Grunwald R.Ś. – Skalnik 4:0 (koniec) | Ruch II – Polonia Ł. 3:0 (koniec) | Wisła II – Unia T. 2:0 (koniec)
Oława – Dąb 0:0 (koniec) | Bałtyk K. – Drawa 0:0 (koniec) | Czaniec – Górnik II 3:2 (koniec)
Górnik Wes. – Odra O. 0:2 (koniec) | Pogoń II S. – Polonia W. 0:0 (koniec) | Włocłavia – Chełminianka 1:0 (koniec)
Resovia – Sokół 3:1 (koniec) | Gryf – Lechia II 1:3 (koniec) | Start W. – Jarota 1:1 (koniec)
ŁKS – Radomiak 0:0 (koniec) | Broń – Warta S. 2:0 (koniec)
LKS Czaniec
3:2 (2:1)
Górnik II Zabrze
Sobota 18.04.2015, 16:00 • Czaniec, ul. Zagłębocze 9 • 3 Liga

Świetne widowisko z happyendem LKS Czaniec! Pięć goli, czerwona kartka, rzut karny w tym meczu było wszystko! Czaniec wskakuje dzięki temu zwycięstwu na ósme miejsce w tabeli! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje! (17:56:44)

90+4

90+3
    Praciak ukarany żółtą kartką. Nerwowa końcówka!

90+2
    Piłka meczowa gości! Kapitalny strzał z pola karnego broni Kawaler. Czaniec wraca z dalekiej podróży!

90+1
    Jesteśmy już w doliczonym czasie gry, a Czaniec wciąż w natarciu. Chyba już nie wypuszczą gospodarze tego zwycięstwa z rąk!

90
    Gołuch dośrodkowuje, znów lepszy Kuchta od Praciaka.

89
    Goście próbowali dośrodkowania z rzutu wolnego. Piłka w rękach Kawalera.

88
    Gruszka wbiegł w pole karne jednak nie dokładnie zagrał do Praciaka.

87
    Czaniec ciągle na połowie Górnika. Gospodarze dążą do zdobycia czwartego gola!

85
    Dobre dośrodkowanie Nagiego z rzutu wolnego, piłkę jednak wybija Kuchta.

84
    Świetna kontra Czańca jednak Praciak za mocno do Rzeszutki.

83
    Nagi teraz na spalonym i piłkę do gry wprowadza Kuchta.

82
    Teraz Czaniec przycisnął Zabrzan i nie wypuszcza ich z własnej połowy. W dalszym ciągu mecz toczy się w świetnym tempie.

81
    Za strzelca dwóch bramek, Fabisiak, na boisko wchodzi Grzech.

80
    Gospodarze sprytnie rozegrali rzut rożny jednak goście wybijają piłkę na aut.

79
    Przerwa w grze. Na boisku leży Słodowy, któremu udzielana jest pomoc medyczna.

78
    Górnicy mimo gry w osłabieniu próbują atakować. Teraz będzie jednak rzut rożny dla Czańca.

76
    Kolejna zmiana w zespole Zabrzańskiego Górnika. Za Weremkę wchodzi Hojka.

75
    Z naszej perspektywy powinien być rzut karny dla gospodarzy. Fabisiak wychodził na czystą pozycję i był podcinany. Sędzia jednak nie użył gwizdka.

74
    Waligóra przerwał teraz akcję gości w środku pola, a sędzia ukarał go żółtą kartką.

72
    Łoś dośrodkowywał teraz ale Praciak przegrał walkę o piłkę Kuchtą. Gospodarze próbują zamknąć już to spotkanie. Mają teraz wszystko w swoich rękach.

70
    Dankowski ukarany drugą zółtą kartką za ostry faul na Gołuchu i goście będą kończyć to spotkanie w dziesiątkę! Tylko czerwonej kartki nam brakował w tym meczu!

67
    W drugiej połowie oglądamy kapitalne widowisko! Jedni i drudzy są bardzo otwarci co stwarza wiele okazji, a nam dostarcza wielu emocji!

66
    Konieczny za Calińskiego w zespole gości.

65
    Goooool dla LKS-u!
    Dośrodkowanie Fabisiak za krótkie przejmuje Gołuch, który odgrywa z powrotem do Fabisiak, a ten wrzuca dokładnie na głowę młodziutkiego Kurpiosa, który zdobywa swoją pierwszą bramkę w seniorskiej karierze!

