Sampdoria – Chievo 2:0 (koniec) | Atalanta – AS Roma 2:3 (koniec) | Cagliari – Torino 4:3 (koniec)
Juventus – Siena 3:0 (koniec) | Parma – Catania 1:2 (koniec) | Inter – AC Milan 1:1 (koniec)
Atalanta BC
2:3 (2:2)
AS Roma
Niedziela 24.02.2013, 15:00 • Stadio Atleti Azzurri d'Italia • Włoska Serie A

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Spotkanie ósmej z piętnastą drużyną ligi dla jednych jest szansą na przedłużenie walki o europejskie puchary, a dla drugich walką o utrzymanie.

W ostatniej kolejce rzymianie odnieśli wielki triumf nad mistrzem Włoch, Juventusem. Kto wie, być może to zwycięstwo natchnie graczy Andreazzoliego do lepszej gry, bo wcześniejsze występy Romy w tym roku mogły przyprawić o ból głowy wszystkich kibiców Giallorossich.

Atalanta również nie może poszczycić się dobrym bilansem. Ostatnie siedem meczów Nerazzurrich to aż 4 porażki, stąd tak niska pozycja w tabeli Serie A.

Gospodarzy o ból głowy przyprawić mogą absencje. Zabraknie Capelliego, Cigariniego, Belliniego, Ferriego, Marilungo i Del Grosso.

Liczbowo lista nieobecnych przedstawia się korzystniej, ale nie jakościowo. Nie zobaczymy Tottiego, De Rossiego oraz Castana i Destro.

Wita się z Państwem Piotr Pawlak.

Skład startowy:

Atalanta BC: Consigli - Stendardo, Carmona, Brivio, Raimondi, Giorgi, Denis, Contini, Biondini, Livaja, Bonaventura.

AS Roma: Stekelenburg - Marquinhos, Torosidis, Balzaretti, Bradley, Pjanic, Piris, Burdisso, Filho, Lamela, Osvaldo.

Sędziowie: A. De Marco.

Piłkarze pojawiają się na murawie, zatem za kilka chwil początek emocji!

Atalanta na niebiesko-czarno, gracze Romy w białych kompletach.

1

1
    Pierwszy atak gospodarzy, ale zabrakło dokładności.

1
    Niecelny strzał Livaji.

2
    Korner dla Atalanty.

2
    Zbyt mocne dośrodkowanie i futbolówka minęła wszystkich graczy.

5
    Dobrze zapowiadał się teraz atak Atalanty, ale w ostatniej chwili, przed polem karnym interweniują gracze Romy.

6
    Nieudana wrzutka Carmony.

8
    Dłużej piłką próbują pograć "Giallorossi".

8
    Gol dla Atalanty!

Gospodarze przejęli futbolówkę przed polem karnym, dobrze z nią zabrał się Bonaventura, wystawił do MARKO LIVAJI, który tylko dokończył formalności!

10
    Odpowiedź Romy i wysoko ponad bramką strzela Lamela.

12
    Zablokowane dośrodkowanie Pjanica.

12
    Gol dla Romy!

Świetne uderzenie sprzed pola karnego w wykonaniu MARCO "MARQUINHO" FILHO!

14
    Bonaventura przedzierał się na polu karnym, ale nie wywalczył sobie pozycji strzeleckiej.

15
    Rzut wolny dla Romy. 35 metrów od bramki.

16
    Pjanic próbował zaskoczyć bramkarza, lecz posłał piłkę nad poprzeczką.

18
    Niecelne uderzenie Osvaldo.

19
    Consigli radzi sobie ze strzałem Lameli.

23
    Dużo walki w środkowej strefie.

24
    Kolejny, niecelny strzał gości.

26
    Osvaldo wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

27
    Interweniują defensorzy Atalanty i jeszcze raz, z narożnika boiska grę wznowi Roma.

28
    Nieprawidłowo w polu karnym przepychał się Burdisso.

29
    Dośrodkowanie Pjanica wyłapał bramkarz.

Śledź stronę www.lajfy.com, gdzie możesz sprawdzić przebieg najważniejszych spotkań w ligach europejskich, a także z innych sportów, w relacji "minuta po minucie".

31
    Na połowie rywali przewinił Carmona.

32
    W Bergamo wzmagają się opady śniegu, znacznie utrudnia to grę obydwu zespołom.

33
    Osvaldo sfaulował któregoś z rywali.

33
    Będzie groźnie. Rzut wolny dla Romy, na wprost bramki w odległości 20 metrów.

34

Ależ przymierzył z rzutu wolnego MIRALEM PJANIĆ! Nawet nie drgnął bramkarz gospodarzy!

37
    Dużo niedokładności wkrada się w grę jednych jak i drugich, coraz więcej śniegu zalega na murawie.. Służby porządkowe będą miały sporo pracy w przerwie meczu.

39
    Bezpańską piłkę wyłapał Consigli.

39
    Prawą stroną zaatakowała Atalanta, ale znów zabrakło celnego podania do środka pola.

40
    Korner dla Romy.

40
    Radzą sobie defensorzy gospodarzy.

40
    Szybko odzyskali piłkę przyjezdni, z lewej strony dośrodkowywał Balzaretti, lecz na polu karnym dobrze ustawiony Stendardo.

41
    Stekelenburg ratuje swoją drużynę! Po błędzie środkowych obrońców, do piłki co sił pędził Bonaventura, ale z rozpaczliwą interwencją zdążył bramkarz Romy!

