4:1 (2:1)
Pomezania Malbork
Sobota 16.05.2015, 14:05 • Kwidzyn • Liga okręgowa Gdańsk II

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu LAJFY.COM! (15:57:28)

Drugie 45 minut należało do kwidzyniaków, którzy dorzucili dwie kolejne bramki i wysoko wygrali derby. Do awansu brakuje im już tylko dwóch punktów!

90+3

90+2
    Dobra interwencja Wiśniewskiego po płaskim strzale z pola karnego, piłka złapana

90+1
    Dwie minuty doliczone

90
    Na spalonym złapany Gretkowski

89
    Świetny powrót do obrony Szarpaka, jeden z piłkarzy gości był blisko wyjścia na pozycję sam na sam, ale przyblokował go obrońca Rodła

87
    Akcja lewym skrzydłem miejscowych, Szarpak wdał się w drybling i stracił piłkę

86
    Rzut wolny na połowie gości wywalczony przez Gretkowskiego. Strzał Dreszlera zablokowany

84
    Podwójna zmiana w zespole z Kwidzyna. za Reise i Górkę wchodzą na murawę Torłop i Gretkowski

83
    Zmiana w drużynie Pomezania Malbork: z boiska schodzi Rychlik, na boisku pojawia się Truszczyński.

82
    Nieudanie rozegrany rzut wolny na prawej flance przez gości. Przy piłce gospodarze

81
    Żółtko dla Kalinowskiego (Rodło Zielińscy Kwidzyn).

79
    Zbyt mocne podanie Szalkowskiego do Górki na lewym skrzydle, od bramki wznawia golkiper gości

78
    Ładnie rozegrana kontra Rodła, płaskie zagranie w pole karne do niekrytego Myścicha, ten uderza z pierwszej piłki pod poprzeczkę, ale kapitalnie broni ten strzał Kacprowicz!

77
    Rzut wolny na lewej flance dla Rodła. Dreszler potężnie uderza, piłka trafia w poprzeczkę!

76
    Zmiana w drużynie Pomezania Malbork: z boiska schodzi Daukszys, na boisku pojawia się Maciąg.

75
    Niecelne uderzenie na bramkę gości, miejscowi nie zamierzają przestać atakować

74
    Zmiana w drużynie Rodło Zielińscy Kwidzyn: z boiska schodzi Temitayo, na boisku pojawia się Myścich.

73
    Gol dla Rodła!

Precyzyjna centra Szarpaka na dalszy słupek do ADAMA REISE, a ten z bliska głową umieszcza piłkę w bramce!

72
    Żółtą kartkę otrzymuje Jeleń (Pomezania Malbork).

72
    Reise wywalczył rzut wolny na prawej flance, tuż przed polem karnym

70
    Kacprowicz chwyta piłkę odbitą od swojego obrońcy, wrzucał ją z lewej flanki Górka

69
    Niecelny strzał zawodnika Pomezanii, spokojnie od bramki wznawia grę Wiśniewski

68
    Obiała wywalczył korner po akcji lewym skrzydłem. Szarpak centruje na dalszy słupek, był tam niepilnowany Reise, mocne uderzenie, broni świetnie Kacprowicz!

67
    Wolny dla Pomezanii, około 30 metrów od bramki – strzał zablokowany, przy piłce dalej goście

66
    Zmiana w drużynie Rodło Zielińscy Kwidzyn: z boiska schodzi Felski, na boisku pojawia się Szalkowski.

66
    Zmiana w drużynie Pomezania Malbork: z boiska schodzi Jurczyk, na boisku pojawia się Konwa.

65
    Żółta kartka dla Temitayo (Rodło Zielińscy Kwidzyn)

63
    Szarpak wywalczył wrzut z autu na wysokości pola karnego rywali, krótki wyrzut i strata. Gospodarze szybko odzyskują piłkę w środku pola

61
    Zmiana w drużynie Pomezania Malbork: z boiska schodzi Dryja, na boisku pojawia się Petrzyk.

60

Akcja lewą stroną Górki, wywalczony korner. Dośrodkowanie Juchniewicza, wyskakuje do piłki ŁUKASZ SZPAKOWSKI i głową umieszcza w bramce!

58
    Spróbował przewrotki Reise, ale uderzył zbyt słabo i w dodatku niecelnie

56
    Wolny na lewej flance dla przyjezdnych, słaba centra, spokojnie radzi sobie defensywa Rodła

55
    Korner dla Rodła, krótkie rozegranie, po którym piłka trafia do Szpakowskiego, a ten z bliskiej odległości uderza nad poprzeczką!