65
    Zmiana u gospodarzy. Gołuch za Hałata. Od razu wprowadzony zawodnik wywalczył rzut rożny.

64
    A teraz odpowiedź Czańca! Najpierw po akcji Rzeszutki szansę sam na sam miał Praciak, dobrze interweniował Kuchta. Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Nagi nie trafił z 5 metrów!

63
    Kolejny strzał Nowaka z dystansu! Kawaler dobrze sparuje piłkę do boku. Goście idą za ciosem!

62
    Kolejna szansa gości! Nowak dośrodkowuje w pole karne jednak nikt nie zamknął tej sytuacji.

61
    Gol dla Górnika II!
    Pewnym strzelcem karnego okazał się Nowak. Piłkę miał na rękach jeszcze Kawaler ale nie zdołał obronić tego strzału. Mecz zaczyna się od nowa!

60
    Będzie rzut karny dla gości! Faulował Gola!

59
    Waligóra przerwał teraz kontrę Zabrzan, ale zagrał nie dokładnie.

58
    Czaniec zamknął teraz gości na ich połowie.

57
    Fabisiak uderzał teraz z dystansu. Wysoko nad bramką Kuchty.

55
    Ależ mecz! Nowak miał piłkę na 10 metrze jednak strzelił wprost w Kawalera. Chwilę później kontra Czańca i Nagi wyszedł na czystą pozycję jednak uciekła mu piłka.

54
    Świetna teraz interwencja Kurpiosa! Nowak zbiegał w pole karne, a młodziutki obrońca Czańca świetnie go wyblokował.

53
    Fabisiak miał Praciaka, który uciekał na wolną pozycję. Zagranie było jednak nie dokładne.

52
    Powoli zarysowuje się nam obraz drugiej połowy meczu. Górnicy będą się starać naciskać gospodarzy, a Ci będą groźni w kontratakach. Na razie jednak Czaniec ma wszystko pod kontrolą.

51
    Sędzie uspokaja teraz trenera gości, Dariusza Kosełę.

50
    Fabisiak do Praciaka, a ten strzela z szesnastu metrów minimalnie nad bramką! To była dobra okazja dla gospodarzy na podwyższenie wyniku. Po tej piorunującej końcówce pierwszej części od początku drugiej połowy zrobił nam się świetny mecz.

49
    Dośrodkowanie Łosia pewnie łapie Kuchta, jednak źle wprowadza piłkę do gry, dając szansę Rzeszutce na kolejne dośrodkowanie, które kolejny raz pewnie wyłapuje bramkarz Zabrzan.

48
    Czaniec rozpocznie od rzutu wolnego na połowie rywali.

47
    Początek drugiej połowy dla gości! Świetna okazję miał Caliński, ale spudłował mając przed sobą tylko Kawalera.

46
    W przerwie jedna zmiana w zespole gości. Boisko opuszcza Cerimagic, a na nim melduje się Nowak.

46

Górnicy już też na boisku za chwilę zaczynamy drugą połowę.

Gospodarze jako pierwsi pojawili się boisku po przerwie.

Wszyscy zastanawiają się czy przy golu dla Zabrzan piłka przeszła linię końcową, ponieważ strzał Weremki bronił jeszcze Kawaler. Piłka utknęła gdzieś między słupkiem, a bramkarzem Czańca. Sędzia liniowy zaflagował jednak, że piłka przkroczyła linię bramkową.

Ależ końcówka tej pierwszej połowy! Do 43 minuty działo się niewiele, a w końcówce padły 3 gole. Na dwie bramki gospodarzy szybko odpowiedzieli goście, łapiąc kontakt. To na pewno zapowiada nam duże emocje w drugiej części meczu!

45+1

45+1
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego i Weremko zamyka strzałem głową! Kapitalna końcówka pierwszej połowy!

45
    Goooooool dla LKS-u!
    Kolejna Świetna kontra LKSu! Łoś dośrodkowuje w pole karne piłka mija wszystkich, a całą akcję finalizuje pewnym strzałem Fabisiak!

43
    Gooooool dla LKS-u!
    Świetna akcja prawą stroną Rzeszutki, obrońcy jednak wybiją, ale za krótko bo z lewej strony piłkę odzyskuje Hałat i odgrywa ją do Fabisiak, który uderza płasko z 16-metrów. Piłka przechodzi po rękach Kuchty i wpada do bramki!

