Bayern – Mainz 2:0 (koniec) | Borussia D. – Werder 3:2 (koniec) | Borussia M. – Augsburg 1:3 (koniec)
Hoffenheim – Hertha 2:1 (koniec) | Hannover – Freiburg 2:1 (koniec) | Eintracht – Bayer 2:1 (koniec)
Hamburg – Schalke 04 2:0 (koniec) | FC Koln – Wolfsburg 2:2 (koniec) | Paderborn – Stuttgart 1:2 (koniec)
Hannover 96
2:1 (1:0)
SC Freiburg
Sobota 23.05.2015, 15:30 • HDI-Arena, Hannover • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Ostatnia, 34. kolejka niemieckiej Bundesligi. Spotkanie pomiędzy Hannover 96 i SC Freiburg.

Ten weekend na wielu europejskich boiskach będzie momentem rozgrywania ostatniej kolejki rozgrywek obecnego sezonu. Tak będzie m.in. na HDI-Arena w Hannoverze gdzie gospodarze zmierzą się z FC Freiburg.

Dla gospodarzy dzisiejszy mecz ma ogromne znaczenie. Hannover aktualnie zajmuje 15. lokatę, tuż nad strefą spadkową. Ma on jednak zaledwie punkt przewagi nad Stuttgartem, który aktualnie znajduje się właśnie w strefie spadkowej. Hannover musi więc w dzisiejszym spotkaniu wygrać aby być pewny utrzymania w Bundeslidze.

Niemal w identycznej sytuacji znajdują się jednak także goście. Freiburg zajmuje 14 lokatę i ma tyle samo punktów co Hannover – 34. SCF także musi za wszelką cenę wygrać dzisiejsze starcie.

Jak więc widać dzisiejsze spotkanie zapewne będzie bezpośrednim bojem o pozostanie w Bundeslidze. Zapowiada się ono więc wyśmienicie.

Ciężko typować faworyta tego meczu. Z pewnością w lepszej sytuacji jest Hannover, który może liczyć na doping własnej publiki, ale tutaj może wydarzyć się wszystko.
    Dla Hannoveru to będzie najważniejszy mecz w sezonie

Na relację z tego meczu zapraszamy na Lajfy.com!

Hannover 96: Zieler – Schmiedebach, Marcelo, Schulz, Albornoz – Andreasen, Sané – Stindl, Kiyotake, Prib – Briand.
    Rezerwowi: Almer – Joselu, Schlaudraff, Stankevičius, Felipe, Karaman, Ya Konan.

SC Freiburg: Bürki – Mujdža, Krmaš, Mitrović, Günter – Höfler – Schmid, Darida, Guédé, Klaus – Mehmedi.
    Rezerwowi: Mielitz – Petersen, Frantz, Torrejón, Schuster, Riether, Philipp..

Początek spotkania za ok. 10 minut!
    Kibice zapełniają stadion. Zaraz początek meczu o utrzymanie w Bundeslidze

Zawodnicy pojawiają się na murawie!

1

1
    Spotkanie rozpoczęte ze środka przez zawodników Hannoveru!

2
    Gospodarze jak na razie spokojnie rozgrywają piłkę na własnej części boiska.

3
    Gol dla Hannoveru!
    Strzelcem bramki HIROSHI KIYOTAKE.

GOOOL! Kapitalne otwarcie w wykonaniu gospodarzy! HIROSHI KIYOTAKE wykorzystuje dobre dośrodkowanie Albornoza do pola karnego i strzałem z główki pokonuje Burkiego!
    Hiroshi KIYOTAKE - 1:0

4
    Mocny akcent gospodarzy na początek meczu. Freiburg konstruuje teraz swoją pierwszą ofensywną akcję.

6
    Przewinienie jednego z zawodników Hannoveru w środkowej części boiska. Przerwa w grze.

8
    Przyjezdni ciągle w posiadaniu piłki. Freiburg nie może jednak zbliżyć się pod pole karne gospodarzy.

9
    Przewinienie Priba w ofensywie i kontratak Hannoveru przerwany przez arbitra.

10
    Z indywidualnym atakiem ruszył teraz Mehmedi, ale w porę został zatrzymany przez jednego z defensorów gospodarzy.

12
    Małe zamieszanie w polu karnym Freiburga po tym jak Kiyotake próbował zagrać na środek. Dobrze jednak zachowali się defensorzy gości.

