Sampdoria – Chievo 2:0 (koniec) | Atalanta – AS Roma 2:3 (koniec) | Cagliari – Torino 4:3 (koniec)
Juventus – Siena 3:0 (koniec) | Parma – Catania 1:2 (koniec) | Inter – AC Milan 1:1 (koniec)
Juventus FC
3:0 (1:0)
AC Siena
Niedziela 24.02.2013, 15:00 • Juventus Stadium • Włoska Serie A

Mimo, iż w drugiej połowie Juventus zagrał słabiej niż w pierwszej to dołożył jeszcze dwie bramki i spokojnie dopisał do swojego konta kolejne trzy oczka. Siena po przerwie zagrała odważniej, stworzyła sobie kilka znakomitych sytuacji, ale zabrakło szczęścia. (16:58:42)

90+2
    Jeszcze szansą Giaccherini, próbował dokręcić piłkę na dalszy słupek, jednak źle ro zrobił i obyło się bez zagrożenia

90+2
    Della Rocca schodzi, w jego miejsce Verre

90
    Mecz potrwa jeszcze dwie minuty

89
    Gol dla Juventusu!
    Strzelał, strzelał i się wstrzelił! Uderzenie po ziemi z 20 metrów PAULA POGBY, piłka wpadła tuż przy słupku bramki bezradnego Pegolo

86
    Gra toczy się w środku boiska, gospodarze przedłużają

84
    Potężna bomba z 30 metrów Bolzoniego, słupek ratuje Starą Damę!!!

78
    Szybka kontra Juve, Giovinco zagrał do Matriego, strzał napastnika został zablokowany, tylko korner

76
    Za Asamoah wszedł Chiellini

76
    To mogła byc szybka odpowiedź, z 7 metra głową uderzył Emeghara, piłka trafiła w poprzeczkę i wróciła na plac gry

74
    Pirlo z rzutu wolnego zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do GIOVINCO, ten z ostrego kąta uderzył z pierwszej piłki, Pegolo jeszcze podbił futbolówkę, ale ta obiła się od dolnej części poprzeczki i wpadła do bramki!!!

67
    Druga połowa o wiele słabsza od pierwszej, głównie za sprawą słabszej postawy gospodarzy

62
    Świetne zagranie Della Rocci do Rosiny, ten jednak przegrał pojedynek z Bonuccim

60
    Genialna podcinka z 18 metrów w wykonaniu Pirlo, piłka minęła prawy słupek bramki Pegolo, ale bramkarz przyjezdnych byłby bez szans gdyby futbolówka leciała w światło bramki.

Śledź stronę www.lajfy.com, gdzie możesz sprawdzić przebieg najważniejszych spotkań w ligach europejskich, a także z innych sportów, w relacji "minuta po minucie.

58
    Ależ mało brakowało, Giovinco z prawego skrzydła zagrał do Vucinicia, a temu zabrakło centymetrów by skierować futbolówkę do siatki

58
    Pirlo jak nie on, bardzo niecelnie

57
    Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, ale tam królem jest Buffon

56
    Nie mają dziś dobrego czucia piłki napastnicy Juve, tym razem Giovinco za mocno podawał do Czarnogórca, od bramki Pegolo

55
    Giovinco świetnie wyłuskał piłkę rywalowi, ale do Vucinicia zagrał już niecelnie

Zawodnicy wracają na murawę

Miażdżąca przewaga gospodarzy, zawodnicy Sieny mogą być zadowoleni, że wynik jest tak niski. Stara Dama, musi dążyć do strzelenia drugiej bramki, bo może się skończyć jak z Sampdorią, Parmą, czy Genuą.

45
    Pierwsza połowa potrawa jeszcze minutę

44
    Przerwa w grze, na murawie leży Emeghara

43
    Marchisio chciał wypuścić w uliczkę Vucinicia, jednak do futbolówki dopadł Giovinco i uderzył minimalnie ponad bramką, gdyby zostawił piłkę Czarnogórcowi, byłoby jeszcze groźniej.

37
    Piłkę mieli goście, jednak zaraz po przejściu na połowę rywali stracili futbolówkę

36
    Vucinic kolejny raz popisuje się niefrasobliwości, przy rozegraniu piłki do partnera

34
    Stara Dama spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie

32
    Tym razem celne uderzenie Pogby, jednak bramkarz był na posterunku

30
    Świetna kontra Juventusu! Na strzał zza 16stki zdecydował się Vucinic, błąd popełnił Pegolo zbijając piłkę przed siebie, która nabiła nadbiegającego LIECHSTEINERA i wpadła do bramki przelatując nad leżącym golkiperem.

30
    Jedna z nielicznych akcji Sieny, ale szybko przerwana przez defensorów Juve

Śledź stronę www.lajfy.com, gdzie możesz sprawdzić przebieg najważniejszych spotkań w ligach europejskich, a także z innych sportów, w relacji "minuta po minucie".

