Stoke – Man City 1:4 (koniec) | Swansea – Hull 0:2 (koniec) | Tottenham – Crystal Palace 1:0 (koniec)
Watford – Chelsea 1:2 (koniec) | West Bromwich – Everton 1:2 (koniec) | Burnley – Liverpool 2:0 (koniec)
Leicester – Arsenal 0:0 (koniec)
Stoke City F.C.
1:4 (0:2)
Manchester City
Sobota 20.08.2016, 13:30 • Britannia Stadium, Stoke-on-Trent • Angielska Premier League • Runda 2

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:30.

Dziewiąta drużyna poprzedniego sezonu kontra walczący o Ligę Mistrzów Manchester City. Sezon w Premier League powoli się rozkręca. Czas na drugą rundę jednej z najlepszych lig świata.

Gospodarze rozpoczęli sezon od remisu na Riverside Stadium w Middlesbrough. Wynik otworzył Álvaro Negredo w 11 minucie, a 56 minut później stan meczu wyrównał Xherdan Shaqiri. "The Citizens" na otwarcie sezonu pokonali Sunderland 2:1. Zwycięską bramkę w 87 minucie strzelił Paddy McNair.
    Phillip Bardsley jest pełen nadziei przed sobotnim meczem z "The Citizens". Zawodnik "Garncarzy" zapewne liczy na podobny wynik jak w ubiegłym sezonie na własnym obiekcie.

Skoro już mowa o zeszłym sezonie, to warto wspomnieć jak wyglądały spotkania obu drużyn. Pierwszy raz w sezonie 2015/16 "The Potters" podejmowali Manchester City na własnym stadionie 5 grudnia 2015 r. Wówczas gospodarze wygrali 2:0, a bohaterem tego spotkania okazał się Arnautović, który dwukrotnie trafiał do siatki rywala (odpowiednio w 7. i 15. minucie). Rewanż należał do "The Citizens", którzy zwyciężyli Stoke City w stosunku aż 4:0. Gwóźdź do trumny "Garncarzy" w 75. minucie wbił Iheanacho. Nowy sezon, nowe rozdanie, czy będziemy mieli powtórkę sprzed roku?
    Pep Guardiola jest zadowolony ze stylu gry swojej drużyny. Ambitni gospodarze vs. inteligentna gra Manchesteru City - zapowiada się ciekawy pojedynek.

Gorąco zapraszamy na ten sobotni pojedynek. Britannia Stadium, godzina 13:30 i jak zwykle lajfy. com. Do zobaczenia!

Składy na dzisiejsze spotkanie prezentują się następująco:

Given – Bardsley, Shawcross (C), Wollscheid, Pieters – Krkić, Imbula, Whelan, Arnautović – Allen – Diouf.

Rezerwowi: Haugaard – Muniesa, Adam, Walters, Cameron, Crouch, Sobhi.

Manchester City F.C.
    Caballero – Zabaleta (C), Stones, Otamendi, Kolarov – Fernandinho, Silva – Navas, De Bruyne, Sterling – Agüero.

Rezerwowi: Hart – Fernando, Maffeo, Nolito, Delph, Clichy, Iheanacho.
    W składzie gospodarzy próżno szukać Shaqiri'ego. Szwajcar wciąż leczy kontuzję.

Zawodnicy pojawili się na murawie. Za kilka chwil rozpoczniemy ten jakże ciekawie zapowiadający się pojedynek!

1

1
    Spokojne rozpoczęcie spotkania na stadionie należącym do Stoke City. Goście przyspieszają i próbują wyprowadzić szybką akcję. W porę zareagowali miejscowi.

2
    Grę prowadzą "The Citizens". Wmieszał się w atak Zabaleta, lecz po dłuższej chwili przyjezdni tracą piłkę.

3
    "Garncarze" wykorzystali minimalny błąd podopiecznych Guardioli. Wydawało się, że będziemy mieli kontratak. Nic z tego, w posiadaniu futbolówki znów Manchester City.

