Lyon – Guingamp 3:1 (koniec) | Reims – Lille 2:0 (koniec) | Saint-Étienne – Monaco 1:1 (koniec)
PSG – Olympique 2:0 (koniec)
AS Saint-Étienne
1:1 (0:1)
AS Monaco
Niedziela 09.11.2014, 17:00 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Dziękuje serdecznie za śledzenie relacji z tego spotkania, jednak najciekawszy mecz tej kolejki w Ligue 1 przed nami, gdyż na stadionie Parc des Princes zmierzy się wicelider kontra lider Olympique Marsylia, a na relacje z tego spotkania zapraszam rzecz jasna na portal lajfy.com (18:59:58)

Na stadionie w Stade Geoffroy-Guichard następuje podział punktów co wydaje się z przebiegu spotkania sprawiedliwym wynikiem, ponieważ jedna i druga drużyna stworzyła sobie podobną ilość dogodnych okazji do zdobycia bramki. Na pewno z tego remisu bardziej zadowoleni są gracze AS Monaco, którzy kończyli ten mecz w "10".

90+4

90+3
    Na pozycji spalonej po raz kolejny Hamoumar, który nad wyraz często dzisiaj był na ofsajdzie.

90+2
    Zmiana w drużynie AS Monaco: z boiska schodzi Dirar, na boisku pojawia się Abdennour.

90
    Centra z lewej strony boiska i wbiegający Ocampos minimalnie mija się z piłką i to samo robi bramkarz gospodarzy!

90
    Druga połowa potrwa dodatkowe trzy minuty.

89
    Erding otrzymuje prostopadłe podanie, które otwierało mu droge do sytuacji sam na sam, jednak Turek na pozycji spalonej.

88
    Zbyt mocna centra z prawej strony boiska, lecz Mollowi udało się utrzymać piłke w boisku i wrzuca sprzed pola karnego, ale z bramki wychodzi Subasić i łapie futbolówke na piątym metrze.

87
    Zmiana w drużynie AS Saint-Étienne: z boiska schodzi van Wolfswinkel, na boisku pojawia się Mollo.

86
    Kontratak wykonaniu gospodarzy i podanie między obrońców do Hamouma, który jest na pozycji spalonej.

85
    Krótko rozegrany rzut wolny i wycofanie piłki na własną połowe na zyskanie czasu.

84
    Rzut wolny dla Monako na 40 metrze po zagraniu piłki przez jednego zawodników w zielono-białym trykocie.

83
    Centra w pole karne gości i z bramki wychodzi golkiper gości i pewnie chwyta piłke.

82
    "Les verts" rozgrywa piłke na 30 metrze wzdłuż szerokości boiska i próbują wpierw lewą potem prawą, a ostatecznie tracą futbolówke na rzecz zawodnika przyjezdnych.

81
    Goście wybijają wszystko co się da, a posiadanie piłki wynosi 58%-42% na korzyść gospodarzy, to ukazuje przewage graczy Saint-Etienne.

80
    Strzał z około 40 metrów Lemoine i futbolówka minimalnie nad spojeniem bramki gości! Jakby to wpadło to bramka z rodzajów stadiony świata!

79
    Centra w pole karne w kieurmku Hamouma, który liczył że futbolówka minie obrońce gości, lecz tak się nie stało i przy piłce gracze Monako.

78
    Prostopadłe podanie na lewą strone do van Wolfswinkela, który zbyt wcześnie wybiegł przed obrońców i mamy pozycje spaloną.

77
    Gospodarze wzmocnili atak, natomiast goście wzmocnili formacje obronną ciekawe, który trener okaże wyjdzie z tej sytuacji obronną ręką?

76
    Zmiana w drużynie AS Saint-Étienne: z boiska schodzi Diomandé, na boisku pojawia się Erdinç.

75
    Zmiana w drużynie AS Monaco: z boiska schodzi Traore, na boisku pojawia się Kondogbia.

74
    Gościom udało się na moment wydostać z własnej połowy co pozwoliło graczom z formacji obronnej na złapanie na moment tchu.

73
    Przycisnęli zawodnicy "Les Verts" goście stosują już we własnym polu karnym "obrone Częstochowy" ciekawe jak długo przetrwa?

72
    Od rzutu wolnego na własnej połowie wznowili gracze Saint-Etienne.

71
    Bakayoko (AS Monaco) ogląda drugi żółty kartonik w konsekwencji czerwoną kartke i goście kończą ten mecz w "10".

70
    Długa piłka z obrony w pole karne Saint-Etienne i bliski przejęcia tego podania Ocampos, ale defensor gospodarzy ostatecznie ratuje się wybiciem piłki na aut.

