Błękitni – Polonia B. 3:1 (koniec) | Ostrów Wlkp. – Raków 1:0 (koniec) | Warta – MKS Kluczbork 0:1 (koniec)
Odra O. – Lechia ZG 2:1 (koniec) | Bytovia – Ruch Z. 3:0 (koniec) | Kalisz – Gryf 0:1 (koniec)
Zagłębie S. – Chrobry 1:2 (koniec)
Calisia Kalisz
0:1 (0:0)
Gryf Wejherowo
Sobota 26.04.2014, 18:00 • Stadion OSRiR, Kalisz • 2 Liga Zachodnia

W rozgrywkach 27 kolejki II ligi zachodniej drużyna Calisii Kalisz podejmuje na własnym stadionie zespół Gryf Wejherowo.

Zespół z Kalisza odniósł porażkę w ostatnim spotkaniu z Bytovią Bytów, przegrywając na własnym boisku 2:3. Do 60 minuty Calisia Kalisz prowadziła dwiema bramkami i nikt by nie pomyślał, że ten mecz skończy się dla Kaliszan tak niefortunnie. Przeciwnik w 10 minut zdołał odrobić starty, wyjść na prowadzenie i ostatecznie wygrać to spotkanie. Dodatkowo trwa niemoc własnego stadionu, na którym Calisia od początku tej rundy wiosennej nie odniosła żadnego zwycięstwa.

Drużyna z Kalisza nie zdobyła ani jednego punktu w ostatniej kolejce i z dorobkiem 27 punktów plasuje się nadal na piętnastym miejscu w tabeli.

Gryf Wejherowo w 26 kolejce rundy wiosennej podejmował u siebie Raków Częstochowę. Gra przed własną publicznością niestety nie wiele pomogła. Gryf odniósł wysoką porażkę, przegrywając to spotkanie 0:3. Goście również bez punktów w ostatnim meczu zajmują dwunastą lokatę w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 33 punktów na swoim koncie.

Dla obu drużyn to spotkanie przy Stadionie Miejskim w Kaliszu będzie bardzo ważne. Żaden z zespołów nie może pozwolić sobie na stratę punktów, co zapowiada bardzo zaciętą walkę o 3 oczka i wspaniałe widowisko.

O tym kto wygra, a kto poniesie klęskę przekonamy się w relacji online. Relacja jak zawsze na lajfy.com, zapraszam gorąco od godziny 18.00

Calisia Kalisz: Konrad Forenc, Sebastian Fechner, Piotr Wieczorek, Piotr Józefiak, Michał Bedronka, Arkadiusz Kuciński, Ivelin Kostov, Andrey Atanasov, Adrian Cieślak, Ndubuisi, Nnamani, Stayko Stoychev
    Rezerwowi: Marcin Ludwikowski, Damian, Drężewski, Paweł Król, Daniel Sobas, Marcin Wandzel, Cezary Książek, Bartosz Jasiński

Gryf Wejherowo: Wiesław Ferra, Michał Skwiercz, Przemysław Kostuch, Mateusz Dąbrowski, Michał Twardowski, Łukasz Pietroń, Rafał Siemaszko, Maciej Szymański, Jacek Kusiak, Piotr Kołc, Paweł Brzuzy
    Rezerwowi: Adam Juja, Krzysztof Rzepa, Maciej Stefanowicz, Patryk Miler, Błażej Miszka, Patryk Osowski.

Na Stadionie Miejskim w Kaliszu trwa aktualnie rozgrzewka.

Arbitrem głównym dzisiejszego spotkania jest pan Mariusz Jasina. Natomiast sędziowie asystenci w tym meczu to pan Krzysztof Gładysz i pan Damian Mielcarek.

Rozgrzewka dobiegła właśnie końca i za moment początek spotkania.

Gryf Wejherowo zagra w żółto-czarnych strojach, a Calisia Kalisz tradycyjnie w strojach niebieskich.

1

1
    Gospodarze przy piłce i rzut z autu na połowie rywala.

2
    Od bramki wznawia grę Ferra.

3
    Stoychev faulowany na środku boiska. Rzut wolny dla Kaliszan. Szybkie przejęcie, kontra gości i pierwszy rzut rożny dla Gryfa.