4
    Faulował Arnautović. Od bramki Stoke City gości dzieli dystans około 20 metrów. Wrzutka w pole karne, nie było tam żadnego zagrożenia dla Givena.

6
    Zrobiło się naprawdę gorąco! Agüero popisał się kapitalnym rajdem na prawym skrzydle. Podanie w okolice 6. metra, gdzie miał czekać Sterling, lecz ten minął się z podaniem.

8
    Dużo "szarpania" tuż przy linii środkowej. Ambitnie walczą gospodarze, jednak to "The Citizens" zdecydowanie częściej są w posiadaniu piłki.

10
    Delikatny pressing ze strony Stoke City. Przez moment Manchester City pozostawał zamknięty na własnej połowie. Ten stan długo się nie utrzymał.

11
    Raheem Sterling postawił na uderzenie zza pola karnego. Niecelnie, Given co prawda postanowił zainterweniować, lecz nie sięgnął piłki.
    12. Dwanaście minut gry za nami. Wyjątkowo aktywny jest dzisiaj Sterling. Sporą pracę wykonuje też Agüero, dzięki czemu goście mogą spokojnie prowadzić grę.

14
    Prawie kwadrans gry za nami. Stoke City stoi przed swoją pierwszą szansą z rzutu rożnego. Rzadko oglądamy gospodarzy na połowie "The Citizens".

15
    W rolach głównych ponownie Agüero i Sterling. Szybka akcja przyjezdnych, Sterling upada w polu karnym, jednak nie może być mowy o faulu. Stoke dzielnie bronią dostępu do bramki, lecz jest to dzisiaj piekielnie trudne zadanie.

16
    Robi się ciekawie! Najpierw cudem wybronili się gospodarze, którzy nie potrafili pozbyć się futbolówki z okolic linii pola karnego. Wystarczyło kilkanaście sekund i mamy zmianę niczym w kalejdoskopie. Imbula zaserwował potężne uderzenie z okolicy 20. metra.

18
    Coraz lepiej prezentują się piłkarze Stoke City, lecz to wciąż za mało. Nie ulega wątpliwości, że spotkanie toczy się pod dyktando podopiecznych Pepa Guardioli. Miejscowi zdecydowanie częściej muszą uciekać się do defensywy niż myśleć o próbie ataku na bramkę Caballero.

20
    Korzystną sytuację dla gospodarzy wypracował Bojan. Będziemy mieli drugi corner dla "Garncarzy". Manchester City musi się bronić – doprawdy jest to nieczęsty widok w tym spotkaniu.
    22. Na Britannia Stadium nie możemy narzekać na nudę, a to dopiero początek rywalizacji!

23
    Sterling będzie się śnił defensorom Stoke po nocach. Anglik znakomicie znalazł lukę miedzy miejscowymi piłkarzami i posłał piłkę w środek pola. Nikt nie zdołał zamknąć tej akcji, choć była to świetna okazja na otwarcia wyniku.

25
    Lewa flanka i któż by inny niż Sterling? W porę interweniuje obrońca Stoke, tylko rzut rożny dla "The Citizens".

26
    Jedenastka dla Manchesteru City! Shawcross popełnia faul we własnym polu karnym, sędzia doskonale wypatrzył przekroczenie uprawnień zawodnika Stoke.

27
    Gol dla City!
    Pewna egzekucja rzutu karnego przez SERGIO AGUERO! Goście na prowadzeniu, Given okazał się bezradny przy tak dopracowanym uderzeniu.
    27. Sergio Agüero (MAC) - 0:1

29
    "The Citizens" idą za ciosem. Stoke dawno nie miało okazji, aby zagrozić bramce Caballero. Pół godziny gry za nami, Manchester City z każdą minutą udowadnia swoją dominację.
    29. "The Citizens" idą za ciosem. Z minuty na minutę rozkręca się Agüero.

31
    Tylko na moment urwali się gospodarze. Niedokończona akcja Stoke, przejmują przyjezdni. Pomimo, iż "Garncarze" uwijają się jak w ukropie, ciężko im znaleźć skuteczną drogę do bramki rywala.

