Rayo Vallecano – Valladolid 1:2 (koniec) | Celta Vigo – Granada 2:1 (koniec) | Atletico – RCD Espanyol 1:0 (koniec)
Real Betis – Malaga 3:0 (koniec)
Atletico Madryt
1:0 (1:0)
RCD Espanyol Barcelona
Niedziela 24.02.2013, 19:00 • Estadio Vicente Calderon • Hiszpańska LaLiga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Kastylia konta Katalonia, Madryt kontra Barcelona. Nie są to jednak Grand Derbi, a mecz drużyn, które zwykle pozostają w cieniu tamtejszych potęg. Na Estadio Vicente Calderon Atletico podejmuje Espanyol w ramach dwudziestej piątej kolejki Primera Division.

Atletico jest wiceliderem. Zgromadziło do tej pory 53 punkty. Doścignięcie Barcelony możliwe jest tylko matematycznie.

Espanyol zajmuje natomiast dwunastą lokatę z dorobkiem 31 oczek, bezpieczną przewagą nad strefą spadkową i nazbyt dużą stratą do drużyn, które biją się o europejskie puchary.

Mecz pozbawiony wielkiego ciężaru gatunkowego. Piłkarskiej wojny o każdy centymetr boiska raczej się nie spodziewajmy, ale trochę dobrej piłki może zobaczymy. Wszak na boisko wybiegnie kilku naprawdę klasowych zawodników.

Bądźcie zatem z nami. Estadio Vicente Calderon. Godzina 19:00. Atletico - Espanyol. To spotkanie będzie dla Was komentować Jakub Sidoruk. Do przeczytania.

Witam ponownie. Kłaniam się nisko. Za chwilę zaczynamy.

Na Vicente Calderon wiele pustych miejsc.

Na murawie pracują jeszcze zraszacze. Murawa powinna być dobrze nawilżona, a piłka toczyć się po niej szybko.

Espanyol bardzo dobrze radzi sobie w rundzie rewanżowej tego sezonu La Liga. Gdyby uwzględnić tylko ją, zajmowałby trzeciej miejsce, za Barceloną i Realem.

Piłkarze jeszcze w katakumbach Vicente Calderon.

Piłkarze pojawiają się na murawie przy dźwiękach hymnu Atletico.

Losowanie stron. Kapitanem Atletico Gabi, boiskowym przywódcą gości Verdu.

Piłkarze zajęli już pozycje na boisku. 1-4-4-2 - tak ustawione Atletico, 1-4-3-2-1 - tak zagra Espanyol.

Gwizdek. Ruszyli.

1

1
    Espanyol buduje pierwszy atak pozycyjny.

1
    Faulowany Verdu.

1
    I jeszcze jeden faul piłkarzy Atletico. Tym razem znacznie bliżej szesnastki rywala.

2
    Do bramki około 20 metrów. Simao czy Verdu?

2
    Simao w mur.

2
    Powstrzymany Garcia, który zszedł do skrzydła.

2
    Nieudana kontra gospodarzy.

2
    Długa piłka Mirandy w kierunku Costy.

3
    Simeone - jak zawsze - "żyje" przy linii bocznej.

5
    Dośrodkowanie w kierunku Falcao. Bronią się goście, wybijając piłkę.

6
    Okres przewagi Atletico. Próbują ataków pozycyjnych.

7
    Sanchez fauluje Costę. Będzie okazja do dośrodkowania.

8
    Koke w kierunku Falcao, ale ten nieczysto trafia piłkę głową.

8
    Atletico buduje atak pozycyjny od tyłu.

9
    Luis przewraca się w szesnastce rywala. Sędzia nie reaguje.

10
    Gabi. Bardzo nieudany strzał z około trzydziestu metrów.

10
    Dwójkowa akcja Koke i Juanfrana, zakończona niedokładnym podaniem prawego obrońcy gospodarzy.

11
    Aut dla gospodarzy na wysokości szesnastki rywala, z lewej strony.

11
    Centra Luisa. Dobrze ustawieni goście.

12
    Faulowany Verdu w środku pola.

12
    Nieporozumienie Colotto i Casilli. Wykorzystuje do Costa, który uprzedza bramkarza rywala. Casilla fauluje poza polem karnym, ale tylko żółtą kartkę pokazuje mu arbiter.