54
    Górka idealnie wystawia piłkę Juchniewiczowi, a ten z bliska uderza wprost w bramkarza!

53
    Ładnie rozegrana kontra gospodarzy, dostał piłkę w polu Szarpak, ale jego strzał został zablokowany

51
    Od początku drugiej połowy niemal cały czas w ataku znajduje się Pomezania

50
    Wrzutka z lewego skrzydła Wilka przelatuje nad bramką, kontrolował tor lotu piłki Wiśniewski

49
    Rzut wolny na lewej flance dla gości, strzał głową Jelenia trafia w słupek!

47
    Przejęli piłkę kwidzyniacy, gra w środku pola

46
    Skuteczna interwencja w defensywie Szpakowskiego. Od autu Pomezania

46

Pierwsza odsłona tego meczu była toczona w szybkim tempie i co najważniejsze były w niej bramki. Póki co na prowadzeniu 2:1 są miejscowi. Zapowiadają się spore emocje po przerwie, zostańcie z nami!

45+2

45+1
    Cały czas w ofensywie kwidzyniacy, chcą jeszcze przed przerwą podwyższyć prowadzenie

45
    Zamieszanie po rogu, na koniec mocny strzał Szarpaka i świetna interwencja Kacprowicza!

44
    Rzut wolny dla kwidzyniaków na połowie przeciwnika, płaskie uderzenie Dreszlera w ostatniej chwili odbite przez golkipera!

43
    Wrzutka w pole karne Rodła, łapie piłkę Wiśniewski

41
    Prosty błąd gości, za mocne podanie wzdłuż boiska, aut na połowie gości dla kwidzyniaków

39
    Dwie skuteczne interwencje w krótkim czasie w obronie Kalinowskiego. Goście mają piłkę na połowie Rodła, próba rozegrania akcji prawą flanką, ale futbolówka wychodzi poza linię końcową

38
    Przejęli piłkę miejscowi, Górka uciekł prawym skrzydłem, podawał w stronę Reise, ale tym razem futbolówka nie trafiła do napastnika gospodarzy

37
    Seria wrzutów z autu, przy piłce goście

36
    Do ataku przeszła Pomezania, ale ma sporo problemów by przedostać się teraz pod pole karne Rodła

34

Świetna centra Dreszlera z prawego skrzydła, wysoko do piłki wyskakuje ADAM REISE i mocnym uderzeniu głową nie daje szans golkiperowi na obronę!

32
    Kapitalna interwencja Kacprowicza po mocnym strzale głową Górki!

31
    Miejscowi teraz spokojnie rozgrywają futbolówkę na swojej połowie

30
    Teraz skutecznie interweniuje Kacprowicz, który w ostatniej chwili przejął piłkę spod nóg Reise!

29
    Źle rozegrana akcja przez przyjezdnych, spokojnie przechwytuje piłkę Wiśniewski

28
    Pomezania utrzymuje się przy piłce na połowie rywala

26
    Gol dla Pomezanii!

Po wrzutce z prawej flanki piłkę do bramki mocnym strzałem nogą pakuje PIOTR SOBIERAJ!

25
    Korner dla Pomezanii, centra, piłka wybita przez Szpakowskiego, ponownie goście wrzucają futbolówkę w szesnastkę, tym razem spalony

23
    Niedokładna centra z lewego skrzydła Szarpaka, od bramki wznawia grę Kacprowicz

22
    Za mocne zagranie na lewe skrzydło do Szarpaka, z autu wznawia Pomezania, ale szybko traci piłkę

21
    Na własnej połowie rozgrywają piłkę kwidzyniacy

20
    Rzut rożny dla Pomezanii, dośrodkowanie trafia na głowę Sobieraja, ten minimalnie pudłuje!

18
    Wrzutka w pole karne, tym razem spokojnie łapie piłkę golkiper z Malborka

17
    Rodło nadal utrzymuje się przy piłce na połowie rywala, wrzut z autu na prawym skrzydle

15

Rzut wolny na prawej flance dla kwidzyniaków, mocna centra, po której fatalną interwencję zalicza SZYMON KACPROWICZ., który zamiast złapać piłkę wpakował ją do własnej bramki!

