Southampton – Everton 2:0 (koniec) | Fulham – Hull 2:2 (koniec) | Stoke – Tottenham 0:1 (koniec)
Swansea – Aston Villa 4:1 (koniec) | West Bromwich – West Ham 1:0 (koniec) | Man Utd – Norwich 4:0 (koniec)
Manchester United
4:0 (1:0)
Norwich City
Sobota 26.04.2014, 18:30 • Old Trafford, Manchester • Angielska Premier League

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

Koniec sezonu w Anglii zbliża się nieubłaganie.
    W jednym z meczów 36. kolejki zmierzą się: 7. Manchester United (57 pkt) oraz 17. Norwich City (32 pkt).
    Będzie to debiut Ryana Giggsa w roli tymczasowego szkoleniowca "Czerwonych Diabłów". Zastąpił on Davida Moyesa.

To całkowicie nieudany sezon dla piłkarzy z Old Trafford.
    Do 6. lokaty, dającej szanse występu w LE, tracą 6 "oczek" (rozegrali o jeden mecz mniej od Tottenhamu).
    Ale punktowanie nie idzie im łatwo – w ubiegły weekend przegrali z Evertonem (0:2). Odpadli też niedawno z elitarnej Champions League po dwumeczu z Bayernem.
    Z Pucharem Anglii pożegnali się w "przedbiegach".
    Seria zwycięstw na koniec sezonu – to byłaby ulga dla kibiców.

Goście mają, co prawda, 2 punkty przewagi nad strefą spadkową, ale jeśli będą kontynuować swą kiepską passę, to próżno szukać szans na utrzymanie. A mowa tu o czterech kolejnych, przegranych spotkaniach, w których "Kanarki" strzeliły tylko dwa gole.
    Co więcej, na przestrzeni całego sezonu – są najgorsi na wyjazdach. W tej roli zdobyli zaledwie 8 "oczek" w 17-stu grach.

Jeśli chodzi o absencje, to w ekipie miejscowej nie ujrzymy na boisku Robina van Persiego oraz Rafaela. Jedynym nieobecnym w kadrze przyjezdnych jest Joseph Yobo.

Mistrzowie Anglii wygrali trzy ostatnie potyczki bezpośrednie, notując przy tym bilans bramkowy: 9-0. To mówi nieco o potencjale tych ekip.
    Czy w sobotę będziemy mieli niespodziankę?
    Zapraszamy na lajfy.com!

Manchester United F.C.: De Gea – Jones, Vidic, Ferdinand, Evra – Valencia, Carrick, Cleverley, Kagawa – Welbeck, Rooney

Norwich City F.C.: Ruddy – Whittaker, Martin, Turner, Olsson – Johnson, Fer, Howson, Snodgrass – Redmond, van Wolfswinkel

Sędziowie: Lee Probert.

Obie ekipy wychodzą na murawę Old Trafford! Przed nami ostatni mecz tej kolejki Premier League!

Ryan Giggs otrzymuje olbrzymie brawa i owację na stojąco! Przypomnijmy, że dzisiaj pełni rolę szkoleniowca!

1

1
    Rozpoczynają goście, którzy grają w żółto-zielonych strojach! ManU w czerwonych koszulkach.

2
    Raczej spokojny początek, przy piłce utrzymują się głównie gospodarze w Manchesteru, ale także często tracą oni piłkę po niecelnych zagraniach.

3
    Ruddy opuszcza bramkę i pewnie zgarnia piłkę posłaną w stronę Welbecka.

5
    Pierwsza dobra akcja Valencii, który z prawej strony pola karnego zdecydował się na wrzutkę. Naprzeciwko był jednak defensor, który dostawia nogę i piłka opuszcza boisko – korner dla "Czerwonych Diabłów"!

6
    Norwich dobrze się broni, a także samo stara się wyprowadzić jakąś kontrę. Na razie bez skutku, ale to dopiero pierwsze minuty meczu.

7
    Ponownie Valencia pokazał się na prawej flance. Whittaker blokuje podanie i będzie jeszcze wrzut z autu dla gospodarzy.

8
    Przyjezdni jak dotąd nie potrafią skonstruować składnej akcji ofensywnej. Najwięcej, co mogą teraz zrobić, to wymienić kilka podań w środkowej strefie boiska.

10
    Pierwsza dobra okazja Norwich! Snodgrass otrzymuje dośrodkowanie na głowę, ale po chwili słyszymy gwizdek sędziego, który oznacza spalonego!

11
    Niezbyt wiele działo się w tych pierwszych dziesięciu minutach. Manchester dłużej przebywa w posiadaniu piłki, konstruuje więcej okazji, ale jak na razie Ruddy jest praktycznie bezrobotny.