69
    Rzut wolny dla gości na 40 metrze boiska i centre Moutinho łapie pewnie wychodzący z bramki Ruffier.

68
    Kolejna centra z prawej strony boiska i tym razem od futbolówka ląduje poza boiskiem, a od rzutu rożnego wznowią gospodarze.

67
    Szybka kontra wykonaniu gospodarzy i z końcowej linii wrzuca na piąty metr pola karnego przyjezdnych Monnet-Paquet i centre przejmuje obrońca w biało-czerwonych trykocie.

66
    Ostre dośrodkowanie w pole karne gości i z piłką minimalnie mija się Sall oraz jego kolega zespołu!

65
    Rzut wolny dla Saint-Etienne na około 35 metrze od bramki gości z lewej strony boiska.

64
    Zmiana w drużynie AS Monaco: z boiska schodzi Germain, na boisku pojawia się Ocampos.

63
    Prostopadłe podanie do Traore, który jest na pozycji spalonej i sędzia asystent podnosi chorągiewke do góry.

62
    Gospodarze w ataku pozycyjnym, ale nie mogą przedrzeć się w pole karne przyjezdnych i wycofują piłke na własną połowe.

61
    Dośrodkowanie z lewej strony boiska w pole karne AS Monaco i pewnie chwyta futbolówke Subasić.

60
    Napór gospodarzy trwa nadal, gdyż to im bardziej zależy na zgarnięciu trzech punktów w dzisiejszym spotkaniu.

59
    Od środka rozpoczęli goście, którzy po wyjściu na prowadzenie oddali całkowicie inicjatywe co się zemściło.
    van WOLFSWINKEL - 1:1

58
    Gol dla Saint-Étienne!
    Świetne prostopadłe otrzymał Hamouma, który wychodzi sam na sam, jednak podaje na lewą strone do RICKY VAN WOLFSWINKELA, który trafia do pustej bramki i mamy wyrównanie.

56
    Germain świetnie uderza zza pola karnego i Ruffier popisuje interwencją, która uratowała gospodarzy przed stratą bramki.

55
    Rzut wolny dla Monako i piłka zgrana na lewą strone Germain, który sprytnie próbował przerzucić nad głową obrońcy gospodarzy co mu się udaje, jednak z bramki wyszedł Ruffier i złapał piłke w odpowiednim momencie.

54
    Moutinho wbiegł w pole karne gospodarzy i wystawił piłke wzdłuż 11 metra, ale nie było tam żadnego z jego kolegów.

53
    Rzut wolny dla przyjezdnych na środku boiska i piłka zostaje wycofana do własnego bramkarza.

52
    W ataku pozycyjnym nieustannie zawodnicy gospodarzy, którzy szukają drogi do pola karnego gości i jak na razie nie mogą jej znaleźć.

51
    Niebezpieczne dośrodkowanie w pole karne gospodarzy i futbolówka na szczęście Saint-Etienne nie znajduje drogi do bramki, a było naprawde blisko!

50
    Diomande fauluje blisko własnego narożnika pola karnego i będziemy mieli niebezpieczny rzut wolny dla AS Monaco.

49
    Rozrzucenie piłki na prawą strone do Lemoine, który jest atakowany przez dwójke obrońców Monako i udaje mu się sprytnym dryblingiem wbiec w pole karne przyjezdny, lecz powstrzymuje go trzeci defensor gości.

48
    Gospodarze mieli trzy okazje by uderzyć w polu karnym gości, jednak żaden z graczy Saint-Etienne nie zdecydował się by uderzyć futbolówke.

47
    Od początku drugiej połowy spotkania przycisnęli gospodarze, którzy wyglądają na tych, którym bardziej na wyniku w tym meczu zależy.

46

Za nami pierwsze 45 minut spotkania, po których na prowadzeniu są goście po bramce z dystansu Toulalana. Saint-Etienne gra przeciętnie, żeby nie powiedzieć, że słabo. AS Monaco również po zdobyciu bramki zdecydowanie spuściło z tonu co sprawiło, że długi gwizdek kończący pierwszą część spotkania obudził nie jednego kibica znajdującego się stadionie.

45+1
    Koniec pierwszej połowy.

45
    Pierwsza połowa potrwa dodatkowe 60 sekund.

45
    Rzut rożny dla gospodarzy w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry pierwszej połowy.

44
    Centra z rzutu wolnego w pole karne AS Monaco i defensorzy gości wybijają piłke na połowe gospodarzy.

44
    Carvalho (AS Monaco) zostaje ukarany żółtą kartką i jest to kolejny kartonik w ostatnich minutach tego meczu.

43
    Tempo meczu zdecydowanie spadło i obie drużyny grają niechlujnie nie potrafiąc wymienić kilkunastu celnych podań co zdecydowanie nie sprzyja widowisku.

