GKS Bełchatów – Wisła K. 0:0 (koniec) | Ruch – Lech P. 0:4 (koniec)
0:0 (0:0)
Wisła Kraków
Niedziela 24.02.2013, 14:30 • Stadion GKS-u Bełchatów • PKO Ekstraklasa

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:30.

Zajmujący ostatnie, 16. miejsce w tabeli ligowej GKS Bełchatów podejmie na własnym stadionie zajmującą 12. pozycję Wisłę Kraków.

GKS skazany jest na spadek z T-Mobile Ekstraklasy, a Wisła znana z bardzo dobrej, szybkiej gry rozczarowała w rundzie jesiennej.

W ostatnim meczu GKS przegrał z Piastem Gliwice 1:3, a Wisła musiała uznać wyższość Zagłębia, które strzeliło Białej Gwieździe 4 bramki. Wiślacy odpowiedzieli jednym trafieniem Łukasza Garguły z rzutu karnego.

Zespół z Bełchatowa w zimowej przerwie wzmocnili m.in. Patryk Rachwał, Emilijus Zubas, Bartosz Żurek, Krzysztof Michalak oraz Mouhamadou Traoré, którzy mają zapewnić Brunatnym utrzymanie w lidze.

W okienku transferowym do Wiślaków dołączył Kamil Kosowski, który w poprzedniej rundzie był zawodnikiem GKS-u Bełchatów.

Sędzią tego meczu będzie Szymon Marciniak z Płocka.

Znamy wyjściowe składy obu drużyn:

GKS Bełchatów: Zubas - Basta, Michalski, Wilusz, Kosznik - Mateusz Mak, Rachwał, Witasik, Madej - Wacławczyk - Bartosiak

Wisła Kraków: Pareiko - Jovanović, Głowacki, Sobolewski, Jaliens - Wilk - Małecki, Iliev, Chrapek, Kosowski - Sikorski.

Sędziowie: Szymon Marciniak (Płock).

Do meczu pozostało 5 minut.

Szymon Marciniak wyprowadza oba zespoły na środek boiska.

Bardzo słaba frekwencja na stadionie w Bełchatowie.

1

2
    Dalekie podanie w stronę Sikorskiego, ale napastnik Białej Gwiazdy nie przyjął piłki i od bramki grę wznawia Zubas.

3
    Basta dobrym podaniem uruchamia Mateusza Maka, ale Kosowski odbiera mu piłkę.

3
    Małecki wślizgiem odbiera piłkę Kosznikowi.

5
    Wilk faulował Wacławczyka. Przy piłce gospodarze.

6
    Uderzenie Małeckiego blokuje obrońca. Rzut rożny dla Wiślaków.

7
    Dobre dośrodkowanie Kosowskiego i minimalnie niecelny strzał Jaliensa.

8
    Szybka indywidualna akcja Basty, jego dośrodkowanie zablokowane i będzie rzut rożny dla GKS-u.

8
    Pareiko piąstkuje futbolówkę.

9
    Dośrodkowanie Kosowskiego, ale Sikorski nie zamknął akcji i piłkę złapał Zubas.

10
    Ależ dużo szczęścia mieli piłkarze Wisły. Basta płasko wrzuca piłkę w pole karne i Głowacki wślizgiem wybija piłkę na rzut rożny. Futbolówka przeleciała bardzo blisko słupka bramki Pareiko. Niewiele zabrakło i mieli byśmy bramkę samobójczą.

10
    Kolejne dobre piąstkowanie Pareiko.

11
    Niecelne uderzenie Cezarego Wilka z 20 metrów.

13
    Drobnego urazu w starciu z Głowackim doznał Bartosiak, ale po chwili wrócił na plac gry.

14
    Rzut wolny dla Wisły Kraków po faulu na Danielu Sikorskim.

15
    Strzał Ilieva po rykoszecie, ale świetną interwencją popisał się Zubas!

18
    Złe wybicie Pareiki i przy piłce zawodnicy GKS-u.

20
    Świetna akcja GKS-u Bełchatów. Piłkarze Kamila Kieresia wymienili między sobą kilka podań z pierwsze piłki. Podanie do Mateusza Maka, który dośrodkował futbolówkę na pole karne. Bartosiak próbował pokonać Pareike głową, ale górą bramkarz Wisły.

21
    Zubas łapie piłkę po zamieszaniu w polu karnym bełchatowian.

23
    Made wrzucał piłkę na pole karne z rzutu wolnego, ale Sobolewski głową wybił futbolówkę poza plac gry.

24
    Adrian Basa uderza z woleja, ale niecelnie.

26
    Rzut wolny podyktowany po faulu na Kosowskim. Szybko rozpoczął zawodnik Wisły, ale dośrodkowanie wybijają obrońcy. Po chwili kolejny rzut wolny dla Wisły i futbolówkę łapie Zubas.

27
    Bardzo niecelny strzał Chrapka.

30
    Faul Cezarego Wilka na środku boiska. Rachwał rozpoczął grę od rzutu wolnego.

30
    Kolejny rzut wolny dla GKS-u. 25 metrów od bramki Wisły. Przy piłce Łukasz Madej, Adrian Basta i Mateusz Mak.

31
    Uderzenie Madeja w mur, poprawkę Wacławczyka z woleja łapie golkiper Białej Gwiazdy.

32
    Sikorski w polu karnym podaje do Chrapka, którego uderzenie blokuje Rachwał.

33
    Brzydki faul Wilka na Wacławczyku.

35
    Kiks przy dośrodkowaniu Jovanovicia i od bramki rozpocznie dobrze grający w dzisiejszym meczu Zubas.

36
    Żółtą kartką ukarany został Cezary Wilk.