12
    Długie zagranie po stronie gości w stronę uciekającego napastnika, ale podanie było zbyt mocne i futbolówka opuszcza plac gry. Grę od bramki rozpocznie De Gea.

14
    Evra podłącza się do akcji ofensywnej na lewej flance! Dośrodkowanie w pole karne, całą akcję zamknął Welbeck, który potężnie huknął! Broni z problemami Ruddy!

15
    Zaczyna się coraz większa dominacja "Czerwonych Diabłów", którzy już praktycznie nie opuszczają połówki Norwich. Czy doczekamy się niebawem pierwszej bramki? Tymczasem kwadrans gry za nami!

16
    Norwich rozpoczyna grę ze stałego fragmentu gry w środku pola. Wszyscy zawodnicy powędrowali w okolice pola karnego i tam zostało posłane dośrodkowanie. Przewinienie zawodnika gości przerywa grę.

17
    Vidić świetnie przerywa akcję Olssona, który z każdym metrem nabierał prędkości. Chwilę w defensywie spędzają teraz miejscowi.

19
    Evra w dwójkowej akcji z Welbeckiem, ale cała ofensywa zostaje powstrzymana przez obrońców! Już za mało miejsca było w szesnastce Norwich na wymianę podań.

20
    Powoli wymieniają między sobą podania wszyscy obrońcy United. Evra wybiega z akcją lewą stroną i wywalcza jeszcze rzut rożny dla swojej drużyny.

21
    Kagawa nie miał szans już opanować piłki przed linią końcową boiska, dlatego od bramki rozpocznie Ruddy.

22
    Turner wybija piłkę na aut dla rywali. Ponownie zaczyna się mocniejszy atak gospodarzy, którzy zepchnęli całe Norwich w okolice szesnastki.

23
    Znów aktywnie Kagawa! Strzał z ostrego kąta zablokowany ofiarnym wślizgiem przez obrońcę i United będzie miało stały fragment gry w narożniku boiska!

25
    Jones idzie na obieg prawym skrzydłem! Dośrodkowanie na Rooneya wgłąb pola karnego, a Anglik uderza z woleja! Nieczyste trafienie i dość słabo wyszedł ten strzał.

27
    Snodgrass nie daje sobie rady z obrońcą i piłka trafia ostatecznie w ręce De Gei, który wznawia grę wykopem. Nudniejsze minuty na Old Trafford.

29
    United podaje na swojej połowie. Carrick faulowany przez Howsona i będzie to pierwsza żółta kartka dla zawodnika Norwich!

30
    Tym razem to Cleverley zbyt mocno wchodzi w nogi rywala. Sędzia przerywa grę, która i tak nie zachwyca swoim tempem. Pół godziny gry za nami.

31
    Ładnie zapowiadała się akcja "Kanarków", ale defensorzy United wrócili na czas i przerwali całą ofensywę.

32
    Trzeba przyznać, że piłkarze nie prezentują nic specjalnego. Brakuje uderzeń na bramkę, a także akcji, które siałyby jakieś zagrożenie.

33
    Ryan Giggs wstaje w końcu z miejsca, ponieważ on sam widzi, że niespecjalnie gra jego zespół.

35
    Jeśli tempo gry zadowalało w pierwszych minutach, to na pewno nie możemy tego powiedzieć w tym momencie gry. Norwich próbuje wyjść do przodu, ale na próbach się kończy. United także nie rzuca się na bramkę rywala.

36
    Być może bramka dla przyjezdnych rozochociłaby jakoś "Czerwone Diabły". Na to się jednak prędko nie zanosi.

37
    Teraz dobrą okazję mieli gospodarze! Rooney podaje do wbiegającego Kagawy, ale Whittaker dostawia nogę i psuje zamiary Japończykowi!

38
    Kolejna okazja kagawy, który wystawia nogę do zbyt mocnej wrzutki! Chwyta ją, ale piłka leci obok bramki Ruddy'ego!

40
    Ruddy po raz kolejny popisuje się dobrą interwencją po strzale z pola karnego Valencii! Na całe szczęście przy golkiperze był obrońca, ponieważ Ruddy wypuścił piłkę przed siebie!

40
    Rzut karny dla Manchesteru United!

40
    Welbeck był trzymany za koszulkę przez Whittakera i to uniemożliwiło mu strzał!

41
    Gol dla United!

WAYNE ROONEY otwiera wynik spotkania z rzutu karnego! Pewnie wykonana jedenastka, Ruddy rzuca się w drugą stronę i mamy 1:0!

43
    Być może teraz rozpoczną się większe emocje! Szkoda tylko, że zaraz będziemy mieli przerwę. Czekamy więc na odpowiedź "Kanarków".