41
    Sall (Saint-Etienne) zostaje ukarany żółtą kartką za trafienie rywala łokciem w twarz.

40
    "Les Verts" w ataku pozycyjnym i rozrzucenie na prawą strone boiska i defensor gości blokuje dośrodkowanie, więc będziemy mieli drugi rzut rożny dla gospodarzy.

39
    Kombinacyjnie rozegrany rzut wolny przez gości i piłka wpada w pole karne Saint-Etienne, lecz nie ma tam ani jednego gracza w biało-czerwonym stroju.

38
    Na 40 metrze faulowany zawodnik przyjezdnych i obejrzymy centre w pole karne gospodarzy.

37
    Goście teraz rozgrywają piłke na własnej połowie starając się szanować futbolówke co nie podoba się kibicom zgromadzonym na stadionie.

36
    Gospodarze rozgrywają piłke na własnej połowie i ostatecznie wycofują futbolówke do własnego golkipera.

35
    Moutinho wrzuca z głębi pola na piąty metr, a tam główką uderza wbiegający Germain, który minimalnie przestrzela!

34
    Długa piłka do Traore, który nie jest w stanie dojść do podania i bezpańską piłke łapie Ruffier.

33
    Bakayoko (AS Monaco) zostaje ukarany żółtą kartką przez sędziego głównego, który nie należy do pobłażliwych arbitrów.

32
    Centra z lewej strony boiska zostaje wybita przez defensora gości i piłka spada przed pole karne z lewej strony, a tam obrońce Monako fauluje Monnet-Paquet.

31
    Lewą stroną boiska rozpędza się Hamouma, który ostatecznie wywalcza wrzut piłki z autu na wysokości pola karnego Monako.

30
    Niedokładne podanie na prawą strone tuż przy narożniku pola karnego przyjezdnych i Monnet-Paquet nie jest w stanie opanować futbolówki, która opuszcza boisko.

29
    Dirar otrzymuje podanie na środku boiska, lecz mokra murawa i piłka uciekła mu spod nóg i przejął ją gracz gospodarzy, który jest faulowany przez Dirara.

28
    Tabanou (Saint-Etienne) ukarany żółtą kartką za przerwanie kontry wykonaniu gości.

28
    Centra z rzutu rożnego opuszcza pole karne gości i trafia pod nogi Tabanou, który uderza bezpośrednio na bramke, ale jego próba okazała się niecelna.

27
    Tym razem zamiast centry oglądamy prostopadłe podanie do Hamouma, który biegnie z piłką do linii końcowej i wywalcza pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu.

26
    Kolejny rzut wolny tym razem z drugiej strony boiska z podobnej odległości jak przed momentem.

25
    Rzut wolny dla gospodarzy z około 30 metra od bramki gości i zapewne za moment obejrzymy centre w pole karne przyjezdnych.

24
    Traore próbuje odebrać piłke w polu karnym rywala i popychany obrońca w końcu zgubił futbolówke, lecz sędzia pokazuje, że napastnik Monako faulował rywala.

23
    Wysunięcie piłki z rzutu wolnego do Tabanou, który uderza na bramke, ale zamiast w nią trafia tylko w boczne bandy znajdujące się obok prawego słupka.

22
    Rzut wolny dla Saint-Etienne z około 30 metrów .

21
    Wydaje się, że gracze gości nie potrzebnie cofnęli się na własną połowe, ponieważ powinni ruszyć do wzmożonych ataków i podwyższyć prowadzenie.

20
    Goście cofnęli się na własną połowe skąd będą teraz starali się wyprowadzać zabójcze kontrataki.

19
    Kolejna świetnej okazji znalazł się Hamouma, który trafia do bramki gości, ale po raz drugi jest na pozycji spalonej.

18
    Od środka rozpoczęli gospodarze, którzy muszą teraz dążyć by wyrównać w tym spotkaniu.
    TOULALAN - 0:1

17
    Z piłką do linii końcowej biegnie zawodnik przyjezdnych, który wycofuje do Moutinho, a ten kiksuje, lecz udaje mu się podać do stojącego na 30 metrze JEREMEGO TOULANA, a ten potężnym uderzeniem trafił swojego kolege Traore i futbolówka zmieniła lot piłki całkowicie zaskakując Ruffiera.