13
    Piłka już w posiadaniu Burkiego, który wznowi grę od własnej bramki.

14
    Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym spotkaniu. Za nieprzepisowe wejście został ukarany Schmiedebach.

16
    Piękne uderzenie Stindla sprzed pola karnego! Pewnie broni jednak Burki. Jedynie rzut rożny dla Hannoveru.

17
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego i... Marcelo uderza z główki nad bramką.

19
    Chwila spokojniejszej gry na murawie. Freiburg rozgrywa piłkę na własnej części boiska.

20
    Dwadzieścia minut gry w dzisiejszym spotkaniu za nami. Jak na razie gospodarze oddali dwa celne uderzenia. Freiburg nie zagroził jeszcze bramce Zielera.

21
    Kolejny w dzisiejszym spotkaniu rzut rożny dla Hannoveru po szybkiej kontrze.

22
    Dośrodkowanie Kiyotake, uderzenie Priba, ale Burki na posterunku. Piłka ponownie w posiadaniu gości.

24
    Kiyotake faulowany w środkowej części murawy. Gra przerwana przez arbitra.

25
    Schmiedebach wznowił grę ze środka boiska.

28
    Pierwsza lepsza akcja ze strony gości. Darida przedostał się przed pole karne i próbował oddać strzał. Piłka przeleciała tuż nad bramką Zielera.

29
    Nieudany indywidualny kontratak Sane. Piłka przejęta przez zawodników Freiburga.

31
    Goście ponownie rozgrywają piłkę na własnej części boiska. Ostatnie minuty meczu to bardzo zachowawcza gra obydwu zespołów.

32
    Niedokładne rozegranie piłki przez Klausa i piłkę przejmują gospodarze.

33
    Prib nie podnosi się z murawy. Sędziowie przerywają grę.

35
    Kontuzja Priba okazała się na tyle poważna, że nie mógł on kontynuować gry. Jego miejsce zajmuje Karaman.

37
    Gra od kilku dobrych minut toczy się na środku boiska. Od dłuższego czasu nie widzieliśmy żadnego strzału.

38
    Teraz dopiero Hannover zdołał przeprowadzić jakąś akcję. Sané minął się jednak ze światłem bramki.

39
    Z odpowiedzią próbują ruszyć goście. Freiburg rusza na bramkę Zielera lewym skrzydłem.

40
    Klaus znalazł się w polu karnym i z ostrego kąta uderzył na bramkę gospodarzy. Zieler broni!

41
    Goście na pozycji spalonej. Piłka w posiadaniu gospodarzy.

42
    Freiburg ponownie w ofensywie. Rzut rożny dla przyjezdnych.

42
    Sporo pracy ma teraz Zieler. Kolejna dobra interwencja golkipera Hannoveru. Tym razem strzelał Albornoz.

43
    I po raz kolejny spalili akcję zawodnicy z Freiburga.

45
    Rozpoczęła się ostatnia minuta pierwszej połowy dzisiejszego spotkania.

45+1
    Dwie dodatkowe minuty doliczone do pierwszej części spotkania.

45+2
    Odgwizdane przewinienie Andreasena tuż przed polem karnym bramki Zielera. Będzie rzut wolny dla Freiburga.

45+3

Koniec pierwszej połowy dzisiejszego spotkania. Po 45. minutach gry na stadionie w Hannoverze gospodarze prowadzą 1:0 i to oni są o krok od utrzymania się w Bundeslidze.

Druga połowa rozpocznie się ok. 16:34.
    Kiyotake bohaterem gospodarzy po pierwszej połowie

46

46
    Goście rozpoczęli drugą część dzisiejszego starcia.

46
    Drugą połowę rozpoczynamy bez zmian w obydwu ekipach.

47
    Seria przewinień w środkowej części boiska na początku tej połowy.

50
    Świetna akcja ze strony gości! Mehmedi uderzał na bramkę Hannoveru z najbliższej odległości, ale kapitalną interwencją popisał się Zieler!

51
    Przewinienie Klausa w ofensywie. Piłka w posiadaniu gospodarzy.

52
    Uderzenie Mehmediego sprzed pola karnego na bramkę Hannoveru zablokowane przez Marcelo.

53
    Mamy kolejny rzut rożny dla Freiburga. Goście od początku tej połowy w ofensywie.

55
    Szybki kontratak Hannoveru. Gospodarze znaleźli się jednak na pozycji spalonej.

56
    Andreasen strzela, ale Hofler blokuje to uderzenie przed polem karnym.

57
    Przewinienie Marcelo pod własnym polem karnym. Piłka podyktowana dla Freiburga.

59
    Gra w ostatnich minutach ponownie znacznie się uspokoiła. Gospodarze kontrolują grę.

60
    Godzina gry w dzisiejszym starciu już za nami. Statystyka strzałów po tym okresie gry: Hannover – 3, Freiburg – 5.