13
    Przy piłce na połowie przeciwnika utrzymują się gospodarze, problem z jej przejęciem mają goście

11
    Rzut wolny dla gości na połowie gospodarzy, dośrodkowanie, wybija piłkę Dreszler

9
    Teraz mamy rzut rożny dla kwidzyniaków, krótkie rozegranie, piłka wędruje w pole karne, na raty wybijają defensorzy z Malborka, dopada do futbolówki Szarpak, mocno uderza, ale łapie piłkę Kacprowicz

7
    Uderzenie głową jednego z piłkarzy gości mija bramkę gospodarzy

6
    Niecelne uderzenie z około 20 metrów Felskiego. W odpowiedzi goście wywalczyli korner

5
    Zbyt mocne podanie na lewe skrzydło do Szarpaka. Od bramki wznawia Pomezania

4
    Teraz do ofensywy przeszli miejscowi, płaskie zagranie z lewej flanki niedokładne, wybija piłkę jeden z obrońców. Przy futbolówce Rodło

3
    Wolny dla Pomezanii na prawym skrzydłe, dośrodkowanie wybite przez jednego z kwidzyniaków

2
    Z początku mamy dużo gry w środku pola, przy piłce utrzymują się goście

1

Rodło Zielińscy Kwidzyn: Wiśniewski – Dreszler, Kalinowski, Szpakowski, Szarpak, Obiała, Juchniewicz, Temitayo, Górka, Felski, Reise

Rezerwowi: Żuk, Myścich, Szalkowski, Gretkowski, Torłop, Wilma, Baprawski

Pomezania Malbork: Kacprowicz – Jeleń, Jabłoński, Owsianik, Wilk, Jurczyk, Kobyliński, Dryja, Daukszys, Rychlik, Sobieraj

Rezerwowi: Skopiak, Cicherski, Petrzyk, Konwa, Maciąg, Truszczyński.

Na relację z tego meczu zapraszam na godzinę 14:00. Bądźcie z nami na portalu LAJFY.COM!

Obie drużyny miały okazję dwukrotnie spotkać się już w tym sezonie. Najpierw w lidze Pomezania wygrała 2:1, a z kolei w okręgowym pucharze Polski także w Malborku górą byli kwidzyniacy po zwycięstwie 2:1

Pomezania swoje ostatnie ligowe spotkanie grało na własnym stadionie ze Spójnią Sadlinki. Mecz zakończył się jej wysokim triumfem 5:1

Ekipa gości z 48 punktami na koncie jeszcze ma nadzieję włączyć się do walki o awans. Do drugiego Gryfa tracą co prawda osiem oczek, ale nie jest powiedziane, że tego nie mogą odrobić. Na wyjazdach do tej pory grali jedenaście razy z czego zanotowali osiem zwycięstw i jeden remis

W poprzedniej kolejce Rodło pokonało na wyjeździe Jurand Lasowice Wielkie 2:0. Autorami goli byli Mateusz Górka, który skutecznie egzekwował rzut karny oraz Dawid Torłop

Kwidzyniacy są liderem tabeli z dorobkiem 61 punktów. Mają pięć przewagi nad drugim Gryfem Tczew i co ważniejsze aż trzynastu nad trzecią Pomezanią. Jeśli wygrają te spotkanie to będą już tylko o krok od awansu do IV ligi! Jak dotąd u siebie grali jedenaście razy i z tego odnieśli dziesięć zwycięstw!

Zapraszam na relację z meczu ligi okręgowej. Rodło Zielińscy Kwidzyn vs Pomezania Malbork

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.

Jarosław Kowalski

Gole: 15. Kacprowicz (sam.), 34. Reise, 60. Szpakowski, 73. Reise – 26. Sobieraj

Kartki:   65. Temitayo (KWI), 81. Kalinowski (KWI) – 72. Jeleń (PMK)

Rodło Zielińscy Kwidzyn: Wiśniewski – Dreszler, Kalinowski, Szpakowski, Szarpak, Obiała, Juchniewicz, Temitayo (74' Myścich), Górka (84' Gretkowski), Felski (66' Szalkowski), Reise (84' Torłop)

Zmiany: Żuk, Myścich, Szalkowski, Gretkowski, Torłop, Wilma, Baprawski

Pomezania Malbork: Kacprowicz – Jeleń, Jabłoński, Owsianik, Wilk, Jurczyk (66' Konwa), Kobyliński, Dryja (61' Petrzyk), Daukszys (18' Maciąg), Rychlik (83' Truszczyński), Sobieraj

Zmiany: Skopiak, Cicherski, Petrzyk, Konwa, Maciąg, Truszczyński