43
    Kolejne, długie zagranie do Bonaventury, lecz tym razem czujni obrońcy.

44

MARKO LIVAJA zdobywa drugą bramkę w dzisiejszym spotkaniu! Fantastycznie doskoczył do piłki dośrodkowanej z prawej strony boiska i przymierzył tuż przy słupku!

45
    Jeszcze jeden atak Atalanty, ale tym razem Livaja powstrzymany przez Pirisa.

Arbiter postanowił nie doliczać nawet minuty.

Do przerwy w spotkaniu Atalanty z Romą 2:2. Wyrównane widowisko, które nieco zepsuło się przez intensywne opady śniegu. Niełatwo biega się po boisku, na którym zalega sporo białego pyłu. Zapraszamy za kwadrans na lajfy.com

46

46
    Marquinhos dośrodkował niecelnie.

47
    A teraz nieźle zapowiadał się atak gospodarzy, lecz zabrakło dokładności przed polem karnym.

50
    Ręką przyjmował piłkę Marquinho. Od rzutu wolnego, z własnej połowy boiska rozpocznie Atalanta.

50
    W pozycyjnym ataku Roma.

51
    Rzut rożny dla gości.

51
    Osvaldo oddaje strzał, ale bez trudu broni Consigli.

52
    Bonaventura uderza wprost w bramkarza.

55
    Nieudane dośrodkowanie Marquinho.

57
    Nie sięgnął futbolówki w polu karnym Balzaretti, ładnie teraz poklepali przyjezdni.

58
    Opady śniegu nieco ustały, ale boisko nadal nie wygląda zbyt dobrze.

62
    Próba bezpośredniego uderzenia w wykonaniu Lameli, lecz piłka zdecydowanie minęła bramkę.

63
    Przewinił w ofensywie Livaja.

63
    Przygotowana pierwsza zmiana w szeregach Romy. Zdaje się, że za kilka chwil na plac gry wbiegnie Perrotta.

64
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Marquinho, na boisko wchodzi Perrotta.

64
    Stekelenburg wyłapał dośrodkowanie Stendardo.

66
    Po dograniu Perotty, w polu karnym napędzał się Piris, lecz czujność zachował bramkarz Atalanty.

68
    Gracze Romy zaczynają osiągać przewagę.

70
    Burdisso dalekim zagraniem poszukał napastników, zabrakło dokładności.

70
    Świetnie do akcji ofensywnej podłączył się Balzaretti, wystawił piłkę Pjanicowi, ale ten z najbliższej odległości nie pokonał bramkarza rywali!

71

VASILIS TOROSIDIS uderza głową z ostrego kąta, błąd popełnia Consigli i piłka wpada do siatki!

72
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Pjanic, na boisko wchodzi Florenzi.

72
    Wisiała ta bramka w powietrzu od kilku minut. Roma nie rezygnuje z ataków, teraz zatrzymany Balzaretti.

73
    Atalanta ma wyraźnie problemy z dłuższym utrzymaniem się przy piłce.

74
    Zmiana w drużynie Atalanta BC: z boiska schodzi Giorgi, na boisko wchodzi Lucchini.

74
    Zmiana w drużynie Atalanta BC: z boiska schodzi Biondini, na boisko wchodzi Cazzola.

75
    Consigli czujny na przedpolu.

76
    Długi przerzut przed pole karne Romy i w konsekwencji dobra interwencja Torosidisa.

77
    Zablokowane uderzenie Denisa, będzie korner.

78
    Stekelenburg świetnie interweniuje po strzale głową Lucchiniego!

80
    Na spalonym jeden z graczy Atalanty.

80
    Raimondi ukarany kartką.

81
    Rzut wolny biła Roma, ale dośrodkowanie Marquinhosa kompletnie nieudane.

83
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Panagiotis, na boisko wchodzi Osvaldo.

84
    Perrotta był bliski przejęcia piłki, bojaźliwie zagrali teraz obrońcy Atalanty.

85
    Faulowany na własnej połowie Carmona.

85
    Zmiana w drużynie Atalanta BC: z boiska schodzi Bonaventura, na boisko wchodzi Budan.

85
    Brzydkie zachowanie Carmony, który kopnął rywala bez piłki. Żółta kartka wydaje się najłagodniejszą karą dla gracza gospodarzy.

87
    Jeszcze kilka minut, czy Atalanta zerwie się do jakiegoś szaleńczego ataku?

88
    W środkowej strefie przewinił Lucchini.

88
    A za dyskusje z arbitrem ukarany Cazzola.

89
    Contini ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Zaatakował Perottę łokciem.

90
    Rzut wolny dla Atalanty, ale zbyt niedokładne dośrodkowanie, by piłkę opanował Budan.

4 minuty doliczone przez arbitra.

90+1
    Torosidis zablokowany na prawej flance.

90+2
    Roma gra wyraźnie na utrzymanie wyniku.

90+2
    Torosidis przerwał kontratak rywali. Kara indywidualna.

90+4
    Ajjjj! A teraz kontratak Romy, Lamela przegrywa pojedynek jeden na jeden z bramkarzem!

90+4
    Korner dla gości, którzy grają wyraźnie na czas.

Roma pokonuje w wyjazdowym spotkaniu Atalantę 3:2. Obejrzeliśmy dziś ciekawe widowisko, które zostało nieco utrudnione przez opady śniegu. Na szczęście w drugiej części gry śnieg przestał padać i znów na boisko powróciły prawdziwe emocje. Dziękujemy za śledzenie relacji lajfy.com (16:57:56)