Southampton – Everton 2:0 (koniec) | Fulham – Hull 2:2 (koniec) | Stoke – Tottenham 0:1 (koniec)
Swansea – Aston Villa 4:1 (koniec) | West Bromwich – West Ham 1:0 (koniec) | Man Utd – Norwich 4:0 (koniec)
Swansea City A.F.C.
4:1 (2:1)
Aston Villa
Sobota 26.04.2014, 16:00 • Liberty Stadium, Swansea • Angielska Premier League

Sędzia gwiżdże po raz ostatni i kończy to spotkanie. Swansea City odnosi pewne zwycięstwo na własnym stadionie po zaciętym meczu i dopisuje sobie do konta trzy punkty. W meczu oglądaliśmy wiele ciekawych akcji, jednak to co zrobił Shelvey w 26 minucie na pewno pozostanie w pamięci kibiców na bardzo długo. Tak pięknych bramek nie ogląda się zbyt często.
    Dziękujemy za śledzenie relacji live z tego spotkania. (17:52:51)

90+4
    Gol dla Swansea!
    BONY WILFRIED spokojnie uderza z rzutu karnego i podwyższa prowadzenie swojej drużyny!

90
    Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

89
    Albrighton fauluje rywala i ogląda żółtą kartkę.

88
    Na spalonym znalazł się jeden z zawodników Aston Villi.

88
    Emnes wejdzie w miejsce Routledge.

87
    Vorm wybija piłkę poza boisko po dośrodkowaniu z prawej strony boiska.

86
    Fatalny strzał Bonyego na bramkę gości, piłka ląduje na trybunach.

85
    Gospodarze spokojnie wymieniają podania na własnej połowie, wynik ich w pełni satysfakcjonuje.

84
    Faul zawodnika Swansea w środkowej strefie boiska.

83
    Uderzenie z rzutu wolnego trafia prosto w mur złożony z zawodników Aston Villi.

82
    De Guzman schodzi z boiska, w jego miejsce pojawi się Fulton.

81
    Rzut wolny dla Swansea 30 metrów od bramki Guzana.

80
    Albrighton strzela na bramkę gospodarzy, piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką.

78
    Vorm spokojnie łapie piłkę do rąk po strzale Westwooda.

77
    Amat ukarany żółtą kartką za faul na zawodniku Aston Villi.

77
    W miejsce Rangela wejdzie Taylor.

76
    Zawodnik Swansea faulowany w walce o górną piłkę we własnym polu karnym.

75
    Holt wejdzie w miejsce El Ahmadiego.

73
    Shalvy dośrodkowuje piłkę do niepilnowanego PABLO HERNANDEZA, który mocnym strzałem z pola karnego gości pakuje piłkę do siatki i podwyższa prowadzenie swojego zespołu!

72
    Akcja Swansea zakończona niepowodzeniem, gospodarzom udało się wywalczyć tylko rzut rożny.

71
    Nieudane dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, piłka opuszcza plac gry.

70
    Hernandez strzela prosto w jednego z zawodników drużyny przyjezdnej.

69
    Hernandez dośrodkowuje piłkę wzdłuż pola bramkowego Aston Villi, nikt nie zamknął tego podania.

68
    Gorąco pod bramką Vorma, gospodarze w porę zażegnują niebezpieczeństwo długim wybiciem piłki.

67
    Weimann schodzi z boiska, w jego miejsce wejdzie Robinson.

67
    Bardzo mocne podanie w pole karne Swansea, Vorm wybija piłkę długim wykopem.

66
    Shelvey dobrze odbiera piłkę rywalowi.

65
    Zablokowane dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, zawodnicy Aston Villi przez kilka minut wyraźnie dominowali na boisku.

64
    Zawodnicy Aston Villi jak na razie nie oddają piłki rywalom.

63
    Zawodnicy Aston Villi długo konstruują akcję na połowie gospodarzy.

61
    De Guzman uderza z 15 metrów minimalnie obok słupka!

61
    Bony upada w polu karnym gości, sędzia nie dostrzegł jednak żadnego przewinienia.

60
    Mocne uderzenie Shelveya z dystansu, Guzan wybija piłkę poza końcową linię boiska.

59
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego ląduje w rękawicach Guzana.