33
    Dużo ruchu na prawej flance. Bronią się gospodarze, Manchester City próbuje przenieść ciężar gry na drugą flankę. Sterling nie zdążył odebrać podania, prosta strata na rzecz Stoke

35
    Bezpardonowe wejście Pietersa w Jesúsa Navasa. To powinna być żółta kartka! Goście przed szansą ze stałego fragmentu gry.

36
    Niesamowity jest dzisiaj SERGIO AGUERO! Genialna wrzutka wprost na główkę Argentyńczyka, który wydawałoby się, że bez trudu pakuje piłkę do siatki Stoke. Dwubramkowe prowadzenie na 11 minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę.
    36. Sergio Agüero (MAC) - 0:2

38
    Podrażniona ambicja Stoke dała o sobie znać! Bardsley świetnie uderzył z woleja, przejął piłkę po obronie goalkeepera City i postawił na dośrodkowanie. Kolejne uderzenie przyniosła rzut rożny dla "Garncarzy".
    38.

40
    Wyraźnie uspokajają grę przyjezdni. Bez pośpiechu wymieniają podania między sobą. Pewne prowadzenie daje możliwość gry w takim stylu. "The Citizens" szanują posiadanie piłki.

42
    Naciskali piłkarze Stoke. Wmieszał się w to Zabaleta, który wyjaśnił sytuację. Przy futbolówce wciąż przyjezdni, pierwsza połowa to po prostu koncert "The Citizens".

43
    Zrobiło się gorąco pod bramką Givena. Asystent szybko unosi chorągiewkę do góry – spalony.

44
    Bojan miał dojść prowadzenia gry przez gości na własnej połowie. Hiszpan popełnia faul, a sędzia Dean karze go żółtym kartonikiem.

45
    Dwie minuty doliczone do podstawowego czasu gry. Tempo spotkania zdecydowanie się uspokoiło. Stoke przy piłce, jednak goście nie odpuszczają i stosują pressing.

45+2
    Spacerowa końcówka pierwszej połowy. Tu już nic się nie powinno wydarzyć. Wycofanie do Caballero, który za moment wybije piłkę poza własną jedenastkę.

45+2

Nie słaba postawa gospodarzy, a świetna dyspozycja "The Citizens" sprawia, że goście prowadzą na Britannia Stadium różnicą dwóch bramek. Aguero wraz ze Sterlingiem tworzą dzisiaj świetny duet.
    Po przerwie powrócimy do rywalizacji w Premier League. Meldujemy się za około 15 minut!

46

47
    Czas na porcję kolejnych 45 minut emocji. W obu składach bez zmian. "Garncarze" zapewne mają za sobą trudną rozmowę w szatni ze sztabem szkoleniowym.

48
    Raheem Sterling sprawia, że goście rozpoczynają drugą połowę najgorzej, jak tylko można. To już druga jedenastka w tym spotkaniu, tym razem dla Stoke City. Żółta kartka dla Anglika o jamajskich korzeniach.
    49. Bojan Krkić (STK) - 1:2

49
    Gol dla Stoke!
    BOJAN KRKIĆ i mamy bramkę kontaktową! Gospodarze mogą myśleć o wyrównaniu, a co najważniejsze dobrze wchodzą w drugą część spotkania.

52
    Stoke łapie kontakt z City! Najbliższe 40 minut zapowiada się naprawdę dobrze!

66
    Żółtą kartkę otrzymuje Kevin De Bruyne (Manchester City F.C.).

69
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Jesús Navas, na boisku pojawia się Nolito.

70
    David Silva faulowane w środku pola przez Dioufa. Stoke bardzo agresywnie próbuje odbierać gościom piłkę.

71
    Żółtą kartkę otrzymuje Joe Allen (Stoke City F.C.).

73
    Długa piłka Givena na Waltersa i wielka wrzawa na trybunach. Stoke nie poddaje się i zawzięcie próbuje doprowadzić do remisu.