27
    Goście nie istnieją na boisku!

25
    Z rzutu wolnego świetną piłkę do Vucinicia zagrał Pirlo, napastnik Juve zdołał oddać strzał głową, ale ponownie bramkarz Sieny ratuje swojej drużynie skórę

24
    Za faul do notesu arbitra trafił Della Rocca

24

23
    Marchisio prostopadły podaniem obsłużył Giovinco, ten oddał strzał z 11 metrów, świetnym refleksem popisał się Pegolo!

22
    Vucinic ponownie zniweczył akcję kolego, za mocno zagrywając do Asamoah

21
    Piękne uderzenie zza 16stki w wykonaniu Marchisio, jeszcze piękniejsza parada Pegolo, tylko korner

19
    I jeszcze jeden strzał Pogby, ale nie da sobie spokój bo tym razem obrońca spokojnie przyjął to uderzenie

18
    Kolejna próba z dalszej odległości Pogby, jednak ponownie skiksował

17
    Rzut rożny dla Starej Damy

17
    Przepiękna klepka zawodników Juventusu, goście zupełnie się zagubili, jednak ostatnie podanie do Vucinicia było złe i skończyło się na strachu

11
    Pogba próbował szczęścia z 25 metrów, źle trafił w piłkę i ta poturlała się poza boisko

4
    Mocno strzelenie piłki w pole karne przez Lichtsteinera, Felipe wybija na korner

1

Wymiana proporczyków przez kapitanów, w tym przypadku dwóch bramkarzy.

Arbiter glówny, Pan Celi wyprowadza drużyny na murawę

Kibice odśpiewują hymn Starej Damy

Skład startowy:

Juventus Turyn: Buffon - Barzagli, Bonucci, Peluso - Lichtsteiner, Pogba, Pirlo, Marchisio, Asamoah - Giovinco, Vucinic

AC Siena: Pegolo - Teixeira, Terlizzi, Felipe - Belmomte, Bolzoni, Della Rocca, Rubin - Rosina, Valiani - Emeghara

Sędziowie: Celi - Altomare, Crispo .

W bartwach Sieny z powodu urazów nie zobaczymy: Ângelo, osiemnaście występów oraz Vergassola, dwadzieścia cztery występy, z dwoma trafieniami. Za kartki odpokutowuje, Terzi, z dwoma występami.

Antonio Conte nie będzie mógł skorzystać z usług: Caceresa, czternaście występów, jedna strzelona bramka , De Ceglie, dwanaście występów, oraz Pepe, zaledwie jeden występ, wszyscy są kontuzjowani.

Do tej pory zespoły mierzyły się ze sobą piętnastokrotnie, w dwunastu górą był Juventus, zaledwie raz wygrała Siena, i dwukrotnie padł remis. Przed własną publicznością Stara Dama wygrała pięć pojedynków, dwa zremisowała i żadnego nie przegrała. Mimo takiej dominacji, ostatni raz Bianconieri w Turynie pokonali Sienę cztery lata temu, dwa ostatnie pojedynki to remisy. Jesienią zwyciężyło Juve 2:1.

Wygrać na Juventus Stadium, to nie lada sztuka! W tym sezonie udało się to jedynie Interowi i Sampdorii, w pozostałych pojedynkach Stara Dama odniosła dziewięć zwycięstw i dwa remisy, aż ośmiokrotnie zachowując czyste konto! Siena w delegacjach jest beznadziejna, ostatni raz wygrali na obcym terenie, choć nie byle gdzie i byle kim, bo na San Siro z Interem. Jednak w następnych dziesięciu wyjazdach zanotowali trzy remisy i siedem porażek. Nie jest to jednak ich teraźniejszy problem, w przeciągu dekady rozegrali sto sześćdziesiąt dwa wyjazdy, wygrali zaledwie dwadzieścia sześć!

W 25. kolejce Juventus zawiódł, i przegrał z beznadziejnie spisującą się w tym roku Romą. Zupełnie inne nastroje panowały na stadionie im. Artemio Franchiego, gdzie Siena rozbiła Lazio, aż 3:0! To było trzecie zwycięstwo z rzędu przed własna publicznością. W tym roku niedawny outsider ligi zdobył już dziesięć punktów, i jest na najlepszej drodze do opuszczenia strefy spadkowej.

Juventus obecnie jest liderem Serie A, z dorobkiem pięćdziesięciu pięciu punktów i przewagą nad drugim Napoli czterech oczek. Siena powoli podnosi się z kolan, dwudziestojednopunktowa zdobycz, zapewnia osiemnastą lokatę, czyli najwyższe z miejsc spadkowych, do bezpiecznej strefy brakuje czterech punktów.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.