58
    Nieudana akcja Swansea, gospodarzom udało się wywalczyć tylko rzut rożny.

57
    Bardzo mocne dośrodkowanie Daviesa, bramkarz Aston Villi łapie piłkę.

56
    Bony faulowany w środkowej strefie boiska.

55
    Kolejne nieudane dośrodkowanie w pole karne Swansea.

54
    Zawodnicy Swansea w ostatniej chwili wybijają piłkę spod nóg Delpha.

53
    Nieudane długie podanie do Bonyego, Guzan w porę łapie piłkę.

52
    Dośrodkowanie z narożnika boiska ląduje na głowie jednego z zawodników drużyny przyjezdnej.

51
    Nieudane dośrodkowanie z rzutu wolnego wybite przez zawodników Aston Villi, korner dla gospodarzy.

50
    Westwood faulem na własnej połowie przerywa akcję Swansea.

49
    Mocny strzał zawodnika Aston Villi, piłka trafia w jednego z piłkarzy Swansea.

48
    Nieudana akcja gości, zawodnicy Aston Villi wznowią grę wyrzutem z autu.

47
    Groźne dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Aston Villi, goście zdołali wybić piłkę i zażegnać sytuację.

46
    Zaczynamy drugą połowę, przy piłce zawodnicy Swansea.

46
    Bacuna nie wychodzi na drugą połowę, zastąpi go Lowton.

46

Sędzia kończy pierwszą część spotkania. Mimo dość nudnego przebiegu meczu, oglądaliśmy 3 trafienia i fenomenalne uderzenie Shelveya.
    Czym zaskoczą nas zawodnicy obu drużyn w drugiej połowie? Zostańcie z nami, wracamy za 15 minut.

45+2

45+2
    Gra toczy się na środku boiska, obie drużyny nie śpieszą się z atakowaniem bramki rywala.

45
    Dwie minuty doliczone do pierwszej części spotkania.

45
    Nieudana centra z rzutu wolnego, zawodnicy Swansea wybijają piłkę.

44
    Rzut wolny dla Aston Villi, 25 metrów od bramki gospodarzy.

43
    Dośrodkowanie z głębi boiska ląduje w rękawicach Guzana.

42
    Bardzo nieudane uderzenie Delpha ze znacznej odległości, piłka ląduje w trybunach.

40
    Rangel dobrze wybija piłkę po dośrodkowaniu z lewej strony boiska.

39
    Vorm bez problemów broni bardzo mocne uderzenie Weimanna z 20 metrów.

38
    Faul zawodnika Aston Villi w walce o górną piłkę.

37
    Nudny fragment spotkania, na boisku nie dzieje się zbyt wiele.

36
    Zawodnicy Aston Villi długim wybiciem piłki przerywają akcję gospodarzy.

35
    Gra toczy się teraz głównie na połowie drużyny przyjezdnej.

34
    Guzan spokojnie łapie piłkę po uderzenie Bonyego zza pola karnego.

33
    Nieudane dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, od bramki zacznie Vorm.

31
    Kolejne nieudane dośrodkowanie Albrightona, zawodnicy Swansea wybijają piłkę.

30
    Albrighton nieudanie dośrodkowuje piłkę z rzutu rożnego, będziemy mieli kolejny korner dla gości.

29
    Davies faulem przerywa groźnie zapowiadającą się akcję Aston Villi.

28
    Zawodnicy Aston Villi długo budują atak pozycyjny.

27
    Bony Wilfried na spalonym.

26
    JONJO SHELVEY uderza z połowy boiska na bramkę Aston Villi i piłka wpada prosto w okienko nad zdezorientowanym Guzanem! Cóż za bramka!

25
    Guzan pewnie piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska.

24
    De Guzman uderza z główki na bramkę gości, Guzan przenosi piłkę nad poprzeczką.

22
    Gol dla Aston Villi!
    świetne dośrodkowanie z prawej strony boiska na nogę niepilnowanego GABRIELA AGBONLAHORA, który z najbliższej odległości umieszcza piłkę w siatce!