13
    Miękka centra Gabiego.

14
    Kolejna centra w pole karne gości. Pewnie chwyta piłkę Casilla.

17
    Znów dwójkowa akcja Koke i Juanfrana. Niedokładna centra tego ostatniego.

17
    Znów Atletico w ataku pozycyjnym.

18
    Tym razem lewą stroną. Luis i Turan.

18
    Turan przewracany w polu karnym. Nic nie było - orzeka arbiter.

19
    Teraz trochę chaosu w grze obu zespołów. Sporo strat.

20
    Uspokoiło teraz grę Atletico.

20
    Ładnie pograli gospodarze na jeden kontakt. Całą akcję kończy centra Luisa.

21
    Goście mają rzut wolny na połowie rywala.

21
    Piłka do Garcii, ale ten nie opanował piłki.

22
    Wysoki pressing gości.

22
    Ale przemieścili się z piłką na połowę rywala gracze Atletico.

22
    Faul w ofensywie jednego z graczy gospodarzy.

23
    Na razie bardzo wyrównany mecz. Trwa walka o dominacje w środku pola.

24
    Centra w kierunku Falcao, ten był jednak na spalonym.

24
    Pomimo tego powalczył o piłkę z interweniującym Casillą, który trochę ucierpiał. Krwawi warga bramkarza gości.

24
    Gra musi być na moment wstrzymana.

25
    Bramkarz gości opatrywany poza boiskiem. Nie mogą powstrzymać jego krwotoku lekarze Espanyolu.

25
    Czemu gwiżdżą sympatycy gospodarzy?

26
    Zszywana warga Casilli przez lekarzy Espanyolu. Na ławce rezerwowych ożywił się drugi bramkarz gości Alvarez.

27
    Wracamy jednak do gry.

28
    Długa piłka w pole karne Atletico.

28
    Obaj trenerzy wciąż spacerują przy linii bocznej.

29
    Juanfran bardzo niecelnie do Falcao.

29
    Żaden zespół nie może zyskać przewagi w środku pola. Trwa walka "na długie piłki" i liczenie na błąd defensorów rywala.

30
    Espanyol rzutem wolnym z własnej połowy.

30
    Garcia osamotniony w walce o piłkę.

30
    Bardzo głęboko cofnął się Simao i przechwycił piłkę przed własnym polem karnym.

31
    Rzut wolny dla gospodarzy. Costa podbija głową tę centrę, Miranda na spalonym.

32
    Ostre wejście Tiago w nogi Forlina. Żółtko.

33
    Zrobiło się teraz gorąco. Trwają przepychanki między piłkarzami, ale sytuacja powoli się uspokaja.

34
    Pan Gomez pokazuje jeszcze kartkę Stuaniemu.

34
    I Gabiemu.

35
    Juanfran. Długa piłka do Falcao. Ten zgrywa do Costy. Ależ jest dynamiczny Costa! Spóźniony wślizg Moreno. Będzie rzut karny i kartka dla Moreno.

36
    Ustawił piłkę Falcao.

36
    Bardzo spokojny strzał FALCAO w prawy dolny róg bramki. Casilla ruszył w drugą stronę.

37
    Czujnie na przedpolu Casilla.

38
    Faul Garcii w ofensywie.

39
    Szarża Simao. Przewraca się w szesnastce rywala Portugalczyk. Faulu nie było.

40
    Javier Agirre usiadł w trenerskim boksie.

41
    Powstrzymany atak pozycyjny gości.

42
    Kontra gospodarzy. Kończy ją uderzenie Falcao. Dwudziesty metr, lewa noga, ale piłka zmierza w sam środek bramki.

43
    Atletico autem z własnej połowy.

43
    Znów okres mało płynnej gry. Sporo strat.

44
    Powoli dobiega końca regulaminowy czas gry pierwszej połowy, ale pewnie 3-4 minuty doliczy arbiter.

44
    Zablokowana centra Luisa. Będzie korner.

45
    Bardzo głęboka centra Koke, spore zamieszanie, bronią się goście.

45
    Cztery minuty dolicza arbiter.

46
    Falcao do Turana. Ten centruje w kierunku Costy. Jeoo uderzenie głową broni Casilla, ale i tak Costa był na spalony.

47
    Bezkompromisowa interwencja Mirandy.

47
    Ładnie wyszli kilkoma podaniami z własnej połowy gospodarze, ale nic z tej akcji nie wynikło.

48
    Atletico stara się długo utrzymać przy piłce.

49
    Strata. Ruszył Capdevila.

49
    Będzie jeszcze bardzo ciekawie. Ostatnie sekundy pierwszej połowy. Gabi fauluje w środku pola Capdevilę. Sędzie sięga po żółtą kartkę, a kapitan gospodarzy ma już przecież kartonik na koncie. Czerwień. Całą drugą połowę goście grać będą w przewadze.

