Bayern – Mainz 2:0 (koniec) | Borussia D. – Werder 3:2 (koniec) | Borussia M. – Augsburg 1:3 (koniec)
Hoffenheim – Hertha 2:1 (koniec) | Hannover – Freiburg 2:1 (koniec) | Eintracht – Bayer 2:1 (koniec)
Hamburg – Schalke 04 2:0 (koniec) | FC Koln – Wolfsburg 2:2 (koniec) | Paderborn – Stuttgart 1:2 (koniec)
Borussia Dortmund
3:2 (3:1)
Werder Brema
Sobota 23.05.2015, 15:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Niemiecka Bundesliga
    Paderborn oraz Freiburg lecą na zaplecze Bundesligi!

Zwycięstwo Augsburga oznacza, że Borussia Dortmund wywalczyła dzisiaj eliminacje do Ligi Europy! Jeśli dortmundczycy zwyciężą z Wolfsburgiem w finale Pucharu Niemiec, to zakwalifikują się do fazy grupowej Ligi Europy! (17:37:13)

Spotkanie fenomenalnie rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy w 17. minucie prowadzili już 2:0! Werder szybko zdobył bramkę kontaktową, ale stracił kolejną jeszcze przed zejściem do szatni.
    Druga połowa ani trochę nie przypominała tej pierwszej. Dopiero w końcówce zobaczyliśmy jedyną bramkę, która ustaliła rezultat.
    Ostatni hit sezonu kończy się zwycięstwem Borussii nad Werderem 3:2!

Coś przepięknego dzieje się teraz na trybunach! 80 tysięcy ludzi na stojąco oklaskuje swojego trenera, który wywalczył z tym zespołem Finał Ligi Mistrzów, Mistrzostwo Niemiec oraz wiele innych tytułów! Łzy na policzkach Kloppa mówią wszystko!

Juergen Klopp zwycięża po raz ostatni po siedmiu latach spędzonych w Borussii Dortmund!

90+4

90+3
    Chyba już nic wielkiego nie wydarzy się na Signal Iduna Park! Borussia oddala futbolówkę, a sędzia gwiżdże po raz ostatni!

Ostatnia minuta tego sezonu!

90+2
    Niebywałe gwizdy częstują piłkarzy Werderu przy ich akcji! Borussia zepchnięta do defensywy, ale bremeńczycy wcale nie zagrażają Weidenfellerowi.

90+1
    Ciro Immobile pokazuje się w pierwszej akcji tego meczu! Uderzenie Włocha leci po rykoszecie i będzie jeszcze jeden rzut rożny dla gospodarzy.

90
    3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry!

88
    Chyba to Werder będzie naciskał w ostatnich momentach ostatniego meczu sezonu 2014/15! Borussia na razie odpiera ataki i chyba spróbuje skontrować.

87
    Zmiana w drużynie Werder Brema: z boiska schodzi Janek Sternberg, na boisku pojawia się Sebastian Prödl.

87
    Borussia nie zostawi takiego wyniku w spokoju i spróbuje po raz kolejny wpisać się do statystyk! Zostało już niewiele czasu, kto zdecyduje się na atak?

86
    SEBASTIAN KEHL żegnany owacją na stojąco! Niemiec kończy swoją karierę piłkarską właśnie tym spotkaniem! Kapitalna sprawa dla Kapitana Borussii! W jego miejsce wchodzi Bender.
    Theodor Gebre Selassie - 3:2

85
    Gol dla Werderu!

Mamy jeszcze rzut wolny dla bremeńczyków i to właśnie on przynosi bramkę kontaktową! To zwiastuje gorące ostatnie minuty, a właśnie tego chcieliśmy! THEODOR GEBRE SELASSIE dokłada nogę do wrzutki Junuzovicia i bardzo ładnie pokonuje Weidenfellera!

83
    Spodziewałem się większych emocji w tej drugiej odsłonie. Wszystko jednak rozstrzygnęło się w pierwszych 45 minutach i teraz praktycznie nie obserwujemy już żadnej gry. Świętują trybuny Signal Iduna Park.

Wiktor Bukowski

Gole: 15. Kagawa, 17. Aubameyang, 42. Mchitarjan – 26. Öztunali, 85. Gebre Selassie

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Durm, Subotić, Hummels (C), Schmelzer – Gündoğan, Kehl (86. Bender) – Mchitarjan, Kagawa (81. Jojic), Reus (73. Immobile) – Aubameyang.
    Zmiany: Langerak – Papastathópoulos, Piszczek, Kampl, Bender, Jojic, Immobile.

Werder Brema: Casteels – Busch (62. Lorenzen), Lukimya-Mulongoti, Vestergaard, Sternberg (87. Prödl) – Gebre Selassie, Kroos (75. Makiadi), Junuzović (C) – Öztunali – Di Santo, Bartels.
    Zmiany: R. Wolf – Ayçiçek, Hajrović, Makiadi, Prödl, Lorenzen, von Haacke.

Sędziowie: M. Gräfe

Widownia: 80 423