42
    Goście chcieli wyprowadzić kontratak jednak faulem przerwał go Kurpios.

41
    Za słabe dośrodkowanie Łosia.

40
    Kolejny faul w okolicy 35 metra od bramki Kuchty. Faulowany był Hałat. Wolny dla Czańca.

39
    Dośrodkowanie pewnie łapie Kuchta i szybko wprowadza piłkę do gry. Górnicy wyprowadzają kontratak jednak Weremko strzela niecelnie z dystansu.

38
    Świetnie teraz o piłkę powalczył Rzeszutko i wywalczył aut dla swojej drużyny po którym strzelał Fabisiak i piłka wychodzi na rzut rożny.

38
    Wybijają obrońcy. Piłkę odzyskał jeszcze Waligóra, ale po stracie Praciak Gónik wyprowadza kolejną akcję.

37
    Rzut rożny dla Czańca.

36
    Fatalne teraz rozegranie Kurpiosa na własnej połowie i tylko dzięki dobrej interwencji Waligóry gospodarze wybronili się z tej sytuacji.

35
    Cerimagic strzelał bezpośrednio na bramkę Kawalera jednak przestrzelił.

34
    Teraz będzie groźnie. Rzut wolny dla gości niemalże z rogu szestnastki.

33
    Dankowski ukarany żółtą kartką za przerwanie kontrataku gospodarzy.

32
    Dobrze wybijają obrońcy, ale Górnik zamknął teraz Czaniec na własnej połowie.

31
    Kawaler wybija wysoko w górę i piłka wychodzi poza boisko. Będzie kolejny róg.

31
    Górnicy mają kolejny rzut rożny.

30
    Pół godziny meczu za nami. Oglądamy typowy mecz walki, w którym jedna okazja może być decydująca.

28
    Obrońcy Górnika dobrze wybijają i wychodzą z kontratakiem, dobrze jednak interweniuje Krupios.

27
    Rzut rożny dla gospodarzy.

25
    Rzut wolny z bocznego sektora dla gospodarzy po faulu na Rzeszutce.

24
    Świetna teraz akcja LKS Czaniec! Nagi rozegrał na lewą flankę do Hałat, ten z pierwszej piłki zagrał na piąty metr do Praciak, a ten minimalnie obok słupka. Był on jednak naciskany przez obrońcę. To jak na razie najlepsza okazja w tym meczu.

23
    Ostry faul w środku pola Łosia, bez kartki.

21
    Goście coraz bliżej bramki Czańca. Na razie gospodarze umiejętnie się bronią.

19
    Dobrze wybijają obrońcy. Bardzo mocno dzisiaj wieje w Czańcu co utrudnia rozgrywanie piłki.

18
    Caliński strzelał z około 16 metrów. Dobrze blokuje Łoś, będzie rzut rożny dla gości.

16
    Przewracał się teraz jeden z graczy Górnika w polu karnym Czańca, jednak Pan Grzebski nie użył gwizdka. Naszym zdaniem słusznie.

15
    Obrońcy wybili piłkę, tę jednak zdołał dośrodkować Rzeszutko z głębi pola i Praciak osamotniony strzelał "szczupakiem" z około 11 metrów jednak mocno niecelnie.

14
    Będzie corner dla gospodarzy.

13
    Teraz Rzeszutko próbował samotnego rajdu, jednak został zatrzymany tuż przed polem karnym.

12
    Naprawdę świetnie wygląda dzisiaj murawa w Czańcu, niczym na boiskach Bundesligi czy Premier League i nie ma w tym przesady.

10
    Płaska piłka w pole karne wybita przez Czanieckich obrońców, akcję zamyka na 16 metrze Kucza ale strzela za słabo.

9
    Będzie rzut rożny dla gości po interwencji Kurpiosa.

8
    Na stadionie w Czańcu tym razem nieco mniej widzów niż w poprzednich spotkaniach, bo około 100. Na pewno swoje zrobiła dzisiaj ponura aura.

7
    Górnicy sprawiają wrażenie pewniejszych siebie.

5
    Było teraz groźnie pod bramką Czańca. Na piątym metrze piłkę miał Caliński, jednak dobrze uprzedził go Kawaler.

3
    Sporo niedokładności jak na razie na boisku.

2
    Od samego początku sporo walki w środku pola. Takiego właśnie meczu się dzisiaj spodziewamy. Co prawda w zespole gości nie ma zbyt wielu graczy pierwszego składu Górników, ale ta ambitna młodzież już nie raz udowadniała, że stać ją na wiele.

