zamieszanie w polu karnym, Kehl na spalonym.

83
    Dobra interwencja ter Stegena i rzut rożny dla Dortmundu.

82
    Jurgen Klopp przeprowadza ostatnią zmianę. Schodzi Łukasz Piszczek, który zaliczył dziś bardzo dobry występ, a w jego miejsce wchodzi Sahin.

80
    Druga zmiana w Monchengladbach. Mlapa wchodzi w miejsce strzelca gola Younesa, który jest owacyjnie żegnany przez kibiców.

78
    Kolejny rzut rożny dla gości.

77
    Gotze strzela z ostrego kąta, ale trafia tylko w boczną siatkę.

75
    Przed nami ostatni kwadrans meczu. Coraz większe emocje!

74
    Grosskreutz dopadł do bezpańskiej piłki, huknął potężnie, jednak wysoko ponad bramką ter Stegena.

73
    Rzut rożny dla Dortmundu.

71
    Złe zagranie Grosskreutza do Reusa.

70
    Jurgen Klopp szybko reaguje. W miejsce Leitnera posyła na boisko Bajnera.

68
    Younes idzie za ciosem, przeprowadził ładną akcję, ale podanie do De Jonga było niecelne.

67
    Gol dla Borussii M.!
    AMIN YOUNES! Szybkie wyjście gospodarzy z piłką, Wendt dośrodkował płasko w pole karne, a tam Younes z 10 metrów pokonuje Weidenfellera!

67
    Szybki przechwyt, podanie do Gotze, a ten na pozycji spalonej.

66
    Gotze w pole karne, Reus mija się z piłką i Nordtveit przejmuje piłkę.

65
    Dobra interwencja Weidenfellera na przedpolu.

64
    Leitner niecelnie podaje do Reusa.

63
    Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy. W miejsce Hanke pojawia się De Jong. Czy zmieni coś w grze Monchengladbach?

61
    Stranzl strzela głową z 8 metrów jednak wprost w Weidenfellera.

Śledź stronę www.lajfy.com, gdzie możesz sprawdzić przebieg najważniejszych spotkań w ligach europejskich, a także z innych sportów, w relacji "minuta po minucie".

60
    Strzał na wiwat Jantschke leciał pod poprzeczkę bramki Dortmund - Weidenfeller wybija na rzut rożny.

58
    Mario Gotze złapany w pułapkę ofsajdową.

57
    Gundogan z dystansu - bardzo niecelnie.

56
    Stranzl zablokował dośrodkowanie Łukasza Piszczka.

55
    Younes strzela z 18 metrów, lecz zbyt lekko i Weidenfeller nie miał problemów z tym uderzeniem.

54
    Dortmund utrzymuje się przy piłce. Jak tak dalej pójdzie to prędzej Dortmund strzeli gola na 2:0 niż Monchengladbach na 1:1. Gospodarze muszą zaatakować większą liczbą graczy.

52
    Grosskreutz płasko dośrodkowuje, ale za mocno i spokojnie interweniuje ter Stegen.

51
    Hanke wybija piłkę głową we własnym polu karnym.

50
    Hanke traci piłkę, a potem fauluje Schmelzera.

49
    Drybling Ruppa, jednak Grosskreutz nie dał się nabrać na zwód i przechwytuje piłkę.

49
    Szarża Younesa, wbiega w pole karne, ale tam dobrze interweniuje Santana.

48
    Dobra interwencja Łukasza Piszczka, który rozgrywa dziś bardzo dobry mecz.

47
    Gotze przegrywa pojedynek główkowy ze Stranzlem.

46
    Zmiana w Dortmund. Santana zmienia Hummelsa.

46

Sędzia Perl nie doliczył ani minuty do pierwszej połowy. Do przerwy 1:0 dla Dortmund - prowadzenie zasłużone, gdyż goście grają lepiej i stwarzają sobie więcej okazji. Monchengladbach ewidentnie musi coś zmienić w swojej grze, jeśli nie chce przegrać tego meczu.

45
    I strata Nordtveita.

44
    Dwójkowa akcja Hanke i Ruppa spaliła na panewce.

43
    Leitner niedokładnie podaje do Gotze.

41
    Hummels zatrzymuje szarżę Ruppa prawym skrzydłem.

40
    Tym razem z daleka uderzył Leitner, ale bardzo lekko i ter Stegen bezproblemowo złapał futbolówkę.

39
    Younes sfaulował w ataku Schmelzera.

37
    Gundogan spróbował strzału z dystansu, z ok. 23-24 metrów, ale uderzenie niecelne.

36
    Prosta strata piłki przez Nordtveita.

35
    Zamieszanie w polu karnym, strzela Hummels, ale strzał mija bramkę gospodarzy o 3-4 metry z lewej strony.

34
    Fatalne podanie Domingueza do ter Stegena i rzut rożny dla Dortmundu.

32
    Ciekawe w jaki sposób odpowie Monchengladbach. Na razie sporo nerwowości i ciągłe straty w środku pola.

31
    Strzał Reusa z dystansu bardzo, bardzo niecelny.

30
    Gol dla Borussii!
    0:1! MARIO GOTZE! Spokojnie wykonał jedenastkę i pewnym strzałem w lewy róg pokonał ter Stegena!

29
    I ter Stegen słusznie ukarany żółtą kartką.

29
    ter Stegen sfaulował Gotze, słuszna decyzja sędziego Perla.

29
    Rzut karny dla Dortmundu!

27
    Piszczek centruje, główką uderza Leitner jednak zbyt lekko by zaskoczyć ter Stegena, który pewnie broni.

26
    Pewna interwencja ter Stegena na przedpolu.

25
    Pierwsza żółta kartka w meczu. Ukarany Marx po brutalnym faulu na Gotze. Słuszna decyzja sędziego Perla.

23
    Gundogan tym razem zabiera piłkę Younesowi.

22
    Hanke starał się dośrodkować, lecz piłkę głową wybija Hummels.

22
    Gundogan powstrzymuje akcję Wendta.

21
    Piszczek do Gotze, jednak ten na spalonym.

20
    Sporo niedokładności z obu stron, jak na razie nie śledzimy niestety przedniego widowiska. Oby było ciekawiej!

19
    Próba uderzenia z dystansu w wykonaniu Schmelzera, jednak strzał fatalnie niecelny.

17
    Hanke złapany w pułapkę ofsajdową.

15
    Kiks Jantschke - na szczęście dla gospodarzy ter Stegen był wysoko ustawiony i zdołał ubiec Reusa.

14
    Gundogan niedokładnie podaje do Schmelzera.

13
    Gra toczy się w środku pola, Dortmund stara się rozgrywać atak pozycyjny i powoli zaczyna przeważać.