61
    Goście próbują wprowadzić piłkę do pola karnego gospodarzy. Hannover jednak świetnie spisuje się w defensywie.

62
    Schmid będzie wykonywał rzut rożny po niezłym kontrataku Freiburga.

63
    Dośrodkowanie Schmida z kornera pewnie wyłapane przez Zielera.

65
    Briand znalazł się teraz niemal w sytuacji sam na sam z Burkim, oddał strzał, ale dzięki interwencji jednego z defensorów Freiburga Burki nie miał problemów z interwencją.

66
    Gwizdy kibiców na trybunach. Fani Hannoveru uważają, że przed chwilą Briand był faulowany w polu karnym gości.

67
    Briand ukarany przez sędziego żółtą kartką.

67
    Ponownie gorąco pod bramką gości! Stindl był o krok od pokonania Burkiego!

68
    Mitrović otrzymał żółtą kartkę. Pierwszy kartonik w dzisiejszym meczu po stronie gości.

68
    Pierwsza zmiana w szeregach gości. Petersen pojawia się w miejsce Klausa.

69
    Kolejny strzał ze strony Stindla i kolejna dobra interwencja Burkiego.

70
    Mocne uderzenie Karamana z dystansu. Piłka minęła jednak bramkę Freiburga.

71
    Sytuacja Freiburga w tym momencie nie wygląda zbyt ciekawie. Gdyby to spotkanie zakończyło się już teraz to goście spadają z Bundesligi.

74
    Gospodarze grają już bardzo zachowawczo. Gra wycofana pod bramkę Zielera.

76
    Kolejna zmiana w szeregach Freiburga. Philipp pojawia się w miejsce Guede.

77
    Goście konstruują kolejną akcję na bramkę Zielera.

78
    Freiburg na pozycji spalonej. Przerwa w grze.

79
    Przewinienie Schulza tuż przed własnym polem karnym. Żółta kartka i doskonała okazja dla gości na zdobycie bramki!

80
    Długo przygotowują mur zawodnicy Hannoveru.

81
    Schmid uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego i trafił wprost w mur ustawiony przez zawodników gospodarzy.

82
    Zmiana w zespole gospodarzy. Andreasen schodzi z boiska. Jego miejsce zajmuje Felipe.

82
    I jeszcze jedna zmiana w Hannoverze – Stankevičius za Kiyotake.

83
    Ostatnia zmiana w zespole gości. Frantz wchodzi za Daridę.

84
    Samobójcze trafienie zalicza PAVEL KRMAŠ.

W fatalnym stylu żegna się Freiburg z Bundesligą. Zamieszanie w polu karnym gości i bramkę samobójczą zalicza PAVEL KRMAŠ. To koniec marzeń gości o utrzymaniu.
    Pavel KRMAŠ - 2:0

86
    Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę, a kibice na trybunach rozpoczynają fetę.

88
    Goście próbują jeszcze zdobyć honorowe trafienie. Freiburg z piłką przed polem karnym Hannoveru.

90
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry w dzisiejszym spotkaniu.

90+1
    Cztery dodatkowe minuty doliczone do dzisiejszego spotkania.

90+2
    Stindl uderzał sprzed pola karnego, ale minął się ze światłem bramki.

90+3
    Gol dla Freiburga!
    Strzelcem bramki NILS PETERSEN.

GOOL! NILS PETERSEN ładnym strzałem sprzed pola karnego pokonuje Burkiego! Goście powalczą o remis, ale mają na to dwie minuty!
    Nils PETERSEN - 2:1

90+4
    Iskrzy pomiędzy zawodnikami. Piłka w posiadaniu Hannoveru. Trwa ostatnia minuta doliczonego czasu gry.

90+4
    Krmaš ukarany jeszcze żółtą kartką.

90+5

Koniec spotkania! Hannover 96 pokonuje na własnej murawie SC Freiburg 2:1 i zapewnia sobie utrzymanie w Bundeslidze! Goście z Freiburga spadają do niższej klasy rozgrywkowej.