4
    Dośrodkowanie w pole karne i jeden z obrońców Calisii wybija piłkę na aut.

6
    Szybkie przejęcie przez gospodarzy, Stoychev podaje do Kostova w pole karne rywala i piłka w rękach bramkarza.

7
    Goście w natarciu na połowie przeciwnika, podanie za obrońców i na spalonym jeden z zawodników Gryfa.

9
    Akcja na lewym skrzydle gości. Kuciński wrzuca w pole karne i za mocne podanie do Atanasova. Od bramki Ferra.

11
    Dośrodkowanie z lewego skrzydła w pole karne gospodarzy. Pewny chwyt Forenca.

12
    Długie wybicie na połowę rywala. Do piłki dochodzi Kostov, który szybkim podanie uruchamia w polu karnym Nnamaniego, Niestety piłka zagrana zbyt mocno trafia prosto w ręce Bramkarza Gryfa.

13
    Faulowany zawodnik z Kalisza. Rzut wolny na połowie rywala.

15
    Wznowienie gry, piłkę otrzymuje Kostov, dogrywa do Kucińskiego i w ostatniej chwili chwyta piłkę Ferra.

16
    Goście rozgrywają na połowie rywala, niedokładne podanie i aut dla Kaliszan.

17
    Wrzucenie piłki w pole karne gospodarzy. Wieczorek wybija futbolówkę głową za linię końcową.

18
    Dośrodkowanie na 11 metr i przejęcie piłki przez Calisię.

19
    Kostov otrzymuje piłkę i prostopadłym podanie zagrywa do Atanosova. Szybsi obrońcy Gryfa.

21
    Faul Szymańskiego w walce o piłkę. Za to przewinienie otrzymuje żółtą kartkę.

22
    Szybkie wznowienie, podanie Nnamaniego do Atanasova w pole karne gości, który umieszcza piłkę w siatce przeciwnika. Niestety Atanasov był na spalonym i bramka zostaje nieuznana.

24
    Ferra wznawia grę od własnej bramki długim podaniem na połowę gospodarzy.

25
    Szybkie przejęcie Gryfa w środku pola, zagranie na lewe skrzydło, strzał z dystansu i wybicie obrońców Calisii.

27
    Wyjście gospodarzy z własnej połowy powstrzymuje Pietroń, który fauluje i otrzymuje za ta zagranie żółtą kartkę.

28
    Kostov przy piłce przed polem karnym, podanie do Kucińskiego, który oddaje strzał na bramkę gości. Uderzenie blokuje jeden z obrońców.

30
    Faulowany Nnamani. Rzut wolny dla Kaliszan.

31
    Wznowienie przez Kostova. Zbyt mocne podanie do Stoycheva i futbolówka opuszcza linię końcową.

32
    Dąbrowski faulowany na połowie rywala. Rzut wolny dla Gryfa.

33
    Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy. Kołc wychodzi w powietrze i uderza piłkę nad bramką Calisii.

34
    Fechner przerywa akcję gości faulem na własnej połowie i otrzymuje żółtą kartkę za ten faul.

35
    Kuciński na lewym skrzydle na wysokości pola karne. Wybicie piłki na aut.

36
    Wznowienie gry, niedokładne podanie i od bramki Ferra.

37
    Walka o piłkę w powietrzu na połowie Gryfa i przejecie przez gości.

38
    Dośrodkowanie z lewego skrzydła przez Kusiaka. Piłka opuszcza boisko i od bramki Forenc.

40
    Strata piłki przez Wieczorka, przejęcie przez gości i piłka wybita na aut.

41
    Faulowany Kostov na połowie rywala. Rzut wolny dla Kaliszan.

42
    Zagranie do Atanasova, zbyt mocne podanie i od bramki Ferra.

43
    Uderzenie Kusiaka i mamy rzut rożny dla Gryfa.

44
    Dośrodkowanie w pole karne, wybici piłki na połowę rywala przez jednego z obrońców Calisii.

45
    Przejęcie przez Kaliszan. Podanie Atanasova na prawe skrzydło do Kucińskiego, niestety niecelne.

45

Pierwsze 45 minut gry za nami. Obie drużyny prezentują wyrównany poziom. Zarówno Gryf jak i Calisia na przemian atakują bramkę rywala, jednak brakuje precyzyjnego wykończenia akcji i w związku z tym mamy remis 0:0.

Zapowiada się emocjonująca druga połowa, na którą zapraszam po krótkiej przerwie.

46

46
    Faulowany Atanasov. Rzut wolny dla Calisii.

47
    Wznowienie gry, przejęcie przez gości. Dośrodkowanie w pole karne i Siemaszko uderza głową piłkę nad bramką Forenca.

48
    Wrzucenie piłki z autu w pole karne gości. Nikt z graczy Calisii nie zamyka akcji na prawej stronie. Od bramki Ferra.

