Lechia II – Przodkowo 2:1 (koniec) | Bałtyk K. – Pogoń II 2:0 (koniec) | Chemik – Astra UM 2:0 (koniec)
Cartusia – Rasel 3:3 (koniec) | Gryf – Arka II 1:0 (koniec) | Gwardia K. – Kaszubia 3:1 (koniec)
Bałtyk G. – Chwaszczyno 1:0 (koniec)
Gryf Wejherowo
1:0 (1:0)
Arka II Gdynia
Sobota 23.05.2015, 17:00 • Stadion WKS Gryf, Wejherowo • 3 Liga pomorsko - zachodniopomorska

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Drugie z rzędu spotkania przed własną publicznością rozegra lider rozgrywek Gryf Wejherowo. W sobotnie popołudnie zmierzy się on z rezerwami Arki Gdynia. Mecz ten należy wygrać aby utrzymać spokojną przewagę nad rywalami. Punkty jednak same nie dopiszą się do konta trzeba będzie o nie powalczyć, a patrząc na wyniki Arki jest to drużyna nieprzewidywalna i każdy wynik w tym meczu jest możliwy.

Przed tygodniem piłkarze z Wejherowa po bardzo dobrym meczu pokonali Bałtyk Koszalin na Wzgórzu Wolności 2-0 umacniając się na pierwszym miejscu w tabeli. Do tej pory w 26 kolejkach zgromadzili na koncie 56 punktów wyprzedzając o cztery oczka drugi zespół Lechii i aż o siedem trzecią Kaszubię. Gryf ma najwięcej spośród wszystkich zespołów zwycięstw bo aż 17.

Zespół z Gdyni plasuję się na ósmym miejscu, mając o 18 punktów mniej niż ich sobotni rywal. Mecze Arki bywają diametralnie różne, potrafili oni pokonać Lechię w Gdańsku 1-0 by za parę tygodni przegrać z o wiele niżej notowanym Leśnikiem Manowo na własnym boisku 0-2. Wiele zależy o tego ilu zawodników z pierwszego zespołu w danym tygodniu jest oddelegowanych do gry w drugim zespole.

W pierwszej rundzie tego sezonu na boisku w Gdynii górą byli piłkarze Gryfa wygrywając 2-0, bramki w tamtym pamiętnym meczu zdobyli Wicki i Kowalski. Kilka dni temu doszło do drugiego starcia w tym sezonie pomiędzy Arką II i Gryfem na poziomie półfinału regionalnego Pucharu Polski żółto niebiescy wygrali 1-0 i awansowali dalej. W kolejnej rundzie odpadli niestety przegrywając po dogrywce z Rodłem Kwidzyn 1-3

Jedno jest pewne emocji w tym meczu nie powinno zabraknąć. Wszystkich serdecznie zapraszam na stadion jak również do śledzenia bezpośredniej relacji z meczu tylko na Lajfy.com. Początek tego meczu o godzinie 17.

Gryf Wejherowo: Ferra- Fierka, Kostuch, Skwiercz, Wiśniewski, Brzuzy, Kołc, Osłowski, Gicewicz, Czoska, Wicki
    Rezerwowi: Duda, Cysewski, Godula, Rzepa, Szymański, Kowalski, Kenner

Arka II Gdynia: Kotkowski- Wojcinowicz, Szur, Borski, Kowalski, Koziara, Robakowski, Karłowicz, Węsierski, Hebel, Wardziński
    Rezerwowi: Hiszpański, Kupczyk, Tomczak, Skrzypczak.

1

1
    Rozpoczynam mecz przyjaźni w Wejherowie niech wygra lepszy.

2
    Pierwszy kontakt z piłką Ferry strzelał Wardziński.

3
    Stadion w Wejherowie zapełniony jest dziś niemal do ostatniego miejsca, i od początku meczu jak zwykle gorący doping.

4
    Zakotłowało się pod bramką Kotkowskiego, ale w porę obrońcy wybijają piłkę.

5
    Strzał Brzuzego trafia w polu karnym w jednego z obrońców, gdyby to przeszło miałby kłopoty bramkarz z Gdyni.

7
    Leżąc już na ziemi nie pozwolił sobie zabrać piłki Koziara, to świadczy z jakim oddaniem grają dziś piłkarze.

8
    Gryf rusza z kontrą.....

9
    Prosta strata Brzuzego. Piłka dla gości tego meczu.

10
    Po interwencji Osłowskiego na murawie leży Wardziński.

11
    Osłowski rozegrał piłkę na lewą stronę do Gicewicza ten dośrodkował w pole karne a tam najwyżej wyskoczył Kołc. Piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę bramki Kotkowskiego.!!!!