44
    Norwich będzie miało szansę z rzutu wolnego. Sporo zawodników w polu karnym, De Gea wychodzi z bramki i pewnie piąstkuje!

45
    69 – 31 % w posiadaniu piłki dla United! Ostatnia minuta pierwszej połowy.

45+1
    1 minutę doliczył Pan Lee Probert do czasu pierwszej części gry.

45+1
    Chyba już nic się tutaj nie wydarzy. Spokojnie przy piłce utrzymują się goście. Ruddy wykopuje piłkę i arbiter gwiżdże po raz ostatni w tej odsłonie.

45+2

Po słabej pierwszej połowie Manchester United prowadzi 1:0 z Norwich na Old Trafford. "Czerwone Diabły" mają sporą przewagę, zarówno w posiadaniu piłki, jak i w stworzonych sobie sytuacjach, ale jak na razie podopieczni Ryana Giggsa nie mają sposobu na defensywę "Kanarków". Wracamy za kilkanaście minut!

Wybrane statystyki:
    Strzały celne – 3:0
    Posiadanie piłki – 68 – 32 %.

Wracamy na Old Trafford! Przed nami druga część gry.

46

46
    Po gwizdku sędziego grę wznawiają "Czerwone Diabły". Bez zmian w obu ekipach.

47
    Tak, jak przez większość pierwszej połowy, tak i teraz rozpoczynają gospodarze, czyli w posiadaniu piłki.

49

Ależ bramka WAYNE'A ROONEYA! Kagawa podał do Anglika, który zbiegł do środka pola, po czym zdecydował się na uderzenie z dystansu. Rooney poślizgnął się jeszcze i piłka wpadła tuż przy dalszym słupku!

50
    Obrońcy zostawili snajperowi United zbyt dużo miejsca! Ten to wykorzystał idealnie, czyli kolejnym trafieniem, a to stawia Norwich w bardzo trudnej sytuacji!

51
    Goście ładnie przerywają akcję Welbecka i sami wybiegają z kontrą! Norwich traci jednak piłkę przed polem karnym rywali.

52
    Piłkarze wrzucili co najmniej o 2 biegi wyżej! Akcje z jednej strony boiska na drugą i także goście nie pozostają tutaj bez szans na zdobycze bramkowe!

53
    United szuka kolejnego trafienia, ale defensorzy Norwich już nieco lepiej się ustawiają. Zaczyna to być już jednak defensywa rozpaczliwa.

54
    Ruddy świetnie paruje piłkę nad bramkę po mocnym uderzeniu Welbecka! Tylko korner dla gospodarzy!

55
    Vidić wpada w pole karne po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i uderza tuż nad bramką Ruddy'ego! Manchester może niedługo dopiąć swego!

56
    Rooney, podobnie jak przy zdobytym golu, tak i teraz oddał strzał wewnętrzną stroną stopy! Tym razem nieco bardziej w środek bramki i broni golkiper Norwich!

57
    Zmiana w drużynie Norwich City F.C.: z boiska schodzi van Wolfswinkel, na boisku pojawia się Elmander.

58
    Rozochocili się przyjezdni, którzy coraz częściej witają na połowie rywali. Vidić ucieka się do faulu metr przed polem karnym i będzie to świetna okazja dla Norwich!

59
    Snodgrass uderza z rzutu wolnego całkiem dobrze i De Gea nie łapie tej piłki, tylko ją piąstkuje! Po chwili ponowienie dośrodkowania przez Snodgrassa, ale tym razem pewnie golkiper. Szykuje się także zmiana w ekipie United.

60
    Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Welbeck, na boisku pojawia się Mata.

61
    Druga połowa wygląda już zupełnie inaczej niż ta pierwsza. Mamy tutaj większą ilość ataków na bramkę, a także to goście wychodzą nieco odważniej!

63
    Valencia rozpędzał się na prawej flance, ale obrońca powstrzymuje go! W posiadaniu będą jeszcze gospodarze, ale wznowią od rzutu z autu.

64

Świetnym uderzeniem, w okolice okienka, popisał się Rooney, co w wyśmienity sposób broni Ruddy! Kontynuowali akcję gospodarze i JUAN MATA dostał podanie na 5. metr od Jonesa, z czym nie miał problemu, aby powiększyć prowadzenie!

65
    Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Kagawa, na boisku pojawia się Young.

66
    Evra jest pierwszym w ekipie "Czerwonych Diabłów", który wpisuje się do notesu sędziego.

68
    Norwich już praktycznie jest bez szans w dzisiejszym spotkaniu! Brawa jednak dla "Kanarków", którzy wcale się nie poddają i sami szukają okazji w ofensywie.