15
    Świetna akcja wykonaniu gospodarzy i piłke podcinką na piąty metr otrzymuje Hamouma i uderza wprost wychodzącego z bramki gospodarzy, jednak zawodnik gospodarzy był na minimalnym ofsajdzie.

14
    Bezpańska futbolówka wpada prosto w dłonie Subasica, który odgrywa od razu do swoich kolegów z obrony.

13
    W ataku pozycyjnym gracze gospodarzy, którzy zmuszeni są wycofać piłke na własną połowe po czym próbują atakować lewą stroną boisko i od wrzutu z autu wznowią gracze gości.

12
    Przy wyprowadzaniu akcji faulowany zawodnik gospodarzy, a konkretnie kapitan zespołu Clement.

11
    Goście w ataku na bramke gospodarzy i podanie otrzymuje Moutinho, który zgrywa piętka do Traore, który nie zrozumiał intencji się ze swoim kolegą i piłka opuściła plac gry.

10
    Futbolówke po wrzutce z rzutu rożnego łapie pewnie Ruffier i w ataku gracze w zielono-białych trykotach. Akcja zostaje przerwana gwizdkiem sędziego w środkowej strefie boiska, gdyż faulował gracz przyjezdnych.

9
    Było groźnie centra w pole karne gospodarzy i defensor Saint-Etienne mało brakło, a wbił futbolówke do własnej bramki i ostatecznie futbolówka ląduje poza boiskiem, a od rzutu rożnego wznowili gracze Monako.

8
    Podanie na prawą stroną do zawodnika gości, który walczy choćby o rzut rożny dla swojego zespołu, ale sędzia liniowy pokazuje chorągiewką, że od bramki wznowi Ruffier.

7
    Podanie na lewą strone do Lemoine, który nie jest w stanie dojść do piłki i stara się wywalczyć rzut rożny dla swojego zespołu ostatecznie futbolówka ląduje na aucie tuż przy polu karnym rywali.

6
    W ataku pozycyjnym bogacze z Monako, którym nie udaje się wymienić kilkunastu podań przed polem karnym rywali, gdyż defensorzy gospodarzy dobrze czytają gre i przejmują jedno z podań.

5
    Długa piłka skierowana do Traore, lecz zbyt mocna i futbolówka pada łupem Ruffiera .

4
    Na swojej połowie podania wymieniają "Les Verts", którzy starają się zaatakować prawym skrzydłem boisko co im się nie udaje i piłka pada łupem gracza gości.

3
    W ataku gracze z Monako, którzy stracili piłke tuż przed polem karnym Saint-Étienne i ostatecznie sędzia przerywa akcje gwizdkiem po faulu w środkowej strefie boiska jednego z graczy gospodarzy.

2
    Do prawego narożnika pola karnego zszedł Catherine, który próbował wywalczyć rzut rożny dla swojego zespołu, jednak tylko stracił piłke na rzecz rywali.

1
    Pierwszy gwizdek w tym spotkaniu zabrzmiał. Spotkanie od środka rozpoczęli zawodnicy Monaco, którzy wystąpią w dniu dzisiejszym w biało-czerwonych strojach, natomiast gospodarze grają w tradycyjnych zielono-białych strojach.

1

AS Saint-Étienne: Ruffier – Théophile-Catherine, Bayal, Pogba, Tabanou – Lemoine, Clément, Diomandé, Hamouma, Monnet-Paquet – Van Wolfswinkel

AS Monaco: Subasic – Fabinho, Raggi, Carvalho, Kurzawa – Toulalan, Bakayoko – Dirar, Moutinho, Germain – Traoré

Sędzia główny: S. Lannoy
    Asystenci: J. Aube, D. Benech
    Sędzia techniczny: A. Delerue.

Na spotkanie zapraszam już na godzinie 16:30 kiedy to podam oficjalne "11" jakie wystąpią naprzeciw siebie, a do takiego meczu specjalnie zachęcać nikogo nie muszę.

Mecz będzie o tyle ciekawym widowiskiem, że obie drużyny w tabeli dzielą trzy punkty i każda z nich na pewno nie będzie chciała przegrać, gdyż będzie to komplikowało plany obu drużyn na ten sezon. Wydaje się, że bardziej zmotywowani do meczu wyjdą goście, którzy muszą gonić liderujących Olympique Marsylia i PSG. Co ciekawe gracze z Księstwa Monako ostatni raz wygrali na stadionie Saint-Étienne wygrali ponad siedem lat temu i zapewne, to ich dodatkowo motywuje by w końcu przełamać tą fatalną serie z Les Verts.