13
    Po strzale Wickiego piłka mija lewy słupek, ale będzie jeszcze rzut rożny.

14
    Strzelał tuż z przed pola karnego Koziara, ale jego uderzenie fatalne mija bramkę o dobrych kilka metrów.

15
    Wyrównany jak na razie mecz po pierwszym kwadransie.

16
    Żółtą kartkę otrzymuje Węsierski (Arka II Gdynia).

18
    Kilka spokojnych minut teraz w meczu, gra głównie w środku pola. Faulowany na 40 metrze Karłowicz.

19
    Niecelne zagranie z wolnego piłka poza boiskiem. Od bramki grę wznawia Ferra.

21
    Bardzo dobra interwencja Szur wbiegł on przed Wickiego i wymusił na nim faul.

22
    Długie zagranie obrońcy Arki ale do kogo??????????

23
    Wygrał pojedynek główkowy Wicki ale strzał trochę zbyt lekki i bez kłopotów wyłapał do Kotkowski.

25
    Nikt z kolegów nie zamknął tego dośrodkowania Wiśniewskiego i piłka opuszcza plac gry.

26
    Strzał Osłowsiego obok prawego słupka.

27
    Blokowany ofiarnie strzał Gicewicza, ucierpiał w tej akcji defensor gości i nie podnosi się z murawy.

28
    Żółtą kartkę otrzymuje Karłowicz (Arka II Gdynia).

29
    Dośrodkowanie Maksymiliana Hebela wybijają obrońcy.

30
    Głowką Kostuch przecina podanie Karłowicza w stronę Hebela. Ferra rozpoczyna kolejny atak gospodarzy.

31
    Na spalonym złapany Węsierski, dobrze ustawiona defensywa gospodarzy.

33
    Gol dla Gryfa!
    Wywalczył w polu karnym Czoska piłkę zagrał do Wickiego ten odegrał ją do Gicewicza jego strzał po drodze zmienił PIOTR KOŁC i Gryf wychodzi na prowadzenie.

34
    Zbyt długo czekał z tym podaniem Wicki lepiej jakby strzelał a le wybrał wariant podania do Kołca któremu wślizgiem obrońcy zabierają futbolówkę.

35
    Strzał Brzuzego obok słupka, Gryf w natarciu!

37
    Dobra interwencja Ferry wyciągnął się jak długi przy tym dośrodkowaniu.

38
    W ostatniej chwili wygarnął z pod nóg Karłowicza piłkę Kostuch, gdyby nie on zawodnik przyjezdnych stanąłby oko w oko z Ferrą.

40
    Od rzutu wolnego Borski, w środkowej części boiska.

41
    Miał swoją szansę na bramkę Koziara, ale uderzył w sam środek.

44
    W końcówce pierwszej połowy bardziej aktywni goście, ale obrona Gryfa gra od samego początku be błędnie.

45
    Na spalonym Hebel a my pogramy w pierwszej połowie o dwie minuty dłużej.

45+1
    Najpierw Wicki dośrodkował zbyt głęboko a po chwili Gicewicz był blokowany.

45+2

Mecz jest prowadzony w dobrym tempie, ale to gospodarze prowadzą 1-0 po strzale Kołca. Nic nie jest jednak przesądzone, w drugiej części tego meczu jeszcze wszystko może się zmienić. Za 15 minut wracamy na boisko lidera do Wejherowa.

46

46
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Czoska, na boisku pojawia się Rzepa.

47
    Po starcie Wickiego ruszyła kontra Arki, blokowane jednak dośrodkowanie Karłowicza. Tylko aut dla gości z tej akcji.

48
    Po kapitalny zagraniu Osłowskiego Krzysztof Wicki nie trafia do bramki z czterech metrów!! Tylko jęk zawodu na stadionie.

