Sampdoria – Chievo 2:0 (koniec) | Atalanta – AS Roma 2:3 (koniec) | Cagliari – Torino 4:3 (koniec)
Juventus – Siena 3:0 (koniec) | Parma – Catania 1:2 (koniec) | Inter – AC Milan 1:1 (koniec)
Atalanta BC
2:3 (2:2)
AS Roma
Niedziela 24.02.2013, 15:00 • Stadio Atleti Azzurri d'Italia • Włoska Serie A

Roma pokonuje w wyjazdowym spotkaniu Atalantę 3:2. Obejrzeliśmy dziś ciekawe widowisko, które zostało nieco utrudnione przez opady śniegu. Na szczęście w drugiej części gry śnieg przestał padać i znów na boisko powróciły prawdziwe emocje. Dziękujemy za śledzenie relacji lajfy.com (16:57:56)

90+4
    Korner dla gości, którzy grają wyraźnie na czas.

90+4
    Ajjjj! A teraz kontratak Romy, Lamela przegrywa pojedynek jeden na jeden z bramkarzem!

90+2
    Torosidis przerwał kontratak rywali. Kara indywidualna.

90+2
    Roma gra wyraźnie na utrzymanie wyniku.

90+1
    Torosidis zablokowany na prawej flance.

4 minuty doliczone przez arbitra.

90
    Rzut wolny dla Atalanty, ale zbyt niedokładne dośrodkowanie, by piłkę opanował Budan.

89
    Contini ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Zaatakował Perottę łokciem.

88
    A za dyskusje z arbitrem ukarany Cazzola.

88
    W środkowej strefie przewinił Lucchini.

87
    Jeszcze kilka minut, czy Atalanta zerwie się do jakiegoś szaleńczego ataku?

85
    Brzydkie zachowanie Carmony, który kopnął rywala bez piłki. Żółta kartka wydaje się najłagodniejszą karą dla gracza gospodarzy.

85
    Zmiana w drużynie Atalanta BC: z boiska schodzi Bonaventura, na boisko wchodzi Budan.

85
    Faulowany na własnej połowie Carmona.

84
    Perrotta był bliski przejęcia piłki, bojaźliwie zagrali teraz obrońcy Atalanty.

83
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Panagiotis, na boisko wchodzi Osvaldo.

81
    Rzut wolny biła Roma, ale dośrodkowanie Marquinhosa kompletnie nieudane.

80
    Raimondi ukarany kartką.

80
    Na spalonym jeden z graczy Atalanty.

78
    Stekelenburg świetnie interweniuje po strzale głową Lucchiniego!

77
    Zablokowane uderzenie Denisa, będzie korner.

76
    Długi przerzut przed pole karne Romy i w konsekwencji dobra interwencja Torosidisa.

75
    Consigli czujny na przedpolu.

74
    Zmiana w drużynie Atalanta BC: z boiska schodzi Biondini, na boisko wchodzi Cazzola.

74
    Zmiana w drużynie Atalanta BC: z boiska schodzi Giorgi, na boisko wchodzi Lucchini.

73
    Atalanta ma wyraźnie problemy z dłuższym utrzymaniem się przy piłce.

72
    Wisiała ta bramka w powietrzu od kilku minut. Roma nie rezygnuje z ataków, teraz zatrzymany Balzaretti.

72
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Pjanic, na boisko wchodzi Florenzi.

71
    Gol dla Romy!

VASILIS TOROSIDIS uderza głową z ostrego kąta, błąd popełnia Consigli i piłka wpada do siatki!

70
    Świetnie do akcji ofensywnej podłączył się Balzaretti, wystawił piłkę Pjanicowi, ale ten z najbliższej odległości nie pokonał bramkarza rywali!

70
    Burdisso dalekim zagraniem poszukał napastników, zabrakło dokładności.

68
    Gracze Romy zaczynają osiągać przewagę.

66
    Po dograniu Perotty, w polu karnym napędzał się Piris, lecz czujność zachował bramkarz Atalanty.

64
    Stekelenburg wyłapał dośrodkowanie Stendardo.

64
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Marquinho, na boisko wchodzi Perrotta.

63
    Przygotowana pierwsza zmiana w szeregach Romy. Zdaje się, że za kilka chwil na plac gry wbiegnie Perrotta.

63
    Przewinił w ofensywie Livaja.

62
    Próba bezpośredniego uderzenia w wykonaniu Lameli, lecz piłka zdecydowanie minęła bramkę.

58
    Opady śniegu nieco ustały, ale boisko nadal nie wygląda zbyt dobrze.

57
    Nie sięgnął futbolówki w polu karnym Balzaretti, ładnie teraz poklepali przyjezdni.

55
    Nieudane dośrodkowanie Marquinho.

52
    Bonaventura uderza wprost w bramkarza.

51
    Osvaldo oddaje strzał, ale bez trudu broni Consigli.

51
    Rzut rożny dla gości.

50
    W pozycyjnym ataku Roma.

50
    Ręką przyjmował piłkę Marquinho. Od rzutu wolnego, z własnej połowy boiska rozpocznie Atalanta.

47
    A teraz nieźle zapowiadał się atak gospodarzy, lecz zabrakło dokładności przed polem karnym.

46
    Marquinhos dośrodkował niecelnie.

46

Do przerwy w spotkaniu Atalanty z Romą 2:2. Wyrównane widowisko, które nieco zepsuło się przez intensywne opady śniegu. Niełatwo biega się po boisku, na którym zalega sporo białego pyłu. Zapraszamy za kwadrans na lajfy.com

Arbiter postanowił nie doliczać nawet minuty.