69
    Zmiana w drużynie Norwich City F.C.: z boiska schodzi Redmond, na boisku pojawia się Hooper.

71
    Valencia powstrzymany przy linii bocznej! Piłka opuszcza boisko i jest to okazja do ostatniej zmiany w ekipie Manchesteru. Chicharito za Cleverleya.

72
    Sporo przerw w ostatnich minutach, które trochę osłabiają to tempo, które narzucili gospodarze! Jeszcze około 20 minut tego meczu, więc możemy się tutaj spodziewać kolejnych trafień na Old Trafford.

73

Festiwal bramek w Manchesterze! Evra podłącza się lewą stroną, dośrodkowuje na zamykającego akcję Valencię! Ekwadorczyk zagrywa do środka na JUANA MATĘ, który zdobywa kolejną bramkę!

75
    Ashley Young łamie akcję do środka i z granicy pola karnego oddaje cudowne uderzenie! Piłka mija się o centymetry z okienkiem bramki Ruddy'ego!

76
    Ależ atakują teraz gospodarze, którzy nie zawalniają tempa. Tym razem skutecznie przy ziemi broni golkiper Norwich.

77
    Świetne widowisko, szczególnie w drugiej połowie, obserwują kibice na Old Trafford. Już od dawna nie mieli okazji do takiego zadowolenia. No, ale także rywal jest z niższej półki.

79
    Johnson decyduje się na strzał! Piłka zostaje zablokowana, ale po chwili obrona United traci futbolówkę! Elmander mija jednego zawodnika, potem drugiego i oddaje strzał! De Gea tylko odprowadza wzrokiem piłkę, która mija się z bramką!

80
    Zmiana w drużynie Norwich City F.C.: z boiska schodzi Fer, na boisku pojawia się Tettey.

82
    Ładny rajd w pole karne Maty kończy się na nogach obrońcy! Piłka wpada pod nogę Rooneya, który chciał zaskoczyć Ruddy'ego i go przelobować! Uderzenie spada na górnej siatce!

83
    To będzie żywe spotkanie do ostatniego gwizdka sędziego! Widać, że "Czerwonym Diabłom" wciąż mało i z chęcią strzeliliby jeszcze raz!

84
    Valencia poślizgnął się, ale dał jeszcze radę swojemu rywalowi, po czym wykopał piłkę daleko na aucie.

85
    Johnson oddaje potężny strzał z 20 metrów! De Gea wyciąga się jak długi i paruje piłkę na rzut rożny!

86
    Gospodarze wymieniają podania na własnej połowie, w okolicach środka pola. Kibice natomiast już świętują kolejne 3 punkty!

88
    Próbują coś stworzyć jeszcze przyjezdni. Snodgrass przenosi sobie piłkę na drugą nogę i oddaje dość zaskakujące uderzenie. Piłka leci obok słupka bramki De Gei!

89
    Ostatnie minuty na Old Trafford. Myślę, że w końcówce gospodarze będą jeszcze chcieli postawić kropkę nad "i"!

90
    Tymczasem to Olsson zdecydował się na strzał! Futbolówka leci po nogach obrońcy i piłka wpada na poprzeczkę! Będzie tylko korner dla gości!

90
    Zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym! Johnson oddaje strzał, ale wysoko nad bramkę!

90+1
    3 minuty dłużej pograją zawodnicy obu ekip!

90+2
    Norwich City od dłuższego czasu utrzymuje się przy piłce, a United pozwala pograć rywalom. W defensywie przebywają w końcówce podopieczni Ryana Giggsa.

90+3
    Przejęcie piłki w środku pola, podanie za obrońców do wybiegającego Chicharito, który w akcji sam na sam, marnuje stuprocentową okazję na 5:0!

Po fantastycznym meczu w wykonaniu gospodarzy, "Czerwone Diabły" pokonują Norwich City aż 4:0! Pierwsza połowa mogła nam przynieść mały niedosyt, ale za to piłkarze zrehabilitowali się w drugiej, w której to padły aż 3 bramki! Dwukrotnie trafiali: Rooney oraz Mata. Norwich zagrało słabiej, ale także miało swoje szanse i chociaż na jednego gola z pewnością zasłużyło.

Graczem meczu wybieram Wayne Rooneya, który otworzył wynik dwoma bramkami i dał sygnał partnerom do ataku. W dodatku stwarzał zagrożenie pod bramką Ruddy'ego.
    Piorunującym wejściem popisał się Juan Mata, który już w 13 minut po pojawieniu się na boisku, miał dwie bramki!
    To już wszystko na dzisiaj w angielskiej Premier League na lajfy.com! Zapraszamy do reszty relacji. (20:27:21)