Southampton – Everton 2:0 (koniec) | Fulham – Hull 2:2 (koniec) | Stoke – Tottenham 0:1 (koniec)
Swansea – Aston Villa 4:1 (koniec) | West Bromwich – West Ham 1:0 (koniec) | Man Utd – Norwich 4:0 (koniec)
Swansea City A.F.C.
4:1 (2:1)
Aston Villa
Sobota 26.04.2014, 16:00 • Liberty Stadium, Swansea • Angielska Premier League

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Przed nami 36 kolejka angielskiej Premiership. Tym razem na Liberty Stadium miejscowa drużyna Swansea City podejmie gości z Aston Villi. Zapraszamy na relacje live z tego spotkania.

Spotkanie poprowadzi angielski arbiter M. Clattenburg. Na bocznych liniach asystować mu będą S. Burt oraz S. Beck.

W spotkaniu na pewno nie wystąpi grający w Swansea Chico, który pauzuje za kartki. W drużynie Aston Villi na kontuzję narzekają Gardner, Helenius, N'Zogbia oraz Benteke i o ich możliwym występie dowiemy się dopiero przed samym meczem.

Drużyna Swansea zajmuje 13 miejsce w lidze z dorobkiem 36 punktów. Ostatnie spotkanie tej drużyny zakończyło się zwycięstwem na wyjeździe z Newcastle, 1:2.

Piłkarze Aston Villi zajmują 15 miejsce w tabeli z 35 punktami na koncie. W ostatnim spotkaniu bezbramkowo zremisowali na własnym stadionie z Southampton.

Swansea City A.F.C.: Vorm – Rangel, Amat, Williams, Davies – Hernandez, Britton, de Guzman, Shelvey, Routledge – Bony.
    Rezerwowi: Tremmel – Taylor, Bartley, Fulton, Emnes, Dyer, Vazquez.

Aston Villa F.C.: Guzan – Bacuna, Vlaar, Baker, Bertrand – El Ahmadi, A. Westwood, Delph – Albrighton, Agbonlahor, Weimann.
    Rezerwowi: Steer – Clark, Lowton, Sylla, Tonev, Holt, Robinson.

Sędziowie: M. Clattenburg – S. Burt, S. Bec.

1

1
    Pierwszy gwizdek sędziego, ze środka boiska zaczynają goście.

2
    Rzut wolny dla gospodarzy, 40 metrów od bramki Aston Villi.

3
    Guzan z wielkimi problemami łapie dośrodkowanie z lewej strony boiska.

4
    Zawodnicy Aston Villi długo utrzymują się w posiadaniu piłki.

5
    Gospodarze przerywają kontratak drużyny przyjezdnej już w środkowej strefie boiska.

6
    Dobre długie podanie do de Guzmana, zawodnik Swansea znalazł się jednak na spalonym.

7
    Rzut wolny dla Aston Villi w środkowej strefie boiska.

8
    Rzut wolny dla gości, 30 metrów od bramki strzeżonej przez Vorma.

9
    Bacuna uderza z rzutu wolnego prosto w mur.

10
    Gol dla Swansea!
    BONY WILFRIED po fenomenalnym zagraniu kolegi z zespołu staje oko w oko z bramkarzem i pakuje piłkę do siatki!

12
    Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę na połowie Aston Villi.

13
    Bony pędzi ku bramce gości, sędzia zasygnalizował jednak spalonego.

14
    Nieudane podanie w pole karne Swansea, gospodarze wyjaśniają sytuację długim wybiciem piłki.

15
    Routledge na spalonym, piłka wędruje w posiadanie gospodarzy.

16
    Nieudane dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy.

17
    Agbonlahor uderza z dystansu i piłka przelatuje daleko obok bramki.

18
    Nieudane podanie Shelveya w pole karne gości, piłka opuszcza plac gry.

19
    Bardzo dobre dośrodkowanie Weimanna z prawej strony boiska, nikt nie zamknął jednak tego podania.

20
    Zablokowany strzał zawodnika Aston Villi, korner dla drużyny przyjezdnej.

21
    Nieudana akcja gości, grę od bramki wznowi Vorm.

22
    Gol dla Aston Villi!
    świetne dośrodkowanie z prawej strony boiska na nogę niepilnowanego GABRIELA AGBONLAHORA, który z najbliższej odległości umieszcza piłkę w siatce!

24
    De Guzman uderza z główki na bramkę gości, Guzan przenosi piłkę nad poprzeczką.

25
    Guzan pewnie piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska.

26
    JONJO SHELVEY uderza z połowy boiska na bramkę Aston Villi i piłka wpada prosto w okienko nad zdezorientowanym Guzanem! Cóż za bramka!

27
    Bony Wilfried na spalonym.

28
    Zawodnicy Aston Villi długo budują atak pozycyjny.

29
    Davies faulem przerywa groźnie zapowiadającą się akcję Aston Villi.

30
    Albrighton nieudanie dośrodkowuje piłkę z rzutu rożnego, będziemy mieli kolejny korner dla gości.

31
    Kolejne nieudane dośrodkowanie Albrightona, zawodnicy Swansea wybijają piłkę.

33
    Nieudane dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, od bramki zacznie Vorm.

34
    Guzan spokojnie łapie piłkę po uderzenie Bonyego zza pola karnego.

35
    Gra toczy się teraz głównie na połowie drużyny przyjezdnej.

36
    Zawodnicy Aston Villi długim wybiciem piłki przerywają akcję gospodarzy.

37
    Nudny fragment spotkania, na boisku nie dzieje się zbyt wiele.

38
    Faul zawodnika Aston Villi w walce o górną piłkę.

39
    Vorm bez problemów broni bardzo mocne uderzenie Weimanna z 20 metrów.

40
    Rangel dobrze wybija piłkę po dośrodkowaniu z lewej strony boiska.

42
    Bardzo nieudane uderzenie Delpha ze znacznej odległości, piłka ląduje w trybunach.

43
    Dośrodkowanie z głębi boiska ląduje w rękawicach Guzana.

44
    Rzut wolny dla Aston Villi, 25 metrów od bramki gospodarzy.

45
    Nieudana centra z rzutu wolnego, zawodnicy Swansea wybijają piłkę.

45
    Dwie minuty doliczone do pierwszej części spotkania.

45+2
    Gra toczy się na środku boiska, obie drużyny nie śpieszą się z atakowaniem bramki rywala.