W historii spotkań obu drużyn częściej górą byli gospodarze, którzy wygrywali 10-krtonie, goście odnieśli trzy zwycięstwa mniej i 8-krtonie padał remis w potyczkach obu drużyn. We wszystkich spotkaniach pomiędzy obiema ekipami padło 63 bramki co daje średnią na mecz 2,52.

Jako, że jestem osobą, która uwielbia statystyki to podziele się z państwem kilkoma niezwykle interesującymi zestawieniami.

Gospodarze w tym sezonie ligowym strzelają średnio 0,78 gola na mecz, natomiast tracą 0,72 bramki na spotkanie. Goście na spotkanie zdobywają średnio 0,94 gola na mecz, a tracą 0,88. Średnia minuta strzelenia gola przez Saint-Étienne, to 62 minuty, a starty gola to 52 minuty. AS Monaco strzela średnio co 54 minuty, a daje sobie strzelić co 51 minut.

Drużyna z Księstwa Monaco po naprawde słabym początku sezonu wreszcie wraca na właściwe tory, które nie są jeszcze w pełni sprawne. 40 letni Leonardo Jardim miał przed sobą ciężkie zadanie po utracie przed sezonem Jamesa Rodrigueza musiał wypełnić tą luke, gdyż zespół musiał się przestawić na gre zespołową, a nie na liczenie tylko na swoją gwiazde. W ostatnich pięciu rozegranych meczach w lidze AS Monaco dwukrotnie wygrało, dwukrotnie przegrywało i raz zremisowało, czyli ma dokładnie taką samą statystyke jak ich dzisiejszy rywal. W poprzedniej kolejce rozgrywali swój mecz na własnym obiekcie Stade de Reims, z którym zremisowali 1-1.

Najlepszymi strzelcami w zespole gości jest para Carraso i Berabtov, którzy zdobyli w tym sezonie ogółem pięć bramek. Co do występu tego nie ma co się martwić, to jednak pojawienie się Berbatova stoi pod dużym znakiem zapytania, ponieważ Bułgar w czwartek wrócił do treningów. Oprócz Berbatova trener gości nie będzie mógł skorzystać z usług Benjamina Corgneta, Francoisa Clerca i Renaud Cohade’a.

Saint-Étienne do liderującego Olympique Marsylia traci siedem punktów, jednak gospodarze nie mają chyba tak wysoko postawionych celów jak wygranie ligi. Na pewno marzą by zagrać w następnym sezonie w europejskich pucharach tak jak ma miejsce w tym sezonie. W ostatnich pięciu spotkaniach "Les Verts" odnieśli dwukrotnie zwycięstwo, dwukrotnie przegrali i raz zremisowali. W ubiegłej kolejce rozgrywali swój mecz na wyjeździe z Lille, z którym zremisowali 1-1.

Najlepszym strzelcami w zespole gospodarzy jest Erding i Gradel, którzy zdobyli dla swojego zespołu w tym sezonie sześć bramek co nie jest jakimś imponującym wynikiem w Ligue 1. Trener Christophe Galtier nie będzie mógł skorzystać w niedzielę z usług Benjamina Corgneta, Francoisa Clerca i Renaud Cohade’a.

Czas na jedno z najciekawiej zapowiadających się spotkań 13 kolejki Ligue 1. Do Saint-Etienne przyjeżdżają bogacze z Monaco, którzy nie przegrali w lidze od czterech spotkaniach, natomiast gospodarze po dobrym początku sezonu w ostatnim czasie zaliczają spadek formy. Zapraszam do przeczytania krótkich opisów obu ekip.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Jarek Jurkiewicz

Gole: 58. van Wolfswinkel – 17. Toulalan

Kartki:   28. Tabanou (SET), 41. Sall (SET) – 33. Bakayoko (ASM), 44. Carvalho (ASM)   71. Bakayoko (ASM)

AS Saint-Étienne: Ruffier – Théophile-Catherine, Bayal, Pogba, Tabanou – Lemoine, Clément, Diomandé(76.Erdinç), Hamouma, Monnet-Paquet – Van Wolfswinkel(87.Mollo)
    Zmiany: Gradel, Erdinç, Mollo, Brison, Baysse, Moulin

AS Monaco: Subasic – Fabinho, Raggi, Carvalho, Kurzawa – Toulalan, Bakayoko – Dirar(90+2.Elderson ), Moutinho, Germain(64.Ocampos) – Traoré(75.Kondogbia)
    Zmiany: Stekelenburg, Abdennour, Elderson, Ocampos, Silva, Kondogbia, Martial

Sędzia techniczny: A. Delerue