49
    Zmiana w drużynie Arka II Gdynia: z boiska schodzi Koziara, na boisku pojawia się Tomczak.

50
    Żółtą kartkę otrzymuje Kołc (Gryf Wejherowo).

51
    Atakowany Ferra daleko wybija piłkę z własnego pola.

53
    Kowalski powstrzymał Gicewicza przy linii bocznej boiska.

54
    Początek drugiej połowy to walka o każdy metr boiska.

55
    W słabym stylu było to dośrodkowanie Wardzińskiego, jak na zawodnika grającego w pierwszej lidze trzeba wymagać od niego więcej.

56
    Nie ma wyrównania a to dzięki kapitalnej postawie bramkarza Gryfa Wiesława Ferry!! Jak on to obronił ręce same składają się dom oklasków.

58
    Żółtą kartkę otrzymuje Wardziński (Arka II Gdynia).

59
    Po dośrodkowaniu Osłowskiego zrobiło się gorąco pod bramką Kotkowskiego, ale ostatecznie obrońcy wybijają na rożny.

60
    Piłka po strzale Osłowskiego piłka trafia wewnętrzną część słupka i wychodzi w pole!

62
    Żółtą kartkę otrzymuje Robakowski (Arka II Gdynia).

63
    Gryf miał dwie znakomite sytuacje aby podwyższyć wynik tego meczu ale obie zmarnowane.

64
    Udało się zatrzymać piłkę w boisku Brzuzemu ale przejął ja Borski.

65
    Fierka nabił piłkę na Węsierskiego i od bramki zacznie Ferra, Chwilę wcześniej dwukrotnie próbowali dośrodkowań piłkarze Arki.

67
    Płasko po ziemi strzelał Hebel gdyby tak trochę precyzyjniej piłka wpadła by do bramki a tak goście wciąż przegrywają.

68
    Długa ale równie niecelna piłka Skwiercza w kierunku Brzuzego.

69
    Zmiana w drużynie Arka II Gdynia: z boiska schodzi Karłowicz, na boisku pojawia się Kupczyk.

70
    Już tylko 20 minut tego meczu pozostało, czy będziemy oglądali jakieś bramki jeszcze w tym meczu?

72
    Rzut rożny dla Arki wykonywać go będzie Wardziński.

73
    Obrońcy Gryfa wybijają to dośrodkowanie, piłka spada na 20 metr wprost pod nogi Boreckiego ten uderzył mocno ale obok słupka.

74
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Fierka, na boisku pojawia się Godula.

75
    Pewnie złapał do dośrodkowanie Kotkowski, mimo że w drugiej połowie gra pod słońce.

76
    Nie wiele brakowało a podanie Rzepy doszłoby do wbiegającego w pole Goduly.

78
    Zagranie Fair Play Rzepy widząc leżącego rywala wybił on piłę poza boisko.

79
    Gicewicz za nisko z wolnego i bez problemu obrońcy to wybili.

80
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Węsierski, na boisku pojawia się Skrzypczak.

82
    Szur w porę przerwał kontrę Gryfa za jego plecami był Godula. Na boisku leży Wojcinowicz i potrzebuję pomocy medycznej.

84
    Gryf spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie, wyczekując pomału końcowego gwizdka.

85
    Dośrodkowanie Gicewicza z rożnego przechodzi przez całe pole karne.

87
    Strzał Kołca z woleja mija bramkę, miał on mało miejsca aby lepiej przygotować sobie to uderzenie.

88
    Żółtą kartkę otrzymuje Borski (Arka II Gdynia).

89
    Osamotniony Rzepa poczekał na partnerów zagrał do Gicewicza ale obrona Arki przejęła piłkę rozbijając ten atak.

90
    Trzy minuty doliczone.

90+2
    Arka w polu karnym gospodarzy, ale dobrze broni się Gryf już tylko minuta do końca.

90+3

Koniec tego meczu Gryf zachował 4 punkty przewagi nad Lechią II i nadal jest liderem rozgrywek. Mecz mógł się podobać licznie zebranej widowni była zacięta walka i mnóstwo okazji do zdobycia bramki. Ostatecznie padła tylko jedna i Gryf wygrywa ten ciężki pojedynek z Arką II 1-0. To wszystko na dziś z Wejherowa. Zapraszam na kolejne relację tylko na Lajfy.com (18:53:11)