Stoke – Man City 1:4 (koniec) | Swansea – Hull 0:2 (koniec) | Tottenham – Crystal Palace 1:0 (koniec)
Watford – Chelsea 1:2 (koniec) | West Bromwich – Everton 1:2 (koniec) | Burnley – Liverpool 2:0 (koniec)
Leicester – Arsenal 0:0 (koniec)
Stoke City F.C.
1:4 (0:2)
Manchester City
Sobota 20.08.2016, 13:30 • Britannia Stadium, Stoke-on-Trent • Angielska Premier League • Runda 2

71
    Żółtą kartkę otrzymuje Joe Allen (Stoke City F.C.).

66
    Żółtą kartkę otrzymuje Kevin De Bruyne (Manchester City F.C.).

48
    Raheem Sterling sprawia, że goście rozpoczynają drugą połowę najgorzej, jak tylko można. To już druga jedenastka w tym spotkaniu, tym razem dla Stoke City. Żółta kartka dla Anglika o jamajskich korzeniach.

44
    Bojan miał dojść prowadzenia gry przez gości na własnej połowie. Hiszpan popełnia faul, a sędzia Dean karze go żółtym kartonikiem.

26
    Jedenastka dla Manchesteru City! Shawcross popełnia faul we własnym polu karnym, sędzia doskonale wypatrzył przekroczenie uprawnień zawodnika Stoke.

Bartosz Bednarek

Kacper Dąderewicz

Gole: 49. Krkić (kar.) – 27. Agüero (kar.), 36. Agüero, 86. Nolito, 90+4. Nolito

Kartki:   26. Shawcross (STK), 44. Krkić (STK), 71. Allen (STK) – 48. Sterling (MAC), 66. De Bruyne (MAC)

Stoke City F.C.: Given – Bardsley, Shawcross (C), Wollscheid, Pieters – Krkić, Imbula (73. Walters), Whelan, Arnautović (88. Sobhi) – Allen – Diouf.
    Zmiany: Haugaard – Muniesa, Adam, Walters, Cameron, Crouch, Sobhi.

Manchester City: Caballero – Zabaleta (C), Stones, Otamendi, Kolarov – Fernandinho, Silva – Navas (69. Nolito), De Bruyne (88. Delph), Sterling – Agüero (83. Iheanacho).
    Zmiany: Hart – Fernando, Maffeo, Nolito, Delph, Clichy, Iheanacho.

Sędziowie: Dean – Long, Garratt – East