50
    Szybka kontra gospodarzy. Atanasov wpada w pole karne, zagrywa do Kucińskiego, który nie dochodzi do podania.

51
    Długie wybicie Forenca na środek boiska i Calisia rozgrywa piłkę na połowie rywala.

52
    Podanie do Wieczorka na lewe skrzydło, który wrzuca piłkę na 11 metr. Wybicie futbolówki przez obrońców Gryfa.

53
    Kaliszanie nadal przy piłce, prostopadłe podanie do Atanasova między obrońcami. Na spalonym zawodnik Calisii.

54
    Zagranie Fechnera prosto w obrońcę Gryfa.

56
    Przy piłce Kaliszanie na połowie rywala, wycofanie do tyłu i ponowne rozegranie piłki.

57
    Józefiak Fauluje zawodnika Gryfa, powstrzymując szybką kontrę gości. Za ten faul otrzymuje żółtą kartkę.

58
    Przejęcie przez Calisię, zagranie Kostova do Kucińskiego. Piłka trafia w ręce Bramkarza.

59
    Nnamani podaje z lewego skrzydła, wybicie piłki na rzut rożny.

60
    Wznowienie gry i przejęcie przez gości.

61
    Józefiak po raz kolejny powstrzymuje przeciwnika faulem. Za to zagranie otrzymuje drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Calisia kończy mecz w dziesiątkę.

63
    Pierwsza zmiana u gości. Boisko opuszcza Kusiak, a w jego miejsce pojawia się Maciej Stefanowicz.

64
    Uderzenie Stoycheva z dystansu. Piłkę chwyta Ferra.

66
    Przy piłce Kaliszanie, strata w środku boiska i atak Gryfa.

67
    Siemaszko podaje prostopadle w pole karne. W ostatniej chwili przecina to podanie jeden z obrońców Calisii.

68
    Wrzucenie piłki w pole karne gospodarzy, Forenc pewnie chwyta piłkę.

70
    Kolejne niecelne podanie Wieczorka, przejęcie przez Gryfa i piłka po dośrodkowaniu trafia w ręce Forenca.

72
    Podanie do Pietronia na lewe skrzydło gospodarzy. Niestety zbyt mocno zagrana piłka i aut dla Kaliszan.

73
    Walka o piłkę w środku pola. Rzut wolny dla Gryfa.

74
    Rzut rożny dla gości.

75
    Przejęcie piłki po wznowieniu przez Kaliszan, szybka kontra Atanasova i niecelne podanie do Kucińskiego.

76
    Pierwsza zmiana u gospodarzy. Z boiska schodzi Atanasov, a na murawie pojawia się Daniel Sobas.

78
    Kolejna zmiana u gości. Boisko opuszcza Twawrdowski, a w jego miejsce pojawia się Krzysztof Rzepa.

79
    Druga zmiana w Calisii. Schodzi z boiska Stoychev, a pojawia się Cezary Książek.

80
    Uderzenie Kostova z przed pola karnego, piłka ponad bramką rywala.

82
    Gryf rozgrywa akcję na połowie rywala, niecelne podanie w pole karne i od bramki Forenc.

83
    Podanie do Sobasa na lewe skrzydło, wybicie piłki na aut.

84
    Dośrodkowanie Fechnera w pole karne gości. Pewnie interweniuje Ferra.

85
    Stefanowicz otrzymuje piłkę w polu karnym gospodarzy, mocne uderzenie piłki i futbolówka nad poprzeczką.

86
    Kolejna zmiana w Calisii. Schodzi Nnamani, a za niego pojawia się Marcin Wandzel.

88
    I jeszcze jedna zmiana u gospodarzy. Schodzi Kuciński, a na murawie pojawia się Damian Drężewski.

89
    Gol dla Gryfa!
    Podanie do KRZYSZTOFA RZEPY, który uderza pewnie w polu karnym gospodarzy i zdobywa bramkę dla Gryfa.

90
    Sędzia techniczny dolicza 4 minuty do spotkania.

90+1
    Kaliszanie przy piłce, rozgrywają akcję na połowie rywala.

90+2
    Gryf przejmuje piłkę i atakuje po raz kolejny bramkę Forenca.

90+3
    Skwiercz przerywa akcję Calisii faulując przeciwnika i za to zagranie otrzymuje żółtą kartkę.

90+4

Dzisiejsze spotkanie przy Stadionie Miejskim w Kaliszu dobiegło końca.

Gryf Wejherowo w drugiej połowie przeważał na boisku. Dodatkowo goście grali w przewadze jednego zawodnika. Umożliwiło to konstruowanie większej ilości akcji na połowie Calisii i zdobycie jedynej bramki w tym meczu.

Calisia Kalisz przegrywa kolejne spotkanie przed własną publicznością, przegrywając 0:1 z Gryfem Wejherowo.

Dziękuje za uwagę i zapraszam na kolejne relacje na LAJFY.COM. (19:54:04)