38
    Rachwał fauluje Ilieva przy linii środkowej boiska.

43
    Mak wrzucał piłkę na pole karne, ale pewnie chwycił ją Pareiko.

44
    Bartosiak na pozycji spalonej.

44
    Wilusz wyjaśnia sytuację po dośrodkowaniu Kosowskiego.

W ostatnich sekundach pierwszej połowy była dobra okazja dla gospodarzy. Dośrodkowanie Madeja wprost na głowę Wilusza, który nie trafia w bramkę z kilku metrów.

Bardzo wyrównana pierwsza połowa za nami.

Wracamy na stadion. Już za kilka chwil rozpocznie się druga część meczu.

Na boisku są już piłkarze Wisły, którzy czekają na sędziów oraz zawodników gospodarzy.

46

47
    Bez zmian oba zespoły przystąpiły do drugiej części tego meczu.

48
    Ładna akcja Ilieva, ale Małecki totalnie zespół akcję Wiślaków...

48
    Pierwsze uderzenie Małeckiego - broni Zubas.

49
    Komiczne zagranie Wilusza we własnym polu karnym, na szczęście obrońca GKS-u nie dotknął piłki ręką.

49
    Iliev ukarany żółtą kartką za faul taktyczny.

52
    Zubas łapie dośrodkowanie Wiślaków.

54
    Szybsza akcja Wiślaków i od razu rzut rożny.

55
    Wilusz uprzedził Sikorskiego, kolejny rzut rożny.

57
    Boguski przygotowany do wejścia na boisko.

59
    Świetne podanie Basty w pole karne i uderzenie Wacławczyka, górą bramkarz Wisły!

60
    Śledź stronę lajfy.com, gdzie możesz sprawdzić przebieg najważniejszych spotkań w ligach europejskich, a także z innych sportów, w relacji "minuta po minucie".

60
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Chrapek, na boisko wchodzi Boguski.

62
    Głowacki próbował długim zagraniem uruchomić Sikorskiego, ale ten nie przejął piłki.

63
    Mocne uderzenie Małeckiego, ale bardzo niecelne....

65
    Madej próbował przelobować Pareike, ale uderzenie ląduje za bramkę.

65
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Sikorski, na boisko wchodzi Genkow.

66
    Pierwszy strzał Genkowa, ale napastnik Wisły Kraków uderzył za mocno i niecelnie.

68
    Powinno być 1:0 dla Bełchatowa. Świetny drybling Maka, podanie na 5 metr do Bartosiaka, który zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i piłkę chwycił Pareiko!

69
    Zmiana w drużynie GKS Bełchatów: z boiska schodzi Bartosiak, na boisko wchodzi Traoré.

70
    Rzut rożny dla Wisły Kraków.

71
    Obrońcy GKS-u wybijaą piłkę do przodu.

72
    Rzut wolny dla GKS-u. Faulowany Mateusz Mak.

73
    Wilk wybija futbolówkę na rzut rożny.

74
    Uderzenie z powietrza Madeja, ale piłka poleciała wysoko nad bramką Wisły.

76
    Zbyt słabe uderzenie Madeja, piłkę bez problemu obronił Sergei Pareiko.

77
    Faulowany Traoré i rzut wolny dla GKS-u.

78
    Pareiko łapie dośrodkowanie Basty.

79
    Głowacki ukarany czerwoną kartką po faulu na Traoré!

80
    Rzut rożny dla GKS-u!

81
    Tym razem Traoré faulował. Rzut wolny dla Wisły.

82
    Zmiana w drużynie GKS Bełchatów: z boiska schodzi Mak, na boisko wchodzi Żurek.

84
    Uderzenie Kosznika na raty broni Pareiko.

85
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Kosowski, na boisko wchodzi Chávez.

86
    Rzut wolny dla GKS-u Bełchatów.

87
    Dośrodkowanie Madeja i uderzenie Kosznika! Było bardzo blisko!

88
    Strzał Madeja z ostrego kąta łapie Pareiko.

89
    Traoré faulowany na linii pola karnego! Będzie bardzo groźnie pod bramką Wisły!

89
    Wacławczyk w mur, ale piłka wyleciała poza linię boiska i będzie rzut rożny.

90
    Szymon Marciniak dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry drugiej części meczu.

90+2
    Będzie okazja dla Wisły Kraków. Rzut wolny, przy piłce Małecki.

90+2
    Uderzenie Ilieva obok bramki.

90+3
    Rzut rożny dla Wisły.

90+3
    Zmiana w drużynie GKS Bełchatów: z boiska schodzi Madej, na boisko wchodzi Michalak.

90+3
    Jovanović wrzuca piłkę na pole karne, uderzenie głową Ilieva pewnie łapie Zubas!

Szymon Marciniak kończy mecz. GKS Bełchatów na własnym stadionie remisuje z Wisłą Kraków 0:0.

Dziękuję za uwagę i zapraszam na inne mecze w serwisie lajfy.com (16:22:31)