73
    Zmiana w drużynie Stoke City F.C.: z boiska schodzi Gilbert Imbula, na boisku pojawia się Jonathan Walters.

74
    Szybka kontra City, ale Shawcross pewnie wybił piłkę na rzut rożny spod nóg Sterlinga.

74
    Rzut rożny wykonany, ale obrońcy Stoke nie dopuścili do strzału. Od bramki rozpocznie Given.

77
    Kolejna próba podwyższenia prowadzenia przez City zakończona fiaskiem. Nie wywalczyli nawet rzutu rożnego.

78
    Atak Stoke City również zakończony niepowodzeniem przez błąd techniczny Arnautovicia.

79
    Stoke City nie rezygnuje ze swojej stałej strategii, czyli długiej piłki do przodu. Obrońcy gości przytomnie oddalają jednak zagrożenie.

80
    Dwóch piłkarzy Stoke przewróciło się w polu karnym, ale sędzia Mike Dean tym razem postanowił nie używać gwizdka. Sytuacja wyglądała jednak niejednoznacznie.

82
    Piłka wróciła na dłuższą chwilę do środka pola. Tak jak przez większość meczu jest w rozegraniu Manchesteru City.

83
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Sergio Agüero, na boisku pojawia się Kelechi Iheanacho.

84
    Dobrze zapowiadała się ta akcja Stoke City. Do podania Waltersa nie poszedł jednak Arnautović.

84
    Szybkie wejście Davida Silvy zakończone strzałem. Był on jednak nieskuteczny.

86
    Strzelcem bramki NOLITO.

Ihaenacho minął bramkarza i doskonale wyczekał moment podania do Nolito, który pewnym strzałem na pustą bramkę podwyższa prowadzenie Obywateli.

87
    Może wydawać się, że podopiecznym Guardioli nic złego stać się już nie może. Stoke stara się szybko odpowiedzieć na trafienie City i nawiązać kontakt.

88
    Zmiana w drużynie Stoke City F.C.: z boiska schodzi Marko Arnautović, na boisku pojawia się .
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Kevin De Bruyne, na boisku pojawia się Fabian Delph.

89
    Moment chaosu na boisku. Stoke próbuje przesunąć szybko piłkę w pobliże bramki Caballero. Wszystko kończy się jednak na obrońcach City.

90
    Aż pięć minut do tego spotkania doliczył Mike Dean.

90+2
    Obraz gry nie zmiania się. Stoke City w desperackich atakach nie spełnia swoich celów stworzenia zagrożenia. City odbiera piłkę i przez dłuższy moment wymienia ją na połowie Stoke.

90+4

Po asyście Sterlinga Nolito strzela swojego drugiego gola w tym meczu. To już koniec.
    90+4. Nolito (MAC) - 1:4

90+6

Gospodarze mieli swój pomysł na to spotkanie, ale na drużynę Guardioli okazali się za słabi. W grze City można było wyczuć typowy dla hiszpańskiego trenera styl polegający na jak największym posiadaniu piłki i męczeniem swojego rywala. Tym razem Obywatele zaprezentowali się z naprawdę dobrej strony. (15:28:34)

Bartosz Bednarek

Kacper Dąderewicz

Gole: 49. Krkić (kar.) – 27. Agüero (kar.), 36. Agüero, 86. Nolito, 90+4. Nolito

Kartki:   26. Shawcross (STK), 44. Krkić (STK), 71. Allen (STK) – 48. Sterling (MAC), 66. De Bruyne (MAC)

Stoke City F.C.: Given – Bardsley, Shawcross (C), Wollscheid, Pieters – Krkić, Imbula (73. Walters), Whelan, Arnautović (88. Sobhi) – Allen – Diouf.
    Zmiany: Haugaard – Muniesa, Adam, Walters, Cameron, Crouch, Sobhi.

Manchester City: Caballero – Zabaleta (C), Stones, Otamendi, Kolarov – Fernandinho, Silva – Navas (69. Nolito), De Bruyne (88. Delph), Sterling – Agüero (83. Iheanacho).
    Zmiany: Hart – Fernando, Maffeo, Nolito, Delph, Clichy, Iheanacho.

Sędziowie: Dean – Long, Garratt – East