45
    Jeszcze jeden atak Atalanty, ale tym razem Livaja powstrzymany przez Pirisa.

44
    Gol dla Atalanty!

MARKO LIVAJA zdobywa drugą bramkę w dzisiejszym spotkaniu! Fantastycznie doskoczył do piłki dośrodkowanej z prawej strony boiska i przymierzył tuż przy słupku!

43
    Kolejne, długie zagranie do Bonaventury, lecz tym razem czujni obrońcy.

41
    Stekelenburg ratuje swoją drużynę! Po błędzie środkowych obrońców, do piłki co sił pędził Bonaventura, ale z rozpaczliwą interwencją zdążył bramkarz Romy!

40
    Szybko odzyskali piłkę przyjezdni, z lewej strony dośrodkowywał Balzaretti, lecz na polu karnym dobrze ustawiony Stendardo.

40
    Radzą sobie defensorzy gospodarzy.

40
    Korner dla Romy.

39
    Prawą stroną zaatakowała Atalanta, ale znów zabrakło celnego podania do środka pola.

39
    Bezpańską piłkę wyłapał Consigli.

37
    Dużo niedokładności wkrada się w grę jednych jak i drugich, coraz więcej śniegu zalega na murawie.. Służby porządkowe będą miały sporo pracy w przerwie meczu.

34

Ależ przymierzył z rzutu wolnego MIRALEM PJANIĆ! Nawet nie drgnął bramkarz gospodarzy!

33
    Będzie groźnie. Rzut wolny dla Romy, na wprost bramki w odległości 20 metrów.

33
    Osvaldo sfaulował któregoś z rywali.

32
    W Bergamo wzmagają się opady śniegu, znacznie utrudnia to grę obydwu zespołom.

31
    Na połowie rywali przewinił Carmona.

Śledź stronę www.lajfy.com, gdzie możesz sprawdzić przebieg najważniejszych spotkań w ligach europejskich, a także z innych sportów, w relacji "minuta po minucie".

29
    Dośrodkowanie Pjanica wyłapał bramkarz.

28
    Nieprawidłowo w polu karnym przepychał się Burdisso.

27
    Interweniują defensorzy Atalanty i jeszcze raz, z narożnika boiska grę wznowi Roma.

26
    Osvaldo wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

24
    Kolejny, niecelny strzał gości.

23
    Dużo walki w środkowej strefie.

19
    Consigli radzi sobie ze strzałem Lameli.

18
    Niecelne uderzenie Osvaldo.

16
    Pjanic próbował zaskoczyć bramkarza, lecz posłał piłkę nad poprzeczką.

15
    Rzut wolny dla Romy. 35 metrów od bramki.

14
    Bonaventura przedzierał się na polu karnym, ale nie wywalczył sobie pozycji strzeleckiej.

12

Świetne uderzenie sprzed pola karnego w wykonaniu MARCO "MARQUINHO" FILHO!

12
    Zablokowane dośrodkowanie Pjanica.

10
    Odpowiedź Romy i wysoko ponad bramką strzela Lamela.

8

Gospodarze przejęli futbolówkę przed polem karnym, dobrze z nią zabrał się Bonaventura, wystawił do MARKO LIVAJI, który tylko dokończył formalności!

8
    Dłużej piłką próbują pograć "Giallorossi".

6
    Nieudana wrzutka Carmony.

5
    Dobrze zapowiadał się teraz atak Atalanty, ale w ostatniej chwili, przed polem karnym interweniują gracze Romy.

2
    Zbyt mocne dośrodkowanie i futbolówka minęła wszystkich graczy.

2
    Korner dla Atalanty.

1
    Niecelny strzał Livaji.

1
    Pierwszy atak gospodarzy, ale zabrakło dokładności.

1

Atalanta na niebiesko-czarno, gracze Romy w białych kompletach.

Piłkarze pojawiają się na murawie, zatem za kilka chwil początek emocji!

Skład startowy:

Atalanta BC: Consigli - Stendardo, Carmona, Brivio, Raimondi, Giorgi, Denis, Contini, Biondini, Livaja, Bonaventura.

AS Roma: Stekelenburg - Marquinhos, Torosidis, Balzaretti, Bradley, Pjanic, Piris, Burdisso, Filho, Lamela, Osvaldo.

Sędziowie: A. De Marco.

Wita się z Państwem Piotr Pawlak.

Liczbowo lista nieobecnych przedstawia się korzystniej, ale nie jakościowo. Nie zobaczymy Tottiego, De Rossiego oraz Castana i Destro.

Gospodarzy o ból głowy przyprawić mogą absencje. Zabraknie Capelliego, Cigariniego, Belliniego, Ferriego, Marilungo i Del Grosso.

Atalanta również nie może poszczycić się dobrym bilansem. Ostatnie siedem meczów Nerazzurrich to aż 4 porażki, stąd tak niska pozycja w tabeli Serie A.

W ostatniej kolejce rzymianie odnieśli wielki triumf nad mistrzem Włoch, Juventusem. Kto wie, być może to zwycięstwo natchnie graczy Andreazzoliego do lepszej gry, bo wcześniejsze występy Romy w tym roku mogły przyprawić o ból głowy wszystkich kibiców Giallorossich.

Spotkanie ósmej z piętnastą drużyną ligi dla jednych jest szansą na przedłużenie walki o europejskie puchary, a dla drugich walką o utrzymanie.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.