49
    I koniec pierwszej połowy.

Przez większą część pierwszej połowy trwała zacięta walka w środku pola. Najlepszy na boisku jest na razie bardzo aktywny Costa. Mnóstwo problemów mają z nim stoperzy gości.

Atletico wykorzystało błąd Espanyolu. Pamiętajmy jednak, że przez całą drugą połowę zagrają w osłabieniu, bez kapitana.

Do Madrytu wracamy za kwadrans. Bądźcie z nami, bo druga połowa zapowiada się naprawdę ciekawie.

Wracamy na Estadio Vicente Calderon.

Arbiter przeliczył zawodników, sprawdził gotowość obu bramkarzy. Zaczynamy.

46

46
    Forlin fauluje Falcao w walce o górną piłkę.

46
    Centra Koke. Nikt nie doszedł do piłki.

46
    Bliżej środka boiska gra teraz Koke.

46
    Jeszcze jeden rzut wolny. Jeszcze raz Koke, ale zbyt głęboka centra.

47
    Faul Koke w środku pola.

47
    Turan i Koke nie grają już tak szeroko. Wspomagają Tiago w środku.

48
    Atletico. Aut na wysokości szesnastki rywala.

48
    I rzut rożny. Nieudane dośrodkowanie.

48
    Jesteśmy już na połowie Atletico. Lopez w pole karne. Bronią się gracze Simeone.

49
    Kolejna akcja Espanyolu. Kończy ją niecelny strzał Garcii.

49
    Zmiana wśród gości. Longo za Forlina.

50
    Korner dla gospodarzy.

51
    Bardzo zła centra Koke. Wybijają piłkę goście.

51
    Jeszcze Juanfran w pole karne, ale kilku piłkarzy Atletico na spalonym.

52
    Świetne zgranie Falcao do Costy, ale ten zbyt mocno wypuścił sobie piłkę. Powstrzymuje go Colotto do spółki z Casillą.

52

52
    Bardzo dzielnie poczyna sobie Atletico. Nie widać osłabienia liczebnego.

53
    Tiago strzela z przed pola karnego. Rykoszet. Korner.

54
    Koke w kierunku bliższego słupka. Bronią się goście.

54
    Courtois. Nie ma na razie zbyt wiele pracy.

55
    Falcao stracił piłkę w akcji indywidualnej.

55
    Faul Turana w środku pola.

56
    Po wejściu Longo głębiej gra Verdu. Longo to typowy środkowy napastnik. Forlin, którego zmienił, był piwotem.

57
    Colotto fauluje rozpędzonego Costę. Żółtko. Już dziewiąte w tym meczu.

58
    Powstrzymany Luis.

58
    Wciąż jednak Atletico.

59
    Dopiero teraz niedokładna centra Costy kończy tę akcję.

62
    Długo pograli teraz piłką goście. Akcję kończy bardzo niedokładny strzał Garcii prawą nogą z dwudziestu kilku metrów.

Śledź stronę lajfy.com, gdzie możesz sprawdzić przebieg najważniejszych spotkań w ligach europejskich, a także z innych sportów, w relacji "minuta po minucie".

63
    Powoli zaczyna się okres dominacji gości.

63
    Za poczynania ofensywne Atletico odpowiadają już tylko Falcao i Costa. Często bywają osamotnieni w walce z 4-5 rywali.

64
    Ależ kapitalna szarża Costy. Szkoda, że jego podanie do Falcao jest niedokładne.

65
    Jeszcze Falcao do Turana. Turek w ostatniej chwili uprzedzony.

65
    Zmiana w zespole gości, a zarazem bardzo ciekawa sprawa. Obaj zawodnicy Espanyolu grali bowiem kiedyś na Vicente Calderon. Miejscowi kibice bardzo gorąco pożegnali Simao i przywitali Petrova.