21
    Nieudana akcja gości, grę od bramki wznowi Vorm.

20
    Zablokowany strzał zawodnika Aston Villi, korner dla drużyny przyjezdnej.

19
    Bardzo dobre dośrodkowanie Weimanna z prawej strony boiska, nikt nie zamknął jednak tego podania.

18
    Nieudane podanie Shelveya w pole karne gości, piłka opuszcza plac gry.

17
    Agbonlahor uderza z dystansu i piłka przelatuje daleko obok bramki.

16
    Nieudane dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy.

15
    Routledge na spalonym, piłka wędruje w posiadanie gospodarzy.

14
    Nieudane podanie w pole karne Swansea, gospodarze wyjaśniają sytuację długim wybiciem piłki.

13
    Bony pędzi ku bramce gości, sędzia zasygnalizował jednak spalonego.

12
    Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę na połowie Aston Villi.

10
    BONY WILFRIED po fenomenalnym zagraniu kolegi z zespołu staje oko w oko z bramkarzem i pakuje piłkę do siatki!

9
    Bacuna uderza z rzutu wolnego prosto w mur.

8
    Rzut wolny dla gości, 30 metrów od bramki strzeżonej przez Vorma.

7
    Rzut wolny dla Aston Villi w środkowej strefie boiska.

6
    Dobre długie podanie do de Guzmana, zawodnik Swansea znalazł się jednak na spalonym.

5
    Gospodarze przerywają kontratak drużyny przyjezdnej już w środkowej strefie boiska.

4
    Zawodnicy Aston Villi długo utrzymują się w posiadaniu piłki.

3
    Guzan z wielkimi problemami łapie dośrodkowanie z lewej strony boiska.

2
    Rzut wolny dla gospodarzy, 40 metrów od bramki Aston Villi.

1
    Pierwszy gwizdek sędziego, ze środka boiska zaczynają goście.

1

Swansea City A.F.C.: Vorm – Rangel, Amat, Williams, Davies – Hernandez, Britton, de Guzman, Shelvey, Routledge – Bony.
    Rezerwowi: Tremmel – Taylor, Bartley, Fulton, Emnes, Dyer, Vazquez.

Aston Villa F.C.: Guzan – Bacuna, Vlaar, Baker, Bertrand – El Ahmadi, A. Westwood, Delph – Albrighton, Agbonlahor, Weimann.
    Rezerwowi: Steer – Clark, Lowton, Sylla, Tonev, Holt, Robinson.

Sędziowie: M. Clattenburg – S. Burt, S. Bec.

Piłkarze Aston Villi zajmują 15 miejsce w tabeli z 35 punktami na koncie. W ostatnim spotkaniu bezbramkowo zremisowali na własnym stadionie z Southampton.

Drużyna Swansea zajmuje 13 miejsce w lidze z dorobkiem 36 punktów. Ostatnie spotkanie tej drużyny zakończyło się zwycięstwem na wyjeździe z Newcastle, 1:2.

W spotkaniu na pewno nie wystąpi grający w Swansea Chico, który pauzuje za kartki. W drużynie Aston Villi na kontuzję narzekają Gardner, Helenius, N'Zogbia oraz Benteke i o ich możliwym występie dowiemy się dopiero przed samym meczem.

Spotkanie poprowadzi angielski arbiter M. Clattenburg. Na bocznych liniach asystować mu będą S. Burt oraz S. Beck.

Przed nami 36 kolejka angielskiej Premiership. Tym razem na Liberty Stadium miejscowa drużyna Swansea City podejmie gości z Aston Villi. Zapraszamy na relacje live z tego spotkania.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Gole: 10. Bony, 26. Shelvey, 73. Hernandez, 90+4. Bony (kar.) – 22. Agbonlahor

Kartki:   77. Amat (SWN) – 89. Albrighton (ASV), 90+2. Baker (ASV), 90+3. Lowton (ASV)

Swansea City A.F.C.: Vorm – Rangel (77' Taylor), Amat, Williams, Davies – Hernandez, Britton, de Guzman (82' Fulton), Shelvey, Routledge (88' Emnes)– Bony.
    Zmiany: Tremmel – Taylor, Bartley, Fulton, Emnes, Dyer, Vazquez.

Aston Villa: Guzan – Bacuna (46' Lowton), Vlaar, Baker, Bertrand – El Ahmadi (75' Holt), A. Westwood, Delph – Albrighton, Agbonlahor, Weimann (67' Robinson).
    Zmiany: Steer – Clark, Lowton, Sylla, Tonev, Holt, Robinson.

Sędziowie: M. Clattenburg – S. Burt, S. Bec