45+2

Sędzia kończy pierwszą część spotkania. Mimo dość nudnego przebiegu meczu, oglądaliśmy 3 trafienia i fenomenalne uderzenie Shelveya.
    Czym zaskoczą nas zawodnicy obu drużyn w drugiej połowie? Zostańcie z nami, wracamy za 15 minut.

46

46
    Bacuna nie wychodzi na drugą połowę, zastąpi go Lowton.

46
    Zaczynamy drugą połowę, przy piłce zawodnicy Swansea.

47
    Groźne dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Aston Villi, goście zdołali wybić piłkę i zażegnać sytuację.

48
    Nieudana akcja gości, zawodnicy Aston Villi wznowią grę wyrzutem z autu.

49
    Mocny strzał zawodnika Aston Villi, piłka trafia w jednego z piłkarzy Swansea.

50
    Westwood faulem na własnej połowie przerywa akcję Swansea.

51
    Nieudane dośrodkowanie z rzutu wolnego wybite przez zawodników Aston Villi, korner dla gospodarzy.

52
    Dośrodkowanie z narożnika boiska ląduje na głowie jednego z zawodników drużyny przyjezdnej.

53
    Nieudane długie podanie do Bonyego, Guzan w porę łapie piłkę.

54
    Zawodnicy Swansea w ostatniej chwili wybijają piłkę spod nóg Delpha.

55
    Kolejne nieudane dośrodkowanie w pole karne Swansea.

56
    Bony faulowany w środkowej strefie boiska.

57
    Bardzo mocne dośrodkowanie Daviesa, bramkarz Aston Villi łapie piłkę.

58
    Nieudana akcja Swansea, gospodarzom udało się wywalczyć tylko rzut rożny.

59
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego ląduje w rękawicach Guzana.

60
    Mocne uderzenie Shelveya z dystansu, Guzan wybija piłkę poza końcową linię boiska.

61
    Bony upada w polu karnym gości, sędzia nie dostrzegł jednak żadnego przewinienia.

61
    De Guzman uderza z 15 metrów minimalnie obok słupka!

63
    Zawodnicy Aston Villi długo konstruują akcję na połowie gospodarzy.

64
    Zawodnicy Aston Villi jak na razie nie oddają piłki rywalom.

65
    Zablokowane dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, zawodnicy Aston Villi przez kilka minut wyraźnie dominowali na boisku.

66
    Shelvey dobrze odbiera piłkę rywalowi.

67
    Bardzo mocne podanie w pole karne Swansea, Vorm wybija piłkę długim wykopem.

67
    Weimann schodzi z boiska, w jego miejsce wejdzie Robinson.

68
    Gorąco pod bramką Vorma, gospodarze w porę zażegnują niebezpieczeństwo długim wybiciem piłki.

69
    Hernandez dośrodkowuje piłkę wzdłuż pola bramkowego Aston Villi, nikt nie zamknął tego podania.

70
    Hernandez strzela prosto w jednego z zawodników drużyny przyjezdnej.

71
    Nieudane dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, piłka opuszcza plac gry.

72
    Akcja Swansea zakończona niepowodzeniem, gospodarzom udało się wywalczyć tylko rzut rożny.

73
    Shalvy dośrodkowuje piłkę do niepilnowanego PABLO HERNANDEZA, który mocnym strzałem z pola karnego gości pakuje piłkę do siatki i podwyższa prowadzenie swojego zespołu!

75
    Holt wejdzie w miejsce El Ahmadiego.

76
    Zawodnik Swansea faulowany w walce o górną piłkę we własnym polu karnym.

77
    W miejsce Rangela wejdzie Taylor.

77
    Amat ukarany żółtą kartką za faul na zawodniku Aston Villi.

78
    Vorm spokojnie łapie piłkę do rąk po strzale Westwooda.

80
    Albrighton strzela na bramkę gospodarzy, piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką.

81
    Rzut wolny dla Swansea 30 metrów od bramki Guzana.

82
    De Guzman schodzi z boiska, w jego miejsce pojawi się Fulton.

83
    Uderzenie z rzutu wolnego trafia prosto w mur złożony z zawodników Aston Villi.

84
    Faul zawodnika Swansea w środkowej strefie boiska.

85
    Gospodarze spokojnie wymieniają podania na własnej połowie, wynik ich w pełni satysfakcjonuje.

86
    Fatalny strzał Bonyego na bramkę gości, piłka ląduje na trybunach.

87
    Vorm wybija piłkę poza boisko po dośrodkowaniu z prawej strony boiska.

88
    Emnes wejdzie w miejsce Routledge.

88
    Na spalonym znalazł się jeden z zawodników Aston Villi.

89
    Albrighton fauluje rywala i ogląda żółtą kartkę.

90
    Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.