1

Oba zespoły są już na boisku. Za chwilę rozpoczynamy bój o ósmą lokatę w tabeli!

Gospodarze w strojach czarnych, a goście na czerwono.

Znamy już składy w jakich zagrają oba zespoły:

LKS Czaniec: Kawaler- Gruszka, Gola, Kurpios, Łoś- Waligóra, Nagi, Fabisiak- Rzeszutko, Hałat- Praciak
    Rezerwowi: Płoskonka, Kwaśniewski, Grzech, Gołuch, Nowak, Sobas

Górnik II Zabrze: Kuchta- Słodowy, Dankowski, Weremko, Bartusiak, Kucza, Furgacz, Piasecki, Rutkowski, Cerimagic, Caliński
    Rezerwowi: Poloczek, Otwinowski, Hojka, Konieczny, Kudryk, Mąka, Nowak

Sędziowie: Sebastian Grzebski, Arkadiusz Przystał, Przemysław Piotrowski.

Początek spotkania o godzinie 16.00! Bądźcie z nami!

Dzisiejszy mecz znów nie może mieć zdecydowanego faworyta, ponieważ będzie to pojedynek dwóch sąsiadujących ze sobą drużyn. Jeśli jednak goście będą mieli solidne wsparcie pierwszego zespołu to będą murowanym faworytem do zwycięstwa. My mamy nadzieję, że czeka nas dzisiaj bardzo ciekawy pojedynek, w którym padnie sporo bramek.

Rezerwy Górnika, przed tygodnie, pokonały na własnym stadionie GKS 1962 Jastrzębie 3:1, natomiast LKS Czaniec wygrał pewnie 5:0, z outsiderem ligi, Skalnikiem Gracze. Gospodarze jednak, w miniony wtorek, rozgrywali na własnym obiekcie mecz zaległej 22 kolejki, właśnie z GKS 1962 Jastrzębie i po niezłym meczu polegli 2:1.

Dzisiejsi rywale mierzyli się ze sobą, w dotychczasowej historii trzykrotnie. Raz wygrał Czaniec, dwukrotnie Zabrzanie, w tym ostatni raz w rundzie jesiennej 3:0. Nie ma jednak co ukrywać, że postawa Górników w każdym meczu zależy od ilości zawodników z pierwszej drużyny. W jesiennym spotkaniu grało ich aż sześciu, co trochę tłumaczy wynik tamtego spotkania.

Oba zespoły dzielą zaledwie dwa punkty, gospodarze mają ich na swoim koncie 37, a goście 39. Dzisiejszy mecz będzie więc bezpośredni starciem o ósmą lokatę i dołączenie do czołówki, chociaż w przypadku tej ligi czołówka to dwa zespoły, które odskoczyły rywalom wyraźnie. Nie można mieć jednak wątpliwości, że i Czaniec i rezerwy Górnika to solidne 3-ligowe zespoły, a co za tym idzie szykuje się nam dzisiaj bardzo ciekawe widowisko.

Na pewno decydować będzie o tym szeroka kadra, a także przygotowanie fizyczne. Dzisiaj będziemy relacjonować dla Państwa spotkanie w ramach 27 kolejki z 38 zaplanowanych, a bohaterami dzisiejszego meczu będą piłkarze dziewiątego w tabeli LKSu Czaniec i ósmego Górnika II Zabrze.

Witamy w naszej kolejnej transmisji online. III liga opolsko-śląska nie zwalnia tempa i wchodzi na coraz wyższe obroty. Doliczając kilka spotkań zaległych, rozgrywanych w środku tygodnia, zespoły grają w systemie sobota-środa-sobota i tak pozostanie do samego końca rozgrywek. Można powiedzieć istny maraton w stylu ligi angielskiej, ale czy zawodnicy wytrzymają trudy tego sezonu?
    Uwaga: Jesteś działaczem klubu piłkarskiego, a może prowadzisz stronę internetową? Zapraszamy serdecznie do współpracy przy relacjach na żywo kluby trzecioligowe, a także z niższych klas rozgrywkowych: piotr.pawlak@lajfy.com.