67
    Capdevila w szesnastkę rywala. Niepewna interwencja Courtois. Z asekuracją pospieszył Godin.

67
    Dwa kornery dla Espanyolu. Z żadnego nic nie wynikło. Oba bił Petrov.

68
    Suarez na boisku, opuszcza je Suarez.

69
    Lopez w pole karne. Tym razem pewna interwencja Courtoisa.

69
    Atletico autem na wysokości szesnastki rywala.

70
    Lopez fauluje Costę niemal w narożniku boiska.

70
    Nie ma już Koke ani Gabiego. Kto zacentruje?

70
    Głęboka centra Turana. Bronią się goście.

71
    Costa. Tym razem na prawej stronie, ale powstrzymali go rywale.

72
    Miranda się nie patyczkuje. Kiedy trzeba zastopować rywala, często ekspediuje piłkę bardzo daleko.

72
    Falcao przyjmował piłkę ręką w polu karnym rywala.

73
    Atletico. Aut na własnej połowie.

74
    Piłka do Costy. Ten faulowany.

75
    Długi atak Espanyolu kończy centra Petrova. Piąstkuje Courtois.

75
    Długa piłka do Costy, ale uprzedził go czujny na przedpolu Casilla.

76
    Indywidualna akcja Costy. Powstrzymany jednak na szesnastym metrze.

77
    Znów centra Petrova i znów wybija Miranda.

78
    Kontra Atletico. Faul taktyczny Longo. Kolejne żółtko. Powstrzymany Falcao.

79
    Stracił piłkę Costa, a następnie sfaulował.

79
    Indywidualna akcja Falcao. Wygrany pojedynek biegowy z rywalem, ale zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i ubiegł go Casilla.

80
    Petrov zamyka na prawej stronie centrę Stuaniego.

80
    Rodriguez za Turana.

81
    Bardzo mądrze broni się Atletico.

82
    Goście mają tylko jeden pomysł na atakowanie bramki rywala. Piłka do Petrova i centra.

82
    Wreszcie zagrali inaczej goście. Akcja środkiem. Prostopadłe podanie Verdu do Garcii. Ten mija rywala, ale jego uderzenie jest zbyt słabe.

83
    Wreszcie było gorąco pod bramką Courtois. Najpierw próbował Garcia, później Stuani, ale obaj zablokowani.

83
    W międzyczasie ucierpiał Lopez.

84
    Do wejścia na boisko przygotowany Raul Garcia, którego do Atletico ściągał Agirre.

85
    Petrov z rzutu wolnego w szesnastkę rywala. Gospodarze wybijają na kornera.

85
    I jeszcze jeden rzut rożny. I znów Petrov.

86
    Raul Garcia za Costę. Brazylijczyk był dziś chyba najlepszy, choć przy kilku podaniach do Falcao też zabrakło dokładności.

87
    Petrov na szesnasty metr do Colotto. Ten próbuje rozpaczliwego strzału z powietrza, ale jest to uderzenie bardzo niecelne.

88
    Świetnie uwolnił się Falcao spod krycia rywala. Wyszedł na czystą pozycję, ale niepotrzebnie próbował podcinać piłkę na Casillą, zamiast spróbować mocnego uderzenia w róg.

89
    Centra w szesnastkę Atletico. Bardzo wysoko interweniuje Courtois, pewnie chwytając piłkę.

90

91
    Czy zdąży Espanyol? Moreno. Na chaos, do Garcii.

91
    Courtois od bramki.

91
    Kolejna kartka. Sanchez.

92
    Atletico. Aut na wysokości pola karnego rywala.

93
    Bardzo mądrze broni się Atletico. Przetrzymuje piłkę na połowie rywala.

93
    Raul Garcia. Strzela z narożnika pola karnego w kierunku bliższego słupka. Boczna siatka.

94
    Ostatnia akcja gości. Piłka meczowa w szesnastkę Courtoisa. Ten piąstkuje.

94
    Ostatni gwizdek.

Pierwsza połowa stała pod znakiem walki w środku pola. Gospodarze wykorzystali błąd defensywy gości, Costa wywalczył rzut karny, którego na bramkę zamienił Falcao. W ostatnich sekundach przed przerwą z boiska wyleciał Gabi, ale gracze Agirre nie potrafili wykorzystać tej gry w przewadze w drugiej odsłonie.

To wszystko z Madrytu. Za uwagę dziękuje Jakub Sidoruk. Kłaniam się nisko. Do przeczytania.

Koniec meczu. (21:06:09)
    Gole: 36. Falcao (kar.)

Kartki:   32. Tiago (MAD), 34. Gabi (MAD), 55. Turan (MAD) - 12. Casilla (ESP), 34. Stuani (ESP), 35. Moreno (ESP), 57. Colotto (ESP), 78. Longo (ESP), 91. Sanchez (ESP)   49. Gabi (MAD)

Atletico Madryt: Courtois, Luis, Godin, Miranda, Juanfran, Tiago, Gabi, Turan (80. Rodriguez), Koke (68. Suarez), Costa (86. Raul Garcia), Falcao
    RCD Espanyol Barcelona: Casilla, Capdevila, Moreno, Colotto, Lopez, Forlin (49. Longo), Sanchez, Simao (65. Petrov), Verdru, Stuani, Garcia

Sędziowie: Carlos Clos Gomez, Diaz, Marco, Munoz